Szachtar DonieckSzachtar Donieck
90'

KONIEC MECZU! ROMA AWANSUJE DO ĆWIERĆFINAŁU LIGI MISTRZÓW!

94'

Taison odebrał piłkę blisko pola karnego Romy i dośrodkował, ale Ferreyra nie sięgnął podania! Po chwili świetny drybling Ismaily'ego, który jednak nie dobiegł do klepki od Taisona!

92'

Szachtar miał aut na własnej połowie, ale Roma wyszła z wysokim pressingiem i uniemożliwiała dobre rozegranie ataku.

91'

Sędzia doliczył 4 minuty.

90'

Dentinho na spalonym.

89'

Zmiana w Romie: boisko opuszcza Dżeko, którego zastępuje El Shaarawy.

88'

Patrick strzelał z rzutu wolnego, ale trafił w sam środek muru.

88'

Patrick dryblował na połowie Romy i wywalczył rzut wolny blisko pola karnego, będzie dobra okazja do strzału!

87'

Odważny wślizg Manolasa we własnym polu karnym, Grek wybił piłkę Ismaily'emu.

86'

Szachtar zamknął Romę na własnej połowie i próbuje kolejnych ataków pozycyjnych.

85'

Gerson fauluje Rakickiego na swojej połowie. Okazja dla Szachtara z rzutu wolnego.

82'

Zmiana w drużynie gości: schodzi Marlos, wchodzi Dentinho.

82'

Kolarov uderzał z rzutu wolnego, ale trafił tylko w mur.

80'

Ferreyra został ukarany żółtą kartką. Awanturę rozpoczęło odepchnięcie chłopca do podawania piłek.

80'

Zawrzało na murawie, część piłkarzy skoczyła sobie do gardeł, emocje buzują na murawie!

78'

Ordets fauluje wychodzącego sam na sam z bramkarzem Edina Dżeko! Słuszna czerwona kartka!

76'

Fred ukarany za faul taktyczny, przerywający kontratak Romy.

74'

Zmiana w Szachtarze: Patrick zmienia Stepanenko.

74'

Dobre podanie Kolarova w pole karne do Gersona. Tam gracz Romy przełożył sobie piłkę na lewą nogę, ale stracił przez to czas i obrońca zdołał wyblokować uderzenie!

71'

Taras Stepanenko ukarany żółtą kartką za faul na Perottim.

67'

Błąd Gersona i Bernard przyjął piłkę pod polem karnym Romy, jednak nie zdołał dobrze podać lub oddać strzału.

65'

Zmiana w Romie. Na boisko wejdzie Gerson, a opuszcza je Under.

62'

Świetna szansa dla Romy! Edin Dżeko nieznacznie pomylił się oddając techniczny strzał z dystansu!

60'

Alisson wychodzi z bramki i przechwytuje długie podanie do Bernarda.

55'

Ismaily dostał piłkę w polu karnym, ale świetną interwencją popisał się De Rossi, który wślizgiem odebrał piłkę.

54'

Manolas ukarany żółtą kartką po faulu na Ismailym.

53'

Taki wynik oznacza awans Romy, Szachtar musi zaatakować!

52'

Strootman zagrał idealne prostopadłe podanie do Dżeko, który w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok wychodzącego bramkarza! Pierwsza okazja i pierwszy gol dla Romy!

52'

GOL DLA ROMY! EDIN DŻEKO!

50'

Dośrodkowanie Bernarda bardzo nieudane, choć miał dużo miejsca i czasu.

46'

Rozpoczęła się druga połowa! Przy piłce Szachtar.

21:34

Za nami dość rozczarowujące 45 minut. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, widać było, że Roma, choć musi zaatakować, nie chce stracić gola, który jeszcze bardziej skomplikowałby jej sytuację. Szachtarowi się nie spieszy, ale piłkarze z Ukrainy bardzo dobrze operują piłką, pomimo prób pressingu Romy.

45'

Minęła doliczona minuta, sędzia zakończył pierwszą połowę!

45'

Nainggolan próbował wymusić rzut karny, ale sędzia uznał że Stepanenko nie faulował gracza Romy.

44'

Alisson spokojnie łapie piłkę dośrodkowywaną z rzutu wolnego przez Marlosa.

42'

Taison świetnie podał w pole karne do Ferreyry, ale ten, otoczony przez obrońców, oddając strzał na bramkę trafił w graczy Romy!

41'

Dośrodkowanie Kolarova ląduje w rękach Pyatova.

40'

Florenzi świetnym zwodem wyszedł spod krycia dwóch obrońców i dośrodkował w pole karne z prawego skrzydła, ale piłkę wybijają stoperzy Szachtara.

39'

Florenzi fauluje Taisona i ogląda za to zagranie żółtą kartkę.

38'

Nainggolan dwukrotnie dośrodkowywał z prawej strony, ale dwukrotnie piłka nie doszła do Dżeko.

37'

Perotti dobrze przyjął długie podanie, zszedł do środka i strzelił z dystansu, ale daleko od bramki.

34'

Kolarov z rzutu rożnego wyłożył piłę przed pole karne, gdzie czekał na nią Nainggolan, który zdecydował się na atomowe uderzenie, jednak trafił w obrońcę! Szachtar ruszył z błyskawicznym kontratakiem!

33'

Ferreyra odebrał piłkę Fazio i popędził w pole karne, ale obrońca Romy zdążył wrócić za akcją i zmusił gracza Szachtara do oddania słabego, niecelnego strzału!

30'

Kolarov nieźle dośrodkował w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki. Ewidentnie zabrakło tam Dżeko, który oddawał wcześniej piłkę Serbowi.

28'

Niecelny strzał z dystansu oddał Taison.

27'

Ismaily podciął piłkę do Ferreyry, ale ten w pojedynku główkowym wywalczył tylko rzut rożny.

26'

Szachtar jest zdecydowanie częściej przy piłce, ponad 60% posiadania. Goście grają bardzo mądrze.

24'

Dżeko nie sięgnął piłki wrzucanej przez Manolasa z prawego skrzydła.

21'

Obrońcy Szachtara spokojnie poradzili sobie z płaskim dośrodkowaniem Fazio.

19'

Butko dobrze zablokował próbę dośrodkowania Strootmana z lewego skrzydła Romy.

18'

Marlos wywalczył rzut rożny z prawej strony boiska.

17'

Szachtar ma piłkę i nie spieszy się z przemieszczaniem pod bramkę Romy.

14'

Złe podanie Perottiego kończy dobrze zapowiadającą się akcję Romy, na piłkę przed polem karnym czekał już Nainggolan.

13'

Perotti dośrodkowywał z prawej strony, ale piłkę przejmuje Szachtar.

10'

Florenzi interweniował głową po dośrodkowaniu ze stojącej piłki, ale niewiele brakowało, a strzeliłby samobója. Korner dla gości.

9'

Florenzi zatrzymał Ismaily'ego, ale pomagał sobie ręką. Rzut wolny z bocznego sektora boiska dla Szachtara.

8'

Kolejna akcja gości. Tym razem Ismaily szarżował z lewej strony pola karnego, ale i on wywalczył tylko korner.

6'

Marlos dryblował z lewej strony, ale wywalczył tylko rzut rożny dla Szachtara.

5'

Nainggolan posłał prostopadłe podanie do Dżeko, ale napastnik Romy był na minimalnym spalonym.

3'

Marlos wyprowadzał kontratak Szachtara, ale został zatrzymany, nieczysto, przez Strootmana.

1'

Pierwsza akcja Romy! Nainggolan doszedł do prostopadłego podania w polu karnym i wycofał do Dżeko, który już w 21 sekundzie sprawdził bramkarza gości! Uderzenie było jednak zbyt słabe, żeby strzelić gola.

1'

Początek meczu! Piłkę ma Roma.

20:42

Piłkarze wychodzą na murawę Stadio Olimpico, czas na hymn Ligi Mistrzów! Kto usłyszy go po raz ostatni w tym sezonie?

20:33

Ławka rezerwowych gości: Oleg Kudryk, David Khocholava, Ivan Petriak, Alan Patrick, Dentinho, Voktor Kovalenko, Oleksandr Zubkov

20:32

Ławka rezerwowych gospodarzy: Łukasz Skorupski, Bruno Peres, Juan Jesus, Lorenzo Pellegrini, Gerson, Stephan El Shaarawy, Patrick Schick,

20:30

W pierwszym spotkaniu między tymi drużynami padł wynik 2:1 na korzyść Szachtara.