PolskaPolska
1 : 0
SerbiaSerbia
22:40

Dziękujemy Państwu, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na Ekstrakl...oczywiście na Gol24.pl!

95'

Sulejmani gubi się pod polskim polem karnym i arbiter kończy dzisiejsze spotkanie!

93'

Gorąco pod polską bramką, defensywa "Biało-Czerownych" w czas wybija piłkę daleko od pola karnego.

91'

Ostatnia zmiana w szeregach reprezentacji Serbii. Boisko opuszcza Maksimović, którego zmienia Spajić.

90'

Do meczu Alexander Harkam dolicza 4 minuty.

90'

Szczęsny paruje piłkę na poprzeczkę i ponownie ratuje Polskę przed utratą bramki!

89'

Serbowie przed szansą. W porę zareagował Glik, który wybił piłkę na rzut rożny.

87'

4 minuty szansy dostaje także Pazdan, który zmienia Salamona. To ostatnia zmiana w polskiej reprezentacji.

86'

Maksimović znowu w grze.

86'

Radovan Curcić również przeprowadza zmianę. Ściąga Maticia, za którego wchodzi Brasanac.

84'

Przerwa w grze. Na boisku leży Maksimović.

83'

Adam Nawałka zmienia Zielińskiego, w miejsce którego desygnuje do gry Borysiuka.

82'

Duricić zdobywa bramkę, jednak z pozycji spalonej. Gol oczywiście nieuznany.

80'

Piłka po dośrodkowaniu Ljalicia z rzutu wolnego do nikogo nie trafia.

79'

Jodłowiec przerywa akcję Serbów faulem.

78'

Jeszcze jedna zmiana w serbskiej reprezentacji. Schodzi Kostić, a zmienia go Mladenović.

78'

Jodłowiec uderza zza pola karnego, lecz trafia wprost w Teodorczyka. Po koźle piłka wychodzi za linię i od bramki rozpocznie Stojković.

75'

...oraz pozwala Kapustce pokazać swoje umiejętności, który zmienia Grosickiego.

75'

Na kolejne zmiany decyduje się selekcjoner polskiej reprezentacji. Ściąga Krychowiaka, za którego wpuszcza Jodłowca...

74'

Zmiana także po serbskiej stronie. Schodzi Milivojević, wchodzi Maksimović.

73'

Zmiana w polskiej reprezentacji. Boisko opuszcza Lewandowski, w miejsce którego wchodzi Teodorczyk.

72'

Stojković był bliski straty, na piłkę pod bramką rywala czaił się już Lewandowski, lecz kapitan reprezentacji Polski nie doszedł do futbolówki.

70'

Błaszczykowski mocnym strzałem próbował zaskoczyć Stojkovicia, jednak uderzał bardzo niecelnie.

69'

65'

Druga zmiana w Serbii. Schodzi Tosić, w miejsce którego wchodzi Sulejmani.

65'

Piszczek blokuje dośrodkowanie i piłka wychodzi na aut.

64'

Świetna obrona Wojciecha Szczęsnego! Bramkarz Romy ratuje Polskę przed stratą bramki!

62'

62'

Trzeci rzut rożny rozegrany inaczej. Mimo wszystko goście tracą futbolówkę.

61'

Dwa rzuty rożne dla Serbii pod rząd.

61'

Błaszczykowski nie sięga piłki wślizgiem w szesnastce rywali.

59'

Niedokładne podanie Zielińskiego do Grosickiego w okolicach pola karnego. Piłka wraca do Serbów.

59'

Wycofanie do Szczęsnego, Serbowie także na połowie Polaków.

58'

Błaszczykowski leży przed polem karnym, lecz gwizdek arbitra milczy.

56'

Pierwsza zmiana w drużynie gości. Schodzi z boiska Stojiljković, w miejsce którego pojawia się Durcić.

56'

Serbowie przez dłuższy czas utrzymują się przy piłce przed polem karnym Polaków.

53'

Lewandowski na spalonym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Milika.

52'

Błaszczykowski faulowany i rzut wolny dla Polski.

50'

Milik uderza w słupek po zamieszaniu w polu karnym!

49'

Świetna sytuacja Serbii! W końcowej fazie pomylili się jednak w przyjęciu i ostatecznie piłka ląduje w rękach Fabiańskiego.

47'

Oba zespoły rozpoczęły spotkanie, nikt nie forsuje tempa.

45'

Serbowie rozpoczęli już od środka, czas na drugą połowę!

45'

W przerwie Adam Nawałka wprowadził Szczęsnego za Fabiańskiego.

21:48

Oba zespoły już na murawie!

45'

Wracamy z relacją już za kwadrans!

45'

Arbiter kończy pierwszą połowę. Polska po bramce Błaszczykowskiego prowadzi do przerwy 1:0.

43'

Grosicki w indywidualnej akcji. Pod linią autową zabrakło mu pomysłu i obił przeciwnika, aby piłka wyszła na rzut rożny.

42'

Polacy odzyskują w środku pola i biegną do ataku. Swoich sił sprzed pola karnego próbował Błaszczykowski i niewiele zabrakło, a Polska prowadziłaby już 2:0!

38'

Polacy bez problemów poradzili sobie z dośrodkowaniem i rozpoczęli kontratak.

38'

Glik wybija na rzut rożny.

37'

Finezyjna akcja Serbów, którą przerywa Piszczek.

36'

35'

Obrona Polski poradziła sobie z Kolarovem i od bramki rozpoczął Fabiański.

33'

Grosicki minimalnie chybia! Piłka przechodzi tuż obok bramki.

31'

Serbowie mają rzut wolny przed polem karnym Polaków.

30'

Polacy idą za ciosem! Chcieli szybko podwyższyć rezultat, lecz w porę zażegnali zagrożenie defensorzy Serbii.

28'

28'

Złe wybycie Maksimovicia, po którym piłka ląduje pod nogami Błaszczykowskiego. Polak bez zastanowienia uderzył ją z powietrza i pokonał bramkarza gości.

28'

Polska prowadzi 1:0 po bramce Błaszczykowskiego!

28'

Grosicki zagrywa zbyt głęboko w pole karne.

27'

Polska będzie miała szansę z rzutu wolnego.

25'

Serbowie przedostali się na połowę Polaków i Ljalić znalazł się w dogodnej sytuacji, którą prawie wykorzystał. Z trudem piłkę po jego mocnym strzale złapał Fabiański.

21'

Obie reprezentacje nie chcą się odsłonić i cierpliwie wyczekują na błąd przeciwnika.

19'

Krychowiak mocno uderza sprzed pola karnego, jednak wprost w nogi Kolarova.

17'

Niedokładnie dośrodkowanie Piszczka z prawego skrzydła. Obrońcy Serbii wybijają piłkę daleko od bramki.

15'

Zbyt lekki strzał Lewandowskiego z bliskiej odległości. Stojković łapie piłkę bez najmniejszych problemów.

14'

Sporo niedokładności z obu stron. Polska i Serbia tracą dużo piłek przez niedokładne podania.

13'

Zieliński po podaniu Rybusa oddaje bardzo niecelny strzał sprzed pola karnego.

12'

Reprezentanci Polski powolnie budują akcję rozpoczynając od linii defensywnej.

10'

Drybling Grosickiego w polu karnym rywali, lecz źle dośrodkowuje i piłka ląduje w rękach Stojkovicia.

9'

Niecelne uderzenie Ljalicia sprzed pola karnego.

7'

Mocne uderzenie z rzutu wolnego z największym trudem broni Fabiański. Wybija piłkę do góry, a zanim wstał dopadł do niej Ivanović. Serb jednak myli się z najbliższej odległości i nie trafia na pustą bramkę!

7'

Salamon fauluje przed szesnastką Polski, rzut wolny z niebezpiecznej odległości.

6'

Lewandowski bliski przejęcia piłki pod polem karnym Serbów.

5'

Serbowie wreszcie przy piłce, podopieczni Adama Nawałki jednak grają wysokim pressingiem.

3'

Polacy szukają swojej szansy w ofensywie. Póki co cierpliwie wymieniają piłkę między sobą.

2'

Faul na Grosickim przy linii autowej.

1'

Niecelne długie zagranie do przodu, lecz piłka wraca do defensywy Polaków.

1'

Jako pierwsi piłki w tym spotkaniu dotknęli reprezentanci Polski. Zaczynamy mecz!

20:41

Czas na hymny obu krajów.

20:41

Zawodnicy obu reprezentacji już wychodzą na murawę, a witają ich kibice, którzy niemalże w pełni zapełnili stadion w Poznaniu!

20:33

Już za niecały kwadrans pierwszy gwizdek!

20:31

20:28

Warto przypomnieć, że obie reprezentacje zgodziły się, aby dokonać w meczu maksymalnie nie 3, a 6 zmian.

20:18

Ławka rezerwowych reprezentacji Serbii: Predrag Rajković, Damir Kahriman, Milos Kosanović, Aleksandar Pantić, Miralem Sulejmani, Aleksandar Mitrović, Filip Duricić, Nemanja Maksimović, Uros Spajić, Marko Grujić, Filip Mladenović oraz Darko Brasanac.

20:12

Ławka rezerwowych reprezentacji Polski: Wojciech Szczęsny, Artur Boruc, Przemysław Tytoń, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Ariel Borysiuk, Tomasz Jodłowiec, Jakub Wawrzyniak, Bartosz Kapustka, Paweł Wszołek, Łukasz Teodorczyk oraz Filip Starzyński.

19:55

Znamy już składy na dzisiejsze spotkanie! Od pierwszych minut partnerem Kamila Glika w środku obrony będzie Bartosz Salomon.

19:27

19:20

Chociaż Sebastian Mila nie został powołany na dzisiejszy mecz z Serbią, będzie kibicował reprezentacji.

13:50

Kamil Glik przyczyny przełomu upatruje w osobie Adama Nawałki. – Zmienił się trener, wprowadził nowe metody, które okazały się słuszne. Współpraca od początku była bardzo dobra, zaiskrzyło na linii zespół – sztab szkoleniowy i tyle. Teraz każdy zawodnik czuje się potrzebny, nie ważne czy jest tym numerem 1, czy 20 – mówił.

13:30

- Drzwi w reprezentacji otwarte są dla każdego, a takie mecze jak dziś, to świetna okazja, by pokazać selekcjonerowi swoje umiejętności – mówił Grzegorz Krychowiak. - Te mecze są po to, by trener mógł sprawdzić pewne ustawienia, nowych zawodników i wyciągnąć z tego wnioski.

W podobnym tonie wypowiadał się Kamil Grosicki. – W jutrzejszym meczu wszyscy będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Ja przyjechałem na to zgrupowanie z nastawieniem, by wywalczyć miejsce w pierwszym składzie i będę chciał przekonać trenera, że mi się należy. Od pierwszego stycznia pracuję na jak najlepszą formę, chcę ją osiągnąć i utrzymać do Euro – mówił.

12:00

Na przedmeczowej konferencji selekcjoner Adam Nawałka nie chciał zdradzić, w jakim konkretnie składzie zagramy z Serbami. Powiedział jedynie, że zadecydują o tym zajęcia na siłowni, które przewidziano w dniu spotkania. <<Czytaj więcej>>

Trening reprezentacji Polski przed pojedynkiem z Serbią

09:00

POLSKA - SERBIA LIVE!

Towarzyskie spotkanie z Serbią to jeden z czterech sprawdzianów reprezentacji Polski przed finałami Euro 2016. W marcu biało-czerwoni zmierzą się jeszcze z Finlandią, dwa kolejne testy czekają Polaków jeszcze czerwcu z Holandią i Litwą, tuż przed mistrzostwami Europy. W pojedynku z Serbami zagramy w najsilniejszym z możliwych składzie. Zmienników trener Adam Nawałka sprawdzi w sobotniej potyczce z Finlandią.