22:53

To już wszystko z tego spotkania. Nie pozostaje nic innego jak w dobrym humorze się z Państwem pożegnać.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy Spokojnej Nocy !

22:51

Pierwsza połowa całkowicie pod dyktando Polaków, którzy od pierwszych minut nękali Rumunię swoimi atakami, nagrodą był gol Grosickiego i prowadzenie naszej reprezentacji do przerwy 1:0. Druga odsłona należała do gospodarzy. Rumunia bardzo odważnie zaczęła atakować jednak nasza obrona pewnie sobie z tym radziła. Ostatnie 10 minut meczu to zdecydowanie show Roberta Lewandowskiego, który najpierw zdobył bramkę na 2:0 a później wykorzystał rzut karny, który sam wcześniej wywalczył !
Wielkie brawa należą się wszystkim zawodnikom, ale i trenerowi Nawałce, który bezbłędnie przygotował naszą reprezentację na to spotkanie.

22:43

Zwycięstwo reprezentacji Polski staje się faktem ! Bardzo dobry mecz w wykonaniu biało-czerwonych ! Dopisujemy sobie 3 punkty i jesteśmy liderem w grupie E !

97'

KONIEC ! Koniec tego spotkania ! Zasłużenie wygrywamy z Rumunią 3:0 !

96'

Jeszcze jedna akcja Polaków, jednak zablokowana próba dośrodkowania Błaszczykowskiego

95'

Znalazł się w polu karnym Lewandowski, nie miał wsparcia kolegów więc wywalczył rzut rożny.

94'

Uderzał Marin i Fabiański musiał interweniować. Rzut rożny dla gospodarzy !

93'

Za przerwy w grze arbiter doliczył aż 6 minut. Tego dzisiaj nie przegramy !

91'

GOOOOOOOOL !!!!! 3:0 ! Lewandowski pewnym strzałem w lewy dolny róg podwyższa prowadzenie !

90'

Rzut Karny ! Lewandowski faulowany w polu karnym !

87'

Próbował Błaszczykowski, bardzo zakręcił futbolówkę ale niecelnie..

84'

Potężne uderzenie z lewej nogi Roberta Lewandowskiego i prowadzimy 2:0 !
Robert dostał piłkę przed polem karnym, odważnie wbiegł w pole karne minął dwóch obrońców i jego strzał był nie do obrony !

83'

GOOOOOOOOOL !!!! ROBERT LEWANDOWSKI !!!

82'

W ekipie Rumunów Keseru zastąpi Stancu

80'

Jednak Zieliński, to on opuszcza boisko ! Gramy dwoma napastnikami przez ostatnie minuty.

79'

Do wejścia na plac gry gotowy Teodorczyk. Zmiana za Lewandowskiego ?

80'

Chwila po tym jak Lewandowski został ogłuszony petardą hukową: Lewandowski

79'

Kolejny ostry faul na Lewandowskim. Andone zasłużył na żółtą kartkę.

78'

Z ponad 35 metrów uderzył Prepelita, wysoko ponad bramką Łukasza Fabiańskiego.

77'

Dostał się z piłką lewą stroną Grosicki, zdecydował się na strzał, ale pewnie obroniony przez Tatarusanu.

75'

Ostatni kwadrans gry przed nami. Na murawie wymiana ciosów, głównie w środku pola.

71'

Z powietrza i zza pola karnego uderzył Zieliński, niezła próba i minimalnie niecelna !

70'

Schodzi Linetty ! Mączyński melduje się na placu gry.

70'

Cristian Sapunaru ukarany żółtą kartką za dwoje pretensje z ławki rezerwowych w kierunku arbitrów.

69'

A na boisko gotowy do wejścia Mączyński.

68'

Na trybunach w Bukareszcie Zbigniew Boniek wraz z Markiem Koźmińskim i Maciejem Sawickim: Boniek na Rumunia - Polska

66'

Andone ! Uderzał z ostrego konta na bliższy słupek, Fabiański musiał interweniować i rzut rożny !

64'

Polska, teraz my zaczęliśmy budować swoją akcję jednak nic z niej nie wynikło. Ruszają Rumuni.

63'

Niepotrzebnie zwlekał z podaniem Pazdan i stracił piłkę. Rumuni od autu.

61'

Ależ teraz zabrakło koncentracji Robertowi Lewandowskiemu ! Dostał dobrą piłkę z dośrodkowania Piszczka jednak nie zdołał jej uderzyć na bramkę kapitan biało-czerwonych !

60'

Gospodarze przez te pierwsze 15 minut drugiej odsłony prezentują się lepiej. Polacy czekają na dogodną kontrę.

59'

Gramy dalej ! Lewandowski wraca walczyć ! Rzut rożny dla Rumuni.

58'

Opuszcza Lewandowski plac gry w towarzystwie lekarza. Pytanie czy nasz kapitan będzie w stanie kontynuować grę...

57'

Zupełnie niepotrzebne zachowanie kibiców zgromadzonych dzisiaj na trybunach..

57'

Spadła petarda prosto na murawę, która wybuchła przy stojącym Lewandowskim. Potrzebna pomoc medyczna.

53'

Lewandowski obok bramki !

52'

Żółtą kartką za faul na Grosickim ukarany Benzar. Będzie rzut wolny, piłkę ustawia Lewandowski

51'

Chipciu wbiegł w nasze pole karne, Piszczek na posterunku !

50'

Kontra Polaków jednak stracił piłkę Zieliński .

48'

Ostro zaczęli Rumuni tą drugą połowę. Wybija Pazdan, ale ciągle nacierają gospodarze..

46'

I druga zmiana : w miejsce Popa - Andone

46'

W przerwie mieliśmy zmiany w kadrze Rumunów. Za Hobana - Prepelita

45'

Wracamy po przerwie i zaczynamy drugą odsłonę !

46'

Koniec pierwszej połowy ! Po bramce Grosickiego prowadzimy z Rumunią 1:0

46'

Strzelał z lewej nogi Błaszczykowski, broni Tatarusanu !

46'

Arbiter dolicza co najmniej 1 minutę a na trybunach dziś się również sporo dzieje...

44'

Awantura na Rumunia - Polska

44'

Kontra Polaków, aktywny dziś Grosicki zdecydował się na uderzenie z 16 metra, strzał zablokowany i rzut rożny

43'

Sytuacja opanowana i gramy dalej. Przy piłce Rumuni starają się dostać w nasze pole karne

43'

Ostatnie minuty tej pierwszej połowy.. a na murawie palą się race.

41'

Stracił na środku boiska piłkę Linetty i szybka kontra Rumunów, ale skutecznie Jędrzejczyk oddala zagrożenie. Będzie rzut rożny dla gospodarzy.

38'

Błaszczykowski ! Dostał podanie od Lewandowskiego, zdecydował się na strzał, broni na raty bramkarz Fiorentiny !

36'

Bardzo dobre tempo tego meczu. Obie drużyny starają się narzucić swój styl gry. Teraz przy piłce Rumuni.

34'

Z rzutu wolnego dośrodkowywał Błaszczykowski ale obrońcy wybijają piłkę.

33'

Ależ była szansa na gola dla Rumuni ! Dośrodkowanie z rzutu wolnego doszło do Chirichesa ten strącił futbolówkę i z ogromnymi problemami broni Fabiański !

31'

Od autu Rumuni, faulował Glik i będzie rzut wolny.

30'

Bardzo agresywnie grają gospodarze, kilka ich faulów powinno zakończyć się żółtym kartonikiem.

28'

Znowu Chipcio przedzierał się z piłką w nasze pole karne ale Jędrzejczyk wybija piłkę.

27'

Kolejna interwencja Fabiańskiego. Po wrzutce z rzutu wolnego pewnie wyłapał futbolówkę.

25'

Dośrodkowanie jednego z graczy gospodarzy, ale Fabiański pewnie to wyłapuje.

24'

Trzeba przyznać, że dobrze weszliśmy w to spotkanie. Staramy się kontrolować wydarzenia na boisku a kibice zaczynają gwizdać z niezadowolenia.

20'

Lewandowski.. prosto w mur !

19'

Faulowany Lewandowski i będzie rzut wolny z okolic 25 metra. Będzie szansa na gola !

19'

Chipciu starał się przedostać z piłką w nasze pole karne ale czujnie wybija Glik.

16'

Identyczna akcja jak sprzed kilku minut. Strzał Zielińskiego znowu zablokowany i mamy rzut rożny.

15'

Bardzo mądrze gramy po zdobytej bramce. To Polacy rozgrywają piłkę szukając kolejnej swojej akcji.

13'

I kolejna dobra akcja Polaków ! Lewandowski podał na prawą stronę do Zielińskiego, ten z powietrza uderza na bramkę ale jego strzał zablokowany i rzut rożny !

13'

Pięknym slalomem poszedł z piłką Grosicki mijając czterech rywali i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Rumunów ! Fantastyczny rajd Polaka !

11'

Gooooooooooooool !!! KAMIL GROSICKI !!!

10'

Strzał zza pola karnego Grosickiego, celny, ale zbyt słaby by pokonać Tatarusanu

9'

Straciliśmy piłkę w środkowej części boiska, Rumunia ruszyła z kontrą ale szybko zostali powstrzymani.

8'

Teraz piłka jest przy naszym posiadaniu, ale póki co rozgrywamy akcje na własnej połowie.

6'

Piszczek z rzutu autowego podaje do Lewandowskiego, ten znalazł sobie sytuacje strzelecką, ale jego strzał wysoko ponad bramką.

5'

Polacy po faulu przejęli futbolówkę. Teraz od autu Piszczek

5'

Przytrzymali teraz piłkę Rumunii i to oni rozgrywają swoją akcję.

3'

Faulowany w środkowej części boiska Krychowiak, ale rzut wolny nie był najlepiej rozegrany.

1'

Pierwsza bardzo szybka akcja Rumunii ale Krychowiak oddala zagrożenie .

20:47

Od środka Rumunia i zaczynamy !

20:41

Piłkarze obu ekip wychodzą na murawę, za chwilę usłyszymy hymny obu Państw.

20:38

Ciekawostką jest to, że swój mecz wygrała dziś reprezentacja Armenii pokonując Czarnogórę 3:2 a to oznacza, że mamy ogromną szansę by dzisiaj wskoczyć na pozycję lidera grupy. Trzeba to koniecznie wygrać!

20:36

Wszystko już zapięte na ostatni guzik a to oznacza, że za chwil kilka usłyszymy pierwszy gwizdek sędziego !

20:28

Odsyłamy was jeszcze do QUIZ-u. Rozpoznacie kadrowiczów po... nogach? Kliknij tutaj, by rozwiązać zagadki.

20:26

Po raz pierwszy w tych eliminacjach szansę od początku dostaje Karol Linetty. Z Kazachstanem i Armenią wchodził z ławki. Wykorzysta okazję? Zastępuje niejako Łukasza Teodorczyka. "Teo" wprawdzie ładuje gola za golem dla Anderlechtu Bruksela, lecz z Armenią spisał się słabo, a podczas samego zgrupowania zachował się nieprofesjonalnie. Zapłacił karę finansową.

20:24

Bardzo dobre wieści napłynęły z Erewania. Armenia, choć przegrywała 0:2, wygrała z Czarnogórą 3:2 (dzięki bramce w ostatniej akcji meczu).

19:35

Oto składy na pojedynek w Bukareszcie!

16:02

Co tu dużo mówić.. ten mecz obowiązkowo trzeba wygrać !
Aja zapraszam wszystkich do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania:

Zapowiedź meczu Rumunia - Polska

16:00

Dzisiejszy mecz rozgrywany w ramach eliminacji mistrzostw świata 2018 sędziowany będzie przez Damira Skomine ze Słoweni.