3 : 2
manchester unitedManchester United
1. połowa2 : 1
22:42

Wielki futbol na Volkswagen-Arena w Wolfsburgu! Obie ekipy pokazały się z bardzo dobrej strony. W grupie B wszystko już rozstrzygnięte - Wilki oraz PSV Eindhoven zagrają w 1/8 finału Ligi Mistrzów, natomiast podopieczni Louisa van Gaala muszą zadowolić się grą w Lidze Europy. Z pewnością jest to duże rozczarowanie dla kibiców Czerwonych Diabłów. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Mariusz Daniluk! Zapraszam na jutrzejsze relacje LIVE ze spotkań Ligi Mistrzów! Dobranoc!

93'

KONIEC SPOTKANIA! WOLFSBURG ODNOSI ZWYCIĘSTWO I GRA DALEJ, MANCHESTER UNITED ZA BURTĄ LIGI MISTRZÓW!

92'

Guillermo Varela ujrzał jeszcze żółtą kartkę w końcówce spotkania.

91'

Dobry wślizg Klose przerwał groźnie zapowiadającą się akcję Manchesteru United.

90'

Arbiter, do regulaminowego okresu rywalizacji doliczył trzy minuty!

88'

Przyjezdni stworzyli wyśmienitą akcję kombinacyjną, ale nie przyniosło to trafienia. Nic na Volkswagen-Arena już się chyba nie wydarzy.

87'

W tym momencie lepiej nie komentować, która drużyna z grupy B ma aktualnie pewny awans do fazy pucharowej. To wszystko zmienia się z minuty na minutę. Tymczasem chyba już po wszystkim! PSV wychodzi na prowadzenie w starciu z CSKA. Tylko cud uratuje podopiecznych Van Gaala!

86'

Ostatniej zmiany dokonał Dieter Hecking - z boiska zszedł Julian Draxler, a zastąpił go Daniel Caligiuri.

85'

Co tu się dzieje?! Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Naldo uciekł Carrickowi i strzałem w kierunku dalszego słupka skierował piłkę do bramki. Blind próbował jeszcze jakoś desperacko interweniować, aczkolwiek bezskutecznie. Niesamowity spektakl!

84'

CO ZA ODPOWIEDŹ! NALDO TRAFIA PO RAZ DRUGI!

83'

Guilavogui niepotrzebnie uprzedził Benaglio i uderzeniem głową skierował piłkę do własnej bramki. Niemiecka ekipa zaserwowała rywalom prezent.

82'

GOL SAMOBÓJCZY! JOSHUA GUILAVOGIU TRAFIA DO WŁASNEJ SIATKI!

80'

Chris Smalling chyba nie jest w stanie kontynuować gry, aktualnie gracz Manchesteru United przebywa poza boiskiem, w towarzystwie sztabu medycznego.

79'

Postawa szkoleniowca gości mówi sama za siebie:

78'

Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg - z boiska schodzi Vieirinha, a w jego miejsce melduje się Timm Klose.

77'

PSV momentalnie odpowiedziało Rosjanom! W Eindhoven mamy już remis!

76'

Martial ponownie został przyłapany na pozycji spalonej. Słuszna decyzja sędziego liniowego. Van Gaal nie ma zbyt wesołej miny. Na domiar złego jakiegoś urazu nabawił się chyba Chris Smalling.

75'

CSKA Moskwa zamieniła rzut karny na bramkę. Rosjanie prowadzą 1:0! Na ten moment Czerwone Diabły są w 1/8 finały Champions League!

73'

Niezła próba Depay'a! Futbolówka poszybowała minimalnie obok bramki miejscowej ekipy. Ponownie zrobiło się bardzo, ale to bardzo groźnie.

72'

Ukarany żółtym kartonikeim został Naldo, który tuż przed linią pola karnego faulował Martiala. W tej sytuacji przydałby się Juan Mata.

71'

Nieprzyjemna statystyka dla fanów Manchesteru United. Na Santiago Bernabeu CR7 show:

70'

Do zakończenia dzisiejszego pojedynku w Wolfsburgu pozostało już tylko dwadzieścia minut. Niebawem wszystko będzie jasne.

69'

...natomiast w miejsce Juana Maty na placu gry pojawia się Nick Powell.

69'

Podwójna zmiana w zespole gości - boisko opuścił Bastian Schweinsteiger. Zastąpił go Michael Carrick...

68'

Max Kruse miał świetną okazję na odnotowanie trafienia, jednak posłał piłkę dość daleko obok bramki.

67'

Kolejna wyśmienita parada Davida De Gei! Nie było spalonego, o co upominali się gracze Manchesteru. Dante nie zdołał umieścić futbolówki w bramce. Świetna postawa goalkeepera Czerwonych Diabłów.

66'

Mocny strzał z dystansu Anthonego Martiala był zbyt lekki dla Diego Benaglio. Szwajcar spokojnie złapał futbolówkę.

65'

Zaczyna się robić coraz ciekawiej. Wszyscy mówili, że mecze z udziałem Manchesteru United są nudne, lecz dziś to się nie sprawdza.

64'

Niesamowita interwencja De Gei! Na początku goalkeeper Manchesteru United popełnił kolosalny błąd, opuszczając własną bramkę. Następnie błyskawicznie na nią powracał, dzięki czemu w ekwilibrystyczny sposób wybronił strzał Schürrle.

62'

Gorąco się zrobiło w polu karnym Wolfsburga. Uderzenie Blinda zostało zablokowane. Piłka poszybowała jeszcze nieopodal Lingarda, jednak ten nie zdołał zamknąć akcji. Sporo szczęścia mieli teraz gospodarze.

61'

Benaglio jest dziś naprawdę silnym punktem swojego zespołu. W pierwszej połowie goalkeeper ten również wybronił niesłychanie groźną akcję Manchesteru United.

60'

Benaglio ratuje swój zespół! Depay miał kapitalną okazję na odnotowanie trafienia, ale ponownie wyborną robinsonadą wykazał się goalkeeper miejscowej ekipy. Cóż za znakomita interwencja!

59'

Można powiedzieć, że Andre Schuerrle w końcu się doigrał. Po kilku faulach z rzędu arbiter pokazał mu żółtą kartkę.

58'

Dobrą postawą w defensywie popisał się Lingard. Po chwili wyznaczone przepisy przekroczył Schurrle.

57'

Strzał Schurrle został zablokowany. Gospodarze szybko ruszyli z kolejną akcją, ale podanie Draxlera było kompletnie niecelne.

56'

Lingard fatalnie dośrodkowywał piłkę. Mógł zagrywać po ziemi, na przedpole, ale zdecydował się na głęboką centrę. Futbolówka poszybowała ponad bramką Benaglio, a następnie opuściła plac gry.

55'

Podopieczni Louisa van Gaala spokojnie wymieniają się podaniami. Dokładność zagrań przyjezdnych jest zadowalająca, podopieczni van Gaala sporadycznie tracą piłkę. Niemcy mają kłopot z przejęciem inicjatywy.

54'

Pierwsze minuty tej drugiej połowy wyglądają podobnie jak początek spotkania. Obie ekipy sprawują się troszeczkę anemicznie, można rzec – zachowawczo. Nikt nie podejmuje zbyt wielkiego ryzyka.

52'

Fellaini faulował Dante, próbował strzelać, aczkolwiek to się nie powiodło. Dobrze ustawiony był Brazylijczyk, tym razem nie dał się zaskoczyć, jedynie odczuł starcie z przeciwnikiem.

51'

Na pozycji spalonej znalazł się Draxler. Na początku drugiej odsłony widoczny jest chaos. Dużo fauli w wykonaniu obydwu stron.

51'

50'

Gospodarze próbują przenieść grę na połowę przeciwnika, aczkolwiek przyjezdni dość dobrze się bronią.

49'

Memphis Depay zagrał do Fellainiego, lecz Belg przegrał pojedynek sprinterski z Dante. W mojej opinii, rosły piłkarz gości nadaje się do zmiany.

48'

Naldo walczył z Depay'em. Reprezentant niemieckiej ekipy upadł na murawę, aczkolwiek sędzia pozostał niewzruszony. Wydaje się, że Serb podjął właściwą decyzję.

47'

Wolfsburg nie musi się już zbytnio wysilać. Dla Niemców najważniejsze będzie utrzymanie bieżącego rezultatu, choć już pod koniec pierwszej połowy pokazali, że nie pogardzą trzecim trafieniem.

46'

Przypomnijmy, że na ten moment Manchester United znajduje się poza Ligą Mistrzów. Jeżeli PSV przynajmniej zremisuje z CSKA Moskwa, a VfL Wolfsburg pokona Czerwone Diabły, to wówczas podopieczni Van Gaala będą skazani na grę w Lidze Europy.

46'

GRA WZNOWIONA! Wilki rozpoczęły drugą odsłonę!

21:47

Zawodnicy obu ekip powrócili już na murawę!

21:40

Odrobina statystyk z pierwszej części meczu:

21:38

Znakomita gra obu ekip w dzisiejszym meczu! Gra toczy się bardzo szybko i nawet na moment nie można zmrużyć oka! Trzeba jednak przyznać, że Wolfsburg prowadzi zasłużenie. Ekipa z Dolnej Saksonii skonstruowała sobie więcej okazji bramkowych i też zamieniła o jedną więcej na bramkę. Nie jestem pewien, czy arbiter podjął dobrą decyzję nie uznając bramki Lingarda, ale to już przeszłość. Wracamy za kilkanaście minut! Proszę się z nami nie rozstawać!

47'

SĘDZIA ZAPROSIŁ PIŁKARZY NA PRZERWĘ! ZNAKOMITE WIDOWISKO W WOLFSBURGU!

46'

Wilki próbują jeszcze zaatakować, ale wiele wskazuje na to, że do przerwy będziemy mieli 1:2.

45'

Arbiter doliczył 120 sekund do podstawowego czasu gry pierwszej połowy!

44'

Piłka w bramce po strzale Lingarda! Ten już zaczął się cieszyć, ale sędzia pokazał pozycję spaloną - sytuacja sporna, gdyż arbiter uznał, że na spalonym był Juan Mata, który nie brał udziału w akcji.

43'

Mamy zmianę w Manchesterze United - boisko opuścił kontuzjowany Darmian, a zastąpił go Cameron Borthwick-Jackson.

42'

Darmiana zastąpi Borthwick-Jackson. Jest to mało doświadczony zawodnik, ciężkie zadanie przed nim. Van Gaal ma zapewne spory ból głowy, sytuacja kadrowa nie jest najlepsza.

41'

Niestety mamy kolejną kontuzję. W asyście lekarzy opuścił plac gry Matteo Darmian. Szkoleniowiec gości już szykuje zmianę.

40'

Ładny strzał Juana Maty z okolic dwudziestego metra, ale w środek bramki. Dokładnie tam ustawiony był Diego Benaglio.

39'

Draxler wpadł w pole karne Manchesteru United, wymanewrował defensorów, pobawił się z piłką, a następnie oddał strzał. Wyśmienitą paradą wykazał się David de Gea!

38'

Może się podobać gra Wolfsburga. Zgromadzeni kibice mogą być zadowoleni z postawy swoich ulubieńców.

37'

Chris Smalling przekroczył przepisy przy linii środkowej, rzut wolny dla gospodarzy.

36'

Z narożnika boiska centrował Schäfer. Dośrodkowanie to nie przyniosło gospodarzom nawet najmniejszych korzyści.

35'

Andre Schuerrle wpadł w pole karne, ale dobry wślizg Guillermo Vareli uchronił Manchester United przed stratą bramki. Będzie korner.

34'

Anthony Martial w końcu się przełamał i zdobył bramkę:

33'

Guilavogui próbował zabrać się skrzydłem, ale dobrze do defensywy wrócił Memphis Depay, który odebrał piłkę.

32'

Szaleństwo na trybunach Volkswagen-Areny! Przez moment niemiecki zespół troszeczkę osłabł, ale zostało to przerwane fenomenalnym trafieniem.

30'

Piękna akcja gospodarzy! Kruse zagrał do Draxlera, a ten podał przed bramkę do Vieirinhi. Zawodnik Wolfsburga tylko skierował piłkę do pustej bramki.

29'

GOOOOL! VIEIRINHA! CUDOWNA AKCJA WILKÓW!

28'

Blind próbował uwolnić Depay'a, aczkolwiek to się nie powiodło. Na tablicy wyników w dalszym ciągu widnieje rezultat remisowy, choć od kilku chwil inicjatywa należy do przyjezdnych, którzy zaczynają grać coraz lepiej.

27'

Fantastyczna parada Benaglio! Fellaini świetnie główkował, aczkolwiek Szwajcar zdołał odnotować nieziemską interwencję!

26'

Darmian wrzucił futbolówkę w "szesnastkę", Mata zdołał utrzymać piłkę w grze, jednak udało się wywalczyć jedynie wznowienie z narożnika boiska. Za kilka chwil grę wznowi Daley Blind.

25'

Goście wykonywali rzut rożny, ale nie przyniosło im to żadnych korzyści. Futbolówkę dobrze piąstkował Benaglio. Zawodnicy Dietera Heckinga natychmiast ruszyli z kontrą, jednak zagrożenie w porę zażegnał Blind.

24'

23'

Vieirinha uderzył zza pola karnego, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki, bowiem zatrzymała się na jednym z defensorów.

22'

Trzeba przyznać, że Volkswagen-Arena prezentuje się znakomicie:

21'

Vieirinha za słabo dokręcił piłkę, w konsekwencji czego ta nie dotarła do żadnego z jego drużynowych kolegów. Częściej w natarciu znajduje się VfL Wolfsburg.

20'

Dobrze zapowiadająca się akcja Czerwonych Diabłów została przerwana, gdyż na pozycji spalonej przyłapany został Martial. Dobra sygnalizacja arbitra liniowego. Po chwili faulował Smalling.

19'

Na trybunach panuje wyśmienita atmosfera, zgromadzeni widzowie bardzo żywiołowo dodają otuchy swym ulubieńcom. Na placu gry natomiast trochę się uspokoiło.

18'

Kiepskim dośrodkowaniem z rzutu wolnego Arnolda. Futbolówka minęła wszystkich jego partnerów. Za kilka chwil grę od własnej bramki wznowi De Gea.

17'

Mamy przerwę w grze, żółtą kartkę za przewinienie otrzymał Darmian.

16'

Dieter Hecking dokonał wcześniej awizowanej zmiany - z boiska zszedł Ricardo Rodriguez, a zastąpił go Marcel Schäfer.

15'

Jakieś problemy sygnalizował Rodriguez. Ten zawodnik niebawem opuści murawę. Tymczasem przyjezdni konstruują kolejny groźny atak.

14'

Fenomenalne dośrodkowanie Ricardo Rodrigueza z rzutu wolnego. Piłka trafiła wprost na głowę Naldo i ten delikatnym uderzeniem skierował ją do siatki. Znakomity pierwszy kwadrans w wykonaniu obu ekip!

13'

GOOOOL! MAMY WYRÓWNANIE! NALDO!

13'

Wydawało się, że w tych pierwszych minutach lepiej spisują się miejscowi, jednak to Manchester United objął prowadzenie. Piłka nożna już taka bywa. Tymczasem gospodarze egzekwują rzut wolny.

12'

11'

Juan Mata znakomicie prostopadłym podaniem wypuścił Anthonego Martiala. Francuz znalazł się w wyśmienitej sytuacji strzeleckiej i pewnie zamienił ją na gola. Diego Benaglio nie mógł zrobić nic w tej sytuacji!

10'

GOOOOOOOOL! ANTHONY MARTIAL! CZERWONE DIABŁY WYCHODZĄ NA PROWADZENIE!

9'

De Gea bez najmniejszego problemu uprzedził Schurrle. Monotonny jest ten początek spotkania, na murawie nie dzieje się nic szczególnego.

8'

Uderzał zza pola karnego Juan Mata, lecz trafił prosto w Fellainiego, który był na spalonym. Kiepska próba, w posiadaniu piłki znaleźli się Niemcy.

7'

Lingard faulował Rodrigueza. Może podobać się dotychczasowe nastawienie Wolfsburga. Zawodnicy są aktywni i ruchliwi.

5'

Pięć minut gry za nami. Do tej pory nie odnotowaliśmy jakichś groźniejszych ataków. Gospodarze prezentują się dość dobrze, nie popełniają większych błędów. Nieco słabiej spisują się goście z Anglii.

4'

Czerwone Diabły spokojnie rozpoczęły spotkanie i na własnej połowie rozgrywają piłkę od nogi do nogi. Na razie nie jest to zbyt ciekawe widowisko.

3'

Max Kruse bardzo dobrze znalazł w polu karnym Andre Schuerrle, który uderzył piłkę głową nad poprzeczką. Po chwili okazało się jednak, że Niemiec był na pozycji spalonej.

2'

Przypomnijmy jeszcze, że swoje ostatnie spotkanie na niemieckiej ziemi zespół Czerwonych Diabłów rozegrał w Leverkusen, gdzie wygrał 5:0:

1'

Gospodarze bardzo szybko przedarli się na połowę Manchesteru United, ale nie przyniosło to dużego zagrożenia defensywie gości - do piłki nie dopadł Maximilian Arnold.

20:46

GRAMY! Dziś na Volkswagen-Arena po prostu musi być ciekawie! Od środka boiska zaczęły Czerwone Diabły!

20:43

Piłkarze wychodzą już na plac gry i za chwilę wysłuchają hymnu Champions League!

20:17

Zawodnicy Louisa van Gaala intensywnie się rozgrzewają:

20:16

Wyłonienie faworyta tej konfrontacji nie jest proste. Obie drużyny z pewnością chcą wygrać i przy tym awansować do kolejnej rundy. Za równo Wolfsburg, jak i Manchester United nie prezentuje najwyższej dyspozycji w ostatnim czasie, ale z pewnością będą potrafili się zmobilizować na ten pojedynek. Kto okaże się lepszy w walce o 1/8 finału Ligi Mistrzów? A może obie ekipy awansują? Wszystkiego dowiemy się za około 2,5 godziny!

20:01

Zawodnicy, którzy nie wystąpią dziś z powodu kontuzji:

VfL Wolfsburg - Robin Knoche, Luiz Gustavo

Manchester United - Luke Shaw, Antonio Valencia, Marcos Rojo, Phil Jones, Ander Herrera, Wayne Rooney, Morgan Schneiderlin

19:58

Trybuny Volkswagen-Areny powoli się zapełniają:

19:56

Rzut oka na tabelę grupy B, w której poza Anglikami i Niemcami grają także PSV Eindhoven oraz CSKA Moskwa:

1. VfL Wolfsburg - 9 pkt (bilans bramek 6:4)

2. Manchester United - 8 pkt (5:4)

3. PSV Eindhoven - 7 pkt (6:6)

4. CSKA Moskwa - 4 pkt (4:7)

19:52

VfL Wolfsburg w Bundeslidze nie prezentuje się już tak dobrze, jak w Lidze Mistrzów. Gospodarze w 15. ligowej kolejce, mierzyli się w hitowym starciu z Borussią Dortmund i po dramatycznej końcówce przegrali z BvB. Die Wölfe w ligowej tabeli zajmują piąte miejsce z dorobkiem 25 "oczek".

19:50

Zestawienie zespołu Dietera Heckinga:

19:49

Dostępna jest już podstawowa jedenastka VfL Wolfsburg. Przyszła pora na ławkę rezerwowych gospodarzy:

Koen Casteels, Nicklas Bendtner, Marcel Schäfer, Timm Klose, Daniel Caligiuri, Bas Dost, Sebastian Jung

19:43

Prezentujemy przedmeczową zapowiedź w formie wideo, prosto z Twittera gospodarzy:

19:41

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie pan Milorad Mažić z Serbii. Oto najważniejsze statystyki arbitra:

Liga Mistrzów (2015/2016) - 2 spotkania, 13 żółtych kartek, 1 czerwona kartka, 0 rzutów karnych

Eliminacje Euro 2016 - 2 spotkania, 11 żółtych kartek, 1 czerwona kartka, 0 rzutów karnych

19:34

Manchester United przystąpi do pojedynku w kiepskim humorze. W sobotę 20-krotni mistrzowie Anglii tylko bezbramkowo zremisowali z West Hamem, osuwając się zarazem na czwartą pozycję w Premier League. Goście zdobyli do tej pory 29 punktów. Dla fanów Red Devils był to kolejny mecz, w którym obejrzeli bezradność swoich ulubieńców pod polem karnym przeciwników.

19:31

Wszyscy zawodnicy desygnowani do gry przez holenderskiego szkoleniowca drużyny gości:

19:31

Poznaliśmy skład wyjściowy ekipy Louisa van Gaala, więc czas na ławkę rezerwowych:

Sergio Romero, Cameron Borthwick-Jackson, Paddy McNair, Michael Carrick, Andreas Pereira, Ashley Young, Nick Powell

19:26

Dziś odbyło się także spotkanie Czerwonych Diabłów z ekipą Wilków w fazie grupowej młodzieżowej Ligi Mistrzów. Zakończył się on wynikiem 2:0 na korzyść zespołu z Manchesteru. W pierwszym pojedynku padł remis 1:1.

19:21

W pierwszym meczu pomiędzy obiema drużynami, na Old Trafford, zwyciężyli podopieczni Louisa van Gaala. Gole w tamtym spotkaniu strzelali Daniel Caligiuri, Chris Smalling oraz Juan Mata. Kto okaże się lepszy w pojedynku na niemieckiej ziemi?!

19:19

Dobry wieczór Państwu! Na relację LIVE ze spotkania 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, pomiędzy VfL Wolfsburg, a Manchesterem United zaprasza Mariusz Daniluk, kłaniam się nisko!

16:59

Wolfsburg - Manchester United LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Zwycięzca bierze wszystko, przegrany może zostać z niczym

We wtorek VfL Wolfsburg podejmie na Volkswagen-Arena Manchester United w ramach 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. "Czerwone Diabły" stoczą najważniejszy pojedynek za kadencji Louisa van Gaala i żeby zapewnić sobie awans, muszą pokonać "Wilki", które są liderami grupy. W walce o 1/8 finału liczy się także PSV Eindhoven.