3 minuty doliczone.

87'

Kolejna zmiana również w Koronie. Porcelisa zastąpił Pilipczuk.

86'

Szeliga dograł w pole karne, gdzie dobrze odnalazł się Wilczek. Napastnik Piasta uderzył na bramkę, ale znakomitą interwencją popisał się Cerniauskas!

83'

Kolejna zmiana w zespole Piasta. Kędziora zastępuje na placu gry Badię.

82'

Carlos wbiegł z piłką w pole karne, minął bramkarza Piasta, ale nie trafił do pustej bramki! Korona mogła prowadzić 3:1.

80'

GOOOOOL!!! 1:2! Dos Santos przepięknym strzałem sprzed pola karnego wpakował piłkę w okienko bramki Szmatuły!

78'

Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym piłkę z linii bramkowej wybił golkiper Korony!

77'

Zivec popędził z piłką w pole karne i wydawało się, że zaraz pokona Cerniauskasa. Nic z tego! Pomocnik Piasta zbyt daleko wypuścił sobie piłkę.

74'

Rzut wolny miał teraz Piast. Po małym zamieszaniu w polu karnym do piłki wyskoczył Wilczek. Tym razem napastnik gliwickiego zespołu był jednak na pozycji spalonej.

71'

Kiełb pewnie zamienia drugą "11" na gola dla Korony!

71'

Carlos został sfaulowany w polu karnym przez Osyrę. Drugi rzut karny dla Korony! Żółtą kartką ukarany natomiast obrońca Piasta.

70'

Badia dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Do piłki ponownie wyskoczył Wilczek, który uderzył głową. Cerniauskas broni na raty!

69'

Ostro faulowany Szeliga. Rzut wolny z kilkudziesięciu metrów dla drużyny gospodarzy.

65'

Dos Santos próbował kolejny raz płasko dogrywać w pole karne. Kolejny raz bez skutku.

63'

Pierwsza zmiana w zespole Piasta. Boisko opuszcza Vassiljev, zmieni go Szeliga.

60'

Rzut karny za zagranie ręką jednego z obrońców Piasta mieli teraz goście. Do piłki podszedł Olivier Kapo, który uderzył przy lewym słupku. Znakomitą interwencją popisał się Szmatuła!

57'

Żółtą kartką ukarany kapitan Korony, Golański.

54'

Jovanović uderzył na bramkę sprzed pola karnego. Piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki!

53'

Kapo wbiegł w pole karne z piłką, ale po chwili stracił ją na korzyść rywali.

51'

Dos Santos zagrał płasko w pole karne... do nikogo. W posiadaniu futbolówki gospodarze.

49'

Piłka została posłana w pole karne. Tam doskoczył do niej Porcelis, ale w porę przeszkodzili mu obrońcy Piasta.

47'

W przerwie nastąpiła jedna zmiana w drużynie gości, Aankoura zmienił Carlos.

46'

Sędzia rozpoczął drugą część spotkania! Tym razem od środka goście.

45'

Koniec pierwszej części spotkania! Piast Gliwice prowadzi z Koroną Kielce 1:0 po bramce Kamila Wilczka.

45'

Golański ładnie zacentrował w pole karne, ale jeszcze lepiej piłkę zagarnął Szmatuła.

44'

Gliwiczanie wybijają daleko od własnej bramki.

43'

Kapo faulowany na połowie Piasta. Kolejny rzut wolny dla gości.

41'

Teraz rzut wolny miał Piast. Vassiljev próbował uderzać(?), ale trafił prosto w nogi obrońców. Do piłki dopadł jeszcze Klepczyński, który uderzył jednak źle.

39'

Najpierw faulowany był Kapo, a następnie Jovanović. Drugi rzut wolny dla Piasta.

36'

GOOOOOL!!! 1:0! WILCZEK! Moskwik dośrodkował w pole karne z lewej strony. Tam do piłki wyskoczył Wilczek, który głową wpakował ją do bramki!

35'

Kapo wbiegał w pole karne, jednak w momencie, kiedy piłka już została do niego posłana, ten znajdował się na pozycji spalonej.

33'

Szmatuła wyłapał kolejne dośrodkowanie w pole karne.

32'

Kiełb uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka obiła się o górną siatkę!

31'

Porcelis faulowany kilkadziesiąt metrów od bramki Szmatuły. Rzut wolny dla Korony.

28'

Ależ błąd Zivca, który niedokładnie zagrał do tyłu! Kapo przejął piłkę i popędził do przodu. Jego strzał w ostatnim momencie zblokował jednak Hebert.

25'

Murawski faulowany na swojej połowie boiska. Kolejny rzut wolny dla gospodarzy.

24'

Kiełb próbował centrować w pole karne. Piłka pada łupem dobrze ustawionego Szmatuły.

22'

Zivec dograł płasko w pole karne. Tam odnalazł się Wilczek, który uderzył jednak nieczysto. Od bramki Cerniauskas.

21'

Wilczek wychodził na czystą pozycję, ale po chwili się wywrócił. Gwizdek arbitra milczy.

19'

Moskwik wybił piłkę spod nóg Golańskiego. Od rzutu z autu rozpocznie Korona.

17'

Wilczek był pociągany za koszulkę. Rzut wolny dla gospodarzy na ich połowie.

15'

Kiełb opatrywany za linią boczną boiska przez służbę medyczną.

14'

Golański dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Bez problemu wybijają defensorzy Piasta.

13'

Zivec wysunął piłkę przed pole karne do Vassiljeva. Estończyk uderzył obok prawego słupka bramki Cerniauskasa.

11'

Golański zacentrował w pole karne, gdzie do piłki wyskoczył Porcelis. Piłka po uderzeniu głową trafiła prosto w ręce Szumskiego.

11'

Golański faulowany przed polem karnym. Rzut wolny dla gości.

10'

Kapo zagrał niecelnie i piłkę ponownie na połowę Korony wybił Murawski.

9'

Vassiljev podał niedokładnie i gliwiczanie stracili piłkę. Z odwetem popędził Kiełb, ale przerwali mu obrońcy Piasta.

7'

Jovanović próbował zagrać do kolegów wbiegających w pole karne. Przesadził jednak z siłą zagrania i od bramki Szmatuła.

6'

Kapo wbiegł z piłką w pole karne, ale szybko stracił ją na rzecz obrońców Korony.

5'

Vassiljev zagrał niedokładnie do Moskwika i piłkę przejęli goście. Korona w natarciu.

3'

PIERWSZA OKAZJA PIASTA! Wilczek zagrał na lewą stronę do wbiegającego w pole karne Zivca, a ten uderzył na bramkę. Bez problemów łapie Cerniauskas.

2'

Hebert próbował zagrać długą piłkę do Zivca na lewej stronie, ale zrobił to zbyt mocno i w posiadaniu piłki są teraz rywale.

1'

Sędzia Adam Lyczmański gwiżdże po raz pierwszy! Od środka rozpoczęli gospodarze.

15:27

Sędzia główny wraz z asystentami wyprowadza już obie jedenastki na murawę Stadionu Miejskiego w Gliwicach.

15:24

Kibice brawami dziękują Angelowi Perezowi Garcii za jego pracę w Gliwicach. Były szkoleniowiec Piasta zasiadł dziś w młynie razem z najbardziej zagorzałymi kibicami!

15:23

Na stadionie przy Okrzei pojawili się dziś również kibice Korony Kielce, którzy wypełnili prawie cały sektor gości.

15:20

Do rozpoczęcia spotkania pozostało już tylko 10 minut. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE!

15:15

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Adam Lyczmański z Bydgoszczy. Na liniach pomagać będą mu Rafał Rostkowski i Radosław Siejka.

15:11

Rezerwowi Korony: Małecki, Pylypchuk, Klemenz, Cebula, Carlos, Quattara, Matulka.

15:08

Rezerwowi Piasta: Rusov, Kędziora, Jurado, Hanzel, Podgórski, Mokwa, Szeliga.

15:06

Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Czas na rezerwowych!

15:05

Witamy bardzo serdecznie prosto ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach, gdzie o godz. 15:30 Piast Gliwice podejmie Koronę Kielce w ramach 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

21:58

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA PIAST GLIWICE - KORONA KIELCE

Piast Gliwice - Korona Kielce 1:1 (GALERIA)

Jak Piast Gliwice poradzi sobie z nowym trenerem na ławce? W środę poinformowano, że Angel Perez Garcia został zwolniony, a w niedzielnym meczu z Koroną zagra z nowym trenerem. Wiosną zespół z Gliwic w pięciu meczach wywalczył zaledwie cztery punkty i w tabeli T-Mobile Ekstraklasy zajmuje 10. miejsce.

Ten mecz dla obu drużyn będzie bardzo ważny, bowiem obie chcą awansować do pierwszej ósemki, a żeby to uczynić potrzebują punktów. Korona w ostatnim czasie prezentuje dobry futbol, ale brakuje jej zwycięstw. "Scyzory" w poprzedniej kolejce zremisowali ze Śląskiem Wrocław 2:2, a jeśli w niedzielę nie zdobędą punktów, grozi im spadek nawet na przedostatnie miejsce w tabeli.