Wisła PłockWisła Płock
0 : 2
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
19:54

Pogoń zmazała plamę z meczu z Zagłębiem Lubin i w Płocku pokonała Wisłę 2:0. Bohaterem spotkania został strzelec dwóch goli, Adam Buksa. Napastnik "Portowców" w pierwszej połowie dobił piłkę po uderzeniu w poprzeczkę Kamila Drygasa, a w drugiej części meczu wykorzystał dośrodkowanie Davida Steca. Wisła miała ponad 40 minut na strzelenie choćby gola kontaktowego. Jest jednak o to trudno, gdy nie oddaje się choćby celnego uderzenia. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

93'

Koniec meczu!

93'

Indywidualna akcja Vareli. Urugwajczyk podał do Zawady, ale ten najpierw został zablokowany, a później uderzył nad poprzeczką.

92'

Długa akcja Wisły, znów nie zakończyła się uderzeniem. Stracił piłkę Angel Garcia, od bramki Załuska.

91'

Trzy minuty dłużej potrwa jeszcze to spotkanie.

90'

Opuszcza boisko bohater tego meczu, Adam Buksa. Za niego na murawie pojawia się Soufian Benyamina.

89'

Hubert Matynia nieczystym wślizgiem powstrzymał Varelę. Obrońca Pogoni został ukarany żółtą kartką.

87'

Stec po raz kolejny dobrze pokazał się z prawej strony. Dośrodkował w pole karne, Buksa mógł mieć nawet szansę na hat-tricka, lecz nie zdołał oddać strzału.

85'

Ambitnie powalczył na lewej stronie Buksa. Stracił równowagę, przewrócił się, lecz zdołał jeszcze wywalczyć aut.

84'

Stevanović stracił piłkę na rzecz Buksy. Napastnik Pogoni nie zdołał jednak minąć Dźwigały.

83'

Ostry faul Ariela Borysiuka. Gracz Wisły z zasłużoną żółtą kartką.

82'

Jarosław Fojut już poza boiskiem. Zastąpił go Mariusz Malec.

81'

Przez długi czas nie podnosi się z boiska Jarosław Fojut. Wygląda na to, że będzie potrzebował zmiany.

79'

Po dośrodkowaniu Stevanovicia spokojnie złapał piłkę Załuska.

78'

Borysiuk uderzał z dystansu. Kolejny raz niecelnie, Załuska znów nie musiał nawet interweniować.

77'

Sebastian Kowalczyk ostro potraktował Varelę. Arbiter ukarał go żółtą kartką.

76'

Zaledwie 2.511 widzów obserwuje mecz na stadionie w Płocku. Rzęsisty deszcz i słaba postawa Wisły z pewnością nie przyciągnęły fanów.

75'

Giorgi Merebaszwili jest już poza boiskiem. Jako ostatni zmiennik w Wiśle wchodzi Ricardinho.

75'

Stec bardzo dobrze wypchnął teraz Merebaszwiliego. Od piątego metra zacznie golkiper Pogoni.

74'

Prostopadłe podanie do Zawady było zbyt mocne, lecz nie mógł łapać piłki Załuska. Bramkarz gości wybił ją na aut.

72'

Indywidualna akcja Kowalczyka na lewej stronie boiska. Po jego dośrodkowaniu piłkę złapał Daehne.

70'

Pierwsza zmiana w Pogoni. Nie ma już na boisku Radosława Majewskiego, za niego Iker Guarrotxena.

69'

Majewski wpadł w pole karne z prawej strony i próbował wycofać piłkę do Buksy. Przeszkodzili mu w tym obrońcy gospodarzy.

68'

Kolejny niecelny strzał z dystansu. Tym razem szczęścia próbował Varela.

67'

Nie zdołał utrzymać piłki w boisku Kozulj. To już dziewiąty rzut rożny dla Wisły w tym meczu, ale znów nie przyniósł większego zagrożenia - po dośrodkowaniu w pole karne złapał piłkę Załuska.

66'

Bardzo niecelne uderzenie z dystansu Kowalczyka. Od piątego metra zacznie grę Daehne.

65'

Bartkowski zagrał na prawą stronę do Steca. Teraz do Pogoń wywalczyła rzut rożny.

63'

Stevanović dośrodkował w pole karne z prawej strony boiska. Wybił piłkę Walukiewicz.

63'

Mocne dośrodkowanie Vareli z rzutu wolnego w pole karne, będzie jeszcze korner dla Wisły.

61'

Pierwsza akcja Stevanovicia, piłkę na rzut rożny wybił Fojut. Po dośrodkowaniu Furmana główkował natomiast Zawada, lecz wciąż nie oddali celnego strzału piłkarze Wisły.

60'

Kolejna zmiana w Wiśle. Za Damiana Rasaka pojawił się Alen Stevanović.

59'

Mógł być kolejny gol dla Pogoni! Znakomicie z rzutu wolnego dośrodkował Majewski, główkował Fojut, lecz piłka przeszła obok słupka!

58'

Pierwsza zmiana w Wiśle. Opuścił boisko Grzegorz Kuświk, zastąpił go Oskar Zawada.

57'

Wychodził prawą stroną David Stec, ale faulem powstrzymał go Giorgi Merebaszwili. Gruzin ukarany żółtą kartką.

56'

Nieuznany gol dla Pogoni! Majewski wypuścił Kozulja, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Daehne i puścił piłkę między nogami bramkarza, lecz z gola cieszył się tylko przez moment - słusznie odgwizdano spalonego!

54'

Akcja Pogoni lewą stroną, dośrodkowywał w pole karne Buksa, ale piłka nie doszła do Majewskiego.

53'

Wisła miała piłkę, ale jeden z gospodarzy faulował Kowalczyka. Rzut wolny dla Pogoni.

51'

Teraz w posiadaniu piłki znów są przede wszystkim gospodarze, ale Pogoń na razie bardzo mądrze się broni. Tak zapewne będzie wyglądał ten mecz, jeśli utrzyma się obecny rezultat.

49'

Znakomite podanie Majewskiego na prawą stronę do Steca, ten dośrodkował w pole karne, a Adam Buksa wyprzedził dwóch obrońców, uderzył z pierwszej piłki i po raz drugi w tym meczu pokonał Thomasa Daehne!

48'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! BUKSA!

47'

Popędził z piłką z lewej strony Buksa, ale doskoczyło do niego kilku rywali. Potem futbolówka wylądowała u Drygasa, który oddał strzał z dystansu, lecz było to uderzenie bardzo niecelne.

46'

Od środka rozpoczęli piłkarze Pogoni. Oba zespoły na razie bez zmian.

45'

Znów gramy!

19:02

Piłkarze obu drużyn wracają już na boisko. Zaraz początek drugiej części meczu.

18:51

Przez zdecydowaną większość meczu przewagę miała Wisła, ale po stronie gospodarzy brakowało celnych strzałów - ani razu na linii bramkowej nie musiał interweniować Łukasz Załuska. Pogoń nie potrafiła pokazać się w ofensywie, ale jedna kontra wystarczyła, aby do przerwy to "Portowcy" prowadzili 1:0. Najpierw Alan Uryga faulował Adama Buksę, później z jedenastego metra tylko w poprzeczkę trafił Kamil Drygas, lecz do futbolówki dopadł Buksa i Szczupakiem umieścił ją w siatce. Wisła mogła odpowiedzieć za sprawą strzału Dominika Furmana, ale tu także skończyło się na uderzeniu w poprzeczkę.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza część meczu.

45'

Poprzeczka ratuje Pogoń! Do piłki ustawionej na osiemnastym metrze podszedł Dominik Furman, ale trafił właśnie w poprzeczkę, a futbolówka opuściła boisko!

45'

Furman zagrał świetną piłkę do Vareli, a ten mógł znaleźć się w bardzo dobrej sytuacji do zdobycia gola. Wślizgiem powstrzymał go Jarosław Fojut, za co zobaczył żółtą kartkę.

44'

Spore zamieszanie w polu karnym Wisły! Daehne bardzo niepewnie łapał piłkę po dośrodkowaniu, ale nie wykorzystali tego piłkarze Pogoni.

43'

Niepewna interwencja Adama Dźwigały. Będzie jeszcze jeden korner dla szczecinian.

42'

Majewski ruszył lewą stroną, jego akcję zatrzymał Borysiuk. Będzie pierwszy rzut rożny dla Pogoni w całym meczu.

41'

Teraz Daehne musiał wyjść daleko od bramki. Niemiecki bramkarz nie pomylił się jednak poza polem karnym.

39'

Mamy bramkę dla Pogoni, ale wcale nie z rzutu karnego! Zmarnował "jedenastkę" Kamil Drygas, bo choć Daehne rzucił się w drugą stronę, to kapitan Pogoni trafił w poprzeczkę! Do piłki efektownym szczupakiem dopadł jednak Adam Buksa i wpakował piłkę do siatki! Wcześniej Pogoń wyprowadziła kontrę, nie najlepiej zachował się Stec, ale oddał piłkę Buksie, który nawinął Urygę i sprawił, że rywal faulował.

38'

GOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! BUKSA!

37'

RZUT KARNY DLA POGONI! URYGA FAULUJE BUKSĘ!

36'

Dobrze dorzucił piłkę z lewej strony Angel Garcia. Do dośrodkowania doszedł Grzegorz Kuświk, lecz uderzył obok bramki.

35'

Fatalne uderzenie z dystansu jednego z graczy Wisły. Wciąż czekamy na pierwszy celny strzał w tym meczu - Pogoń nie oddała nawet jednego uderzenia, choćby chybionego.

33'

Jeszcze jedna akcja Wisły prawą stroną i kolejny rzut rożny. Wybił piłkę Matynia.

31'

Po wrzutce Furmana wybili piłkę gracze Pogoni. Potem dośrodkowywał jeszcze Borysiuk, ale zrobił to zbyt głęboko i futbolówka wylądowała w rękach Załuski.

30'

McGing wywalczył rzut rożny dla Wisły. Kowalczyk zablokował jego dośrodkowanie.

29'

Ariel Borysiuk dobrze wygarnął piłkę Majewskiemu, ale okazję na kontrę zaprzepaścił Varela, źle podając do Merebaszwiliego.

28'

Niezłe podanie Kowalczyka w kierunku Davida Steca. Gdyby było nieco lżejsze, Pogoń miałaby naprawdę dobrą sytuację na zdobycie gola.

27'

Gospodarze przechwycili piłkę pod własną bramką i ruszyli z kontrą. Podanie Furmana w kierunku Vareli przeciął Matynia.

26'

Świetny przerzut Majewskiego do Matyni, ten dobrze dośrodkował w pole karne, lecz wchodzący wślizgiem Kozulj nie zdołał oddać strzału.

25'

Majewski próbował prostopadłego podania do Adama Buksy, który mógł wyjść sam na sam z Daehne. Futbolówka nie przeszła przez obrońców Wisły.

23'

Jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy, teraz poradzili sobie piłkarze Pogoni. Wisła w pierwszych minutach ma jednak wyraźną przewagę.

22'

Po kolejnym dośrodkowaniu Furmana z rzutu rożnego w polu karnym przewrócił się Angel Garcia. Arbiter nie dopatrzył się tu jednak faulu.

20'

Naprawdę groźnie było teraz pod bramką Pogoni! Nie miał miejsca Załuska, bo stanęło przy nim kilku rywali i bramkarz Pogoni miał ogromne problemy ze skuteczną interwencją. Nie wykorzystał tego McGing, z bliska uderzając obok słupka!

19'

Kolejne dośrodkowanie Vareli piłkarze Pogoni wybili za linię końcową. Będzie rzut rożny dla Wisły.

18'

Radosław Majewski przerwał faulem akcję Damiana Rasaka. Żółta kartka dla pomocnika Pogoni.

18'

W pole karne z rzutu wolnego dośrodkował Radosław Majewski. Strzał głową oddał Jarosław Fojut, stoper gości był jednak na spalonym.

17'

Długo nie podnosi się z boiska Kamil Drygas. Przy kapitanie Pogoni są klubowi lekarze.

16'

Dośrodkowanie Zvonimira Kozulja z prawej strony boiska wybił Damian Rasak. Piłka wróciła do zawodników Pogoni, lecz Furman sfaulował Drygasa.

15'

Drygas próbował zagrać do Bartkowskiego, lecz podał zbyt mocno, aby jego kolega mógł dojść do futbolówki.

13'

Nie radzi sobie na razie Matynia, znów stracił piłkę na rzecz Vareli. Dośrodkowanie piłkarza Wisły wyłapał Załuska.

11'

Raz jeszcze prawą stroną ruszył Varela. Tym razem faulem powstrzymał go Matynia. Po dośrodkowaniu Furmana w pole karne przewinienia dopuścił się z kolei Alan Uryga.

10'

Prawa strona Wisły jest na razie zdecydowanie aktywniejsza, głównie za sprawą Vareli. Tym razem ten piłkarz dośrodkowywał w pole karne, piłkę otrzymał Damian Rasak, został jednak zablokowany.

8'

Varela chciał podać do McGinga, lecz tego ostatniego wyprzedził Hubert Matynia i pozwolił piłce wyjść za linię końcową.

7'

Z prawej strony dośrodkowywał Jake McGing, ale w polu karnym Pogoni faulowany był Jakub Bartkowski. Wznowi grę Łukasz Załuska.

5'

Dośrodkowanie z prawej strony Davida Steca nie zostało wykorzystane przez pozostałych graczy Pogoni - żaden nie zdołał dojść do piłki. Od bramki grę zacznie Thomas Daehne.

4'

Akcja gości lewą stroną także nie była udana. Skończyła się na dodatek faulem, od rzutu wolnego zacznie grę Wisła.

2'

Prawą stroną boiska ruszył Nico Varela. Przepchnął i wyprzedził Drygasa, ale potem nie wyszło mu dośrodkowanie w pole karne.

1'

Wisła rozpoczęła mecz od środka. Gospodarze w tradycyjnych, niebiesko-białych strojach. Pogoń gra na biało.

1'

Zaczynamy!

17:59

Losowanie stron już za nami. Wygrał je Kamil Drygas, więc Wisła zacznie mecz od środka boiska.

17:57

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Mariusz Złotek. Właśnie wraz z asystentami wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

17:53

W rundzie jesiennej Pogoń okazała się zdecydowanie lepsza od Wisły. W Szczecinie "Portowcy" wygrali aż 4:0 po golach Kamila Drygasa, Sebastiana Kowalczyka i Adama Buksy, a także samobójczym trafieniu Igora Łasickiego. Dziś na boisku zabraknie od początku tylko tego pierwszego.

17:49

Wisła Płock w ostatnich dwóch meczach dość niespodziewanie zdobyła cztery punkty, najpierw w dziewiątkę pokonując na własnym boisku 3:2 Cracovię, a potem wywożąc remis 1:1 z boiska lidera, Lechii Gdańsk. "Nafciarze" walczą o utrzymanie - choć są w strefie spadkowej, to mają tyle samo punktów, co czternasty Górnik Zabrze. Pogoń gra o czołową ósemkę. Po porażce 0:3 z Zagłębiem Lubin sytuacja "Portowców" nieco się skomplikowała, ale ekipa Kosty Runjaica są na siódmym miejscu, mając dwa punkty zapasu nad Zagłębiem i Koroną.

17:45

Rezerwowi Pogoni: Jakub Bursztyn, Santeri Hostikka, Iker Guarrotxena, Ricardo Nunes, Mariusz Malec, Jin Izumisawa, Soufian Benyamina

17:40

Rezerwowi Wisły: Bartłomiej Żynel, Igor Łasicki, Krystian Miś, Alen Stevanović, Justinas Marazas, Ricardinho, Oskar Zawada

17:35

Po prawej stronie możecie już zobaczyć wyjściowe składy obu zespołów. W Wiśle większych zmian nie ma - po przymusowej pauzie do składu wrócił Ariel Borysiuk. W Pogoni zdecydowanie więcej roszad po porażce 0:3 z Zagłębiem Lubin. Od pierwszej minuty zagrają Jarosław Fojut, Hubert Matynia, Sebastian Kowalczyk i David Stec.

17:30

Czas na 26. LOTTO Ekstraklasy. Na początek zaglądamy do Płocka, gdzie miejscowa Wisła podejmie Pogoń Szczecin. Początek tego spotkania już o godzinie 18:00. Na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Maciej Pietrasik.