Niedziela, 14 października 2018, godz. 20:45
PolskaPolska
0 : 1
Ekstraklasa.netWłochy
22:37

Trzeba powiedzieć sobie jasno parę kwestii. Polacy wyglądali w tym meczu dużo gorzej od swoich rywali. Niezrozumiałe decyzje i brak pomysłu na grę. To wszystko widać gołym okiem. Niestety nie możemy powiedzieć nic na obronę naszych zawodników.

93'

Koniec. Polska przegrywa 0:1 z Włochami.

92'

Daliśmy się bardzo łatwo zaskoczyć. Włosi dobrze rozegrali rzut rożny i zawodnik gości z bardzo bliskiej odległości pakuje piłkę do bramki.

92'

GOL. Cristiano Biraghi zdobywa bramkę. Niestety tracimy gola i najprawdopodobniej spadamy do niższej ligi.

90'

Kamil Glik oddał niezły strzał na bramkę, ale spokojnie broni Donnaruma. Mecz potrwa o 3 minuty dłużej.

88'

Jednak nie Krzysztof Piątek, a Artur Jędrzejczyk pojawi się na murawie. Swój występ zakończył Arkadiusz Reca.

85'

Kibice na stadionie skandują "Krzysztof Piątek"! Czy nasz "El Pistolero" pojawi się na boisku?

83'

Cristiano Piccini wchodzi w miejsce Alessandro Florenziego.

80'

Pierwsza zmiana w ekipie naszych rywali. Federico Bernardeschi opuszcza murawę, a w jego miejsce pojawił się Kevin Lasagna.

77'

Fatalny błąd w rozegraniu piłki Zielińskiego. Nasz pomocnik ma szczęście że Federico Bernardeschi nie trafił w światło bramki.

74'

73'

Dlaczego my nie prowadzimy!? Nasz znakomity kontratak powinien zostać zakończony strzeloną bramką! Najpierw Kamil Grosicki w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Donnarumą, a później dobitka Milika z bliskiej odległości leci nad bramką!

71'

Fajnie rozegrany rzut wolny przez naszych zawodników. Szkoda tylko, że Kamil Grosicki zagrał bardzo niedokładnie.

69'

Federico Bernardeschi doszedł do strzału głową. Zabrakło mu jednak sporo dokładności.

65'

Nicolo Barella pakuje piłkę do naszej bramki. Na szczęście wcześniej Lorenzo Insigne był na bardzo widocznym spalonym.

64'

Zawodnik PSG na szczęście wraca na boisko.

63'

Marco Veratti leży na murawie. Ucierpiał przyj jednym ze starć. Nie wiadomo czy nie będzie potrzebna zmiana.

62'

Niezła, szybka akcja Polaków. Dośrodkowanie Kamila Grosickiego nie było jednak dokładne.

60'

Nicolo Barella uderzył nad bramką, jednak wcześniej piłka musnęła nogę zawodnika naszej drużyny i Włosi mają rzut rożny.

59'

Cristiano Biraghi uderzył na wiwat i piłka ląduje w trybunach.

58'

W końcu mieliśmy świetną okazję do zdobycia bramki! Kamil Grosicki dostał znakomite podanie, wyszedł sam na sam z golkiperem rywala, ale młodziutki Donnaruma popisuje się świetną interwencją!

56'

Dobra interwencja Kamila Glika. Doświadczony stoper uratował nas przed stratą bramki.

53'

Niezłe dośrodkowanie Arkadiusza Recy! Lewandowski atakował piłkę, ale wyłapał ją Donnaruma.

51'

Federico Chiesa fauluje Recę i Polska odzyskuje posiadanie.

49'

Daleki wyrzut Arkadiusza Recy. Nikt jednak nie zdołał oddać strzału na bramkę.

46'

I sędzia daje znak do rozpoczęcia drugiej połowy!

46'

Wchodzi także Kamil Grosicki. Na murawę nie wyjdzie już Damian Szymański.

46'

Jakub Błaszczykowski rozegra dzisiaj swój 104 mecz w narodowych barwach. Z murawy schodzi Karol Linetty.

21:40

21:32

Jak na razie nie mamy bramek na Stadionie Śląskim. Z przebiegu meczu to my możemy być bardziej zadowoleni z tej sytuacji. Mieliśmy bardzo dużo szczęścia i uratowała nas tylko poprzeczka i świetna dyspozycja Wojciecha Szczęsnego.

45'

Koniec pierwszej części!

44'

Co w bramce wyprawia dzisiaj Wojciech Szczęsny! Lorenzo Insigne uderzył wolejem z 14 metra, ale nie miał szans pokonać świetnie dysponowanego bramkarza Juve!

41'

Bartosz Bereszyński pokazał się na skrzydle, ale był na pozycji spalonej.

37'

Federico Bernardeschi uderzył z dystansu, jednak prosto w ręce Szczęsnego.

36'

Po raz kolejny Wojciech Szczęsny ratuje nasz zespół. Giorgio Chiellini uderzył głową, lecz nasz bramkarz końcówkami palców odbija piłkę.

34'

Szybka kontra Polaków! Arkadiusz Milik uderzył, ale w ostatniej chwili został zablokowany!

33'

Co za interwencja Wojciecha Szczęsnego! Federico Bernardeschi wpadł w pole karne i uderzył bardzo precyzyjnie! Golkiper Juventusu popisuje się jednak znakomitą paradą!

32'

Jorginho fauluje Roberta Lewandowskiego i zostaje ukarany żółtą kartką.

31'

Po raz drugi w tym meczu ratuje nas.... poprzeczka! Lorenzo Insigne z bardzo bliskiej odległości obija obramowanie bramki!

30'

Dobre prostopadłe podanie do Insigne. Filigranowy skrzydłowy został jednak uprzedzony przez naszego golkipera.

27'

Kompletnie brakuje nam pomysłu na grę. Od samego początku to Włosi prowadzą grę i to może bardzo mocno martwić...

23'

Federico Bernardeschi zakręcił naszymi obrońcami, tylko że jego strzał pozostawił wiele do życzenia.

20'

Lewandowski tańczył przy linii bocznej, chcąc zmylić Leonardo Bonucciego. Zbyt łatwo tracimy jednak piłkę i to po raz kolejny..

17'

Nie zdołaliśmy jednak wykorzystać dogodnej okazji ze stałego fragmentu. Włosi szybko odzyskują piłkę.

16'

Arkadiusz Milik został sfaulowany w niedalekiej odległości od bramki Donnarumy. Będzie okazja do zdobycia bramki!

15'

Piotr Zieliński został bardzo brzydko "skrobnięty" po nodze. Na szczęście nic złego się nie stało.

13'

Wojciech Szczęsny znakomicie broni mocny strzał rywala. Włosi coraz bardziej naciskają naszą defensywę.

10'

Zakotłowało się w naszym polu karnym, ale jeden z naszych zawodników zdołał wyjaśnić sytuację.

8'

Lorenzo Insigne próbował przelobować Wojciecha Szczęsnego, jednak do celu zabrakło mu sporo.

6'

Bardzo dobre dośrodkowanie Szymańskiego! Zabrakło jednak wykończenia akcji.

3'

Bardzo długi wyrzut z autu Arkadiusza Recy i w polu bramkowym Włochów mieliśmy małe zamieszanie. Ostatecznie piłka ląduje za linią końcową.

1'

Ależ mieliśmy teraz szczęście! Jorginho uderzył z dystansu i piłka odbija się od poprzeczki!

1'

Damir Skomina gwiżdże po raz pierwszy!

20:42

Oba zespoły są już na boisku! Zaraz usłyszymy hymny obu Państw!

20:38

Włosi bardzo dużo mówili o Krzysztofie Piątku, który w ich lidze szaleje zdobywając gola za golem. Dzisiaj jednak, napastnik Genoi usiądzie na ławce, a partnerem Lewandowskiego będzie Arkadiusz Milik.

20:35

20:33

Nasi dzisiejsi rywale od jakiegoś czasu nie prezentują dobrej formy. Reprezentacja Włoch w ostatnich 10 meczach odnieśli tylko jedno zwycięstwo i to grając przeciwko Arabii Saudyjskiej.

20:28

Jerzy Brzęczek po przegranym meczu z Portugalią, zdecydował się na 6 roszad w wyjściowej 11. Nasz selekcjoner po raz kolejny postawił na ustawienie bez nominalnych skrzydłowych. W czwartkowym pojedynku trochę tego brakowało. Czy będzie to dogra decyzja?

20:23

Zarówno nasza reprezentacja, tak jak i kadra narodowa Włoch mają na swoim koncie jeden zdobyty punkt. Dzisiaj tak naprawdę rozegra się mecz o utrzymanie w Lidze A. Zwycięzca tego pojedynku będzie miał 3 oczka więcej od swojego rywala, a do końca pozostanie już tylko rewanż z Portugalią.

20:20

20:19

20:15

Witam wszystkich bardzo serdecznie! Z tej strony nisko kłania się Bartłomiej Modzelewski! Już za 30 minut Reprezentacja Polski rozpocznie swój bój o pozostanie w elicie Ligi Narodów!