Za nami wspaniały wieczór z francuskim futbolem. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Bartłomiej Krawczyk! Zapraszamy do naszych kolejnych relacji!

Piłkarze Olympique przełamali tym samym swoją trwającą od miesiąca ligową niemoc.

Koniec meczu! Lyon wygrywa z Monaco 3:2 po golu z rzutu wolnego w 95 minucie!

95'

GOOOOL! NABIL FEKIR strzela gola z rzutu wolnego!

94'

Blisko pola karnego faulowany był Fekir. Kolejna, jeszcze lepsza okazja dla Lyonu!

94'

Rzut wolny dla Lyonu. Dobra szansa na dośrodkowanie. Gospodarze mają w swojej dyspozycji piłkę meczową.

93'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Keita Balde zostaje zastąpiony przez Guido Carillo.

90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

90'

Piłka wpada do bramki po mocnym strzale Fekira, ale sędzia dopatrzył się spalonego chwilę wcześniej!

89'

Zmiana. Lemar opuszcza boisko, wchodzi Boschilia.

88'

Anthony Lopez źle wybił piłkę i kontrę natychmiastową kontrę przeprowadziło Monaco. Balde świetnie dośrodkował w pole karne do Tielemansa, który zdołał oddać strzał, jednak Lopes, ten z bramki Lyonu, naprawił swój błąd.

86'

Ładny atak przeprowadzili gracze Lyonu, jednak zakończył się on niedokładnym dośrodkowaniem Marcala z lewej strony pola karnego. Piłka przekracza linię końcową i grę wznowi bramkarz.

84'

Kolejna zmiana. Marcal zmienia Mendy'ego.

82'

Lewą nogą z odległości 16 metrów strzelał Rony Lopes, ale piłka wylądowała prosto w rękach bramkarza Lyonu.

80'

Zmiana też w Lyonie. Maolida zmienia Ndombele.

80'

Tielemans wchodzi na boisko, opuszcza je Adama Traore.

75'

Bardzo groźnie wyglądał ten kontratak Lyonu, jednak na samym końcu Aouar oddał bardzo słaby strzał z odległości 16 metrów.

72'

Z olbrzymiej odległości Mariano trafia w słupek z rzutu wolnego!

71'

Jemerson zostaje ukarany żółtą kartką za faul na Fekirze.

68'

Diakhaby ukarany zostaje żółtą kartką.

67'

Z odległości ok. 12 metrów uderzał Mariano! Subasić rzucił się w drugą stronę, ale nogą odbija ten strzał!

65'

Z narożnika pola karnego uderzał Lopes, ale piłka ociera się o nogę obrońcy i wychodzi na rzut rożny.

64'

Mogła paść kolejna bramka dla Monaco, jednak Adama Traore nie zachował czystej krwi w dobrej sytuacji!

61'

Memphis Depay zmienia Traore.

59'

Fakir z Lopesem zagrali "klepkę" w polu karnym Monaco, ale akcję Fekira przerywa Kamil Glik.

56'

Jak to nie wpadło?! Błąd popełnił bramkarz Lyonu, który wypuścił piłkę z rąk i ta w polu karnym dostała się pod nogi Lemara i Balde, jednak ich strzały z bliskiej odległości zostały zablokowane!

55'

Adama Traore otrzymuje żółtą kartkę.

53'

Z rzutu wolnego piłkę zagrywał Lemar. Nie wiadomo czy to był strzał czy dośrodkowanie na dalszy słupek; pewne jest tylko to, że piłka opuściła boisko.

52'

Anthony Lopes otrzymuje żółtą kartkę za dyskusję z sędzią.

48'

Żółtą kartkę otrzymuje Mapou Yanga - Mbiwa za faul na Lemarze.

46'

Mariano podał do będącego przed polem karnym Fekira, ale temu nie udało się odegrał jej do pozostałych kolegów. Obrońcy Monaco wybijają piłkę.

46'

Obie drużyny wychodzą po przerwie bez zmian. Piłkarze Lyonu rozpoczęli drugą połowę meczu.

45'

Aouar niecelnie uderza zza pola karnego i sędzia kończy pierwszą połowę.

45'

Żółta kartka dla Fekhira za dyskusję z sędzią.

44'

Z prawej strony atakowali Lemar z Meite, ale ich akcja zakończyła się za mocnym podaniem w pole karne i piłka opuściła boisko.

42'

Kolejna akcja gospodarzy! Tete dobiegł do świetnego podania lobem za plecy obrońców i wbiegał w pole karne, jednak w ostatniej chwili został zablokowany.

40'

Mieli pretensje gracze Monaco, bo ich zdaniem Mariano faulował Jemersona, jednak innego zdania był sędzia. Gracz gospodarzy przejął piłkę blisko pola karnego i dośrodkowywał, jednak Kamil Glik przeciął to dośrodkowanie i wybił piłkę.

37'

Świetna interwencja Anthony'ego Lopesa, który w ostatniej chwili uprzedza w polu karnym Keitę Balde!

35'

Ależ gol dla Monaco! Remis!] Lopes wycofał piłkę przed pole karne, a tam czekał na nią Adama Traore, który uderzył jak z armaty w okienko bramki Lyonu!

31'

Suną kolejne akcje Lyonu, duże problemy ma AS Monaco.

28'

Po rzucie wolnym piłka spada pod nogi Mariano, który oddaje strzał na bramkę. Piłka trafiła w rękę Kamila Glika i wydaje się, że sędzia powinien wskazać na rzut karny! Mimo protestów, sędzia nie przerywa akcji

26'

Z prawej strony dośrodkowywał Tete, ale nie było nikogo w polu karnym. Piłkę wybijają obrońcy Monaco, jednak prosto pod nogi graczy Lyonu, którzy mogą rozegrać kolejną akcję.

23'

Kapitalna akcja Lyonu i zasłużona bramka! Piłka krążyła jak po sznurku, a całą akcję strzałem z 11 metrów zwieńczył Fekir!

21'

Ndombele popisał się rajdem zakończonym dobrym strzałem z dystansu. Dobra interwencja Subasicia!

19'

Niedokładne podanie Lemara kończy dobrze zapowiadającą się kontrę Monaco. Goście domagają się odgwizdania faulu, jednak sędzia pozostaje niewzruszony.

17'

Remis! Świetnym prostopadłym podaniem popisał się Keita Balde i w sytuacji sam na sam znalazł się Rony Lopes, który pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi!

17'

Traore był faulowany przez Tousarta na połowie Lyonu. Goście mieli szansę na stworzenie zagrożenia po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale nic nie wyszło z tego stałego fragmentu gry.

14'

Znów akcję konstruują gospodarze. Monaco na razie zagubione.

11'

Do trzech razy sztuka, GOL DLA GOSPODARZY! Kamil Glik dał się ograć w polu karnym Fekirowi, który dośrodkował wzdłuż bramki, a piłkę do siatki z najbliższej odległości wepchnął Mariano!

11'

Gospodarze rozgrywają od tyłu kolejny atak pozycyjny.

9'

Ależ kuriozalna sytuacja! Kamil Glik odegrał piłkę do bramkarza, jednak Subasić zwlekał z wybiciem piłki i nie zauważył atakującego go Mariano. Znów słupek ratuje gości!

8'

Tym razem nie było zagrożenia po rzucie rożnym.

8'

Kolejna akcja Lyonu prawym skrzydłem. Gospodarze wywalczyli kolejny korner.

7'

Tousart trafia w słupek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

6'

Traore wbiegł z piłką w pole karne, ale powstrzymał go Kongolo i gospodarze będą mieć tylko rzut rożny.

4'

Nieudane krzyżowe podanie do Lopesa, Lyon zacznie od autu na własnej połowie.

3'

Meite nie poradził sobie z Fekirem na skrzydle, zgubił piłkę i grę wznowi bramkarz Lyonu.

2'

Goście próbowali ataków prawą stroną boiska, jednak nie zakończyły się one ani strzałem, ani dośrodkowaniem.

1'

Piłkarze Monaco rozpoczęli mecz!

20:46

Piłkarze wyszli już na murawę, za chwilę zaczynamy! Dla kogo piątek trzynastego okaże się pechowy? Odpowiedź za niecałe 2 godziny!

20:45

Leonardo Jardim, trener Monaco, nie będzie mógł jednak skorzystać dzisiaj z usług Falcao, podobnie jak również z Stevana Joveticia. W drużynie Lyonu zabraknie dziś Cheikha oraz Greniera.

20:43

Najlepszym strzelcem Olympique Lyon jest w tym sezonie Mariano Diaz, autor 6 goli. W drużynie Monaco zdecydowanie najwięcej goli, bo aż 12 strzelił Radamel Falcao. Kolumbijczyk przewodzi w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi francuskiej.

20:39

Kamil Glik grał dotychczas we wszystkich meczach swojej drużyny, za każdym razem od pierwszej do ostatniej minuty. W Ligue 1 strzelił 2 gole, zanotował 2 asysty, a także otrzymał jedną żółtą kartkę.

20:36

Obie drużyny mają za sobą już 8 spotkań. Gospodarze wygrywali 3 razy, 4 razy zanotowali remisy, a raz schodzili z boiska pokonani. Goście z Księstwa również tylko raz musieli uznać wyższość przeciwnika, ale również tylko raz zremisowali, a pozostałe 6 meczów wygrali.