Sevilla FCSevilla FC
1 : 0
Juventus TurynJuventus Turyn
22:45

Ależ emocjonująca była ta druga odsłona! Multum strzałów, (zwrotów) akcji! Takimi 50 minutami można spokojnie "obsadzić" kilka innych spotkań, a i tak jeszcze troszkę zostałoby na Estadio Sanchez Pizjuan.

Niewątpliwie bardziej na zwycięstwie zależało gospodarzom, którzy walczyli o Ligę Europy. Wygrali, a jeszcze trzeba zauważyć "pomoc" Manchesteru City, który ograł u siebie Borussię Mönchengladbach 4:2 (gole: Silva 16', Sterling 80' i 80', Bony 85' - Korb 19' Raffael 43')

To tyle z moje strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net. Jutro ciąg dalszy emocji z Ligą Mistrzów. W czwartek - Liga Europy z udziałem Legii Warszawa (o godz. 19 gra na wyjeździe z Napoli) a dwie godziny później Lech zmierzy się z FC Basel.

95'

Szymon Marciniak patrzy na zegarek i gwiżdże po raz ostatni! Sevilla pokonuje Juventus po golu Fernando Llorente i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej Ligi Europy!

94'

Kevin Gameiro spokojnie potruchtał z piłką w stronę narożnika boiska. Stracił piłkę, ale gospodarze zdołali ją utrzymać.

93'

Jeszcze raz Sergio Rico łapie piłkę . Tym razem po centrze niewidocznego Paula Pogby.

92'

Strzał Alvaro Moraty z kilkunastu metrów został zablokowany. Goście mają rzut rożny - piłkę pewnie chwyta Sergio Rico. Euforia na Estadio Sanchez Pizjuan

90'

Szymon Marciniak dolicza aż pięć minut do drugiej połowy!

90'

Strzał Evera Banegi z pola karnego został zablokowany. Udało się utrzymać przy piłce, ale Kevin Gameiro był na spalonym.

89'

Pomoc medyczna spisała się bez zarzutu. Ile w tym było "aktorstwa" Portugalczyka? Nie nam osądzać. Niemniej Juventus ma coraz mniej czasu na wyrównanie.

87'

Alex Sandro posłał "rogala" zza pola karnego w stronę lewego słupka! Piłka o centymetry minęła bramkę Sergio Rico, którego "złapały" skurcze!

86'

Jak on to zmarnował! Kevin Gameiro wychodził sam na sam z bramkarzem Juve po błędzie Leonardo Bonucciego! W decydującym momencie Francuz uderzył obok bramki!

83'

Piłka w siatce po strzale Coke! Sęk w tym, że kapitan Sevilli w momencie dobitki był na spalonym!

85' Manchester City 4:2 Borussia Mönchengladbach (Bony)

81'

Manchester City prowadzi! Drugi gol w ciągu dwóch minut Sterlinga!

81'

Zadrżały serca andaluzyjskich kibiców! Paulo Dybala hunkął z 20 metrów w poprzeczkę!

80'

Szał radości na Estadio Sanchez Pizjuan. Jest to spowodowane... golem Manchesteru City (Sterling) i na Etihad Stadium jest 2:2. To oznacza, że w Lidze Europy zagra ekipa Sevilli!

79'

I Alex Sandro "rewanżuje się" tym samym.

78'

Po rzucie rożnych Michal Krohn-Dehli nie jest w stanie uwierzyć jak piłka po jego uderzeniu z dystansu poleciała tak wysoko nad poprzeczką.

77'

...a Kevin Gameiro zajmuje miejsce strzelca jedynego gola w tym meczu, Fernando Llorente.

76'

Juan Cuadrado wchodzi w miejsce Stephana Lichtsteinera...

76'

Świetna kontra Sevilli przeprowadzona lewą stroną. Zabrakło jedynie dobrego dośrodkowania Vitolo z linii końcowej. Gianluigi Buffon chwyta piłkę.

74'

Sergio Rico bez trudu broni strzał Alvaro Moraty.

74'

Alvaro Morata zapędził się w pole karne rywala, ale 2-3 hiszpańskich zawodników skutecznie odcięło go od możliwości oddania strzału. Wycofał więc piłkę dla Claudio Marcisio, którego strzał z dystansu został zablokowany.

71'

Obrona Juve radzi sobie po dośrodkowaniu Michaela Krohn-Dehliego z rzutu rożnego.

22:12

Piękny gol Fernando Llorente, który nie cieszył się z trafienia

69'

Fernando Llorente domaga się podyktowania rzutu karnego po rzekomym faulu Giorgio Chielliniego. Gospodarze mają jedynie rzut rożny, po którym nie zagrozili "Starej Damie".

68'

Michael Krohn-Dehli melduje się na murawie. Zastępuje Yewhena "Sinusoidę" Konoplyankę

65'

Yewhan Konoplyanka ostro centruje z rzutu rożnego w punkt lewego narożnika pola bramkowego. Tam najwyżej wyskakuje Fernando Llorente, który uderzeniem głową posłał piłkę w stronę dalszego słupka! Bramkarz Juve był bez szans!

65'

GOL, FERNANDO LLORENTE!!!

65'

To są mieszane minuty Ukraińca. Najpierw fatalnie strzela, potem udanie zagrywa. Teraz wywalczył rzut rożny.

63'

Fatalnie to uderzył Yewhen Konoplyanka. Dostał piłkę jak na tacy na lewej stronie pola karnego, a uderzył na wiwat. Po chwili w dalszej odległości obok bramki Juve. Unai Emery jest bardzo niepocieszony.

61'

Gianluigi Buffon broni na raty strzał Ukraińca z dystansu!

60'

Giorgio Chiellini jest bardzo zdziwiony po usłyszeniu gwizdka sędziego. Zdaniem Szymona Marciniaka Włoch pociągał za koszulkę Yewhena Konoplyankę.

58'

Centra Stephena Lichtsteinera z prawego narożnika pola karnego okazała się za głęboka dla jego kolegów z ataku, ale idealna do "koszyczka" Sergio Rico.

57'

Fernando Llorente nie kontrolował ustawienia obrony Juventusu. Dał się złapać na spalonym.

55'

Zmiana w ekipie Sevilli. Mariano zastępuje Timothee Kolodziejczaka

55'

Goście spokojnie rozgrywają piłkę na połowie Sevilli. Seria kilkunastu podań na prawej flance. Błyskawiczne przyspieszenie dalekim podaniem nie było dobry pomysłem - Sergio Rico łapie piłke.

53'

Adil Rami skutecznie przyblokował Paulo Dybalę w polu karnym. Wykorzystał to Sergio Rico, który łapie piłkę.

52'

Benoit Tremoulinas podłączył się do akcji ofensywnej. Przegrał pojedynek ze Stephenem Lichtsteinterem, ale zyskał aut na wysokości pola karnego "Starej Damy". Bez zagrożenia.

51'

Paul Pogba wbiegał w "szesnastkę" Sevilli. Zauważył to jego kolega z drużyny, który od razu posłał dośrodkowanie w to miejsce. Adil Rami uprzedził rodaka.

Grzegorz Krychowiak powraca na murawę przy brawach hiszpańskich kibiców.

49'

Stefano Sturaro powalił wyprowadzającego kontrę Grzegorza Krychowiaka. Nie dość, że Włoch otrzymał żółtą kartkę, to jeszcze przejechał korkami po dłoni Polaka. "Krycha" opuszcza na moment murawę.

48'

Kolejny ataku Juve przynosi rzut rożny. Obrona gospodarzy z Sergio Rico wyjaśnia sytuację.

47'

Atak pozycyjny gości na połowie Sevilli. Wreszcie piłka trafiła do Alvaro Moraty, ale jego dośrodkowanie adresowane do Paulo Dybali było bardzo niedokładne. Sergio Rico od bramki.

46'

Juventus zaczyna ze środka! Obie "jedenastki" przystępują do drugich trzech kwadransów bez zmian personalnych!

21:43

Powracamy na Estadio Sanchez Pizjuan na drugą odsłonę meczu Sevilla FC - Juventus Turyn. Obie drużyny na murawie.

21:40

W drugim meczu grupy D Manchester City przegrywa przed własną publicznością z Borussią Mönchengladbach 1:2 (gole: Silva 16' - Korb 19', Raffael 43'). Tym samym to "Źrebaki" są w fazie pucharowej Ligi Europy z dorobkiem 8 punktów. Sevilla ma obecnie cztery "oczka".

21:34

Dobre, żywe widowisko na Sanchez Pizjuan. Obie drużyny nie są nastawione na obronę wyniku, mimo że Juventus ma zapewniony awans. Sevilla próbuje atakować, ale Fernando Llorente przegrał dwukrotnie pojedynek z Gianluigim Buffonem. Kilka groźnych sytuacji mieli też goście, ale w bramce równie dobrze spisywał się Sergio Rico.

Jak będzie przebiegać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

45'

Szymon Marciniak nie doliczył nawet minuty i kończy pierwszą połowę Sevilla bezbramkowo remisuje z Juventusem

43'

Grzegorz Krychowiak przechwycił piłkę na ok 30. metrze od bramki Gianluigiego Buffona. Strzał z serii "kontry nie będzie".

41'

To mogła być zabójcza kontra Sevilli.... gdyby Steven N'Zonzi lepiej dośrodkował z prawej strony boiska. Posłał piłkę w stronę wyższych rzędów trybuny znajdującej się za bramką Juve.

41'

Sergio Rico pofrunął jak ptak i pewnie piąstkuje do boku po bezpośrednim strzale Paulo Dybali!

40'

Grzegorz Krychowiak nie pozwolił Paulowi Pogbie by ten odwrócił się w stronę bramki. Sęk w tym, że zrobił to przekraczając przepisy. Rzut wolny dla Juve ok. 25 metrów od bramki gospodarzy.

38'

Coke perfidnie puścił piłkę obok Alexa Sandro i chciał go ominąć na prawej flance by potem dośrodkować. Brazylijczyk zahaczył celowo rywala. Polski sędzia bez wahania upomniał zawodnika Juve żółtą kartką.

35'

Dobrze zapowiadała się akcja Sevilli. Leandro Bonucci uprzedził jednak Coke i głową wybił piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu Evera Banegi z narożnika obrona Juve wyjaśnia sytuację.

31'

Paul Pogba strzela z dystansu ponad poprzeczką.

31'

I było! Do dośrodkowania Coke najwyżej wyskoczył Frernando Llorente, którzy uderzył głowę w stronę prawego słupka! Gianluigi Buffon łapie piłkę przed linią bramkową!

30'

Coke nieprzepisowo powstrzymany na prawej stronie przez Alexa Sandro. Może być groźnie.

29'

Ostre, mocne dośrodkowanie Claudio Marchisio. Sędzia jednak zauważył faul Paulo Dybali w walce o pozycję.

28'

Spóźnione wejście Benoit Tremoulinasa w Stefano Sturaro. Szymon Marciniak gwiżdże na rzut wolny dla gości ponad 30 metrów od bramki Sergio Rico .

25'

Alvaro Morata znowu nie może "wstrzelić się" w bramkę - uderzył obok prawego słupka! Brakowało jednak niewiele!

23'

Parada Gianluigiego Buffona

21'

Vitolo przesadził z siłą, którą dał do dośrodkowania piłki z prawej strony boiska. Juve od bramki.

20'

Już trener Sevilli z rezerwowymi piłkarzami wznieśli ręce do góry po tym jak piłkę w polu karnym gości przejął Fernando Llorente! Jego strzał z najbliższej odległości obronił w sobie znany sposób Gianluigi Bufon! Dzieje się na Estadio Sanchez Pizjuan

18'

Sergio Rico znowu w roli głównej - broni strzał głową Stefano Sturaro z kilku metrów!

17'

Sergio Rico wyciągnął się jak struna po strzale Paulo Dybali zza pola karnego! Nie sięgnął piłki, ale na jego szczęście ta przeszła obok prawego słupka!

16'

Obrona Sevilli przechwytuje piłkę po dośrodkowaniu Giorgio Chielliniego.

15'

Yewhen Konoplyanka świetnie "złamał" akcję z lewej flanki na środek pola karnego. Wykończenie w postaci strzału był już daleki od ideału - piłka poleciała 2 metry obok prawego słupka bramki Gianluigiego Buffona.

13'

Timothee Kolodziejczak przedzierał się środkiem boiska. Zahaczył go wracający Alvaro Morata. Rzut wolny dla gospodarzy z ok. 35 metrów.

10'

Giorgio Chiellini posłał crossowe podanie przez połowę boiska do Stephena Lichtsteinera. Przesadził z siłą i wysokością podania. Aut dla gospodarzy na wysokości własnego pola karnego.

9'

Obrona Juventusu radzi sobie z dośrodkowaniem Jewhena Konoplyanki. W odpowiedzi kontra Juventusu, po której Alvaro Morata za bardzo dryblował - skorzystał z tego Timothee Kolodziejczak, który wybił piłkę

6'

Bardzo aktywny od pierwszego gwizdka Szymona Marciniaka jest Alvaro Morata! Świetnie urwał się obrońcom Sevilli, którzy zastawili nieudaną pułapką ofsajdową. Wparował z piłką z lewej strony pola karnego. Uderzył płasko obok dalszego słupka bramki Sergio Rico!

5'

Dobre dośrodkowanie Claudio Marchisio, po którym Alvaro Morata strzela głową... nad poprzeczką

3'

Pojedynek Adila Ramiego z Avaro Moratą na prawej stronie. Francuz zdołał powstrzymać rywala, ale ten zdołał szczęśliwie wywalczyć rzut rożny.

2'

Atak Juventusu - Stephen Lichtsteiner miękko wrzuca piłkę w pole karne, ale górą obrona Sevilli. Piłka spadła przed "szesnastkę" i chciał ją "dziubnąć" Alvaro Morata, lecz zahaczył Timothee Kolodziejczaka na linii 16. metra.

1'

Fernando Llorente ruszył lewą stroną do prostopadłego podania, ale był na spalonym.

0'

Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

20:41

Przenosimy się na Pizjuan w stolicy Andaluzji! Niedługo rozpoczęcie spotkania 6. kolejki fazy grupowej w grupie D

20:33

Rezerwowi w dzisiejszym spotkaniu

• Sevilla: Soria - Escudero, Mariano, Gameiro, Iborra, Krohn-Dehli, Reyes
  • Juventus: Neto - Cuadrado, Morselli, Pellini, Rugani, Vitale
20:30

W pierwszym spotkaniu obu ekip, które miało miejsce 30 września, Juventus wygrał przed własną publicznością po bramkach Alvaro Moraty (41') i Simone Zazy (87').

Skrót tego spotkania:

Skład Juventusu: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chellini, Evra - Khedira (Alex Sandro 76'), Heranes, Pogba - Cuadrado, Morata (Zaza 80'), Dybala (Rugani 88')

Skład Sevilli: Rico - Coke Ż, Andreolli, Kolodziejczak, Tremoulinas - Konoplyanka, N'Zonzi (Iborra 66'), Krychowiak, Krohn-Dehli - Gameiro (Immobile 66'), Reyes (Munoz 79')

20:26

Fernando Llorente vs. Alvaro Morata

20:23

Co istotne, to nie jedyny polski akcent w dzisiejszym spotkaniu. Pomijając obecność Grzegorza Krychowiaka w "11" gospodarzy oraz Paulo Dybali (ma polskie korzenie), spotkanie poprowadzi polska "czwórka" sędziowska:

• sędzia główny: Szymon Marciniak
  • liniowi: Paweł Sokolnicki oraz Tomasz Listkiewicz
  • sędzia techniczny: Radosław Siejka
20:21

20:19

W ekipie gospodarzy jest zmiana... kapitana. W ostatnich spotkaniach tę zaszczytną funkcję pełnił Grzegorz Krychowiak. Dzisiaj opaskę przejął występujący na prawej obronie Coke.

Z kolei kapitanem Juventusu jest Gianluigi Buffon.

20:16

"Dobry wieczór" pisze Tomasz Górski i zapraszam na relację z tego spotkania.

20:13

Odpowiedzi na te pytania i te, które zapewne pojawią się w trakcie trwania spotkania na Santiago Pizjuan, poznamy za nieco ponad 2 godziny.

20:10

Pewny awansu do fazy pucharowej Juventus zmierzy się na wyjeździe z Sevillą, której celem jest zapewnienie sobie trzeciego miejsca w grupie D, które premiuje grę w dalszej fazie Ligi Europy. Z jakim skutkiem? Czy "Stara Dama" odpuści dzisiejszy mecz? Czy Sevilla przypomni sobie, jak wygrywa się w Lidze Mistrzów (w pierwszej kolejce pokonała Borussię Mönchengladbach)?