Niedziela, 14 stycznia 2018, godz. 17:00
LiverpoolLiverpool
4 : 3
Manchester CityManchester City
95'

I koniec! Manchester City przegrywa pierwszy mecz w Premier League! "Obywatele" zostali powstrzymani na Anfield przez Liverpool!

95'

Zadrżały serca kibiców z czerwonej części Liverpoolu po tym, jak Sergio Aguero główkuje z kilku metrów w boczną siatkę!

94'

Jeszcze zmiana - Ragnar Klavan zmienia Sadio Mane.

93'

Żółta kartka dla Jamesa Milnera za ten faul.

92'

Sergio Aguero ruszył prawą stroną i został faulowany kilka metrów od narożnika pola karnego.

91'

Sergio Aguero wrzuca miękko na 7. metr do Niemca. Ten przejmuje piłkę na klatkę piersiową, po czym uderza z dużego palca przy prawym słupku mimo "asysty" dwóch rywali. Będzie się działo!

91'

GOL! ILKAY GUNDOGAN!!!

90'

Andre Marriner dolicza 4 minuty do drugiej odsłony.

89'

Sadio Mane powstrzymany przed polem karnym gości przez Nicolasa Otamendiego. A piłkarze Jurgena Kloppa wychodzi z kontrą trzech na trzech...

88'

Adam Lallana zmienia Mohameda Salaha.

87'

Dośrodkowanie Kevina De Bruyne blokuje Andrew Robertson. Szybkie rozegranie, a po podaniu zwrotnym Belg był na spalonym.

87'

Alex Oxlade-Chamberlain zagrywa nie w tempo do Roberto Firmino. Atak spalił na panewce.

84'

Portugalczyk dopada do bezpańskiej piłki w "szesnastce" i uderza mocno tuż przy bliższym (prawym) słupku!

84'

GOL DLA CITY! BERNARDO SILVA!!!

84'

Groźnie zapowiadała się kontra Liverpoolu. Jej tempo spadło akcji Roberto Firmino, który zagrywa płasko na 25. metr do Geo Wijnalduma. Ten strzela daleko od bramki Edersona.

82'

53 285 widzów na Anfield ogląda hit 23. kolejki Premier League.

18:39

Tuż przed lobem Mohameda Salaha

79'

James Milner zmienia Emre Cana.

78'

Andrew Robertson powstrzymuje Kyle'a Walkea. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

77'

Siła złego na jednego. Roberto Firmino traci piłkę na linii 16. metra na rzecz Nicolasa Otamendiego.

74'

Gromki Ole! Ole! przy każdym celnym podaniu zawodnika LFC. To musi boleć "Obywateli".

72'

"Żółtko" dla Fernandinho za pociąganie za koszulkę Sadio Mane.

72'

Rzut wolny dla MC. Dośrodkowanie nie znajduje adresata w polu karnym Liverpoolu.

71'

Bernardo Silva zmienia Raheema Sterlinga.

70'

Żółta kartka dla Raheema Sterlinga za skoszenie Roberto Firmino.

68'

Zabójcza kontra gospodarzy! Najpierw Egipcjanin podaje na wolne pole do Sadio Mane, ale uprzedził go Ederson. Ten wybija pod nogi Mohameda Salaha, który strzela do pustej bramki z ponad 30 metrów!

68'

MOHAMED SALAH I 4:1!!!

65'

Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony. Kevin De Bruyne wybija piłkę z własnego pola karnego po centrze Alexa Oxlaide'a-Chamberlaina.

64'

Żółta kartka dla Nicolasa Otamendiego za faul.

62'

Skrzydłowy LFC huknął co sił z linii 16. metra pod poprzeczkę! Ederson był bezradny!

62'

CO SIĘ DZIEJE?! SADIO MANE PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

61'

Ależ bliski gola był Sadio Mane! Uderza technicznie zza pola karnego w prawy słupek!

60'

Żółta kartka dla Roberto Firmino za zdjęcie koszulki po strzelonej bramce.

59'

Kapitalne, choć troszkę anemiczne, podanie prostopadłe Alexa Oxlaide'a-Chamberlaina na wolne pole do Roberto Firmino. Ten umiejętnie "przestawił" Johna Stonesa i lobem kieruje piłkę do siatki. Po drodze ta jeszcze odbiła się od prawego słupka!

59'

GOL! ROBERTO FIRMINO!!!

58'

John Stones ofiarnie blokuje strzał Sadio Mane. Piłka wpada do rękawic Edersona.

56'

Bramkarz MC znowu w roli głównej. Paruje piłkę na korner po strzale Alexa Oxlaide'a-Chamberlaina, a po chwili aktywny w ostatnich minutach Mohamed Salah uderza nad poprzeczką!

55'

Teraz z kontrą ruszył Mohamed Salah lewą flanką. Nie poradził sobie z Kyle'em Walkerem, ale jest rzut rożny. Atomowe uderzenie Egipcjanina z woleja paruje Ederson!

54'

Groźnie zapowiadała się kontra piłkarzy Jurgena Kloppa. Jednak prostopadłe podanie Emre Cana nie znajduje adresata.

53'

Andrew Robertson nie dał się ograć Sergio Aguero z "siatką". Gdyby nie ta interwencja, to Argentyńczyk był bliski pola karnego rywala.

52'

Piłka trafia w poprzeczkę i wychodzi poza plac gry po główce Nicolasa Otamendiego!

51'

Niezła wrzutka na 6. metr, skąd jednak wybijają obrońcy MC. Po chwili ostre wstrzelenie w wykonaniu Joe Gomeza łapie Ederson. Kontra przynosi kontra dla gości po interwencji Dejana Lovrena.

50'

Teraz sam spróbował zaatakować Sadio Mane. Zablokował go skutecznie Kyle Walker. Liverpool ma jednak rzut rożny.

48'

W odpowiedzi Sadio Mane podaje na wolne pole do rozpędzonego Roberto Firmino. Uprzedził go wychodzący z bramki Ederson.

48'

Sergio Aguero pognał środkiem w stronę bramki gospodarzy. Podaje na lewo do Leroya Sane, ale za plecy Niemca.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

17:55

Wracamy na Anfield, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Liverpool - Manchester City w ramach 23. kolejki Premier League. Po pierwszej połowie mamy remis 1:1.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+2' Koniec pierwszej połowy. W hicie 23. kolejki Premier League Liverpool remisuje (1:1) z Manchesterem City.

45'

Raheem Sterling gubi piłkę ok. 25 metrów od bramki gospodarzy. Ci ryszyli z szybką kontrą, którą anemicznym strzałem zakończył Geo Wijnaldum wprost w rękawice Edersona.

45'

Fernandinho mocno przeliczył się, uderzając z ponad 25 metrów. Posłał piłkę daleko od bramki.

44'

Obrona MC radzi sobie bez wysiłku z tym stałym fragmentem gry gospodarzy.

43'

Z takim obrotem spraw nie może pogodzić się Alex Oxlade-Chamberlain. Tym razem wywalczył rzut rożny.

41'

Do trzech razy sztuka. Leroy Sane znowu postawił na indywidualną akcję i to był strzał w "dziesiątkę". Wpisuje się na listę strzelców uderzeniem w lewy róg bramki Lorisa Kariusa!

41'

REMIS NA ANFIELD! LEROY SANE!!!

39'

Ederson broni na treningach mocniejsze strzały niż ten Mohameda Salaha. Jeszcze bramkarz musiał czekać, aż piłka wpadnie w jego rękawice.

38'

Ostry pojedynek Andrew Robertsona z Kyle'em Walkerem na lewej stronie. Ostatni piłkę dotknął obrońca MC, więc to gospodarze zaczną z "piątki".

36'

Teraz na strzał z dalszej odległości decyduje się Kevin De Bruyne. Piłka leciała w sam środek bramki, przez co Loris Karius miał ułatwione zadanie.

32'

Kolejna próba solowej akcji w wykonaniu Leroya Sane. Tym razem przyniosła rzut rożny. Po wrzutce Kevina De Bruyne z narożnika najwyżej wyskakują gospodarze. Niebezpieczeństwo zażegnane.

31'

Danilo zmienia kontuzjowanego Fabiana Delpha.

30'

Loris Karius łapie piłkę po centrze Kevina De Bruyne.

30'

Po chwili rajd Sergio Aguero powstrzymuje Andrew Robertson. Kontra LFC została zastopowana na wysokości "szesnastki" gości. Aut jednak dla piłkarzy Pepa Guardioli.

28'

Leroy Sane w roli prawoskrzydłowego został powstrzymany przez Dejana Lovrena. Piłkarze za podwójną gardą czekają na atak blisko linii 16. metra.

27'

Danilo wraca na ławkę, a Fernandinho może grać. Ciekawe jak długo...

26'

Przerwa w grze. Fernandinho upadł na murawę i konieczna jest pomoc medyczna. A na rozgrzewce jest już Danilo.

15'

Po chwili Mohamed Salah uderza z pola karnego obok prawego słupka bramki Edersona.

14'

Sadio Mane zagrywa piętką w pole karne do Mohameda Salaha. Jego centrę na dalszy słupek wybijają "Obywatele", uprzedzając Roberto Firmino.

12'

Piłkarze Josea Guardioli chcieli szybko odrobić stratę. Jednak Raheem Sterling był na spalonym.

10'

Ten mecz nie mógł się lepiej ułożyć dla gospodarzy. Ederson był bezradny przy strzale Alexa Oxlade'a-Chamberlaina z pola karnego. Płaski strzał przy lewym słupku daje prowadzenie "The Reds"!

10'

GOL DLA LIVERPOOLU! ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN!!!

8'

Przyjezdni próbują atakować lewą stroną. ale bezskutecznie. Nie są w stanie przedrzeć się w okolice pola karnego.

7'

Kevin De Bruyne "'szukał" prostopadłym podaniem Raheema Sterlinga w "szesnastce" Liverpoolu. Szybszy od niego był Loris Karius.

5'

W odpowiedzi na solową akcję decyduje się Sergio Aguero. Minął kilku rywali jak slalomowe tyczki, ale "rumakowanie" skończyło się przed polem karnym gospodarzy na rzecz Emre Cana.

3'

Szansę mieli gospodarze, ale strzał Mohameda Salaha blokują obrońcy "Obywateli".

1'

Pierwsza połowa rozpoczęta!

16:58

I oczywiście You will never walk alone odśpiewane przez kibiców The Reds. Robi wrażenie, jak zawsze. Za moment losowanie stron! Kapitanami są Dejan Lovren i Fernandinho.

16:55

Coraz mniej czasu do pierwszego gwizdka Andre Marrinera, więc przenosimy się do Liverpoolu!

16:53

Kiedy ostatni raz piłkarze Manchesteru City wygrali na Anfield? Miało to miejsce... 3 maja 2003 r. Wówczas na dwa trafienia Nicolasa Anelki Liverpool odpowiedział golem Milana Barosa.

Jak będzie dzisiaj?

16:50

Rozruch gospodarzy

16:46

Rezerwowi Liverpoolu: Simon Mignolet - James Milner, Ragnar Klavan, Adam Lallana, Danny Ings, Dominic Solanke, Trent Alexander-Arnold.

16:44

Sędzią głównym dzisiejszego pojedynku jest Andre Marriner. Na liniach będą mu pomagać Scott Ledger oraz Richard West. Sędzią technicznym jest za to Mike Dean.

16:42

Rezerwowi Manchesteru City: Claudio Bravo - Danilo, Eliaquim Mangala, Bernardo Silva, David Silva, Oleksandr Zinchenko, Brahim Diaz.

16:39

Ciekawe, czy ma już sposób na rywala

16:37

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

16:35

Hitem 23. kolejki Premier League jest niewątpliwie starcie Liverpoolu z Manchesterem City. Czy zawodnicy z miasta Beatlesów są w stanie powstrzymać prezentujących się "Obywateli" pod batutą Pepa Guardioli? Wszak zdobyli do tej pory 62 punkty (gospodarze 44). Pierwszy gwizdek sędziego już za 25 minut!