Lechia Gdańsklechia
2 : 1
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
22:28

Pogoń przez większość meczu z Lechią prowadziła grę, ale do Szczecina wróci bez punktów. Po bramce z rzutu karnego wydawało się, że goście mogą powalczyć nawet o komplet "oczek", ale potem przyszedł kolejny rzut wolny dla Lechii, a Flavio Paixao znów udowodnił, że można na niego liczyć. Drugi gol sprawił, że podbudowani gdańszczanie w końcówce kontrolowali już przebieg meczu i z pewnością nadal będą na pozycji lidera. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

93'

KONIEC MECZU! Lechia wygrywa z Pogonią 2:1!

93'

Nie poradził sobie z dwoma rywalami Żyro. W Gdańsku już nic się raczej dziś nie zdarzy.

92'

Była jeszcze szansa dla Pogoni! Matynia dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale strzał głową jednego z piłkarzy Pogoni broni Kuciak.

91'

Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

90'

Kolejna okazja, tym razem niewiele zabrakło Jarosławowi Kubickiemu! Michalak dośrodkowywał, Kubicki uderzył obok bramki!

90'

Lechia mogła prowadzić dwoma bramkami! Łukasz Załuska wygrywa jednak pojedynek z Konradem Michalakiem!

87'

Michał Nalepa dobrze wybił piłkę po dośrodkowaniu Kowalczyka. Pogoń stara się jeszcze rzutem na taśmę wywalczyć choćby punkt.

86'

Ostatnia roszada także w Lechii. Joao Nunes za Karola Filę.

85'

Ostatnia zmiana w Pogoni. Schodzi Tomas Podstawski, wchodzi Zvonimir Kozulj.

85'

Niecelne podanie Żyry do jednego z kolegów. Lechia wyprowadziła akcję, niepewnie interweniował Załuska, będzie rzut rożny dla gospodarzy.

82'

Makowski zgrał w kierunku Sobiecha i musiał wychodzić z bramki Załuska. Zrobiło się spore zamieszanie, ostatecznie Makowski uderzył z dystansu, a piłka przeleciała obok bramki.

81'

Złe dośrodkowanie Paixao. Piłka w rękach Załuski.

80'

Druga zmiana w Pogoni. Zamiast Radosława Majewskiego na boisku melduje się wracający po kontuzji Michał Żyro.

78'

Nieczyste wybicie Kuciaka. Pogoń znów stara się odrabiać straty.

77'

13.184 kibiców ogląda to spotkanie z trybun. Wśród nich jest blisko 2.000 fanów ze Szczecina.

76'

Rzut wolny znowu daje Lechii prowadzenie! Daniel Łukasik dośrodkował w pole karne, a Flavio Paixao uprzedził Łukasza Załuskę i wpakował piłkę do siatki!

75'

GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHII! FLAVIO PAIXAO!

74'

Spas Delew już poza boiskiem. Zmienia go Sebastian Kowalczyk.

74'

Augustyn świetnie zagrał na lewą stronę do Mladenovicia. Serb faulowany przez Spasa Delewa.

72'

Wciąż 63% czasu przy piłce spędza Pogoń. Wygląda na to, że goście zamierzają walczyć w Gdańsku o pełną pulę.

70'

Fatalne zagranie Makowskiego w kierunku Kuciaka. Będzie rzut rożny dla Pogoni.

67'

Kolejne znakomite podanie Drygasa na bok boiska, dośrodkowanie w pole karne z lewej strony, ale marnuje bardzo dobrą sytuację Adam Buksa, główkując obok bramki.

66'

Tomasz Makowski faulował Drygasa. Żółta kartka dla pomocnika Lechii.

65'

Mladenović dośrodkował w pole karne, Kubicki oddał strzał głową, ale bez problemu złapał piłkę Załuska.

64'

Fenomenalna piłka od Drygasa do Spasa Delewa! Bułgar przyjął piłkę na klatkę piersiową, ale nie zdołał oddać czystego strzału z bliska!

63'

Mladenović dośrodkowywał w pole karne, lecz ta wrzutka była zdecydowanie za mocna. Od autu Pogoń.

61'

Leży na boisku Mladenović. Miał teraz spore pretensje Serb do jednego z rywali.

59'

Napiera Pogoń! Goście nie mają zamiaru odpuszczać, z trudnej pozycji uderzał Guarrotxena, ale łapie piłkę Kuciak.

56'

A winowajca, Patryk Lipski, już poza boiskiem. Zmienił go Tomasz Makowski.

55'

Za drugim razem nie było już wątpliwości - jedenastka w pełni zasłużona! Kamil Drygas zdobywa ósmego gola w sezonie, strzelając w lewy górny róg. Kuciak rzucił się w drugą stronę.

55'

GOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! DRYGAS!

53'

RZUT KARNY DLA POGONI! LIPSKI FAULUJE MAJEWSKIEGO!

52'

Po starciu z Mladenoviciem leży na murawie Spas Delew. Bułgar dostał w szyję, będzie rzut wolny dla Pogoni.

50'

Na zaskakujący strzał z ostrego kąta zdecydował się Mladenović. Dobrze interweniował Załuska, bramkarz Pogoni złapał też piłkę po uderzeniu Łukasika.

50'

Iker Guarrotxena faulował rywala. Będzie rzut wolny dla Lechii.

49'

Groźnie zrobiło się pod bramką Pogoni. Uderzenie Daniela Łukasika zostało jednak zablokowane.

49'

Delew ambitnie wracał za Flavio Paixao, ale faulował rywala.

46'

Już na samym początku dobra sytuacja dla Pogoni! Świetnie piłkę w polu karnym opanował Adam Buksa, lecz bez zarzutu spisał się Kuciak.

46'

Jedna zmiana w ekipie Lechii. Na drugą połowę nie wyszedł Mateusz Żukowski, zastąpił go Konrad Michalak.

45'

Znów gramy!

21:24

Pogoń przez zdecydowaną większość pierwszej połowy miała inicjatywę, ale niewiele z tego wynikało. Poza świetną sytuacją z drugiej minuty meczu goście nie potrafili zagrozić bramce Dusana Kuciaka. Jeden faul Kamila Drygasa i piękne uderzenie z rzutu wolnego Filipa Mladenovicia sprawiły jednak, że do przerwy to Lechia prowadzi 1:0. Druga połowa zapowiada się naprawdę interesująco - zapraszamy na nią już za niespełna kwadrans.

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Lechia prowadzi z Pogonią 1:0.

45'

Delew przewraca się przed polem karnym. Nie było jednak faulu.

45'

Co najmniej trzy minuty dłużej potrwa pierwsza połowa tego meczu.

45'

Daleko musiał teraz wychodzić z bramki Łukasz Załuska. Dobrze wybił piłkę na aut, tak naprawdę notując pierwszą ważniejszą interwencję w tym meczu.

44'

Słaby mecz rozgrywa na razie Żukowski. Po raz kolejny się pogubił i stracił piłkę.

43'

Delew dobrze powstrzymuje kontratak Lechii. Gospodarze znów mają jednak piłkę.

42'

Majewski uderzał z rzutu wolnego, ale strzał był zdecydowanie za lekki, aby mógł zagrozić Kuciakowi.

41'

Michał Nalepa faulował Guarrotxenę. Jedenasta żółta kartka dla obrońcy Lechii w tym sezonie.

40'

Drygas faulował Filę. Nie zgadza się z tą decyzją kapitan Pogoni.

38'

Oba zespoły oddały tylko po dwa strzały (i po jednym celnym). To pokazuje, że mimo przewagi optycznej w grze gości zdecydowanie brakuje konkretów.

37'

Majewski wybija piłkę spod nóg Sobiecha. Będzie aut dla Lechii.

36'

Flavio Paixao dośrodkował w pole karne. Okazję na strzał głową miał Patryk Lipski, ale nieczysto trafił w piłkę.

35'

Spas Delew zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

34'

Karol Fila ogląda natomiast żółtą kartkę.

34'

JEDNAK NIE MA RZUTU KARNEGO! Faul był, ale tuż przed polem karnym!

33'

Będzie jeszcze wideoweryfikacja. Wydaje się, że faul mógł mieć miejsce przed polem karnym.

32'

RZUT KARNY DLA POGONI! Fila faulował Ikera Guarrotxenę!

31'

Kolejny faul Mateusza Żukowskiego i gracz Lechii upomniany żółtą kartką.

29'

Teraz Żukowskiego powstrzymuje Walukiewicz. Po chwili młody piłkarz Lechii faulował Podstawskiego.

27'

Za mocno wypuścił sobie piłkę z lewej strony Mateusz Żukowski. 17-latek gra dziś od pierwszej minuty, ale na razie jest niewidoczny.

27'

Wreszcie odpowiedziała Lechia. Obrońcy gości poradzili sobie jednak z dośrodkowaniem Fili.

26'

Kuciak łapie piłkę po dośrodkowaniu Delewa. Górne piłki na razie nie przynoszą rezultatu.

24'

Pogoń dwa razy traciła piłkę przed bramką rywala, ale natychmiast ją odzyskiwała. W końcu piłka trafiła na lewą stronę do Matyni, ten jednak dośrodkował bardzo słabo.

22'

63% posiadania piłki ma na razie Pogoń. Poza sytuacją z drugiej minuty goście nie zagrozili jednak bramce Dusana Kuciaka, a to Lechia prowadzi od ósmej minuty.

20'

Fila faulował Huberta Matynię. Będzie rzut wolny dla Pogoni z lewej strony boiska.

18'

Pogoń miała piłkę przed bramką rywali, lecz Iker Guarrotxena przy przyjęciu futbolówki zagrał ręką.

17'

Zablokowane dośrodkowanie Majewskiego. Będzie rzut rożny dla Pogoni.

17'

Sebastian Walukiewicz świetnie podał na prawe skrzydło do Spasa Delewa. Bułgar sam wygonił się jednak z pola karnego.

15'

Teraz nieudana akcja Pogoni prawą stroną. Goście częściej utrzymują się przy piłce, ale na razie niewiele z tego wynika.

13'

Akcja Pogoni lewą stroną, ale Adam Buksa za mocno podawał do Majewskiego. Kuciak zacznie od bramki.

12'

Teraz to Drygas był faulowany przez Błażeja Augustyna. Kapitan Pogoni w tej sytuacji domagał się żółtej kartki, lecz Szymon Marciniak pozostał nieugięty.

9'

Bardzo dobra okazja zamieniona na pięknego gola! Do piłki podszedł Filip Mladenović i uderzył w samo okienko - Łukasz Załuska był absolutnie bez szans!

8'

GOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHII! MLADENOVIĆ!

7'

Za to wejście kapitan Pogoni ogląda też żółtą kartkę.

6'

Teraz po raz pierwszy zaatakowała Lechia. Karol Fila dośrodkowywał w pole karne, piłka została wybita, a na uderzenie zdecydował się Patryk Lipski. Kamil Drygas zablokował rywala, lecz jednocześnie faulował. Będzie bardzo dobra okazja dla gospodarzy z rzutu wolnego.

4'

Na razie to szczecinianie są stroną dominującą. Michał Nalepa daleko wybił piłkę, ale goście już konstruują kolejny atak.

2'

Pierwsza bardzo dobra sytuacja dla Pogoni! Urwał się prawą stroną Kamil Drygas, dośrodkował w pole karne, a strzał Radosława Majewskiego odbił przed siebie Dusan Kuciak!

1'

Od środka rozpoczyna Pogoń. Goście na biało, Lechia, jak już wspominaliśmy, wyjątkowo w czarnych strojach.

1'

Zaczynamy!

20:31

Z głośników leci "Sound of Silence", a na telebimie wyświetlono zdjęcie Pawła Adamowicza.

20:29

Zanim mecz, to wspomniana przez nas minuta ciszy. Flavio Paixao przekazuje też symboliczną koszulkę bratu zmarłego Pawła Adamowicza.

20:28

Losowanie już za nami. Wygrał je kapitan Lechii, więc Pogoń zacznie mecz od środka.

20:27

Nie jest zaskoczeniem, że hit kolejki poprowadzi najbardziej ceniony polski arbiter - Szymon Marciniak. On i jego asystenci właśnie wyprowadzają piłkarzy obu drużyn na murawę. Zaraz zaczynamy!

20:25

Mecz w Gdańsku będzie też okazją do upamiętnienia tragicznie zmarłego prezydenta tego miasta, Pawła Adamowicza. Spotkanie poprzedzi minuta ciszy, a gospodarze zagrają w specjalnie przygotowanych na tę okazję czarnych strojach.

20:23

Kosta Runjaic mimo słabszych wyników w sparingach zapowiada, że Pogoń jest dobrze przygotowana do startu ligi: - Faza przygotowawcza jest czymś innym niż liga. Już za chwilę rozpoczniemy rywalizację. Ci piłkarze, którzy będą mieli odpowiednie nastawienie, żeby się pokazać na boisku w sobotę, będą uwzględnieni. Natomiast mogą być państwo pewni, że ci zawodnicy, którzy znajdą się w kadrze i będą mieli tyle zaufania z mojej strony, że będą grali od samego początku, będą przygotowani na sto procent.

20:21

Chwilę przed meczem oddajmy jeszcze głos trenerom. Najpierw Piotr Stokowiec: - Spotykają się dwie drużyny, które w tym sezonie sprawiły niespodzianki. Pogoń bardzo dobrze operuje piłką. Doceniamy pracę ich sztabu szkoleniowego oraz filozofię, jaką wprowadzają i to, jak zespół się rozwija. Myślę, że to jeden z najciekawszych meczów w tej kolejce. Wiemy, że te pierwsze spotkania zawsze są niespodzianką, ale liczymy na dobry mecz i widowisko. Chcielibyśmy pokazać się z jak najlepszej strony, ale przede wszystkim potrzebne nam są punkty.

20:20

Ostatni mecz obu zespołów w Szczecinie był bardzo emocjonujący - na nic zdały się dwa trafienia Kamila Drygasa, bo Lechia odpowiedziała golami Lukasa Haraslina, Stevena Vitorii i Adama Chrzanowskiego, zgarniając w Szczecinie komplet punktów.

20:19

W Szczecinie marzą po cichu o wspięciu się na ligowe podium i europejskich pucharach. Do tego "Duma Pomorza" z pewnością musi jednak poprawić grę na wyjazdach, gdyż pod tym względem jest jedną z najsłabszych drużyn w LOTTO Ekstraklasie - wygrała zaledwie dwa mecze z dziewięciu (w Lubinie i Gdyni).

20:18

Pogoń jest jednak zespołem, którego z pewnością nie można zlekceważyć. Po fatalnym początku sezonu szczecinianie podnieśli się, a jeśli weźmiemy pod uwagę tylko mecze od września do grudnia zeszłego roku, to w całej lidze nie mieli sobie równych. Przed startem piłkarskiej wiosny daje to piąte miejsce w ligowej tabeli.

20:16

Energa Stadion jest miejscem, w którym w tym sezonie w lidze Lechia jeszcze nie przegrała. Pod tym względem gdańszczanie są najlepszym klubem w LOTTO Ekstraklasie, a bilans siedmiu zwycięstw i trzech remisów może robić wrażenie.

20:14

Lechia Gdańsk ten rok rozpoczyna jako lider LOTTO Ekstraklasy. Ekipa Piotra Stokowca marzy o tym, aby utrzymać tę lokatę do samego końca sezonu, lecz mimo świetnych wyników sportowych w drużynie nie brakuje problemów - przede wszystkim z finansami. Podobnie jak w przypadku Wisły Kraków, nie przeszkadza to jednak w bardzo dobrych wynikach na boisku.

20:12

Rezerwowi Pogoni: Jakub Bursztyn, Jakub Bartkowski, Jarosław Fojut, Zvonimir Kozulj, Sebastian Kowalczyk, Michał Żyro, Adrian Benedyczak

20:10

Rezerwowi Lechii: Zlatan Alomerović, Joao Nunes, Steven Vitoria, Michał Mak, Tomasz Makowski, Konrad Michalak, Jakub Arak

20:05

Po prawej stronie możecie zobaczyć już podstawowe jedenastki obu zespołów. Większych zaskoczeń nie ma. W pierwszym składzie Lechii zagra jednak Patryk Lipski, którego występ stał pod znakiem zapytania. Pogoń gra w zestawieniu, jakiego można było się spodziewać, choć małą niespodzianką jest obecność Steca, a nie Bartkowskiego.

20:00

Czas na hit 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy! W Gdańsku zajmująca pozycję lidera Lechia zmierzy się z piątą drużyną ligi, czyli szczecińską Pogonią. Zaczynamy już za pół godziny - na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!