Środa, 21 października 2015, godz. 20:45
VfL WolfsburgVfL Wolfsburg
2 : 0
PSV EindhovenPSV Eindhoven
22:45

Drugie trzy kwadranse były znacznie ciekawsze nie tylko za sprawą bramek "Wilków", mimo że zaczęły "połówkę" z wysokiego "C". Pierwsza akcja gospodarzy przyniosła prowadzenie za sprawą Basa Dosta, który dobił strzał Josuhy Guilavogui'ego. Jedenaście minut później Max Kruse wyskoczył najwyżej do centry Daniela Caligiuriego i było 2:0. Ataki PSV były pozbawione wiary w powodzenie, ale niemal w ostatniej akcji meczu mieli rzut karny po błędzie Diego Benaglio. Jurgen Locadia uderzył tak słabo i sygnalizowanie, że Szwajcar nie miał problemu z obroną tego "strzału".

Drugie zwycięstwo daje "Wilkom" prowadzenie w grupie B z sześcioma punktami na koncie. Po cztery "oczka" mają Manchester United i CSKA Moskwa z jednakowym bilansem bramek (4:4). Tabelę zamyka PSV z zaledwie jednym punktem. Trzeciego listopada odbędą się spotkania rewanżowe, na które już teraz zapraszam. Jeszcze wcześniej w Ekstraklasa.net będzie wiele relacji NA ŻYWO w Ekstraklasa.net, które na pewno będą relacjonowane na naszej stronie.

To tyle ode mnie, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski.

93'

Koniec meczu! VfL Wolfsburg pokonuje przed własną publicznością PSV Eindhoven po golach Basa Dosta i Maxa Kruse!

92'

Guardado jeszcze próbował szczęścia z rzutu wolnego. Uderzył dobrze nad murem, ale do prawego słupka bramki VfL brakowało ok. 2 metrów.

90'

Stara piłkarska prawda mówi, że faulowany nie powinien wykonywać "jedenastki". Benaglio broni strzał Locadii!

90'

Jeszcze żółta kartka dla bramkarza VfL.

89'

Niepewna interwencja Benaglio po dośrodkowaniu i musiał się ratować nakładką! Sfaulował Locadię i PSV ma rzut karny!

88'

Schematyczne są akcje Narsingha. Naprzemiennie łamie akcje do lewej i prawej nogi. Naldo wybił piłkę rywalowi spod nóg na rzut rożny. Dobre dośrodkowanie nie trafia do żadnego zawodnika w białych strojach.

86'

De Wrijs posyła dalekie podanie w stronę napastników. Górą (nie pierwszy raz) obrona "Wilków".

85'

Joshua Guilavogui schodzi z boiska. Pojawia się Maximilian Arnold.

84'

Max Kruse był bliski strzelenia swojej drugiej bramki w meczu, ale fatalnie przestrzelił z kilkunastu metrów.

83'

Maher w ostatniej chwili uprzedzony przez Benaglio. Gromkie Diego, Diego na trybunach

82'

Ostre wejście Luiza Gustavo kwalifikowało się na pokazanie kartki, ale hiszpański rozjemca nie zdecydował się sięgać do kieszonki. Kibice VfL coraz głośniej świętują zwycięstwo.

81'

Gaston Pereira na ostatnie dziesięć minut zmienia Luuka de Jonga. Limit zmian po stronie gości wykorzystany.

80'

Julian Draxler zakończył dzisiaj swój występ. Zastępuje go Andre Schürrle

78'

De Jong fauluje w ataku. Nie idzie dzisiaj środkowemu napastnikowi PSV.

77'

Draxler ruszył z kontrą lewą stroną, ale 25 metrów od bramki powstrzymał go Brenet.

76'

Narsingh przedarł się prawą stroną w stronę narożnika pola karnego i zagrał na wprost bramki do De Jonga. Wmieszał się w to Naldo, który dalekim wybiciem na moment wyjaśnił sytuację. Centra w stronę kapitana PSV znajduje adresata, ale jego anemiczne uderzenie głową broni Benaglio.

73'

I druga zmiana w PSV. Reprezentant Holandii U-21 Jordy de Wijs wchodzi za Simona Poulsena.

72'

Z kolei w PSV na murawie pojawia się Jurgen Locadia. W stronę ławki udaje się Jorrit Hendrix.

72'

Vierinha zastępuje asystenta przy drugiej bramce, Daniela Caliguiriego...

71'

W obu ekipach gotowi są do wejścia rezerwowi. Jeszcze chwilę poczekają - gospodarze mają rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Zoeta.

70'

Dośrodkowanie Narsingha zostało zablokowane przez Rodrigiueza, ale piłkę przed wyjściem na rzut rożny złapał Benaglio.

69'

VfL spokojnie rozgrywał piłkę na połowie gości i błyskawicznym zagraniem chciał uruchomić Draxlera, lecz ten został dwukrotnie skutecznie powstrzymany. Najpierw przed "16", a po chwili już w niej za sprawą Brumy.

67'

Gdyby Guardado przyłożył choć połowę precyzji w zamian za siłę strzału z nieco ponad 20 metrów, to PSV mogłoby mieć bramkę kontaktową. A tak piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką bramki Benaglio.

65'

23 375 widzów ogląda mecz na Volkswagen Arena. Słaba frekwencja, bowiem ten obiekt ma 38 446 "krzesełek".

22:08

Manchester United wyrównuje stan mecz z CSKA Moskwa. Na listę strzelców wpisuje się Martial. Tym samym VfL jest samodzielnym liderem

63'

Akcje gości są przecinane w zarodku. Dośrodkowanie Poulsena nie znajduje adresata.

22:06

11 minut, które wstrząsnęło PSV
Blitzkrieg w wykonaniu Basa Dosta...

i piękna "główka" Maxa Kruse

58'

Gospodarze idą za ciosem - Caligiuri strzela z 18 metrów wysoko nad poprzeczką.

56'

Zoet z problemami sparował strzał Draxlera zza pola karnego. Piłkę na prawej stronie "szesnastki" przejął Caligiuri, który idealnie dośrodkował do Kruse, który uderzeniem głową przy lewym słupku podwyższył prowadzenie!

57'

GOL, MAX KRUSE!!!

55'

De Jong zagrał idealnie piętką do Proppera na 20. metr i jego strzał stracił na mocy po rykoszecie. Benaglio złapał piłkę tuż przy linii końcowej - nie będzie nawet rzutu rożnego.

54'

Prostopadłe podanie z pominięciem drugiej linii do Kruse, który najpierw poradził sobie z Brenetem, ale zwlekał z dośrodkowaniem. Wykorzystał to obrońca PSV blokując zagranie w taki sposób, że grę wznawiają goście.

52'

Pewne, zdecydowane wyjście Benaglio do dośrodkowania Narsingha z prawej strony. A na piłkę w polu karnym czekał De Jong. Po chwili akcja Mahera przeciwko dwóm obrońcom VfL była skazana na porażkę.

51'

Wydawało się, że Caligiuri nie dojdzie do prostopadłego podanie. Akcja jednak mozolnie rozwijała się na prawej stronie i niecelnym strzałem głową zakończył ją Dost, który dosłownie kilka sekund wcześniej wrócił do gry.

49'

Koniecznie musiał na moment opuścić murawę, ale szybko powinien wrócić.

49'

Dost nie podnosi się z murawy po walce o górną piłkę. Lekko zamroczony czeka na pomoc medyczną. Przewinił w tej sytuacji Poulsen.

46'

Szybki przechwyt i piłka trafiła na wprost bramki do Guilavogui 'ego, który strzela z woleja! Piłkę z trudem sparował Zoet i ta trafiła pod nogi Dosta, a jemu pozostało tylko odpowiednio dostawić nogę!

46'

GOL, BAS DOST!!! ALEŻ POCZĄTEK "WILKÓW"!!!

46'

Długo kazali na siebie czekać piłkarze obu drużyn. Wreszcie się pojawili i PSV zaczyna drugie trzy kwadranse.

21:43

Powoli dobiega końca przerwa na Volkswagen Arena. W pierwszych trzech kwadransach kibice VfL i PSV nie widzieli nawet jednego gola, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Jak będzie po zmianie stron?

W drugim meczu tej grupy CSKA Moskwa prowadzi z Manchesterem United po trafieniu Duombii.

47'

Dante na pewno nie wejdzie na murawę w pierwszej połowie, bo właśnie zakończył ją sędzia. VfL Wolfsburg bezbramkowo remisuje z PSV po dość przeciętnych trzech kwadransach z małym okładem.

46'

"Wilki" przez moment w "dziesiątkę". Benaglio zwleka ze wznowieniem gry, a obrońca gospodarzy powoli udaje się w stronę linii środkowej.

44'

Dante od dłuższego czasu nie podnosi się z murawy. Konieczna jest pomoc medyczna. Brazylijczyk ma m.in. rozcięty łuk brwiowy.

44'

Dośrodkowanie Guardado było dobrej jakości, lecz jego koledzy nie byli w stanie wykorzystać. A uderzenie Hendrixa z dystansu z serii "kontry nie będzie".

43'

Spóźnione wejście Naldo, który spowodował upadek Proppera. Żółta kartka dla Brazylijczyka.

42'

De Jong strzela kontrująco w stronę lewego słupka po centrze! Zabrakło naprawdę niewiele by PSV prowadziło!

41'

PSV bez klarownej okazji nie licząc tej Mahera. Ostre dośrodkowanie Guardado z prawej strony i Naldo górą w polu karnym, ale piłka trafiła go w rękę! Sędzia nie zauważył tego zagrania. Nakazał grać dalej mimo protestów gości.

39'

Co tu zrobił Dost?! "Wilki" wychodziły z kontrą trzech na dwóch i Draxler zagrał do Dosta będącego przy lewym narożniku pola karnego. Ten uderzył bez przyjęcia i bliżej mu było prawej chorągiewki niż słupka bramki PSV. Holender miał czas by przyjąć piłkę i spokojnie uderzyć.

38'

Kruse często schodzi do lewej strony boiska by dośrodkowywać, ale jego zagrania nie znajdują adresata. Po chwili stał na 18. metrze i uderzył z woleja w sam środek bramki czym ułatwił Zoetowi w interwencji.

37'

Benaglio broni nogami strzał Mahera, który niemal kapitalnie wyszedł do prostopadłego podania. Niemal, bo w momencie zagrania był na minimalnym spalonym.

35'

Dost w roli prawoskrzydłowego centruje w "16" idealnie... do koszyczka bramkarza gości.

34'

Luiz Gustavo huknął z prawego narożnika pola karnego równie mocno, co niecelnie. Zoet wznawia grę z "piątki".

33'

Pojedynek De Jonga z Rodriguezem przy linii bocznej. Górą był obrońca gospodarzy, ale to PSV będzie mieć rzut z autu na wysokości pola karnego VfL. Po nim był jeszcze jeden. Bez zagrożenia dla Benaglio.

32'

Dost wrócił się na 30. metr by pomóc pomocnikom w przerwaniu kontry rywali. Faulem zatrzymał Proppera.

31'

Dwójkowa akcja Kruse z Draxlerem na lewej stronie pola karnego PSV zakończyła się dośrodkowaniem tego drugiego. Do wysokiej piłki doskakuje Dost, ale uderzył zbyt słabo głową by pokonać Zoeta.

29'

Obrona gospodarzy radzi sobie z dośrodkowaniem po rzucie rożnym. Próba wyprowadzenia kontry zakończyła się niepowodzeniem. Dost został skutecznie powstrzymany na lewej flance na wysokości linii środkowej.

28'

Hendrix strzela z dystansu i piłka po odbiciu się od pleców Naldo ląduje na górnej siatce bramki VfL! To mogło zaskoczyć bramkarza!

26'

Hendrix najpierw zbyt optymistycznie zagrał w "16" do Narsingha, który bez walki oddał piłkę. Ta trafiła znowu pod nogi Hendrixa i zagrał na lewą stronę do Guardado. Płaskie zagranie Meksykanina na wprost bramki padło łupem Benaglio.

24'

De Jong nie miał szans w walce o górną piłkę z Benaglio. Do momentu ostatniego podania akcja PSV zapowiadała się obiecująco...

23'

Naldo przechwycił piłkę na 30. metrze od bramki PSV i podał do lepiej ustawionego Kruse. Ten lekko poprawił sobie piłkę... po czym uderzył wysoko nad poprzeczką.

22'

Guilavogui skoszony równo z trawą w środku pola. Sędzia jednak nie zdecydował się upomnieć zawodnika PSV nawet żółtą kartką.

21'

W odpowiedzi Maher strzela z dystansu obok prawego słupka bramki Benaglio.

19'

Rodriguez zagrywa w "16" do Kruse, ale ten - zdaniem sędziego - faulował Brumę.

18'

Nieco ponad kwadrans gry za nami, które jest rozgrywane w dość zwolnionym tempie. Gra 30-metrowymi podaniami w stronę napastników jest z góry skazane na porażkę.

17'

Po chwili Kruse nie opanował futbolówki po dalekim podaniu Naldo. Zoet z "piątki".

15'

Indywidualna akcja Draxlera na lewej flance. Zagrał przed pole karne do Kruse, który szybko odgrywa do kolegi w ok. narożnika pola karnego. Ten traci piłkę na rzecz Breneta.

14'

VfL przyczajone na własnej połowie. PSV nie kwapi się do ataków a tylko gra dalekimi podaniami w stronę Narsingha. Tak było i w tej sytuacji, ale szybszy od skrzydłowego był wychodzący z bramki na 13. metr Benaglio.

11'

PSV długo wymieniało podania na własnej podania i dalekie podanie do Narsingha. Ten dośrodkował w pole karne do De Jonga, ale w ostatniej chwili uprzedził go Guilavogui wybiciem piłki na rzut rożny.

10'

Strata Kruse w kole środkowym i błyskawiczna kontra gości. De Jong zagrał na prawe skrzydło do Narsingha, który chciał zagrać piłkę obok Dante i minąć obrońcę. Nieudana próba.

8'

Dobre dośrodkowanie i Naldo musiał się nieźle nagimnastykować by wybić piłkę przed nadbiegającym Brumą. Holender jednak faulował obrońcę gospodarzy co zauważył sędzia.

7'

PSV spokojnie rozgrywa piłkę w linii środkowej. Luiz Gustavo fauluje ok. 30 metrów od własnej bramki.

5'

Zoet paruje strzał zza pola karnego Caligiuriego w taki sposób, że Draxler otrzymał piłkę przed polem karnym. Reprezentant Niemiec uderzył w stronę dalszego słupka, ale zbyt słabo by pokonać bramkarza PSV.

2'

Wydawało się, że dobrze dośrodkował Draxler. Obrona PSV radzi sobie w sytuacji.

2'

Od razu do ataku wzięli się gospodarze. Guilavogui zdecydował się na strzał, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

1'

Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta.

20:38

Powoli przenosimy się do Wolfsburga na mecz. Kto dzisiaj wygra?

20:32

Kibice VfL Wolfsburg w drodze na stadion

20:28

Alberto Undiano Mallenco będą pomagać na liniach Roberto Diaz oraz Raul Cabanero. Sędzią technicznym jest za to Miguel Martinez.

20:25

Holendrzy na Volkswagen Arena - piłkarze i kibice

20:21

Kaja Krasnodębska przygotowała zapowiedź spotkania w grupie B:

20:18

I rezerwowi "Wilków": Casteels (bramkarz), Arnold, Jung, Klose, Schafer, Schürrle, Vieirinha.

20:15

Znamy wyjściowe "jedenastki" obu drużyn, więc pora przedstawić rezerwowych. Zacznijmy od gości: Pasveer (bramkarz), de Wijs, Isimat-Mirin, Locadia, Pereiro, Schaars, Voet.

20:10

Relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór.

20:05

Kolejną środę trzeba sobie zarezerwować na emocje związane z Ligą Mistrzów. Liczmy na to, że tak samo będzie na Volkswagen Arena, gdzie VfL Wolfsburg zmierzy się z PSV Eindhoven.