Julian Cuesta nie miał problemu ze strzałem Damiana Rasaka.

I znowu szczęście sprzyjało "Białej Gwieździe"! Adam Dźwigała z bliskiej odległości obija słupek!

Po tej interwencji Julian Cuesta dostanie od każdego z kolegów po szklance "chmielistego"! Pofrunął jak ptak do piłki zmierzającej w prawe okienko po atomowym uderzeniu Jose Kante z linii 16. metra!

84'

Tibor Halilović kończy występ w dzisiejszym spotkaniu. Na murawie jest już Rafał Boguski.

82'

Jak tak dalej pójdzie, to któraś z Wiseł nie dokończy tego meczu w jedenastoosobowym składzie. Żółta kartka dla Frana Veleza.

A nadmienić, że Jakub Bartkowski, podobnie jak Pol Llonch, nie zagrają w następnej kolejce z Legią.

79'

Jakub Bartkowski również ogląda żółty kartonik. Za faul na Konradzie Michalaku

76'

A w krakowskiej Wiśle Petar Brlek zastępuje Nikolę Mitrovicia

19:36

7 012 widzów w Płocku. W porównaniu z poprzednimi meczami na stadionie im. Kazimierza Górskiego, mamy do czynienia z tłumem (nie uwłaczając).

75'

Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry i mamy zmianę - za Semira Stilicia pojawia się Damian Rasak.

74'

"Żółtko" dla Jesusa Imaza

73'

Zakotłowało się pod bramką gospodarzy! Trzy-cztery strzały piłkarzy Joana Carillo zostało zablokowanych!

70'

W rolę rozgrywającego wcielił się teraz Jose Kante. Jego podanie na wolne pole do Arkadiusza Recy było dobrym pomysłem. Wykonanie pozostawiło jednak trochę do życzenia.

67'

Carlitos nie może doczekać się dokładnego podania, więc sam bierze na siebie ciężar gry. ale jego centrę pewnie wyłapuje Thomas Dahne.

64'

Coraz większa nerwowość w obu ekipach. Sędzia Artur Aluszyk ma niezły poligon doświadczalny jak na debiut...

61'

Próba kolejnej akcji w wykonaniu ww. Hiszpanów. Tym razem Carlitosa uprzedził Thomas Dahne.

59'

Nie tak powinno się wyprowadzać kontrę, jak to "pokazali" piłkarze Joana Carillo. Jesus Imaz i Carlitos mieli przed sobą jedynie Damiana Byrtka. Ten, o dziwo, wyszedł z opresji cało.

56'

Nie wyszło lewą, to gospodarze zaatakowali prawą flanką. Konrad Michalak nie poradził sobie jednak z Jakubem Bartkowskim.

55'

To chyba pierwszy ofensywny wypad Arkadiusza Recy skrzydłem. Szybko i, co ważne skutecznie, poradził sobie z nim Matej Palcić.

54'

"Żółtko" na koncie Semira Stilicia za protesty.

52'

Płocczanie radzą sobie z rzutem wolnym wykonywanym przez Carlitosa.

51'

Niepotrzebnie zaostrza się to spotkanie. Damian Byrtek skosił Pola Lloncha jak trawę na wiosnę.

49'

Seria przewinień w wykonaniu obu stron. Najpierw przepisy przekroczył Pol Llonch (powinien uważać - ma na koncie żółtą kartką), a po chwili Damian Szymański. Sędzia nie zdecydował się jednak sięgać do kieszonki.

46'

Ależ początek w wykonaniu gospodarzy "z małą pomocą". Konrad Michalak urwał się prawą stroną i ostro dośrodkował w pole karne. Tam Jose Kante został uprzedzony przez kapitana gości, ale interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki!

46'

CO ZA PECH GOŚCI! SAMOBÓJ TOMASZA CYWKI!!!

46'

Druga polowa rozpoczęta!

18:55

Wracamy do Płocka, gdzie dobiega końca przerwa w starciu Wisły z Wisłą. Po pierwszej połowie prowadzą krakowianie po golach Jakuba Bartkowskiego i Tibora Halilovicia. W międzyczasie na listę strzelców wpisał się Alan Uryga (żeby było ciekawiej, były piłkarz "Białej Gwiazdy").

18:55

Wracamy do Płocka, gdzie dobiega końca przerwa w starciu Wisły z Wisłą. Po pierwszej połowie prowadzą krakowianie po golach Jakuba Bartkowskiego i Tibora Halilovicia. W międzyczasie na listę strzelców wpisał się Alan Uryga.

45'

Dominik Furman ustawia się do wykonania rzutu wolnego z lewej strony, ok. 35 metrów od bramki Juliana Cuesty. "Świeca" zostaje zgaszona przez bramkarza "Białe Gwiazdy", więc Artur Aluszyk kończy pierwszą połowę, W starciu Wisły Płock z Wisłą Kraków górą jest ta spod grodu Kraka

44'

Po chwili hiszpański stoper wykazał się przed własną bramką. Przerwał akcję wybiciem poza linię boczną. Daleki wyrzut Alana Urygi nie znajduje adresata.

42'

Thomas Dahne ratuje swoich kolegów przed utratą gola! Z najwyższym trudem paruje piłkę po główce Frana Veleza z kilku metrów!

41'

A teraz upomniany został Alan Uryga. Za skoszenie Carlitosa.

39'

Żółta kartka dla Pola Lloncha. Tym samym nie zagra w następnej kolejce z Legią Warszawa.

35'

Goście próbują uspokoić przebieg spotkania. Wysoki pressing płocczan uniemożliwia spokojne rozgrywanie piłki.

32'

Chorwat dostał świetne prostopadłe podanie w "uliczkę" od Jesusa Imaza z głębi pola i płaskim uderzeniem z 14 metrów obok lewego słupka daje Wiśle Kraków (ponowne) prowadzenie!.

32'

KRAKOWIANIE PONOWNIE NA PROWADZENIU! TIBOR HALILOVIĆ!!!

29'

Świetny kilkudziesięciometrowy cross Jose Kante na prawą flankę do Konrada Michalaka. Ten w pojedynku biegowym z Jakubem Bartkowskim wyglądał jak pendolino przy drezynie, choć został... zablokowany. Julian Cuesta łapie piłkę za linią końcową.

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

26'

Jesus Imaz szczęśliwie przedarł się w pole karne rywala. Jego strzał w ostatniej chwili zablokował Semir Stilić.

24'

Niemal tradycyjnie płocczanie trafiają po stałym fragmencie gry. Tym razem nie z rzutu wolnego czy rożnego, a... po wyrzucie z autu Alan Uryga wyskakuje najwyżej i uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki. Rozpaczliwa interwencja Juliana Cuesrt na niewiele się zdała!

24'

WISŁA PŁOCK WYRÓWNUJE! ALAN URYGA!!!

21'

Jose Kante kieruje piłkę do bramki "Białej Gwiazdy", ale wcześniej rozległ się gwizdek sędziego. Do końca nie wiadomo o co poszło, ale można domniemywać, że sędzia widział faul Jakuba Łukowskiego na Franie Velezie. Gol nie został uznany.

19'

Carlitos w roli lewoskrzydłowego efektownie i bez wysiłku poradził sobie z Alanem Urygą. "Nafciarza" skutecznie zaasekurował Damian Byrtek i atak drugiego najskuteczniejszego w lidze Hiszpana został zastopowany.

15'

Giorgi Merebaszwili nie jest w stanie kontynuować gry. W jego miejsce pojawia się Jakub Łukowski.

14'

Piłka w bramce "Nafciarzy:! Tibor Halilović ruszył prawą stroną i podaje przed bramkę do Mateja Palcicia. Ten kieruje futbolówkę do bramki obok bezradnego Thomasa Dahne, ale sędzia liniowy zasygnalizował, że Halilović wyszedł z piłką za linię końcową.

12'

Ostro dośrodkował w pole na 7-8. metr Carlitos. Piłka przeszła przez czerwoną i biało-niebieską ścianę, co wykorzystał Jakub Bartkowski - trąceniem piłki do pustej siatki wpisuje się na listę strzelców (po raz drugi w tym sezonie)!

12'

GOL DLA "BIAŁEJ GWIAZDY"! JAKUB BARTKOWSKI!!!

11'

Dominik Furman mocno poskrobał po piętach Carlitosa, powodując jego upadek. Rzut wolny z lewej strony, ok. 10 metrów od lewego narożnika pola karnego gospodarzy.

9'

Konieczna była interwencja sztabu medycznego. Giorgi Merebaszwili o ważnych siłach zbiega poza linię boczną i sygnalizuje, że jest gotowy do gry.

8'

A teraz Gruzin "łamie" akcję z lewej strony w stronę środka, i decyduje się na strzał z ok. 20 metrów. Nie dość, że został zablokowany, to jeszcze coś go strzyknęło w kolanie. Nie podnosi się z murawy, więc debiutujący Artur Aluszyk przerywa grę.

6'

Po chwili bramkarz "Nafciarzy" z trudem odbija piłkę po strzale Jakuba Bartkowskiego z "szesnastki". Z kolei wrzutka Giorgiego Merebaszwiliego pada łupem bramkarza.

5'

Ciekawie zapowiadała się kontra gości, choć jej tempo zwolnił Nikola Mitrović. Czekał przed polem karnym na ruch któregoś z kolegów, a ci spodziewali się zagrania "na ścianę". W końcu prostopadle zagrywa do Carlitosa, ale szybszy od niego był Thomas Dahne.

4'

Początek spotkania należy do piłkarzy Jerzego Brzęczka. Atak lewą flanką został jednak zastopowany ok. 25 metrów od bramki "Białej Gwiazdy".

2'

Zoran Arsenić poślizgnął się na lewej stronie. Na jego szczęście w sytuacji nie zorientował się Konrad Michalak.

1'

Pierwsza połowa rozpoczęta! Od razu do ataku prawą stroną ruszyli gospodarze, ale dalekie zagranie do Jose Kante było skazane na porażkę. Julian Cuesta wznawia grę z "piątki".

18:00

"Połamania gwizdka" (?)

17:58

Obie "jedenastki" są już na murawie. Za moment losowanie stron. Kapitanami są Damian Szymański oraz Tomasz Cywka. Losowanie wygrał kapitan "Białej Gwiazdy", który jeszcze skonsultował wybór z... Julianem Cuestą.

17:55

Coraz mniej czasu do rozpoczęcia spotkania, więc przenosimy się do Płocka!

17:52

Rezerwowi Wisły Płock: Seweryn Kiełpin - Bartłomiej Sielewski, Damian Rasak, Kamil Biliński, Jakub Łukowski, Oskar Zawada, Maksymilian Rogalski.

17:50

Obie Wisły w liczbach

17:48

Jak obie strony prezentowały się w fazie zasadniczej obecnego pucharu. Wybierając się do buka, warto byłoby postawić na gości. Dlaczego? Otóż w rundzie jesiennej krakowianie wygrali w Płocku po golu Carlitosa w doliczonym czasie gry, a na wiosnę to płocczanie zrewanżowali się wygrywając 1:0. Jedynego gola zdobył wówczas Damian Szymański.

Jak będzie dzisiaj?

17:46

Gospodarze dzisiejszego spotkania są na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem 49 punktów. Cztery z ostatnich pięciu batalii w lidze kończyli z kompletem punktów. Jeżeli przedłużą tę serię, to wyprzedzą w tabeli Górnika Zabrze (50 punktów). Legia i Jagiellonia mają po 54 "oczka", a liderujący Lech - 55.

Z kolei krakowianie są na ósmym miejscu z 44 punktami na koncie. Ewentualne zwycięstwo pozwoli zamienić się miejscami z będącym piętro wyżej Zagłębiem Lubin, do którego piłkarze Joana Carillo tracą obecnie dwa punkty.

17:44

Rezerwowi Wisły Kraków: Michał Buchalik - Rafał Boguski, Zdenek Ondrasek, Petar Brlek, Marcin Wasilewski, Patryk Małecki, Marko Kolar.

17:42

Może sonda?

17:40

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego warto zapoznać się z zapowiedzią "pióra" Kai Krasnodębskiej:

17:37

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

17:35

Na zakończenie pierwszej kolejki fazy pucharowej zajrzymy do Płocka, gdzie w ramach grupy mistrzowskiej Wisła Płock zmierzy się z krakowską imienniczką. Pierwszy gwizdek sędziego Artura Aluszyka już za 25 minut!.