Środa, 21 października 2015, godz. 20:45
Manchester CityManchester City
2 : 1
Sevilla FCSevilla FC
22:46

Serdecznie dziękuję za przeżywanie tego emocjonującego meczu wraz z Ekstraklasa.net. Relację prowadził dla Państwa Mateusz Węgrzyn, życzę miłej nocy!

22:44

Juventus zremisował bezbramkowo z Borussią. Więc po trzech kolejkach prowadzi nadal drużyna z Włoch z 7 punktami na koncie. Drugie jest City mające 6 oczek, trzecia Sevilla z trzema punktami. Nic jeszcze nie jest przesądzone, więc pasjonująco zapowiadają się mecze rewanżowe w tej grupie!

22:43

Choć druga połowa nie była tak dobra jak pierwsze 45 minut, to uderzenie De Bruyne w doliczonym czasie gry to rekompensuje. Bardzo dobry mecz, szczególne oklaski należą się ekipie Krychowiaka. Zespół Sevilli grał naprawdę ofensywną, miłą dla oka piłkę. Być może zabrakło sił na końcowe minuty i dlatego to gospodarze zgarniają dziś całą pulę!

95'

Koniec meczu! De Bruyne w ostatniej chwili zapewnia zwycięstwo City!

94'

Jeszcze ostatnia próba Sevilli... Rzut rożny, piłka trafia do Krychowiaka! Polak nie zdołał opanować piłki. Szkoda, to mógł być remis!

92'

Pellegrini wykorzystuje ostatnią zmianę. Kompany za De Bruyne'a.

92'

Yaya Toure rozpoczął kontrę City, odegrał do Belga po prawej stronie. De Bruyne świetnie uderzył po długim słupku. Niskie, mierzone uderzenie. City zgarnia trzy punkty!

91'

GOOOOOOOOL! DE BRUYNE W OSTATNIEJ CHWILI DAJE WYGRANĄ CITY!!!!

90'

4 minuty doliczone.

90'

Yaya Toure... Mocne uderzenie po ziemi z dystansu! Rico musiał wyciągnąć się jak struna, żeby obronić tę piłkę. Świetna interwencja bramkarza gości!

89'

Kolejna próba "Obywateli" z prawego skrzydła. Wrzucał Navas, ale zbyt mocno. piłka wyleciała na aut.

88'

Szybka kontra City! De Bruyne zagrywa piłkę z prawego skrzydła wzdłuż bramki do Sterlinga, Anglik jednak nie zdążył dobiec do piłki! To mógł być nokautujący cios, zabrakło niewiele!

88'

Rzut wolny dla Sevilli. Krohn-Dehli na głowę Krychowiaka. Polak uderza nieczysto, piłka leci daleko od bramki gospodarzy.

87'

Wkrada się niedokładność w szeregi obu zespołów. Widać zmęczenie na twarzach piłkarzy.

86'

Sevilla przetrzymuje piłkę. Spokojna próba ataku pozycyjnego, bez forsowania tempa. Remis jest dobrym wynikiem dla zespołu Emery'ego.

84'

Zmiana u gości. Schodzi kapitan Coke, w jego miejsce Mariano Ferreira. Prawy obrońca za prawego obrońcę.

84'

Krohn-Dehli zagrywa za krótko z rzutu rożnego.

83'

Hiszpanie jeszcze próbują. Coke nabija Kolarova, korner dla gości.

82'

Widać dziś brak Aguero, brak Silvy w zespole gospodarzy. Brak kreatywności w ataku jest największą bolączką drużyny Pellegriniego. Wychodzi to teraz, pod koniec meczu, gdzie Sevilla dość głęboko cofnęła swoje formacje.

81'

Navas zagrywa do Toure, który pojedynkuje się z Krychowiakiem. Polak ostro, ale czysto zabiera piłkę pomocnikowi City.

79'

11 minut do końca. Sevilla dość mocno cofnęła się do obrony. City próbuje zadać ostateczny cios.

79'

Zmiana w Sevilli. Schodzi Konoplyanka - chyba najlepszy zawodnik Sevilli na boisku. W jego miejsce N'Zonzi.

77'

Zmienia to ustawienie taktyczne City. Teraz bardziej z przodu grają De Bruyne i Sterling. Za nimi rozgrywa Yaya Toure.

76'

Druga zmiana w City. Fernando za Bony'ego.

76'

Yaya Toure czyści, ale piłkę nadal ma zespół z Andaluzji.

75'

Krohn-Dehli... Świetna próba! Pomocnik Sevilli przedryblował dwóch piłkarzy City, ale jego strzał został zablokowany. Korner tym razem dla gości.

74'

Zmarnowany korner. Bardzo źle dziś ze stałych fragmentów grają gospodarze.

73'

Okres przewagi City. Próbował Bony z dystansu, piłka odbija się po drodze od obrońców Sevilli i mamy rzut rożny.

72'

Kolarov z lewej strony do De Bruyne... Belg dryblował, ale miał przed sobą aż czterech piłkarzy Sevilli, jego próba strzału została zablokowana.

70'

Iborra... Ekwilibrystycznie, z woleja! Uderzał zawodnik Sevilli z pierwszej piłki po wrzutce Tremoulinasa. Niecelnie, ale to kolejne ostrzeżenie dla defensywy City. Lewa strona Sevilli jest zabójcza!

68'

De Bruyne uderza z dystansu po ziemi! Miał dużo miejsca Belg, ale strzela kilka metrów od bramki.

67'

Bardzo aktywna jest lewa strona gości. Świetnie współpracują ze sobą Tremoulinas z Konoplyanką. Ten pierwszy gra bardzo ofensywnie, nierzadko wbiegając w pole karne gospodarzy.

66'

Zmiana w zespole Sevilli. Schodzi Banega. W jego miejsce Krohn-Dehli

64'

Sam poszkodowany wrzuca piłkę z rzutu wolnego... Rico piąstkuje. Po tym strzelać próbował Yaya Toure, ale uderzył baardzo niecelnie.

62'

Jesus Navas... Faulowany przez Iborrę. Żółta kartka dla zawodnika Sevilli.

62'

Krychowiak nie ma dziś łatwego życia z zawodnikami City. Bardzo często jest faulowany Polak, tym razem przez De Bruyne.

60'

Zmiana w zespole gospodarzy. Kolarov wchodzi za Zabaletę.

60'

Choć obrona City kuleje, to Mangala może być dość zadowolony ze swojej postawy. Francuz przeciął wiele niebezpiecznych podań gości.

58'

Konoplyanka wrzucał w pole karne, poszukując Gameiro... Niedokładnie.

56'

Akcja z drugiej strony. Jesus Navas z prawej strony uderzał na bramkę Rico. Bramkarz Sevilli łapie piłkę bez wysiłku.

56'

Gameiro... OBOK! Ależ zmarnował świetną sytuację francuski napastnik, z najbliższej odległości nad bramką Harta!

54'

Znów De Bruyne, tym razem próbował atakować po lewej stronie. Belg jest chyba najjaśniejszą postacią City tego wieczoru.

52'

Próba City, wrzutka De Bruyne jednak zatrzymana bez obrońców.

51'

Po krótkiej pomocy fizjoterapeutów Ukrainiec gra dalej.

50'

Konoplyanka zwija się z bólu na murawie. Jesus Navas kopnął go w kolano podczas walki o piłkę.

49'

Fernandinho zagrał piłkę ręką na środku boiska. Rzut wolny dla gości.

48'

Faul Bony'ego na Krychowiaku. Żółta kartka dla napastnika City.

46'

Joe Hart drybluje w swoim polu karnym... Gameiro nie był daleki od zabrania mu piłki!

21:50

Zaczynamy zmagania w drugiej połowie! Sevilla od środka.

21:49

Piłkarze już wracają na murawę, by rozpocząć drugą połowę!

21:47

W drugim meczu grupy D, Juventus bezbramkowo remisuje do przerwy z Borussią Moenchengladbach.

21:45

Statystyki potwierdzają lekką przewagę przyjezdnych. Posiadanie piłki: 47%-53% na korzyść Sevilli. Andaluzyjczycy wymienili też więcej podań - 181 przy 155 City. Więcej razy musiał interweniować jednak Sergio Rico, gdyż podopieczni Pellegriniego trzy razy trafili w światło bramki, przy dwóch takich uderzeniach gości.

21:41

City nieźle wygląda z przodu, jednak cała uwaga widzów skupiona jest na ich defensywie, która gra niefrasobliwie. Może czas na wprowadzenie Kompany'ego z ławki?

21:37

Jesteśmy świadkami naprawdę atrakcyjnego meczu. Obie strony atakują i starają się wypracować akcje. Lepszą stroną na razie jest Sevilla - Andaluzyjczycy grają bez kompleksów z bogatszym rywalem, stwarzając większe zagrożenie pod bramką Harta. Duża w tym zasługa Konoplyanki, który zarówno świetnie znajduje kolegów z zespołu, jak i samodzielnie strzela na bramkę Anglików.

49'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Sędzia dolicza 2 minuty.

43'

Świetna okazja dla Sevilli. Krychowiak mocno wbił piłkę w pole karne, tam byl Gameiro... Jednak napastnik gości na spalonym.

42'

Banega gra do Konoplyanki... Ukrainiec jest bardzo rozczarowany swoim uderzeniem. To była dobra okazja do objęcia prowadzenia!

42'

Bramka dla City została jednak uznana za trafienie samobójcze Ramiego.

39'

Hart potrzebuje pomocy medycznej, wskazuje na łokieć. Od razu zaczyna rozgrzewać się Caballero, ale Anglik gra dalej.

37'

Brawa za tę akcję dla Yaya Toure! Pomocnik CIty świetnie przedarł się prawym skrzydłem, potem znakomicie podał do Sterlinga. Strzał Anglika obronił Rico, ale przy dobitce Bony'ego nie miał szans!

36'

GOOOOOOL! 1:1! SZYBKA ODPOWIEDŹ CITY!

35'

Bony próbował uderzeniem głową zaskoczyć Rico, bez powodzenia.

33'

Duże pretensje można mieć do defensywy City. Najpierw zabrakło agresji w próbie odbioru piłki Vitolo, a później niekryty był Konoplyanka. Łatwy gol, za łatwy!

31'

Zanosiło się na to od jakiegoś czasu! Tym razem Vitolo znalazł nieupilnowanego Ukraińca w polu karnym, a skrzydłowy bez większych problemów umieścił piłkę w lewym roku bramki!

30'

GOOOOOOL! KONOPLYANKA NA 0:1!!!!!

28'

Znów Konoplyanka! Zawodnik Sevilli dostał świetne prostopadłe podanie ze środka pola, ale Mangala dobrze blokuje próbę wrzutki Ukraińca do Gameiro.

25'

Konoplyanka... Ukrainiec próbował wrzucić piłkę w pole karne CIty. Mangala uprzedza napastnika gości, ale przyznać trzeba, że groźny jest dziś skrzydłowy Sevilli!

25'

Na razie najwięcej w tym meczu mamy... Rzutów rożnych. Teraz trzy próby pod rząd gospodarzy. Wszystkie trzy nieudane.

22'

Yaya Toure! Pomocnik CIty uderzył zza pola karnego, piłka po drodze odbiła się od zawodnika gości i spadła tuż nad bramką Rico! Było blisko!

21'

Sevilla wykonuje już 6 rzut rożny w tym meczu. Kolejny raz na posterunku defensorzy "Citizens".

20'

Kontra City, Sterling szukał w polu karnym gości Navasa... Było blisko! Obrońcy Sevilli byli jednak szybsi.

18'

Trudne chwile gospodarzy. Sevilla znowu atakuje, rzut rożny dla gości... Obrońcy wybijają. Kolejny korner.

18'

CO ZA STRZAŁ! Konoplyanka z rzutu wolnego uderza w słupek, próbuje dobić Krychowiak, ale Hart na posterunku! Najlepsza akcja tego spotkania jak na razie!

16'

Faul Fernandinho z prawej strony pola karnego City. Jest groźnie!

16'

Tremoulinas z drugiej strony boiska wrzucał piłkę w pole karne do Gameiro. Uprzedza go Mangala.

15'

Kontra City. Sterling prostopadle podaje do De Bruyne. Belg jednak z trudnego kąta uderza niecelnie.

14'

Argentyńczyk jednak wraca do gry.

14'

Zabaleta cierpi, na boisku pojawiają się fizjoterapeuci City. Ostro potraktował go Krychowiak.

12'

Próba gości, ale Konoplyanka nie potrafił utrzymać piłki w boisku. Aut bramkowy.

10'

Kolejna groźna akcja gospodarzy! De Bruyne niskim podaniem uruchomił w polu karnym Bony'ego. Napastnik WKS jednak strzelił słabo, prosto w Rico. Ostrzeżenie dla zespołu gości!

9'

Pierwsza groźna próba strzału z dystansu! Jesus Navas postraszył golkipera gości. Niewiele brakowało. Dobry strzał w daleki, górny rok, centymetry od poprzeczki.

7'

Faul Krychowiaka na Bonym. Polak stara się wskazać arbitrowi, że trafił w piłkę, jednak arbiter niewzruszony w swojej decyzji.

6'

Dobry początek zespołu Krychowiaka. Starają się wypracować sobie przewagę od pierwszego gwizdka sędziego. Na razie jednak bez większego zagrożenia bramce Harta.

4'

Rzut rożny dla Sevilli. Zabaleta daleko wybija piłkę wrzuconą w pole karne gospodarzy.

4'

Wrzutka Sagny do Bony'ego. Napastnik City nawet zdołał przyjąć piłkę, ale szybko miał na swoich plecach dwóch obrońców gości.

2'

Spokojny początek meczu, obie strony szanują piłkę, starają się "wyczuć" przeciwnika.

20:46

Sędzia Bas Nijhuis po raz pierwszy gwiżdże w tym meczu. Gotowi? ZACZYNAMY!

20:40

Piłkarze są już w tunelu prowadzącym na murawę!

20:30

Wygląda na to, że oba zespoły zagrają w ustawieniu 4-2-3-1 z dwoma defensywnymi pomocnikami i jednym wysuniętym napastnikiem.

20:23

Przed meczem doszło do zamieszek w Manchesterze, gdzie starli się ze sobą kibice City i Sevilli.

20:11

Jak wygląda aktualnie sytuacja w grupie D? Prowadzi Juventus, który w dwóch spotkaniach pokonał City i Sevillę. Ekipy, które dziś zmierzą się na Etihad mają po trzy oczka. Oba zespoły pokonały Borussię Moenchengladbach.

20:06

Manchester City jeszcze nigdy nie grał z Sevillą. To pierwszy ich pojedynek w historii. Warto zauważyć jednak, że w ostatnich pięciu meczach w Champions League z zespołami w Hiszpanii "Obywatele" przegrywali.

20:03

Unai Emery dokonał dwóch zmian w porównaniu z ostatnią potyczką w La Liga z Eibar. Do pierwszej jedenastki wracają Konoplyanka i Banega.

19:59

Manchester City podchodzi do meczu z Sevillą bez zmian w porównaniu do ligowego spotkania rozegranego w weekend, podczas którego rozgromili Bournemouth aż 5:1.

19:56

Do meczu pozostało jeszcze 45 minut, w międzyczasie serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią spotkania.

19:56

Znamy już składy obu ekip, dostępne są one w oknie po lewej stronie. Oto rezerwowi:

Manchester City: Caballero, Kompany, Kolarov, Demichelis, Fernando, Barker, Glendon

Sevilla: Soria, Andreolli, Mariano Ferreira, Krohn-Dehli, Reyes, N'Zonzi, Llorente

19:53

Mecz komentować będzie dla Państwa Mateusz Węgrzyn.

19:53

Serdecznie witamy w relacji LIVE z pojedynku trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, podczas której Manchester City zmierzy się z Sevillą!