Lech PoznańLech Poznań
2 : 0
wikiFK Haugesund
21:52

Dziękujemy za uwagę. Cieszymy się, że polski zespół awansował do dalszej fazy eliminacji Ligi Europy, choć zadanie, szczególnie po 70 minutach pierwszego spotkania, kiedy Lech przegrywał 0:3, było niezwykle trudne. Zapraszamy do śledzenia pozostałych relacji LIVE z europejskich pucharów z udziałem polskich drużyn w GOL24. Dobranoc.

95'

KONIEC! Lech zagra w 3. rundzie! "Kolejorz" zagra z holenderskim Utrechtem!

94'

Jeszcze "żółtko" dla Leite.

93'

CHYBA JEST AWANS! Norwegowie dwóch goli już raczej nie strzelą.

92'

2:0! Nicki Bille Nielsen wykorzystuje kontrę po podaniu Rakelsa!

92'

Haugesund znów strzela! Stolas uderzył, po rykoszecie Putnocky wybija na róg.

90'

Strzał Leite sprzed pola karnego, ale bardzo niecelny. Spokojnie...

90'

5 minut dolicza sędzia.

88'

Haugesund nie odpuszcza. Ostatnie minuty.

87'

Situm ukarany żółtą kartką.

85'

Rakels wchodzi za Makuszewskiego.

85'

Nie ma karnego! A chyba powinien być! Wydaje się, że faulowany był w polu karnym gości Nielsen. Sędzia daje jednak kartkę Duńczykowi.

83'

NIESAMOWITE! Lech powinien to skończyć! Bratveit najpierw powstrzymał Makuszewskiego, a po chwili Radut, który uderzył prosto w golkipera gości mimo że miał całą bramkę przed sobą...

82'

Haugesund mimo osłabienia personalnego, prowadzi grę. Końcowe minuty mogą być nerwowe.

81'

Wybijają gracze Lecha.

80'

Rzut wolny dla gości...

79'

Gytkjaer główkował, ale dobrze broni Putnocky.

79'

Lech w bardzo dobrej sytuacji w końcówce spotkania. Prowadzi 1:0 i ma jednego zawodnika więcej. Trzeba awansować do 3. rundy.

77'

Andreassen ukarany za protesty.

76'

Gajos lekko ucierpiał, ale zaraz wróci do gry.

76'

CZERWIEŃ DLA GOŚCI! Druga żółta kartka dla Abdiego. Duże pretensje piłkarzy Haugesund do sędziego. Faulowany był Gajos.

75'

Długa piłka Putnocky'ego w stronę Nielsena, ale futbolówkę przejmują defensorzy gości.

72'

72'

Zmiana u gości. Frederik Gytkjaer za Tronstada.

70'

Zmiana w Lechu. Nicki Bille Nielsen wchodzi za Christiana Gytkjaera.

70'

Gumny dośrodkował w pole karne gości, ale bez zagrożenia dla bramki Haugesund. Rywale przy piłce.

68'

Haugesund nie przestaje atakować.

67'

Ależ okazję mieli goście! Fatalnie z woleja z 11 metrów uderzył Skjerve. Szczęście po stronie Lecha.

65'

Przewaga Haugesund coraz bardziej wyraźna. Na razie jednak bez celnych strzałów.

64'

Ładna akcja gości, "poklepali" przed polem karnym Lecha, ale ostatecznie stracili piłkę.

64'

61'

Niewiele brakowało, a Gytkjaer doszedłby do piłki w polu karnym rywali. Golkiper gości był jednak szybszy.

60'

Pierwsza zmiana w ekipie gości. Schodzi Ibrahim, za niego Andreassen.

59'

Makuszewski poturbowany w starciu z rywalem, ale zaraz wróci do gry.

58'

Strzelał Liban Abdi. Piłka minęła jednak bramkę Putnocky'ego.

57'

Lech mądrze, szybko przerywa akcję Haugesund jeszcze na połowie rywala.

55'

Makuszewski podawał do Gumnego w pole karne Haugesund, ale defensywa gości przerywa akcję.

53'

Faulowany Makuszewski w środku boiska.

53'

Powalczył na lewej stronie boiska Ibrahim, nawet oddał strzał sprzed pola karnego, ale bardzo niecelny.

52'

Wznawiamy grę. Goście w ataku pozycyjnym.

50'

Knudsen leży w środku boiska po starciu z jednym z zawodników Lecha.

50'

Situm strzela z rogu pola karnego! Broni Bratveit.

49'

Już wracamy do gry po przerwie spowodowanej urazem golkipera Lecha.

48'

Putnocky wyskoczył do piłki po dośrodkowaniu rywali i ucierpiał w starciu z Ibrahimem.

46'

Za kontuzjowanego Jevticia wszedł Radut.

46'

Wracamy do gry!

45'

Koniec pierwszej połowy! Lech prowadzi 1:0 i jest w tym momencie w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy. W drugiej połowie będzie jednak grać bez strzelca jedynego gola Darko Jevticia.

45'

Goście próbowali wyjść z kontrą, ale Lech czujnie w defensywie.

44'

Jevtić kontuzjowany. To bardzo zła wiadomość dla Lecha. Kibice dziękują Szwajcarowi za grę. Gospodarze grają w osłabieniu.

43'

Strzał z dystansu Filipa Kissa, ale w sam środek. Nie ma problemów Putnocky.

43'

Jevtić już raczej nie zagra. Jest podtrzymywany przez dwóch medyków Lecha.

43'

Wysokim pressingiem gra Lech. Haugesund mocno naciskane przez lechitów.

40'

Żółta kartka dla Abdiego. Ucierpiał Jevtić, który jest teraz opatrywany poza boiskiem.

37'

Lech nie przestaje atakować! Znów próbował Situm - broni golkiper Haugesund.

36'

Ładnie rozwiązali to Gajos, Jevtić i Situm. Ostatecznie uderzał ten pierwszy, ale po rykoszecie od jednego z lechitów piłka opuściła boisko.

36'

Rzut wolny pośredni z pola karnego gości! Znów okazja dla Lecha!

35'

Gytkjaer! Duńczyk był sam na sam, choć miał dosyć ostry kąt. Broni Bratveit. Dzieje się w Poznaniu!

33'

MOGŁO BYĆ 2:0! Gajos strzelał głową po dośrodkowaniu Makuszewskiego, ale świetnie znów broni Bratveit! Lech się rozpędził!

32'

Kapitalny gol z rzutu wolnego Jevticia, który przelobował bramkarza gości. LECH ODRABIA STRATY! BRAWO!

32'

32'

32'

GOOOL! JEVTIĆ!

30'

Padł w polu karnym gości Gytkjaer, ale podniósł się i ruszył do piłki błyskawicznie. Sędzia nie przerwał gry.

30'

Haugesund rozpoczyna atak pozycyjny - strzelał Ibrahim, ale defensorzy gospodarzy zablokowali strzał.

29'

Gytkjaer spalił. Wolny dla gości.

29'

SITUM! Kolejny strzał, ale niecelny. Z 14 metrów Chorwat uderzył nad poprzeczką. Dobra piłka Makuszewskiego.

28'

Makuszewski na prawej stronie...

28'

Wybijają obrońcy Haugesund i Lech znów rozpoczyna atak pozycyjny.

28'

Rzut wolny dla Lecha. Jevtić...

27'

Niezła długa piłka do Situma ze środka pola, ale bramkarz gości czujnie wyszedł do piłki.

26'

Haraldseid dośrodkował w pole karne, ale za mocno. Łapię piłkę Putnocky.

26'

Rzut wolny dla Haugesund...

24'

Świetna okazja dla Lecha! Gytkjaer nie trafił w bramkę z bliskiej odległości, choć pozycja była trochę niewygodna. Dośrodkowywał z lewej strony Jevtić.

22'

Lech znów w ataku pozycyjnym. Czy uda się strzelić bramkę przed przerwą?

18'

Indywidualna akcja Tronstada. Norweg oddał celny strzał z dość niewygodnej pozycji, z ostrego kąta. Putnocky musiał się rzucić, ale bez problemów złapał piłkę.

17'

Lech konstruuje atak pozycyjny. Goście jednak czujni.

15'

Indywidualna akcja Bruno Leite, który środkiem boiska odważnie pomknął z piłką między dwoma lechitami i zdołał oddać strzał. Jego uderzenie zostało jednak zablokowane.

14'

Wygląda na to, że Haugesund przetrwa pierwszy kwadrans bez straty gola.

12'

Wrzut z autu w pole karne Putnocky'ego - defensywa Lecha bezbłędna.

11'

Grający w mocno jaskrawych strojach goście teraz dłużej utrzymują się przy piłce i próbują skonstruować atak pozycyjny.

10'

Lewą stroną zaatakowali goście. Dośrodkowanie było jednak za mocne i znów przy piłce Lech.

9'

Zakotłowało się w polu karnym gości, ale ostatecznie obrońcy Haugesund zdołali wybić futbolówkę z "szesnastki".

7'

Haugesund w końcu na połowie Lecha.

7'

Przewaga Lecha na razie miażdżąca. Czekamy na gola.

5'

Po kornerze lechici zdołali oddać kolejny strzał głową, ale już nie tak groźny

4'

BYŁO JESZCZE BLIŻEJ! Fenomenalna parada Bratveita po strzale głową Mario Situma! Będzie różny.

3'

Było blisko! Z prawej strony pola karnego gości znalazł się Robert Gumny. Jego strzał z ostrego kąta był jednak niecelny.

2'

Pierwszy atak Lecha lewą stroną boiska. Na razie bez dośrodkowania.

1'

Gramy!

19:58

Obie drużyny już na boisku. Przywitanie kapitanów, losowanie stron i za moment pierwszy gwizdek.

19:50

Już za parę chwil początek spotkania. Liczymy, że Lech odrobi straty z Norwegii.

19:30

19:25

Rezerwowi Haugesund: Sandvik, F. Gytkjaer, Huseklepp, Andreassen, Buduson, Bjørkkjær, Ikedi

19:25

Rezerwowi Lecha: Burić, Tetteh, Bille, Radut, Jóźwiak, Majewski, Rakels

19:15

Witamy w relacji LIVE z meczu 2. rundy eliminacji Ligi Europy Lech Poznań - FK Haugesund. Czy Kolejorz zdoła odrobić straty z pierwszego spotkania z Norwegii. Gracze Nenada Bjelicy przed tygodniem ulegli rywalom 2:3.