Zmiana w Zagłębiu. Zszedł Poręba, wszedł Pakulski.

78'

Doigrał się Jodłowiec. Ogląda żółtą kartkę.

78'

Piast próbuje zaskoczyć gospodarzy z rzutu rożnego, ale pewnie piłkę łapie Hładun.

77'

Frekwencja w Lubinie to 2148 widzów.

76'

Przerwa w grze. Skurcze złapały Porębę.

74'

Bohar złapany na pozycji spalonej.

73'

Groźna akcja Pawłowskiego, ale wychodzą z opresji goście z Gliwic!

72'

Jagiełło w pole karne, Parzyszek uderza głową i znów remis w Lubinie.

71'

GOL! Parzyszek na 2:2!

69'

Matuszczyk ogląda żółtą kartkę.

68'

Felix w pole karne, ale nie ma tam żadnego z zawodników Piasta.

67'

Slisz z dystansu, ale minimalnie się myli.

64'

Aut dla Zagłębia.

61'

Szansa przed Piastem, ale myli się Felix!

58'

Druga zmiana w Piaście. Zszedł Papadopulos, wszedł Parzyszek.

56'

Zmiana w Piaście. Zszedł Dziczek, wszedł Jagiełło.

53'

Bohar wykorzystał świetne zagranie Pawłowskiego i pokonał golkipera Piasta. W Lubinie 2:1 dla Zagłębia.

52'

GOL! Bohar dla Zagłębia i jest 2:1!

52'

Kolejna żółta kartka. Tym razem obejrzał ją Dziczek.

51'

Ależ akcję zepsuł Valencia!

49'

Żółta kartka dla Konczkowskiego.

47'

Papadopulos ogląda żółty kartonik.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę!

18:48

Po 45. minutach mamy remis. Gola dla Piasta strzelił Czerwiński, jednak szybko do wyrównania doprowadził młodziutki Poręba. Wracamy do Lubina za kwadrans.

45'

Koniec pierwszej połowy!

44'

Strata Pawłowskiego na połowie Piasta.

42'

Pawłowski z dystansu, broni Plach!

40'

Piękny gol 18-letniego Poręby w debiucie. W Lubinie jest 1:1. Piast cieszył się z prowadzenia zaledwie przez kilka minut.

39'

GOL! Ależ odpowiedź Zagłębia! Poręba na 1:1!

38'

Pogubił się teraz Felix i nic z tej akcji Piasta nie będzie. Od bramki wznowi Hładun.

36'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne, głową uderzył Jodłowiec, obronił Hładun, lecz przy dobitce Czerwińskiego golkiper Zagłębia był bezradny.

35'

GOL! Czerwiński daje Piastowi prowadzenie!

34'

Dobrze uderzył Valencia! Jeszcze rzut rożny dla Piasta!

31'

Kirkeskov z autu.

30'

Rzut wolny dla Zagłębia. Pawłowski w pole karne, ale dobrze piąstkuje Plach!

28'

Kolejny faul Jodłowca. Tym razem ucierpiał Guldan.

26'

Przed szansą Piast. Papadopulos z ostrego kąta, ale ustrzelił jednego z piłkarzy Zagłębia! Ewidentnie w polu karnym zabrakło Valencii, którego szukał zawodnik gości.

24'

Pogubił się Bohar! Mogło być groźnie, bo wychodził sam na sam z bramkarzem...

22'

Rzut rożny dla Zagłębia. Strzał Guldana blokuje Dziczek, po chwili próbował jeszcze Pawłowski, lecz uderzył obok bramki!

20'

Dziczek na skrzydło do Konczkowskiego. Nic z tej akcji nie wyszło, bo goście z Gliwic stracili piłkę, zanim w ogóle zdołali oddać strzał na bramkę Hładuna.

17'

Slisz faulował Valencię i jest rzut wolny dla Piasta. Zbyt mocny strzał i znów od bramki wznowi Hładun.

14'

Papadopulos został wypchnięty z szesnastki, ale nie stracił piłki. Dośrodkował w pole karne, docelowo do Valencii, jednak zrobił to zbyt mocno i od bramki wznowi Hładun.

11'

Jodłowiec znów fauluje Dąbrowskiego.

10'

Po raz drugi Piast traci piłkę na swojej połowie. Dopadł do niej Bohar, lecz niedokładnie zagrał, przez co Zagłębie nie było nawet w stanie zagrozić drużynie gości.

8'

Hateley ogląda żółtą kartkę za faul na Matuszczyku.

6'

Miedziowi z autu, lecz bardzo szybko stracili piłkę na rzecz Piasta.

5'

Faul Jodłowca na Dąbrowskim. Mamy krótką przerwę w grze. Za chwilę z rzutu wolnego wznowią gospodarze.

2'

Pierwsza akcja Zagłębia Lubin. Gubią się jednak Miedziowi. Od bramki grę wznowi Plach.

1'

Zaczynamy!

17:34

Arbitrem będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy.

17:27

17:27

17:25

Dziś „Miedziowi” będą mieli nieco wyżej zawieszoną poprzeczkę, ponieważ przyjdzie im się mierzyć z obecnie czwartym zespołem w tabeli. Ekipa prowadzona przez Waldemara Fornalika traci tylko trzy punkty do wicelidera, Legii. Gliwiczanie po raz ostatni wygrali w Lubinie pięć lat temu. Jeśli Zagłębie chce sprawić swoim kibicom barbórkowy prezent, Piast musi opuścić Dolny Śląsk bez jakiejkolwiek zdobyczy.

17:24

Podopieczni Bena van Daela w ubiegłym tygodniu wykonali pierwszy krok ku temu, by rozpocząć zimową przerwę w rozgrywkach w nieco lepszych nastrojach niż te, które w ostatnich tygodniach panowały w zespole. Zagłębie wygrało na wyjeździe ze swoim imiennikiem z Sosnowca 2:1. Lubinianie odnieśli tym samym pierwsze od połowy września zwycięstwo w LOTTO Ekstraklasie.

17:23

Witamy w relacji LIVE z meczu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Zagłębie Lubin podejmie Piasta Gliwice. Pierwszy gwizdek arbitra o godz. 18.