0 : 3
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
1. połowa0 : 2
90'

PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok wygrała z Arką Gdynia 2:0 na wyjeździe. Gole dla drużyny Ireneusza Mamrota zdobyli Bartosz Bida, Jesus Imaz i Taras Romanczuk.

90'

Świetna akcja Arki, ale podanie Młyńskiego nie dotarło do napastnika.

88'

Arsenić również upomniany kartką.

87'

Adam Marciniak obejrzał żółtą kartkę.

86'

Młyński znów aktywnie w polu karnym! Tym razem uderzał na bliższy słupek, lecz Węglarz sparował piłkę na rzut rożny.

81'

Dośrodkowanie na dalszy słupek z rzutu rożnego. Taras Romanczuk uderza głową z ok. 13 metrów, ale na tyle dokładnie, że Steinbors nie miał szans przy interwencji.

80'

GOOOOOOOL! TARAS ROMANCZUK!

77'

Poletanović w miejsce Imaza. Hiszpan był dziś bez wątpienia najlepszym piłkarzem Jagiellonii.

75'

Imaz mógł zdobyć trzeciego gola, ale źle przyjął piłkę w polu karnym.

73'

Chwilowa przerwa w grze. Martin Kostal jest opatrywany przez klubowych lekarzy.

70'

Jagiellonia ma problem z uspokojeniem gry. To woda na młyn dla arkowców, którzy wykorzystują proste błędy rywali. Pachnie golem dla gospodarzy.

66'

Poprzeczka! Antonik potężnie uderzył z dystansu! Węglarz nie miałby szans, gdyby piłka leciała centymetry niżej.

65'

Młyński dopadł do piłki w polu karnym i zagrywa wzdłuż linii bramkowej. Tam Węglarz nie zdążył jej wyłapać przed opuszczeniem boiska.

63'

Młyński zszedł do środka na prawą nogę, ale niecelnie uderzył na bramkę Węglarza.

61'

18-letni Bida kończy swój występ w 61. minucie z golem. W jego miejsce pojawi się kolejny młodzieżowiec - Patryk Klimala.

60'

Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Ognjen Mudrinski, na boisku pojawia się Martin Kostal.

59'

Przed nami seria zmian w zespole gości.

57'

Rzut rożny dla Jagiellonii po kontrataku. Piłkarze Arki mają pretensje do arbitra, domagają się faulu przed polem karnym rywali na Nalepie.

52'

Romanczuk mocno wybija wrzutkę głową. Jagiellonia dobrze broni się we własnym polu karnym.

51'

Arka wywalczyła rzut rożny z lewej strony boiska.

48'

Mocne dośrodkowanie Guilherme. Za mocne

46'

Zaczynamy drugą połowę!

46'

Oraz Mateusz Młyński w miejsce Kolewa.

46'

W przerwie mieliśmy zmianę. Michał Nalepa zastąpił Cvijanovicia

18:57

Zawodnicy wrócili na murawę. Czas na drugą odsłonę spotkania. Czy Arka odpowie na świetną formę Jagiellonii?

45'

Koniec pierwszej połowy!

44'

Ależ kiks Bidy! Budrinski zagrał mocno w światło bramki, gdzie młody zawodnik mógł tylko pytać bramkarza, w który róg strzelać. Zamiast skompletować dublet, źle nakrył futbolówkę i ta wylądowała na trybunach.

42'

Antonik płasko dośrodkował w pole karne, ale Pospisil wrócił do defensywy i wyjaśnił całą akcję.

39'

Cvijanović mocno i wysoko nad bramką.

39'

Faul na Kolewie. Arsenić nie trafił w piłkę na wślizgu. Rzut wolny 20 metrów od bramki.

38'

Antonik przyjął piłkę w polu karnym, ale wyrzucił się do boku drugim kontaktem z piłką. Szkoda tej sytuacji.

37'

Brak strzału na bramkę Węglarza! Delikatna wrzutka w pole karne, ale Kolew i Jankowski przeszkodzili sobie nawzajem.

36'

Chwilowa przewaga Arkowców, ale ci nie potrafią zawiązać składnej akcji. Większość piłek ląduje na trybunach, gdyż obrońcy Jagiellonii nie kombinują i zwyczajnie wybijają je do przodu.

32'

Bida uderzył z dystansu, ale Danch zablokował to!

31'

Znów groźnie pod bramką Steinborsa! Klepka na środku boiska, Pospisil zewnętrzną częścią stopy przerzuca ciężar na lewą stronę. Stamtąd pada dośrodkowanie na nogę Mudrinskiego, lecz ten nie zdołał zmieścić jej w świetle bramki.

29'

Jankowski drybluje na skrzydle. Znalazł przed polem karnym Adama Deję, który mocno uderzył z dystansu. Metr od bramki.

26'

Ostry faul na Kolewie. Arka ma rzut wolny w kole środkowym.

21'

Miękka wrzutka za plecy obrońców, Imaz dopada do piłki, ale zbyt lekko uderza na bramkę Steinborsa. Łotysz broni strzał.

19'

Podobna sytuacja do pierwszego gola. Tym razem na skrzydle był Prikryl. Czech płasko zagrał do Imaza, ten w polu karnym zdążył przyjąć futbolówkę i przymierzyć na dalszy słupek. Między nogami Dancha, obok ręki Steinborsa. 2:0 dla gości!

18'

GOOOOOOOOL! IMAZ!

15'

Kolev odegrał piętą na pole karne, ale Węglarz nie miał problemu z wyłapaniem piłki.

12'

Antonik miał dużo miejsca na boku, zagrał przed pole karne do Azera Busuladzicia, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

12'

Węglarz złapał piłkę po dośrodkowaniu. Wznowił grę mocnym wykopem, ale w środku pola przegrał pojedynek Prikryl.

10'

Stały fragment gry znów sprawił zagrożenie. Romanczuk niecelnie uderzył jednak głową.

9'

Imaz przebojem próbował przedrzeć się na skrzydle. Minął dwóch zawodników, ale zatrzymał się na Danchu. Obrońca Arki wybił futbolówkę na rzut rożny.

7'

Jesus Imaz opanował piłkę na prawym skrzydle, zszedł do środka i płasko dośrodkował w światło bramki. Tam wyskoczył przed obrońców Bida i pokonał Steinborsa. Pięknie przywitał się z Ekstraklasą młodzieżowiec.

5'

GOOOOOOL! BARTOSZ BIDA!

5'

Antonik dośrodkował na głowę Jankowskiego. Ten uderzył w boczną siatkę.

3'

Jagiellonia wyszła spod pressingu, ale Prikryl został nieprzepisowo zatrzymywany.

1'

Nieprzyjemny faul na Prikrylu i upomnienie dla kapitana Arki.

18:01

Goście rozpoczęli od środka. Ruszamy!

17:59

Na stadionie zabrzmiał także hymn Arki. Czekamy na pierwszy gwizdek.

17:58

Zawodnicy wybiegli już na murawę. Za dwie minuty rozpoczniemy sezon 2019/20 w polskiej Ekstraklasie!

17:51

W poprzednim sezonie Jagiellonia wygrała wszystkie trzy mecze z gdyńską ekipą - dwa w lidze (2:0 i 3:1) oraz jeden w Pucharze Polski (2:0).

17:46

Piąte miejsce w poprzednim sezonie sprawiło, że dominującym uczucie wśród kibiców Jagiellonii było rozczarowanie. W nowych rozgrywkach Jaga ma wrócić na podium. Zwłaszcza, że klub w 2020 roku będzie obchodzić stulecie istnienia. Największym osłabieniem Jagi bez wątpienia jest odejście do Legii Arvydasa Novikovasa. Litwina ma zastąpić sprowadzony z Mlady Boleslav Czech Tomas Prikryl.

17:43

Starcie Arki z Jagiellonią Białystok będzie premierowym w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Sympatycy żółto-niebieskich przed pierwszym meczem sezonu mogą odczuwać pewien niepokój. Latem z klubu odeszło trzech ważnych zawodników: Luka Zarandia, Marko Vejinović i Michał Janota.