Ekstraklasa.netGrecja
22:41

Za spędzony z nami czas dziękuje Państwu Dariusz Kosiński, żegnam się.

22:41

Po bardzo słabym spotkaniu Polacy bezbramkowo remisują z Grecją. To spotkanie miało pokazać trenerowi Nawałce, który z rezerwowych zasługuje na więcej minut, a nie pokazało nic. Takie mecze powinniśmy sobie po prostu odpuścić.

95'

Koniec!

94'

Grecki bramkarz najpierw popełnia błąd, a potem świetnie broni strzał Grosickiego!

94'

Będzie ostatni rzut rożny dla Polaków.

93'

Andrea Samaris zastępuje Kostasa Katsouranisa.

92'

Wysoki pressing Polaków zakończył się faulem Mączyńskiego.

92'

Mączyński do Peszki, znów piłkę łapie Kapino.

90'

Druga połowa spotkania potrwa jeszcze cztery minuty.

90'

Przekombinował to Grosicki! Mieliśmy dobrą okazję, ale nic z tego nie będzie.

90'

Stafylidis ukarany żółtym kartonikiem za ostry faul na Rybusie.

89'

Kolejny rzut rożny - tym razem centrował Rybus, a piłkę w ręce złapał Kapino.

88'

Kolejna centra z rzutu rożnego i znów górą we własnym polu karnym Grecy.

86'

Na ostatnie pięć minut na murawie melduje się Szukała, który zastąpił Borysiuka.

85'

Rybus nie zdołał opanować długiego podania, grę od rzutu z autu rozpoczną Grecy.

83'

Glik pewnie wybija piłkę z naszego pola karnego.

83'

Cionek ostro potraktował Tachtsidisa, goście będą mieli okazję z rzutu wolnego.

81'

Peszko nie zrozumiał się z Grosickim, piłka trafiła pod nogi Kapino.

81'

Mocna centra Rybusa z rzutu wolnego, obrońcy gości zdołali uprzedzić Glika.

78'

Maciej Rybus zastępuje Arkadiusza Milika.

77'

Dimitrios Kolovos zastępuje zmęczonego Fountasa.

76'

Grosicki dośrodkowywał w stronę Mili, niestety za mocno i pomocnik Lechii Gdańsk nie zdołał doskoczyć do piłki.

76'

Strzał Milika pewnie wyłapany przez Kapino.

76'

Na trybunach "my chcemy gola", no właśnie...

71'

Dobry pomysł Mili, niestety połapali się w tym wszystkim obrońcy Grecji.

71'

Z boiska schodzi Ninis, za niego na murawę wbiega Fetfazidis.

70'

Ostra centra Grosickiego, szkoda, że nikt do niej nie zdążył, byłoby groźnie!

65'

Peszko nabija rywala, będzie rzut rożny dla Polski.

63'

Stafylidis szybszy od Grosickiego, nie będzie kontry Polaków.

60'

Zmiana także w zespole naszych rywali - za Karelisa na murawie pojawił się Mitroglou.

60'

Peszko za Błaszczykowskiego.

60'

Krzysztof Mączyński wbiega na murawę w miejsce Karola Linettyego.

60'

Sebastian Mila zastępuje bezproduktywnego Piotra Zielińskiego.

58'

Nic z tego nie będzie, Komorowski faulował rywala.

56'

Dobry odbiór Zielińskiego, pomocnik reprezentacji Polski został później sfaulowany.

52'

Za głębokie dośrodkowanie Milika, piłkę pewnie łapie Kapino.

51'

Tavlaridis faulował Milika, będzie rzut wolny dla Polaków.

50'

Arkadiusz Milik na spalonym, akcja przerwana.

47'

46'

Zaczynamy drugą połowę z nadzieją na emocje i lepszą grę, w szczególności naszej kadry.

46'

Zmiana także w zespole Grecji. Za Papastathopoulosa wchodzi Tavlaridis.

46'

Tak jak zapowiadano - w drugiej połowie bronić będzie Wojciech Szczęsny.

21:33

45'

Koniec pierwszej połowy. Działo się niewiele, tak naprawdę nic. Dwa razy przyspieszyliśmy grę i mieliśmy dwie okazje na strzelenie bramki. Po przerwie liczymy na więcej, dużo dużo więcej.

45'

Pierwsza połowa spotkania przedłużona o dwie minuty.

44'

Zderzyli się Błaszczykowski z Karelisem i obaj ucierpieli.

43'

Poza boiskiem leży Marcin Komorowski.

41'

Grosicki na głowę Milika i poprzeczka! Piłka odbija się jeszcze od linii i nie ma gola!

40'

Kolejne dobre przyspieszenie gry w wykonaniu Błaszczykowskiego, tym razem dobrą akcję Polaków przerwał techniczny błąd Grosickiego.

37'

Fountas zagrywał z lewej strony do Karelisa, strzał tego drugiego bardzo słaby.

35'

Strzał Błaszczykowskiego zablokowany, będzie kolejny rzut rożny.

33'

32'

Dobrze rozegrany rzut rożny przez Polaków. Podobnie do akcji bramkowej z Gruzją, tym razem jednak golkiper zdołał interweniować.

30'

Chwila przerwy, zmiana arbitra głównego. Alain Bieri zastąpiony przez Marcina Borskiego.

28'

Milik z rzutu wolnego na głowę Cionka, ten w dobrej sytuacji przestrzelił znacznie.

27'

W końcu! Rozgrywamy trzy szybkie podania i Błaszczykowski dochodzi do sytuacji sam na sam z Kapino! Tym razem górą bramkarz Greków.

25'

Łatwo tracimy piłkę we własnym polu karnym, dobrze, że Karelis zaczął myśleć już o wakacjach i szybko zanurkował.

23'

Potrzebna będzie chyba zmiana... arbitra, który naciągnął sobie mięsień dwugłowy uda.

22'

Nadal pozwalamy Grekom prowadzić grę, nasze ataki pozycyjne kończą się bardzo szybkimi stratami.

18'

17'

Pierwszy strzał Polaków, niestety tylko do statystyk - uderzenie Grosickiego nie mogło sprawić problemów golkiperowi Grecji.

21:00

16'

Dobra próba Katsouranisa zza pola karnego, świetnie broni Boruc!

15'

15 minut gry i posiadanie piłki na korzyść Greków: 56% - 44%.

14'

Ninis faulował Cionka, rozpoczniemy grę od rzutu wolnego.

13'

Mieliśmy dominować, a to Grecy na razie prowadzą grę. Brakuje dokładności, brakuje pomysłu.

12'

Katastrofalne dośrodkowanie Vyntry, w zasadzie do nikogo.

11'

Karelis na spalonym, akcja Greków przerwana.

9'

Tziolis zdecydował się na uderzenie z dystansu, na szczęście piłka minęła bramkę.

8'

Cionek uprzedza Vyntrę i wybija piłkę daleko poza nasze pole karne.

6'

Komorowski zahaczony przez rywala, potrzebował chwili na dojście do siebie.

4'

Pierwsza dobra akcja Polaków zakończona strzałem Błaszczykowskiego. Pomocnik Borussi niestety blokowany przez obrońców.

3'

Pierwsza próba długiego zagrania na pole karne w wykonaniu Greków, piłkę łapie Artur Boruc.

1'

Gramy! Polacy rozpoczęli pierwszą połowę.

20:41

Hymny obu państw, przywitanie kapitanów i gramy!

20:31

Już tylko kwadrans do rozpoczęcia spotkania. Jaki wynik typujecie?

20:30

Sytuacja Greków w grupie eliminacyjnej do EURO 2016 jest wręcz tragiczna - 6 meczów, 2 punkty i ostatnie miejsce w tabeli. Polacy natomiast z 14. oczkami na koncie przewodzą grupie D.

20:13

Polacy natomiast w pięciu ostatnich spotkaniach zanotowali dwa zwycięstwa nad Gruzją i zremisowali ze Szwajcarią, Irlandią i Szkocją. Najskuteczniejszymi zawodnikami naszej kadry byli oczywiście Arkadiusz Milik i Robert Lewandowski.

20:08

Jak wyglądał nasz ostatni mecz z Grecją? Tego chyba nie trzeba nikomu przypominać. Na otwarcie EURO 2012 zremisowaliśmy z dzisiejszym rywalem 1:1, a bramkę dla naszego zespołu strzelił Robert Lewandowski. Wszyscy zapamiętaliśmy także występ Przemysława Tytonia, który wszedł na boisko w 69. minucie spotkania i od razu obrnoił rzut karny wykonywany przez Karagounisa.

19:58

Trener Adam Nawałka wyjściowy skład na mecz z Grecją podał już wczoraj. Oto jak prezentuje się owe zestawienie: Artur Boruc - Thiago Cionek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Marcin Komorowski - Jakub Błaszczykowski, Ariel Borysiuk, Karol Linetty, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Arkadiusz Milik.