Juventus TurynJuventus Turyn
1 : 2
Ajax AmsterdamAjax Amsterdam
22:59

Ajax Amsterdam po raz kolejny w tej edycji Ligi Mistrzów sprawia sporą niespodziankę i eliminuje jednego z faworytów! Holendrzy w drugiej połowie byli zespołem zdecydowanie lepszym od Juventusu. Po uderzeniach Hakima Ziyecha i Donny'ego van de Beeka gospodarzy ratował jeszcze Wojciech Szczęsny, ale przy główce Matthijsa de Ligta polski bramkarz był już bezradny. Na dziś to już wszystko, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na relacje z pozostałych ćwierćfinałów Ligi Mistrzów - te już jutro na GOL24.pl.

94'

Koniec meczu - Ajax zwycięża w Turynie 2:1 i jest w półfinale Ligi Mistrzów!

93'

Sfrustrowany Cristiano Ronaldo ostro sfaulował rywala. Portugalczyk z żółtą kartką.

92'

Do końca meczu jeszcze chwila, ale Juventus nie wierzy już w odwrócenie losów spotkania.

91'

Dwie minuty doliczył do tego meczu arbiter.

90'

Po dośrodkowaniu Bentancura gracze Juventusu domagali się rzutu karnego. Nie było jednak zagrania ręką - VAR wyjaśnił wątpliwości.

88'

Opuszcza boisko Hakim Ziyech. Wchodzi Klaas Jan Huntelaar.

87'

Wychodził z piłką Tadić, a faulował go Rugani. Coraz mniej czasu ma Juventus.

85'

Moise Kean w pojedynku z Magallanem na lewej stronie boiska. Aut dla Juventusu.

84'

Dośrodkowanie Ziyecha w pole karne nie było zbyt dobre - spokojnie łapie piłkę Szczęsny.

81'

Opuszcza boisko Daley Sinkgraven. Za niego Lisandro Magallan.

81'

Była jeszcze interwencja VAR, ale decyzja nie została zmieniona - był spalony.

80'

Schodzi Federico Bernardeschi, wchodzi Rodrigo Bentancur.

79'

Nieuznany gola dla Ajaksu, trafił do siatki Ziyech! Dwójkowa akcja Neresa i Ziyecha, wydawało się, że przejmą piłkę obrońcy, ale Marokańczyk przejął futbolówkę i pięknie uderzył! Szczęsny nie miał szans, ale gol nie został uznany!

78'

Kolejne dośrodkowanie z prawej strony i starcie Ronaldo z obrońcami Ajaksu. Domaga się rzutu karnego Portugalczyk, ale o jedenastce nie ma mowy.

77'

Cristiano Ronaldo uderzał zza pola karnego, lecz nie była to dobra próba Portugalczyka. Strzelił lekko i obok bramki.

75'

Dośrodkowanie Cancelo z prawej strony boiska. Główkował Kean, lecz piłka przeleciała obok bramki.

74'

Mogło być po meczu, bo David Neres po podaniu od Ziyecha znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym. Pomylił się jednak gracz Ajaksu!

74'

Emre Can chciał zagrać piłkę w pole karne do Matuidiego. Dalekie wybicie obrońcy Ajaksu.

72'

De Jong wyprzedził rywala i zagrał piłkę do Onany. Wybił ją bramkarz Ajaksu.

70'

Lasse Schoene uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego. Nie brakło mu wiele, ale piłka przeleciała obok słupka.

69'

Kontra Ajaksu - Emre Can faulem zatrzymał Ziyecha. Pomocnik Juventusu z żółtą kartką.

68'

Ajax atakował bramkę Juventusu od dłuższego czasu i wychodzi na prowadzenie w Turynie! Po dośrodkowaniu w pole karne głową uderzył Matthijs de Ligt i umieścił piłkę przy słupku. Holendrzy blisko awansu do półfinału!

67'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA AJAKSU! MATTHIJS DE LIGT!

67'

Z piłką na prawej stronie znalazł się Van de Beek. Obrońca wybił ją na rzut rożny.

65'

Tadić zagrał fenomenalną piłkę do Ziyecha, ten powinien uderzać na bramkę Szczęsnego, ale niepotrzebnie dogrywał do jednego z partnerów.

64'

Druga zmiana w zespole Juventusu. Opuszcza boisko Mattia De Sciglio, wchodzi Joao Cancelo.

63'

Tadić miał sporo miejsca na prawej stronie i chciał dograć do Ziyecha, lecz powrót Miralema Pjanicia uratował Juventus przed stratą gola.

61'

Ronaldo zagrał dobrą piłkę w pole karne do Keana, ten znalazł się w dobrej sytuacji, lecz uderzył nad poprzeczką.

60'

Niedokładne zagranie w kierunki Tadicia. Od piątego metra grę wznowi polski bramkarz.

57'

Piękne uderzenie sprzed pola karnego Van de Beeka! Jeszcze lepiej broni Szczęsny, przenosząc piłkę nad poprzeczką!

57'

Bonucci zablokował uderzenie z dystansu Ziyecha i spokojnie złapał piłkę Szczęsny.

56'

Po dośrodkowaniu z kornera główkował Cristiano Ronaldo. Tym razem Portugalczyk nie trafił czysto w piłkę.

55'

Akcja lewą stroną Moisy Keana. Jeden z defensorów Ajaksu wybił piłkę na rzut rożny.

53'

Szczęsny ratuje Juventus! Przechwycił piłkę na połowie rywala Ajax, przed znakomitą szansą stanął Hakim Ziyech, lecz jego uderzenie znakomicie obronił polski bramkarz!

51'

Uderzenie z dystansu Van de Beeka zablokowane. Ajax ma rzut rożny.

50'

Złe podanie w kierunku Bernardeschiego po ataku Juventusu prawą stroną. Od autu Ajax.

48'

Dostał piłkę w polu karnym Matuidi. Francuz chciał zagrać do jednego z partnerów, lecz wybił piłkę Frenkie de Jong.

47'

Spokojnie rozgrywają teraz piłkę gospodarze. Juventus nie spieszy się i pozostaje na własnej połowie.

46'

Na początku drugiej połowy atakuje Juventus. Matthijs de Ligt wybił piłkę na aut.

46'

Na drugą połowę nie wrócił kontuzjowany Paulo Dybala. Zastępuje go Moise Kean.

45'

Znów gramy!

22:04

Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Niedługo początek drugiej połowy.

21:51

Koniec pierwszej połowy.

45'

+4 Ronaldo minął w dryblingu de Ligt i sprytnie dał się sfaulować. To okazja na bramkę.

46'

Pięć minut doliczonych do pierwszej części gry.

45'

Bonucci uprzedził Tadicia i po chwili dał się sfaulować. Wciąż jednak bez kartek w Turynie.

42'

Neres ruszył wzdłuż linii bocznej, ale niecelnie dośrodkował.

40'

Groźnie pod bramką Szczęsnego! Bramkarz przy wybiciu miał dużo szczęścia. Piłka trafiła w rękę Tadicia - gdyby jednak Polak trafił w inną część ciała, popełniłby duży błąd i prawdopodobnie padłby gol na 1:2.

39'

Dybala od razu po przyjęciu zagrał do Cana, Niemiec starał się zagrać prostopadle od Bernardeschiego i odczytał jego zamiary Daley Blind.

38'

De Sciglio niecelnie wrzucił do Ronaldo.

37'

Juventus nie chce wypuścić zwycięstwa z rąk. Od razu po wznowieniu gry widzimy wysoki pressing i dynamiczne ataki na bramkę.

35'

Ziyech nie przygotował się do uderzenia, dlatego piłka dosłownie przeturlała się w pole karne Juventusu. Tam jednak trafiła pod nogi van de Beeka, który w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym doprowadza do remisu!

34'

GOOOOOOOOOOL! DONNY VAN DE BEEK!

31'

Arbiter sprawdza jeszcze prawidłowość zdobytej bramki, ale po chwili potwierdza i przystaje przy pierwszej decyzji.

30'

Jakże typowy gol Portugalczyka! Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonane przez Pjanicia, najwyżej w polu karnym wyskoczył Ronaldo, który głową skierował piłkę do bramki!

29'

GOOOOOOOL! CRISTIANO RONALDO!

24'

Rugani wyprzedził Tadicia i bez problemu wybił podanie skierowane do napastnika gości.

23'

Rzut rożny dla Juventusu. Po wrzutce piłka niespodziewanie ląduje pod nogami Paulo Dybali. Argentyńczyk intuicyjnie uderzył na bramkę, ale świetnie broni bramkarz.

21'

Pierwsza składna akcja gości! Tadić wymienił piłkę z Neresem, jego próba została zablokowana, a dobitka van de Beeka okazała się niecelna.

20'

Znowu akcja Ziyecha i kolejna strata. Tym razem Can odczytał jego zamiary.

19'

Rugani przegrał pojedynek główkowy z Tadiciem, ale według arbitra napastnik faulował w tej sytuacji.

17'

Bernardeschi przyjął piłkę przed polem karnym. Szukał możliwości zagrania do Ronaldo, jednak za mocno uderzył ją nad resztą zawodników i sytuację wyjaśnił Onana.

15'

Początek spotkania zdecydowanie należy do Juventusu. Goście starają się szybko przenieść futbolówkę pod pole karne Starej Damy, ale są zbyt niedokładni. W dodatku często faulują rywali, co odbija się na płynności gry.

14'

Ziyech zbyt głęboko dośrodkował i złapał piłkę Szczęsny.

11'

Sinkgraven w miejsce kontuzjowanego piłkarza Ajaksu.

10'

Noussair Mazraoui usiadł na murawie i dał wyraźny sygnał do zmiany. To koniec spotkania dla tego piłkarza.

9'

Ziyech dał się faulować Ruganiemu. Pierwsza okazja gości.

8'

de Ligt przeciął podanie do Matuidiego blisko lewego skrzydła.

7'

Mazaroui mocno odczuł starcie z Dybalą i nie może kontynuować gry. Po interwencji pomocy medycznej dowiemy się, czy nie będzie potrzebna zmiana.

5'

De Sciglio dołączył do akcji ofensywnej. Mocno wstrzelił piłkę do Bernardeschiego, a ten upadł w polu karnym. Nie ma rzutu karnego.

2'

Ronaldo wbiegł między dwóch rywali i chciał odegrać z pierwszej piłki do Matuidiego. Francuz nie doszedł do zagrania, ponieważ ubiegł go Schoene.

21:01

Zaczynamy spotkanie!

20:58

Obie drużyny wyszły na murawę przy hymnie Ligi Mistrzów. Za chwilę zaczynamy!

20:56

Ławka rezerwowych gospodarzy: Carlo Pinsoglio, Andrea Barzagli, Rodrigo Bentancur, Joao Cancelo, Moise Kean, Sami Khedira, Leonardo Spinazzola

20:55

Ławka rezerwowych gości: Bruno Varela, Kasper Dolberg, Klaas Jan Huntelaar, Daley Sinkgraven, Dani de Wit, Jurgen Ekkelenkamp, Lisandro Magallan

20:54

Zwycięzca pary Juventus - Ajax w półfinale zmierzy się z wygranym z pary Manchester City - Tottenham (0:1).

20:49

W Turynie obawiają się rewanżu. Ajax u siebie pokazał swoją moc. Choć Cristiano Ronaldo strzelił jako pierwszy to spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1. Na trafienie Portugalczyka zaraz po przerwie odpowiedział bowiem David Neres.

20:47

Ajax nigdy nie wygrał z Juventusem na jego terenie. Kiedy miałby dokonać jednak rzeczy wielkiej, jeśli nie teraz? To jest w końcu jego sezon w elicie. W fazie grupowej nie przegrał ŻADNEGO spotkania.

20:44

Do rewanżu z małym handicapem przystąpi "Stara Dama", która w pierwszym spotkaniu ugrała bramkowy remis 1:1.