Arka GdyniaArka Gdynia
1 : 0
Korona KielceKorona Kielce
22:25

Z kim piłkarze Leszka Ojrzyńskiego zagrają w finale na Stadionie Narodowym? Przekonamy się jutro - wówczas Legia Warszawa zmierzy się przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze. W pierwszym meczu tych ekip był remis (1:1), zatem awans jest sprawa otwartą.

93'

KONIEC SPOTKANIA! PO GOLU MARCUSA DA SILVY ARKA GDYNIA PO RAZ DRUGI Z RZĘDU ZAGRA W FINALE PUCHARU POLSKI!!!

93'

Krótko rozegrany rzut rożny. Parę sekund zyskanych, ale ze stratą. Laga na Nikę Kaczarawę, ale z zasięgu rąk zrobił pożytek Krzysztof Pilarz.

91'

Gospodarze mądrze oddalają grę od własnej połowy boiska. Ruben Jurado w narożniku "kradnie" sekundy"...

90'

Jarosław Przybył dolicza 3 minuty do drugiej odsłony.

89'

Żółta kartka dla Bartosza Rymaniaka.

22:19

Kilka minut dzieli do finału

87'

Ogromna radość na trybunach.

Za to Korona rzuciła się do odrobienia straty. Bezskutecznie - 2-3 kielczan było na spalonym.

85'

Ruben Jurado zbiegł na bliższy słupek do centry Damiana Zbozienia. Wystawia piłkę Brazylijczykowi, który atomowym uderzeniem niemal pod spojenie wpisuje się na listę strzelców!

85'

GOL DLA ARKI! MARCUS DA SILVA!!!

84'

Teraz Brazylijczyk centrował w pole karne z prawego skrzydła. O piłkę powalczyli Akos Keckes z Maciejem Jankowskim. Górą był napastnik Arki, ale przez rykoszet. Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Zlatana Alomerovicia.

83'

Marcus da Silva pudłuje z kilku metrów! To powinien być gol!

81'

Zlatko Janjić zastępuje Michaela Gardawskiego.

80'

Ruben Jurado domagał się rzutu wolnego po rzekomym faulu Adnana Kovacevicia. Sędzia nakazał jednak grać dalej, co trochę zdziwiło Hiszpana.

79'

Jeszcze próbował dojść do prostopadłego zagrania z głębi pola Marcus da Silva. Nie zdołał opanować futbolówki. Goście wznawiają od bramki.

77'

Adam Marciniak podaje w "szesnastkę" do Rubena Jurado. Szybszy od niego był wychodzący z bramki Zlatan Alomerović.

73'

Gospodarze bez problemu radzą sobie po rzucie rożnym rywala. Niewiele wskazuje na to, by kibice w Gdyni zobaczyli dzisiaj choćby jednego gola.

22:01

Momentami więcej dzieje się więcej na trybunach niż na murawie...

71'

Żółta kartka dla Michaela Gardawskiego za faul na Michale Nalepie.

Niepotrzebnie zaostrza się to spotkanie.

69'

Ależ okazję miał Łukasz Kosakiewicz! Wystartował kapitalnie do prostopadłego podanie Ivana Jukivia, by z pola karnego uderzyć w boczną siatkę!

67'

... i dla Michała Marcjanika.

67'

Ostre starcie Niki Kaczarawy z Michałem Marcjanikiem. Sędzia musiał ich uspokoić i zdecydował się na żółty środek zapobiegawczy. Dla Gruzina...

66'

Tym razem postanowił uderzyć z pola karnego Marcus da Silva. Zablokował go obrońca gości.

63'

Zupełnie nie wyszedł ten strzał Damianowi Zbozieniowi. Huknął z ok. prawego narożnika "szesnastki" 2-3 metry nad bramką gości.

62'

Niezła centra z prawego narożnika. Zawodnicy Leszka Ojrzyńskiego radzą sobie bez zarzutu.

61'

Ciekawie zapowiadała się tak kontra gości. Po zagraniu Bartosza Rymaniaka na płaski strzał z ok. 25 metrów zdecydował się Mateusz Możdżeń. Po rykoszecie jest rzut rożny.

59'

Ruben Jurado zastępuje Lukę Zarandię.

58'

Przerwa w grze. Przy sprincie prawą stroną Luka Zarandia naciągnął mięsień dwugłowy. Będzie konieczna zmiana.

55'

Enrique Esqueda kończy (przeciętny) występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Marcus da Silva.

53'

Adnan Kovacević skosił Lukę Zarandię jak trawę na wiosnę. Żółta kartka.

52'

Zlatan Alomerović pewnie chwyta futbolówkę po centrze z prawej strony.

51'

Solowa akcja Łukasza Kosakiewicza. Nie poradził sobie z Kenem Kallaste, ale wywalczył rzut rożny.

Dalekie zagrania na Bartosza Rymaniaka, który zgrywa piłkę... do nikogo.

47'

Michał Nalepa pobiegł co sił prawą stroną. Kilkanaście metrów od pola karnego gości został powstrzymany przez Kena Kallaste. Szybko wznowiona gra z autu i po chwili jeszcze jeden tan stały fragment gry.

21:36

"Będzie się działo"

46'

Druga odsłona rozpoczęta.

46'

Zmiana w ekipie gości na drugie trzy kwadranse (a może i dłużej). Łukasz Kosakiewicz za Nabila Aankoura.

21:23

Pierwsza połowa tego meczu na pewno nie stała na wysokim poziomie. Dominowała gra w środku pola, mnóstwo taktyki. "Mecz walki" to to nie jest. Gdynian do awansu premiuje zaledwie jeden gol, ale nie stwarzając zagrożenia pod bramką Zlatana Alomerovicia, trudno o korzystny wynik.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

45'

+3' Dalekie zagranie Radka Dejmka z rzutu wolnego. Piłka ląduje w rękawicach Krzysztofa Pilarza, więc sędzia kończy pierwszą połowę. W rewanżowym spotkaniu o finał Pucharu Polski Arka Gdynia bezbramkowo remisuje z Koroną Kielce. Taki wynik premiuje gości do gry na Stadionie Narodowym.

45'

+2' Na boisku leży trzech zawodników, w tym dwóch z Korony. Opatrywany jest Mateusz Możdżeń.

45'

+1' Michał Marcjanik poradził sobie z Mateuszem Możdżeniem. Przyblokował zawodnika Korony i pozwolił piłce opuścić plac gry.

45'

Jarosław Przybył dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

44'

Nawet przy przyspieszeniu Usaina Bolta, Ken Kallaste nie dobiegłby do crossowego zagrania. Piłka przelatuje poza linię końcową.

42'

Pojedynek Niki Kaczarawy z Michałem Marcjanikiem na lewej stronie. Góra był obrońca Arki, ale Gruzin ucierpiał w tej sytuacji. Krótka przerwa w grze.

41'

Gino Lettieri decyduje się na zmianę. Ivan Jukić wchodzi za Gorana Cvijanovicia. "Wędka"?

39'

Maciej Jankowski na prawej stronie. Jego dośrodkowanie....

Zlatan Alomerović wznawia grę z "piątki".

38'

Nika Kaczarawa wystartował do centry z rzutu wolnego. Chociaż był uprzedzony przez Fredrika Helstrupa, to nie ma rzutu rożnego - Gruzin był na spalonym.

37'

"Żółtko" na koncie Michała Nalepy za faul taktyczny.

36'

Krzysztof Pilarz z trudem odbija piłę po strzale Mateusza Możdżenia! Piłka zmierzała do siatki "pod ladę"!

35'

I jeszcze jeden stały fragment gry. Ale wcześniej zmiana: za Marcina Warcholaka pojawia się Adam Marciniak. To prawdopodobnie pokłosie urazu po jednym ze starć.

33'

I teraz rzut wolny dla Korony. Rzut wolny nie przynosi zagrożenia w "szesnastce" gospodarzy.

32'

Mateusz Szwoch urwał się lewą stroną, wzdłuż linii bocznej pola karnego, po podaniu Macieja Jankowskiego. Po starciu z Goranem Cvijanoviciem pada na murawę, ale sędzia puścił grę mimo ewidentnego przewinienia Słoweńca.

31'

Ciekawie zapowiadała się akcja Korony. Spaliła jednak na panewce po faulu Gorana Cvijanovicia ok. 25 metrów od bramki Krzysztofa Pilarza.

29'

Próba dwójkowej akcji Luki Zrandii z Damianem Zbozieniem. Drugiego z wymienionych powalił na murawę Nabil Aankour, za co został upomniany żółtą kartką.

28'

Nie szło lewą, to nastąpił atak prawą flanką. Bartosz Rymaniak był jednak na spalonym.

27'

Akcja Korony lewą stroną przynosi rzut rożny. Gospodarze radzą sobie w tej sytuacji.

20:57

24'

Michael Gardawski dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

22'

Co tu zrobił Krzysztof Pilarz?! Anemicznie wybił piłkę z własnego pola karnego pod nogi Niki Kaczaarawy! Gruzin podaje przed bramkę do Nabila Aankoura, który w ostatniej chwili został zablokowany przez stoperów Arki!

22'

W odpowiedzi huknął z dystansu Luka Zarandia. Po tej próbie nieprędko pojawi się w Turbokozaku.

21'

Maciej Jankowski strzela z pola karnego 2-3 metry obok słupka. W oddaniu skuteczniejszego uderzenia znacznie przeszkodził Akos Keskes.

18'

Przez moment piłkarze Gino Lettieriego grali w osłabieniu. Poza boiskiem opatrywany był Nabil Aankour. Wydaje się, że z Marokańczykiem jest wszystko w porządku.

18'

Z przodu chciał się pokazać Ken Kallaste. Dośrodkowanie było jednak dalekie od ideału.

16'

W ostatniej chwili Radek Dejmek blokuje strzał jednego z piłkarzy Arki. Gdyby nie ta interwencja, to bramkarz gości miałby trudne zadanie!

14'

Opłacił się gdynianom wysoki pressing blisko pola karnego Korony. Akcja Marcina Warcholaka przynosi rzut rożny. Po tym fragmencie gry nie było zagrożenia pod bramką Zlatana Alomerovicia.

12'

Nika Kaczarawa w roli lewoskrzydłowego pobiegł do "lagi" z głębi pola. Wycofuje piłkę do Gorana Cvijanovicia, którego dośrodkowanie było dalekie od ideału.

11'

Luka Zarandia na spalonym.

9'

Michał Marcjanik urwał się spod krycia i pognał do wrzutki. Główkuje z 7-8 metrów obok bramki Zlatana Alomerovicia.

9'

Jeszcze jedna próba. Tym razem Akos Keckes i Radek Dejmek przecinają centre do Enrique Esquedy w taki sposób, że gospodarze mają rzut rożny.

6'

Damian Zbozień podłączył się do akcji ofensywnej, co wykorzystał Luka Zarandia. Wypuszczony w uliczkę obrońca Arki centruje niemal z linii końcowej w pole karne. Piłka nie znajduje jednak adresata.

4'

Po chwili ustawiony na 20. metrze Nika Kaczarawa przyjmuje piłkę od Bartosza Rymaniaka. Efektownym zagraniem piętką chciał uruchomić Nabila Aankoura, ale w sytuacji połapał się Frederik Helstrup.

3'

Marcin Warcholak bardzo źle zagrywa na skrzydło do Mateusza Szwocha. Aut dla Korony na wysokości środka boiska.

2'

Od razu atak lewą stroną piłkarzy Gino Letteriego przynosi rzut wolny. Niezła wrzutka Gorana Cvijanovicia, ale po zgraniu jednego z gdynian piłkę łapie Krzysztof Pilarz.

1'

Jarosław Przybył gwiżdże i ze środka zaczynają goście!

20:27

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:17

W oczekiwaniu na mecz

19:52

Ławka rezerwowych gospodarzy: Steinbors, Sobieraj, Marciniak, Poungouras, Piesio, Marcus da Silva, Jurado

19:51

Ławka rezerwowych gości: Hamrol, Pape Diaw, Kosakiewicz, Janjić, Jukić, Soriano, Kapidzić

19:44

Zadanie może im pokrzyżować piłkarze Korony, którzy z niezwykłą zaciętością będą bronili dobrego wyniku.

19:43

Fani zapowiedzieli, że w dzisiejszym meczu trener i piłkarze otrzymają pełne wsparcie i doping z trybun. Muszą jednak zrobić z tego pożytek - Arka potrzebuje dosłownie jednego gola, aby awansować do finału i pokusić się o obronę Pucharu.

19:43

19:42

Ostatnie derbowe porażki sprawiły, że nastroje wśród najbardziej zagorzałych fanów w żółto-niebieskich szalikach zrobiły się nerwowe. Sektor „Górka” pożegnał piłkarzy w piątek okrzykiem „Co wy robicie, wy naszą Arkę hańbicie!”, a nawet bardziej dosadnymi przyśpiewkami, które na pewno zapadły zawodnikom w głowach.

19:41

Czeka nas rewanż. Te drużyny spotkały się już bowiem raz. W Kielcach padł wynik 2:1 dla Korony.