Sobota, 17 października 2015, godz. 12:00
Stal MielecStal Mielec
14:00

Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

14:00

Słaba pierwsza połowa, dużo lepsza druga, ale niedosyt i tak pozostał. Siarka przeważała w tym meczu, ale nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Goście jako pierwsi wyszli w tym meczu na prowadzenie, ale Siarka szybko odpowiedziała za sprawą Macieja Domańskiego. Derby rozczarowały.

94'

Koniec meczu! Siarka remisuje ze Stalą Mielec 1:1!

93'

Jeszcze żółta kartka dla Waleńcika za faul na Prokiciu.

93'

BUCZEK!! Miał na głowie piłkę meczową po wrzutce Domańskiego, ale nie trafił czysto w piłkę!

92'

Więcek pada w polu karnym, domagając się rzutu karnego, ale sędzia pozostaje niewzruszony.

90'

Zmiana w Siarce, Dorian Buczek zmienia Szymona Martusia.

88'

Siarka kontroluje przebieg meczu, Stal chyba zadowoli się remisem.

84'

Kolejna zmiana w Stali, Bartosz Nowak opuszcza plac gry, a w jego miejsce wchodzi Adrian Ślęzak.

83'

DUDA!! ALE BYŁO BLISKO!! Ponownie PROKIĆ wyprowadził akcję, zagrał do wchodzącego Dudy, a ten bez namysłu uderzył, ale minimalnie obok słupka!! Bardzo blisko!!

80'

Piękna akcja Stępnia! Kapitan Siarki przebojem przedarł się pod pole karne, oddał strzał, ale Libera zdołał odbić piłkę!

79'

Mocno spadło tempo meczu, które poprawiło się po przerwie, ale aktualnie jest podobne do tego z pierwszej części gry.

75'

Zmiana też w drużynie Siarki, Mariusz Korzępa zmienia Daniela Koczona, choć sygnalizator wskazywał na Marcina Stromeckiego..

74'

Wspomniany wcześniej Mateusz Cholewiak zmienia wyraźnie zmęczonego Sebastiana Łętochę.

74'

Groźnie pod bramką Stali. Domański ładnie przebił się pod bramkę, ale nie zdołał zrobić nic z tej akcji, gdyż dobrze zareagował golkiper.

71'

Do wejścia gotowy już Mateusz Cholewiak.

68'

Żółta kartka dla Żubrowskiego

67'

Bierzało zdecydował się na strzał z blisko 40 metrów, ale bardzo niecelnie.

66'

Domański ładnie chciał "objechać" Michała Bierzało, ale nie utrzymał piłki w placu gry.

62'

Domański świetnie znalazł sobie miejsce przed polem karnym i pięknym, precyzyjnym strzałem pokonał Liberę!

62'

Zmiana w Stali, Damian Bożek zmienia Tomasza Prejsa.

61'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL 1:1!!! Maciej Domański i mamy remis!

60'

Tymczasem na trybunie gospodarzy pojawiło się kilku kibiców Stali...kibice Siarki już zareagowali i mamy drobną przepychankę.

58'

Świetne uderzenie z rzutu wolnego, piłka jeszcze po rękach Beszczyńskiego wpadła do siatki! Stal prowadzi w derbach!

58'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL DLA STALI!!!!!! 1:0 po bramce Getingera!

56'

Nowak wychodził na dobrą pozycję, ale faulowany przed linią pola karnego. Teraz bardzo dobra szansa dla gości!

55'

Po raz kolejny Prokić! Tym razem ładnie przełożył sobie piłkę na prawą nogę będąc już w polu karnym, ale jego strzał zablokował Waleńcik!

53'

Koczon ładnie zagrał do wchodzącego Martusia, ale ten drugi na spalonym.

52'

Ależ to mogła być kontra Stali!! Prokić niczym błyskawica popędził po prawej flance, nawinął jednego z defensorów Siarki i chciał odegrać na środek do wchodzącego Nowaka, ale piłka wybita na korner!

51'

Uderzenie Domańskiego, ale złe. Piłka otarła się jeszcze o kogoś z muru i wyleciała za boisko.

49'

Koczon powalony na murawę tuż przed polem karnym! Będzie doskonała okazja dla gospodarzy.

48'

POPRZECZKA!! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, któryś z zawodników strącił piłkę, a ta omal nie wpadła do bramki Stali!! BLISKO!!

47'

Bierzało nie ryzykował i wybił piłkę na rzut rożny, choć miał sporo miejsca i mógł rozegrać to inaczej.

46'

Druga połowa rozpoczęta! Od środka ruszyli tarnobrzeżanie.

13:08

Gospodarze meldują się już na murawie, a zaraz za nimi wracają goście.

12:52

Miały być emocje, a jak na razie, to wieje nudą. Niewiele się dzieje, piłkarze grają na stojąco i bardzo wolno. Goście nie kwapią się specjalnie do ataków, skupiając się na defensywie, co akurat trzeba przyznać im dobrze wychodzi. Siarka natomiast przeważa, atakuje, ale to z kolei nie przekłada się na sytuacje bramkowe, których mieliśmy w tej pierwszej odsłonie jak na lekarstwo. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie będzie ciekawiej i doczekamy się emocji i przede wszystkim bramek.

45'

Koniec pierwszej, nudnej połowy. Bez bramek w Tarnobrzegu.

43'

Kolejna akcja Siarki, ale Sulewski wybija na korner.

42'

Dobry strzał Domańskiego ze środka, ale pewnie łapie piłkę bramkarz Stali.

39'

ALEŻ BYŁO BLISKO! Martuś wycofał piłkę przed szesnastkę do Stefanika, ten uderzył, a piłka po rykoszecie niemal otarła się o słupek! Rzut rożny!

34'

Żółta kartka dla Dudy za zatrzymanie akcji Siarki. Rzut wolny i dobra okazja dla gospodarzy.

30'

Więcek faulowany w środku pola. Siarka przeważa, częściej atakuje i dłużej utrzymuje się przy piłce.

27'

Groźna akcja Siarki, najpierw dobre zgranie Więcka do Martusia, który z kolei nieco się zagubił, ale finalnie odegrał na prawo do Domańskiego. Ten spróbował mocnej wrzutki, a cała akcja zakończyła się niecelnym strzałem Stromeckiego.

25'

Żółta kartka dla Kościelnego, który ciągnął za koszulkę Prokicia.

23'

Fatalna wrzutka Nowaka i Stępień bez problemów wyekspediował piłkę na środek boiska.

22'

Prejs wywalczył rzut rożny dla Stali.

21'

Krótko rozegrany stały fragment, a późniejsza wrzutka ostatecznie ląduje w rękawicach Libery.

20'

Domański faulowany na wysokości pola karnego, będzie okazja do wrzutki. A faulował Bierzało.

19'

Goście próbują wielu długich zagrań z własnej połowy, jednak większość z nich jest mocno niecelnych.

16'

Bardzo wolno grają obie drużyny. Nie ma zbyt wiele ruchu na murawie, co przekłada się też na jakość widowiska - trzeba powiedzieć sobie szczerze, że na razie jest nudno.

14'

Siarka przez chwilę zagrała mocniejszym pressingiem, co zakończyło się faulem. Stal na razie mocno przygaszona.

11'

Stefanik po starciu z jednym z rywali leży na murawie, ale wydaje się, że wszystko będzie w porządku.

10'

Dobra próba Stromeckiego z około 20 metrów. Mocny, precyzyjny strzał, ale broni go Libera.

8'

Świetna akcja Stali, Prokić popędził lewą stroną, bardzo mądrze zatrzymał się w narożniku pola karnego i odegrał do wchodzącego Łętochy, ale Stromecki świetnym wślizgiem przeciął to podanie.

5'

Stal całą drużyną na własnej połowie, piłkarze Siarki natomiast wymieniają podania w bloku defensywnym, próbując wciągnąć gości na własną połowę.

4'

Siarka w natarciu, teraz wycofanie piłki do Stefanika na 20. metr, ale strzał wysoko nad bramką.

3'

Dobra indywidualna akcja Domańskiego, który ściął z lewej strony do środka i oddał strzał, ale piłka po nodze któregoś z obrońców Stali minęła słupek bramki Libery.

1'

Od środka zaczynają goście. Derby czas, start!

12:03

Piłkarze już gotowi, zaczynamy już za chwilę!

12:00

Szerszeń Wacek oraz trójka sędziowska wyprowadzają piłkarzy na plac gry.

11:53

Piłkarze opuścili już murawę i udali się do szatni, czekamy zatem na pierwszy gwizdek arbitra!

11:48

Dwóch zawodników, którzy w ubiegłym sezonie reprezentowali barwy Stali Mielec wyjdą dziś w pierwszym składzie Siarki, a mowa tu o Kamilu Kościelnym oraz Macieju Domańskim. Trzeci - Mariusz Korzępa, znajduje się na ławce rezerwowych.

11:37

Obie ekipy już w intensywnej rozgrzewce, do meczu niewiele ponad 20 minut.

11:29

W ubiegłym sezonie w meczu obu zespołów w Tarnobrzegu padł bezbramkowy remis. W Mielcu triumfowali gospodarze, wygrywając 2:1.

11:27

W poprzedniej serii gier, Siarka uległa na wyjeździe z ROWem Rybnik 2:3, natomiast Stal podzieliła się punktami z Radomiakiem Radom, remisując 1:1.

11:25

Jako, że do meczu pozostało jeszcze ponad pół godziny, zapraszam do przeczytania zapowiedzi spotkania - ZAPOWIEDŹ.

11:21

Spotkanie zapowiada się arcyciekawie z kilku względów. Po pierwsze, Stal jest liderem 2. ligi, Siarka natomiast ze stratą 7 punktów znajduje się na 4. lokacie. Po drugie, mecz ten jest meczem derbowym, a jak powszechnie wiadomo - te rządzą się swoimi prawami.

11:21

Bramkarze obu zespołów rozpoczęli już rozgrzewkę.

11:20

Pogoda w Tarnobrzegu dziś zmienna - raz pada deszcz, a raz nie. Warto jednak odnotować, że jest całkiem ciepło.

11:18

Dzień dobry! Witam serdecznie w sobotnie przedpołudnie ze stadionu miejskiego w Tarnobrzegu! Już dziś dojdzie tu do hitowego spotkania w ramach 13. kolejki 2. ligi - Siarka Tarnobrzeg podejmie w derbach Stal Mielec. Początek spotkania o godzinie 12:00!