CzarnogóraCzarnogóra
1 : 2
PolskaPolska
22:43

To tyle na dzisiaj, za wspólne przeżywanie meczu reprezentacji Polski dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, możemy zakończyć weekend w dobrych humorach. ;-)

22:42

Polacy nie grali najlepiej, mimo wszystko udało im się wyszarpać zwycięstwo za sprawą pięknych bramek Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka. Od stylu ważniejsze są jednak punkty, a te udało się dziś wywalczyć.

22:41

Spełnił się najlepszy możliwy rezultat. Polska wygrała z Czarnogórą, Rumunia bezbramkowo zremisowała z Danią. Mamy sześć punktów przewagi nad trzema rywalami w naszej grupie. Za naszymi plecami Rumunia, Dania i Czarnogóra, które mają po siedem punktów, Polacy z trzynastoma oczkami.

96'

Udało się! Polacy wygrywają na bardzo trudnym terenie z Czarnogórą w Podgoricy 2:1, można powiedzieć, że jesteśmy na autostradzie do Rosji!

95'

Na ostatnie sekundy Kamila Grosickiego zmienia Sławomir Peszko. Aut dla Polski.

94'

Co za emocje, rzut rożny dla Czarnogóry!

92'

...a Adama Marusicia zmienia Mirko Vucinić!

92'

Dwie ostatnie zmiany. Krzysztofa Mączyńskiego zmienia Thiago Cionek...

91'

Sędzia dolicza aż pięć minut.

90'

Dobre dośrodkowanie Kamila Grosickiego z lewej strony boiska, Łukasz Teodorczyk główkuje ponad bramką!

88'

Wygląda na to, że kontuzji nabawił się Krzysztof Mączyński, Wiślak prawdopodobnie nie będzie mógł kontynuować gry.

86'

Luka Djordjevicia zmienia Aleksandara Scekicia.

84'

Znakomite, prostopadłe podanie Piotra Zielińskiego do wchodzącego w pole karne Łukasza Piszczka. Obrońca przenosi piłkę ponad bramkarzem, do bramki wróciło już dwóch obrońców, futbolówka i tak jednak przekracza linię bramkową po kontakcie ze słupkiem! Piękny gol, do tego jakże ważny!

82'

Niemożliwe! Co za gol! Prowadzimy 2:1, a bramkę zdobywa Łukasz Piszczek po podaniu Piotra Zielińskiego!

81'

Marko Ivanić zmienia kontuzjowanego asystenta przy bramce dla Czarnogóry, czyli Damira Kojasevicia.

79'

Zanosi się także na zmianę w reprezentacji Czarnogóry, ponieważ jeden z gospodarzy został zniesiony z boiska na noszach.

77'

Zmiana w reprezentacji Polski. Karola Linettego zastępuje Łukasz Teodorczyk...

75'

Na boisku za moment pojawi się Łukasz Teodorczyk.

73'

Biało-czerwoni mają duży problem. Gra Polaków nie może się podobać, w naszej ofensywie brakuje kreatywności. Gospodarze skutecznie to wykorzystują.

71'

Stuprocentowa sytuacja dla Czarnogóry po rzucie rożnym! Aleksandar Sofranac niepilnowany w polu karnym nie trafia czysto w piłkę!

69'

Żółta kartka dla Kamila Glika za dyskusje z arbitrem - przez to upomnienie nie zagra przeciwko Rumunii.

67'

Świetna interwencja Michała Pazdana - obrońca Legii zatrzymał Fatosa Beciraja po pechowej interwencji Łukasza Piszczka.

65'

Stefan Mugosa pokonuje naszego golkipera strzałem głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Czas brać się do roboty.

63'

Niestety niewykorzystane sytuacje się mszczą... Stefan Mugosa pokonuje Łukasza Fabiańskiego, 1:1 w Podgoricy.

61'

Dwie znakomite okazje dla Polaków! Robert Lewandowski, a następnie Łukasz Piszczek w znakomitych sytuacjach uderzają prosto w bramkarza! Powinno być 2:0!

59'

Jakub Błaszczykowski mocnym podaniem chciał uruchomić Kamila Grosickiego, skrzydłowy Hull City nie zdołał dobiec do podania. Zabrakło bardzo niewiele!

57'

Blisko Czarnogóra! Dośrodkowanie z lewej strony trafia pod nogi Stefana Mugosy, napastnik w korzystnej sytuacji z kilkunastu metrów przenosi piłkę ponad poprzeczką!

55'

Dobry odbiór Karola Linettego w środkowej strefie boiska, podanie wychowanka Lecha nie dotarło jednak do żadnego z reprezentantów Polski.

53'

Dalekie dośrodkowanie Jakuba Błaszczykowskiego ląduje w rękawicach Mladena Bozovicia.

51'

Górne podanie do Roberta Lewandowskiego przechwycił Stefan Savić.

49'

Aleksandar Sofranac z żółtą kartką za wejście w nogi Roberta Lewandowskiego przy linii środkowej. Nasi przeciwnicy nie boją się dziś ostrej gry.

48'

Do piłki dopadł Stefan Savić, strzał kapitana gospodarzy przelatuje jednak obok bramki, dobrze asekurował go Kamil Glik.

47'

Rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Artura Jędrzejczyka, piłkarz Legii nie zgadza się z decyzją arbitra.

46'

Mecz wznowiony, Viktor Kassai gwiżdże i przy piłce Czarnogóra!

21:46

Piłkarze już wrócili na murawę, za moment wznawiamy grę.

21:44

Występ Karola Linettego póki co nie zachwyca, mówiąc delikatnie...

21:42

21:40

Patrząc na reakcje kibiców w Podgoricy rzeczywiście można odnieść takie wrażenie.

21:39

21:36

Póki co nie był to wybitny mecz, raczej jedno z tych spotkań, kiedy błysk jednego zawodnika potrafi zadecydować o wyniku. Tak właśnie jest do tej pory. Czekamy na lepszą grę biało-czerwonych po przerwie i kolejne bramki!

45'

Nic już się nie stało w doliczonym czasie. Do przerwy 1:0 dla Polski po kapitalnym golu Roberta Lewandowskiego z rzutu wolnego.

45'

Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy.

44'

To dziesiąty z rzędu mecz eliminacyjny reprezentacji Polski z golem Roberta Lewandowskiego! Co za skuteczność naszego kapitana!

42'

Marko Vesović ukarany żółtą kartką za bezczelne wejście w nogi Łukasza Piszczka. Ta kartka wyklucza go z udziału w następnym meczu eliminacji.

41'

Ósmy gol naszego napastnika w zaledwie piątym meczu eliminacji. Piękny strzał nad murem, golkiper nie miał najmniejszych szans!

40'

Tak jest! Robert Lewandowski na 1:0 bezpośrednio z rzutu wolnego! Bramkarz ani drgnął!

38'

Pierwszą żółtą kartką ukarany Stefan Savić, ostre wejście nakładką w nogi Roberta Lewandowskiego, rzut wolny dla Polski tuż przed polem karnym!

37'

Łukasz Piszczek faulowany przez Filipa Stojkovicia przy linii bocznej. Zanosi się na dośrodkowanie w pole karne.

35'

Kamil Grosicki przenosi piłkę ponad całym polem karnym, opuszcza ona plac gry przez linię boczną.

34'

Drugi rzut rożny dla Polski po zablokowanym dośrodkowaniu Jakuba Błaszczykowskiego.

32'

To była najskładniejsza akcja Polaków do tej pory. Czekamy na więcej takich ataków - zabrakło naprawdę niewiele!

30'

Ależ groźna szansa Polaków! Po ogromnym zamieszaniu Kamil Grosicki podaje piłkę pod samą bramkę do Piotra Zielińskiego, pomocnika w ostatniej chwili uprzedził obrońca!

28'

Polacy mają problem z tworzeniem akcji bramkowych. Póki co strzałów na bramkę było jak na lekarstwo.

26'

Z boiska długo nie podnosił się Jakub Błaszczykowski po starciu z rywalem, ale wygląda na to, że z naszym skrzydłowym wszystko w porządku.

24'

Brzydkie zachowanie Fatosa Beciraja, który przewrócił Kamila Glika z dala od piłki. Rzut wolny dla Polski w okolicach naszego pola karnego.

22'

Dalekie podanie do Roberta Lewandowskiego na prawą stronę pola karnego okazało się sporo za mocne - napastnik Bayernu nie zdołał oszukać obrońców swoimi zwodami i stracił piłkę.

20'

Jakub Błaszczykowski faulowany przy próbie wyprowadzenia piłki przez rywala na własnej połowie. Nasi reprezentanci starają się uspokoić nieco swoją grę.

18'

Z kontratakiem wyszli biało-czerwoni, dobry pomysł na oskrzydlenie akcji miał Piotr Zieliński, ale po jego zagraniu piłka odbija się od rywala i trafia w rękawice bramkarza. Szkoda tej akcji.

16'

Damir Kojasević rusza z piłką przy linii bocznej, ale nie zdołał utrzymać futbolówki w boisku. Aut dla Polski.

14'

Filip Stojković faulowany przez Łukasza Piszczka w pobliżu narożnika boiska, strzał oddaje Fatos Beciraj, znakomicie broni Łukasz Fabiański!

12'

Polacy mieli szansę na obiecujące dośrodkowanie z lewej strony boiska, ale Artur Jędrzejczyk faulował w ataku jednego z rywali. Rzut wolny dla Czarnogóry.

10'

Niezłe podanie z prawego skrzydła od Łukasza Piszczka prosto do urywającego się w polu karnym Piotra Zielińskiego. Pomocnika Napoli w ostatniej chwili ubiegł wychodzący z bramki golkiper.

8'

Póki co atakują jedynie Polacy, Czarnogórcy nie zbliżają się do naszego pola karnego, ich nieśmiałe próby szybko rozbija nasza defensywa.

6'

Mladen Bozović pewnie łapie delikatne dośrodkowanie Łukasza Piszczka z prawej strony boiska.

4'

Krzysztof Mączyński fauluje Stefana Mugosę na własnej połowie, gospodarze jednak marnują stały fragment gry, piłka dla Polaków.

3'

Pierwszy rzut rożny dla reprezentacji Polski, do piłki dopada niezwykle groźny w tym sezonie w polu karnym Kamil Glik, obrońca uderza tuż obok słupka. To była pierwsza groźna okazja Polaków.

2'

Prosta strata Łukasza Piszczka, obrońca Borussii Dortmund nie opanował podania od Artura Jędrzejczyka przy linii bocznej i piłka opuściła boisko.

1'

...i gramy, przy piłce biało-czerwoni!

20:44

Hymny za nami, zostało już tylko losowanie stron...

20:40

Oba zespoły wychodzą z tunelu na murawę stadionu - za moment hymny!

20:39

Rezerwowi reprezentacji Polski: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Thiago Cionek, Igor Lewczuk, Arkadiusz Milik, Bartosz Bereszyński, Maciej Rybus, Łukasz Teodorczyk, Sławomir Peszko, Maciej Sadlok, Jacek Góralski i Kamil Wilczek.

20:36

Rezerwowi reprezentacji Czarnogóry: Milan Mijatović, Danijel Petković, Vladimir Jovović, Marko Janković, Mirko Vucinić, Luka Djordjević, Elsad Zverotić, Nebojsa Kosović, Dusan Lagator i Marko Ivanić.

20:32

Co do warunków pogodowych, to tuż przed meczem padał deszcz. Co ciekawe, Polacy poprosili organizatorów o zroszenie murawy przed spotkaniem, ci odpowiedzieli... odmową.

20:28

Faworytem dzisiejszego meczu są oczywiście Polacy, którzy nie bez powodu liderują w grupie eliminacyjnej i znajdują się na 12. miejscu w rankingu FIFA. Liczymy na pewne potwierdzenie przewidywań ekspertów i zwycięstwo biało-czerwonych!

20:24

Rozgrzewka obu drużyn za moment dobiegnie końca. Emocje meczowe rosną!

20:20

20:16

Polska zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli najbardziej bramkostrzelnych reprezentacji w eliminacjach z 10 bramkami na koncie. Czarnogóra jest czternasta, ma jednak tylko jedną bramkę mniej.

20:13

Cristiano Ronaldo wysunął się na prowadzenie w tabeli strzelców eliminacji do mistrzostw świata po wczorajszych dwóch bramkach w meczu z Węgrami (3:0). Nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby Robert Lewandowski wyprzedził dziś zawodnika Realu. :-)

20:10

Pod stadionem dzieje się sporo, do pierwszego gwizdka już tylko 35 minut!

20:07

Zachęcamy do oddawania głosów w ankiecie! ;-)

20:05

20:03

No cóż - w składzie Czarnogóry próżno szukać nazwisk znanych polskim kibicom. Mogą oni kojarzyć Stefana Savicia, stopera Atletico Madryt.

20:00

Oto wyniki wszystkich meczów, które rozpoczęły się dziś o 18:00.

19:58

Polacy są liderami w grupie E i w razie zwycięstwa odskoczą Czarnogórze na sześć punktów. Idealnym wynikiem w meczu Rumunia - Dania jest remis, który także da nam sześciopunktową przewagę nad tymi drużynami.

19:56

Zakończył się pierwszy dzisiejszy mecz naszej grupy eliminacyjnej. Armenia pokonała u siebie Kazachstan 2:0. Równolegle z meczem Polska - Czarnogóra toczyć się będzie starcie Rumunia - Dania.

19:55

Sędzią dzisiejszego meczu będzie pan Viktor Kassai z Węgier. Nie prowadził on jak dotąd żadnego spotkania reprezentacji Czarnogóry, był natomiast rozjemcą podczas meczu Szkocja - Polska w eliminacjach do Euro 2016, który zakończył się remisem 2:2.

19:52

Nasza dzisiejsza relacja wzbogacona będzie tweetami na temat meczu, zachęcamy do udzielania się na Twitterze pod hasztagiem #MNEPOL.

19:49

W jedenastce (a właściwie w kadrze meczowej) Czarnogórców zabrakło Stefana Joveticia, ich prawdopodobnie najgroźniejszego zawodnika. Nasi dzisiejsi rywale najprawdopodobniej rozpoczną spotkanie w formacji 4-4-2.

19:46

Co do składu Polaków, to obyło się bez większych zaskoczeń. Kontuzjowanego Grzegorza Krychowiaka zastąpi Piotr Zieliński, a niepewna forma Arkadiusza Milika poskutkowała zmianą formacji z 4-4-2 na 3-5-1, środek pola wzmocni Karol Linetty.

19:45

Znamy składy obu drużyn!

19:45

Dobry wieczór Państwu, z tej strony Piotr Bernaciak, będę mieć przyjemność prowadzić dziś relację z meczu Polska - Czarnogóra!