Manchester CityManchester City
22:44

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszam na kolejne relacje do Ekstraklasa.net! Dobrej nocy!

22:43

To był naprawdę dobry mecz. Ambitnie grająca Borussia postawiła się wyżej notowanemu przeciwnikowi i była bardzo bliska wywalczenia przynajmniej punktu. Kto wie jakby potoczyły się losy spotkania, gdyby gospodarze wykorzystali w pierwszej połowie jedną ze swoich sytuacji. Manchester City po utracie gola rzucił się do odrabiania strat, spychając Borussię do głębokiej defensywy. W 65 minucie "The Citizens" wyrównali, a w 90 minucie przechylili mimo wszystko dość szczęśliwie szalę zwycięstwa na swoją stronę, kiedy to Aguero wykorzystał rzut karny.

96'

Koniec meczu! Manchester City pokonał Borussię Moenchengladbach na jej stadionie 2:1!

95'

Gra wznowiona, po tym jak Sommer był opatrywany.

93'

Ostatnia zmiana w City. Zabaleta zmienia Sterlinga.

92'

W zderzeniu Sommera z Aguero, ucierpiał nosa bramkarza Borussi i jest mu udzielana teraz pomoc medyczna. Przerwa w grze.

91'

Mogło być 3:1. Po zagraniu De Bruyne ze skrzydła na bliższy słupek, Aguero nie skierował futbolówki do siatki, gdyż zderzył się z Sommerem.

90'

Aguero pewnie wykorzystał rzut karny. Sommer nie wyczuł intencji egzekutora, rzucając się w przeciwnym kierunku.

90'

GOOOL! Manchester City prowadzi 2:1 po trafieniu Aguero!

89'

I rzut karny dla Manchesteru City! W zamieszaniu podbramkowym po centrze z rzutu rożnego, Johnson sfaulował Aguero.

87'

Dominguez ukarany żółtą kartką za przerwanie faulem taktycznym akcji przeciwnika. Faulowany był Aguero.

86'

Hahn ładnie uderzył z lewej strony pola karnego, piłka zaliczyła niewielki rykoszet od jednego z piłkarzy City i przeszła nieopodal bramki. Pierwsza od kilkunastu minut akcja "Źrebaków".

84'

Ostatnia zmiana w Borussi. Nordtveit melduje się na boisku, a schodzi Dahoud.

84'

Kolejna groźna akcja City. Po dośrodkowaniu Navasa z prawej flanki w pole karne, Sterling uderzył z główki tuż nad poprzeczką!

82'

Aguero uderzył z "szesnastki" po ziemi, ale minimalnie obok słupka. Było blisko!

81'

Może złapać teraz chwilę oddechu defensywa Borussi. "Źrebaki" utrzymują się chwilę dłużej przy piłce w środku pola.

80'

Ciężkie chwile przeżywają teraz zawodnicy Borussi Moenchengladbach.

78'

Druga zmiana w Borussi. Plac gry opuszcza Korb, a w jego miejsce Traore.

77'

Tuż przed polem karym De Bruyne wyłożył futbolówkę Fernandinho, który uderzył z pierwszej piłki niewiele nad poprzeczką!

76'

Borussia teraz zamknięta na własnej połowie. Manchester City bezwzględnie dominuje na boisku od kilku dobrych minut.

75'

Fernando uderzył z ostrego kąta nad poprzeczką.

74'

Zakotłowało się teraz w polu karnym gospodarzy po wstrzeleniu piłki, ale zdołali oni wyjść z opresji.

72'

Hahn zmienił Herrmanna.

67'

Korb ukarany żółtą kartką za faul.

66'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w zamieszaniu podbramkowym Aguero skierował futbolówkę do bramki, ale zawodnik Borussi wybił tą piłkę prawdopodobnie już za linii bramkowej, lecz sędzia nakazał grać dalej. Następnie huknął jak z armaty Otamendi, futbolówka zaliczyła rykoszet i już wyraźnie zatrzepotała w siatce.

65'

GOL! No i mamy wyrównanie! Otamendi pokonał Sommera!

65'

Druga zmiana w szeregach "The Citizens". Jesus Navas wchodzi na plac gry, a schodzi z niegoDavid Silva.

64'

63'

Borussia wyszła teraz z kontrą, ale po złym zagraniu Dahouda, akcja spaliła na panewce.

60'

Teraz Borussia utrzymuje się dłuższą chwilę przy piłce.

58'

Ten gol bardzo podrażnił przyjezdnych, którzy rzucili się od razu do odrabiania strat.

56'

Mogła być szybka odpowiedź City. Jednak Silva nie wykorzystał nieporozumienia Sommera z obrońcami.

55'

Znakomita akcja Borussi. Herrmann uruchomił na prawym skrzydle Korba, ten zagrał piłkę po ziemi w pole karne w okolice jedenastego metra do wbiegającego Stindla, a ten plasowanym uderzeniem, tuż przy słupku, zmusił do kapitulacji Harta!

54'

GOOOOOOOOL! 1:0 dla Borussi! Stindl pokonał Harta i Borussia Park w euforii!

52'

Teraz akcja przenosi się spod jednej bramki pod drugą. Niezłe tempo zawodów.

51'

I znów groźnie pod bramką City. Podanie adresowane do Raffaela przeciął Fernando wybiciem piłki na rzut rożny.

49'

Teraz Manchester City zamknął Borussię na jej połowie.

47'

Długie podanie za plecy obrońców City, do piłki doszedł Raffael i kolejny raz dzisiaj znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Hartem. Tym razem uderzył z ostrego kąta, w kierunku długiego słupka, ale bramkarz gości ponownie górą!

46'

Mieliśmy zmianę w przerwie. Fernando zastąpił Yaya Toure.

46'

Obie drużyny wróciły na murawę po przerwie i zaczynamy drugi akt tego pojedynku! Od środka rozpoczął Manchester City!

21:35

21:33

W pierwszych 45 minutach oba kluby stworzyły dobre widowisko, z wieloma sytuacjami podbramkowymi. Więcej klarownych okazji mieli gospodarze, na czele z niewykorzystanym przez Raffaela rzutem karnym. Przez pierwsze dwadzieścia minut to Manchester City przeważał na boisku, a gospodarze wypatrywali swoich szans głównie w kontrach. Z czasem "Źrebaki" zaczęły coraz śmielej poczynać sobie na boisku, atakować z coraz większym polotem i gra się wyrównała. Czekamy z niecierpliwością na drugą połowę!

45'

Koniec pierwszej połowy! Jak na razie na Borussia Park mamy bezbramkowy remis!

44'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Fernandinho, ale bardzo niecelnie.

42'

Zamykający Sterling główkował na bramkę Sommer, ale chyba nie trafił czysto w piłkę i z łatwością złapał ją Sommer.

40'

Tak obronił Hart strzał Raffaela z rzutu karnego.

37'

Stindl ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego.

36'

Borussia w natarciu! Raffael zagrał piłkę do wchodzącego w pole karne z prawego skrzydła Herrmanna, który bez większego zastanowienia uderzył, ale Hart na posterunku i obronił kolejną próbę rywali!

35'

34'

Raffael otrzymał teraz świetne podanie z głębi pola po ziemi i stanął oko w oko z wychodzącym z bramki Hartem, ale jego strzał obronił bramkarz City! Wyśmienita okazja!

32'

Kiepskie teraz zagranie De Bruyne i od bramki Sommer.

30'

Aguero zagrał teraz futbolówkę wzdłuż bramki, ale nie było tam żadnego z jego kolegów.

29'

Aguero przyjął piłkę tuż przed polem karnym, wbiegł z nią w pole karne i mimo asysty rywala zdołał oddać strzał, ale był on minimalnie niecelny!

28'

City spróbował teraz zaatakować prawą flanką, ale po wstrzeleniu piłki w pole karne gospodarzy, została ona natychmiast wybita.

27'

25'

Raffael uderzył teraz zza pola karnego, ale piłka poszybowała daleko od światła bramki.

22'

Na wyraźnym spalonym złapany teraz Herrmann.

21'

Żółtą kartką ukarany Otamendi.

21'

Szyba kontra gości wykończona przez Aguero uderzeniem z kilkunastu metrów tuż obok słupka!

19'

Do piłki podszedł poszkodowany, czyli Raffael, ale Hart wyczuł jego intencje i obronił strzał z jedenastu metrów!

18'

I mamy rzut karny dla Borussi! Raffael wywalczył "wapno" po solowej akcji! Faulował Otamendi.

16'

Pierwszy kwadrans pod dyktando Manchesteru City, który jak na razie zdołał stworzyć tylko jedną groźną sytuację podbramkową.

15'

Dośrodkowanie Silvy z rzutu wolnego w pole karne Borussi, ale gospodarze poradzili sobie z tym zagraniem i zażegnali niebezpieczeństwo.

12'

Kolejna akcja gości. Piłkę w lewym narożniku pola karnego otrzymał Sterling, który przełożył ją na prawą nogę i uderzył z okolic "szesnastki", ale po jego próbie futbolówka zaliczyła rykoszet i wypadła na rzut rożny.

10'

Borussia teraz wyszła z kontrą. Raffael przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, pod polem karnym gości podał ją do Herrmanna, który z kilkunastu metrów uderzył po ziemi, w kierunku długiego słupka i nieznacznie pomylił się!

9'

Centra Kolarova z lewego skrzydła, ale nietknięta piłka przeszła przez całe pole karne i wypadła na aut.

7'

Teraz dłużej utrzymuje się przy piłce Manchester City, ale póki co wymienia podania z dala od bramki Borussi.

5'

Ależ było teraz bliskie szczęścia City! Po dograniu Sterlinga wzdłuż bramki, akcje zamykał Silva, który wślizgiem skierował futbolówkę w kierunku siatki, ale Sommer w fantastyczny sposób nogami obronił jego próbę! Później jeszcze dobijał Sterling, ale trafił w boczną siatkę!

3'

Pierwsza akcja Borussi Moenchengladbach, która została wykończona niecelnym strzałem Raffaela.

2'

Spokojny początek w wykonaniu obu ekip. Rywale "badają" się nawzajem.

1'

Sędzia dał sygnał do rozpoczęcia i ruszamy!

20:43

A oto przepiękna oprawa kibiców Borussi!

20:42

Obie drużyny już na murawie, czas na hymn Ligi Mistrzów!

20:41

Piękna i efektowna kartoniada na trybunach Borussia Park, ułożona przez kibiców gospodarzy.

20:31

Arbitrem dzisiejszego meczu będzie 33-letni Francuz Clement Turpin.

20:26

Borussia Moenchengladbach nigdy nie grała z Manchesterem City, ale rywalizowała pięciokrotnie z innymi drużynami z Premier League. Bilans potyczek niemiecko-angielskich na Borussia Park wypada zdecydowanie na korzyść gospodarzy – cztery spotkania wygrana, a tylko jedno zremisowane. Czy „The Citizens” przełamią dzisiaj tą passę „Źrebaków”?

20:23

20:21

W Borussi Moenchengladbach zgoła odmienna sytuacja. „Źrebaki” przegrały w Bundeslidze pierwsze cztery mecze z rzędu i okupowały dno tabeli. Po porażce dwa tygodnie temu w Champions League z Sevillą, Lucien Favre podał się do dymisji. Zastąpił go tymczasowy trener Andre Schubert, który odmienił oblicze drużyny. Pod jego wodzą zespół z Borussia Park pokonał Augsburg (4:2) oraz VfB Stuttgart (3:1) i nabrał wiatru w żagle. Jeśli dziś uda u się ograć Manchester City, być może działacze Borussii pozostawią go na dłużej na ławce trenerskiej.

20:19

„The Citizens” po udanym początku sezonu, kiedy to wygrali pięć meczów z rzędu, notują zniżkę formy. Dowodem tego są porażki w dwóch ostatnich meczach ligowych – najpierw z West Hamem (2:1), a w ubiegła sobotę z Tottenhamem (4:1) i w konsekwencji utrata pozycji lidera.

20:15

Gdyby oba zespoły miały ze sobą zagrać w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów to wówczas każdy bez większego zastanowienia wskazałby jako zdecydowanego faworyta Manchester City. Jednak w minionych kilkunastu dniach teraz wszystko uległo zmianie. To Borussia notuje progres i jest na fali, a City odnotowuje regres i jest w dołku, bo o kryzysie mówić jeszcze nie można.

20:12

20:09

Wyjściowe składy obu drużyn są także widoczne po lewej stronie naszej relacji.

20:08

Borussia Moenchengladbach - ławka rezerwowych: H. Nordtveit, J. Drmić, I. Traore, T. Hazard, M. Schulz, A. Hahn, C. Heimeroth.

20:06

Tak prezentuje się wyjściowy skład Borussi Moenchengladbach.

20:02

Oto wyjściowa jedenastka i ławka rezerwowych Manchesteru City.

20:01

Tak prezentuje się Borussia Park na 45 minut przed rozpoczęciem zawodów.

20:00

Witamy i zapraszamy na relację tekstową z meczu grupy D Ligi Mistrzów pomiędzy Borussia Moenchengladbach i Manchesterem City! Pierwszy gwizdek o godzinie 20:45!