PolskaPolska
3 : 1
Wikimedia CommonsRumunia
22:39

Polska wygrywa z Rumunią i powiększa swój dorobek do 16 punktów! Jesteśmy bardzo blisko Mundialu w Rosjii! Dziękujemy za uwagę i życzymy udanego świętowania zwycięstwa Polski!

90'

Koniec meczu! Polska - Rumunia 3:1!

90'

90+3. Błyskotliwa akcja Arka Milika, ale nikt nie zamknął jego dośrodkowania i piłka opuściła plac gry.

92'

Tak przy golu na 2:0 skoczył Lewandowski. Polska - Rumunia

90'

90+2. Ponownie Hanca w roli głównej. Tym razem płasko dograł do Stancu, ale strzelec bramki dla Rumunii uderzył nad bramką.

90'

90+1. Hanca dośrodkował w pole karne, ale dobrze ustawiony Thiago Cionek wybił piłkę na aut.

90'

Do regulaminowego czasu gry zostały doliczone 3 minuty.

88'

Bardzo dobrze interweniuje Wojciech Szczęsny, który wyszedł najwyżej do piłki i z drobnymi problemami, ale ostatecznie futbolówka wylądowała w jego rękach.

86'

Było groźnie pod naszą bramką! Rumuni ruszyli lewą stroną, dośrodkowanie w pole karne zamknął Hanca i na nasze szczęście uderzył nad bramką!

84'

Po okresie chaotycznej gry uspokoiliśmy sytuację i staramy się dłużej utrzymać przy piłce.

81'

Mamy ostatnią zmianę w naszej reprezentacji. Łukasz Teodorczyk zmienia Piotra Zielińskiego.

82'

Świetne zachowanie Roberta Lewandowskiego, który idealnie się zastawił i wymusił przewinienie Rumuna.

81'

Znowu zakotłowało się pod naszą bramką, ale dobra interwencja Łukasza Piszczka oddaliła zagrożenie!

80'

Kolejna groźna akcja Rumunów! Nicolae Stanciu ograł Krychowiaka, zbiegł do środka i na nasze szczęście nie trafił w światło bramki!

79'

Sergiu Hanca pojawia się w miejsce Razvana Marina.

77'

GOL! Bogdan Stancu uderzył z ponad 20 metrów, piłka po drodze trafiła w Michała Pazdana i wpadła do bramki! Polska - Rumunia 3:1!

76'

Bardzo dobra interwencja Wojciecha Szczęsnego, który zachował koncentrację i skutecznie interweniował po uderzeniu Nicolae Stanciu.

74'

Dobre zagranie w pole karne do Arkadiusza Milika, rezerwowy napastnik opanował piłkę, ale dobrze interweniował obrońca gości i wybił piłkę na aut.

72'

Mamy kolejną zmianę w reprezentacji Polski. Arkadiusz Milik pojawia się w miejsce Karola Linettego.

67'

Rumuni próbują stworzyć zagrożenie pod naszą bramką, ale robią to wybitnie nieudolnie.

65'

Ależ gra reprezentacja Polski! Rywale są boleśnie punktowani!

64'

Rumunia jest rozbita. Polska w pełni kontroluje boiskowe wydarzenia i teraz będziemy czekać na wyprowadzenie kontrataków.

62'

GOOOLLL! Maszyna! Robert Lewandowski pewnie wykorzystuje rzut karny! Hattrick kapitana reprezentacji Polski!

62'

Piotr Zieliński został podcięty w polu karnym Rumunii i sędzia odgwizdał przewinienie! Rzut karny dla Polski!

61'

A Iasmina Latovlevici zmienia Gheorghe Grozav.

60'

Dwie zmiany w ekipie gości. Alexandru Chipciu zostaje zmieniony przez Nicolae Stanciu...

59'

Kapitan naszej reprezentacji trafił do siatki po rzucie rożnym, wykorzystując perfekcyjne , mierzone dośrodkowanie Piotra Zielińskiego z narożnika boiska.

58'

ROBI TO, ROBI TO PONOWNIE! ROBERT LEWANDOWSKI STRZELA SWOJEGO DRUGIEGO GOLA, 2:0 DLA REPREZENTACJI POLSKI!

54'

Krótka przerwa w grze, starcie z Grzegorzem Krychowiakiem mocno odczuł Mihai Pintilii.

52'

Tymczasem na sektorze gości użyty został gaz pieprzowy...

51'

Polacy ruszyli z błyskawicznym kontratakiem, ale Robert Lewandowski przy linii końcowej wywalczył jedynie rzut rożny.

49'

Iasmin Latovlevici uderza, na szczęście tylko w mur!

47'

Będzie niebezpiecznie, rzut wolny dla gości tuż przed naszym polem karnym po faulu Artura Jędrzejczyka.

46'

Gwizdek sędziego, gra wznowiona, piłkę ma reprezentacja Rumunii!

21:46

Obie drużyny wracają właśnie na murawę.

21:42

Po przerwie czekamy głównie na lepsze decyzje przy wykończeniu akcji i nieco szybsze ich rozgrywanie.

21:35

Do przerwy sytuacja gra biało-czerwonych wygląda naprawdę dobrze. Nie pozwalamy Rumunom na zbyt wiele, znakomicie w środku pola spisuje się Piotr Zieliński, który nie boi się nietypowych zagrań. Brakuje tylko nieco lepszego wykończenia. Czekamy na kolejne gole w drugiej połowie meczu!

45'

Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania w Warszawie. Do przerwy Polska prowadzi z Rumunią 1:0 po bramce Roberta Lewandowskiego z rzutu karnego.

45'

Sędzia doliczył dwie minuty do pierwszej połowy meczu.

45'

A jednak, jeszcze przed przerwą na murawę wejdzie Grzegorz Krychowiak. Zastąpi kontuzjowanego Krzysztofa Mączyńskiego, który nie dał rady kontynuować gry.

43'

Krzysztof Mączyński po chwili wrócił do gry.

41'

Tym razem to my mieliśmy sporo szczęścia! Z wrzutką w nasze pole karne minęli się defensorzy, do piłki dopadł Iasmin Latovlevici, na szczęście jednak uderzył z dala od bramki strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego.

40'

Boisko przynajmniej na chwilę opuszcza Krzysztof Mączyński, który w walce o piłkę ostro starł się z jednym z rywali.

38'

Perfekcyjne podanie do Roberta Lewandowskiego zaskoczyło całą linię obrony, nasz napastnik w sytuacji sam na sam z bramkarzem dał się powstrzymać i stracił piłkę! To powinno być 2:0 dla Polski!

36'

Wyborne podanie do Kamila Grosickiego w pole karne, zawodnik Hull City w doskonałej sytuacji uderza prosto w Cipriana Tatarusanu!

33'

Mecz Polska - Rumunia

34'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka od Kamila Grosickiego trafia na głowę Thiago Cionka, nasz obrońca nie zdołał jednak nawet czysto trafić w piłkę.

32'

Mocne wstrzelenie piłki w pole karne przez Jakuba Błaszczykowskiego z najwyższym trudem wybija Ciprian Tatarusanu!

30'

Polacy wyraźnie uskrzydleni zdobytą bramką, ataki naszego zespołu zaczynają wyglądać coraz groźniej!

28'

NIE POMYLIŁ SIĘ! ROBERT LEWANDOWSKI Z RZUTU KARNEGO NA 1:0 DLA REPREZENTACJI POLSKI!

27'

RZUT KARNY DLA POLSKI, CRISTIAN SAPUNARU FAULUJE ROBERTA LEWANDOWSKIEGO W POLU KARNYM, KARTKA DLA OBROŃCY!

25'

Piotr Zieliński popisał się przytomnym odbiorem piłki na połowie przeciwnika, ale podanie do Roberta Lewandowskiego nie było już tak udane.

23'

Długie podanie Artura Jędrzejczyka było zdecydowanie za mocne, by Kamil Grosicki miał szansę do niego dotrzeć. Grę wznowi bramkarz gości.

21'

Mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Rumunii, poza pole gry wybija je Ciprian Tatarusanu.

21'

19'

Podobać się może również znakomity odbiór naszej drużyny.

17'

Póki co stroną przeważającą jest reprezentacja Polski. Konstruujemy akcje z użyciem skrzydeł, w czym bryluje Kamil Grosicki, goście natomiast nie mieli praktycznie ani jednej dobrej sytuacji.

15'

Kamil Grosicki w piękny sposób przedarł się lewą stroną boiska, mijając kilku rywali, ale jego dośrodkowanie było bardzo niecelne. Piłka spadła dokładnie tam, gdzie nie było żadnego z biało-czerwonych.

13'

Kolejny faul - tym razem w środku boiska, popełnił go Jakub Błaszczykowski.

11'

Dośrodkowanie zatrzymało się na pierwszym obrońcy, którym w tej akcji niespodziewanie okazał się być Robert Lewandowski.

10'

Michał Pazdan fauluje jednego z rywali w okolicach narożnika boiska, goście mają groźny rzut wolny.

8'

Głębokie dośrodkowanie Artura Jędrzejczyka z lewej strony boiska wybite na aut przez gości.

8'

7'

Nic z tego - Jakub Błaszczykowski nie zdołał utrzymać piłki w boisku.

6'

Rzut rożny dla Polski po zablokowanym dośrodkowaniu Łukasza Piszczka spod linii końcowej.

4'

Michał Pazdan doskonałym wślizgiem przy linii bocznej zatrzymał Florina Andone. Przy piłce Polacy.

3'

Powolna akcja Rumunów na lewym skrzydle spokojnie przerwana przez Łukasza Piszczka, który popisał się pewnym przechwytem piłki.

2'

Wydawało się, że Iasmin Latovlevici pomagał sobie ręką w odbiorze piłki przy linii bocznej, sędzia jednak pozostał niewzruszony.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego, mecz rozpoczęty, przy piłce reprezentacja Polski!

20:43

Zostało już tylko losowanie stron...

20:41

Piłkarze już na murawie, czas na hymny narodowe!

20:36

Za nami już przedstawienie składów, czekamy tylko na bohaterów dzisiejszego widowiska!

20:31

Drużyny zeszły już z rozgrzewki, do meczu pozostały już tylko minuty!

20:29

Rezerwowi reprezentacji Rumunii: Ciprian Tatarusanu, Dorin Rotariu, Andrei Ivan, Eric Bicfalvi, Nicolae Stanciu, Florin Nita, Florin Gardos, Gheorghe Grozav, Sergiu Hanca, Cristian Ganea, Bogdan Tiru i Mihail Baluta.

20:26

Rezerwowi reprezentacji Polski: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Bartosz Bereszyński, Igor Lewczuk, Marcin Kamiński, Maciej Rybus, Damian Dąbrowski, Jacek Góralski, Rafał Wolski, Grzegorz Krychowiak, Sławomir Peszko, Paweł Wszołek, Arkadiusz Milik, Łukasz Teodorczyk i Kamil Wilczek

20:21

Na stadionie obecna jest także liczna delegacja kibiców z Rumunii, którzy wspieranie swojego zespołu rozpoczęli już podczas rozgrzewki.

20:17

Sędzią głównym dzisiejszego meczu będzie pan Ruddy Buquet z Francji.

20:10

Na murawie w komplecie pojawiły się już obie drużyny w komplecie!

19:57

Na rozgrzewce pojawili się już bramkarze obu drużyn, w tym grający dziś w pierwszym składzie Wojciech Szczęsny i Ciprian Tatarusanu.

19:53

Jesteśmy już na trybunach PGE Narodowego - stadion wciąż wypełnia się, za kilka minut na rozgrzewkę powinni wyjść bohaterowie dzisiejszego meczu.

19:35

Dobry wieczór Państwu, z tej strony Piotr Bernaciak, zapraszam na wielkie piłkarskie emocje! Zaczynamy relację live z meczu Polska - Rumunia!