Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Do usłyszenia!

98'

Koniec meczu! Lechia wygrała z Górnikiem 1:0!

96'

Zamieszanie w polu karnym Lechii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale ku uciesze kibiców piłka ostatecznie ląduje w rękach Mateusza Bąka.

94'

TO POWINIEN BYĆ DECYDUJĄCY CIOS!!! Sam na sam ze Steinborsem wyszedł Maciej Makuszewski, ale skrzydłowy Lechii zakończył tę akcję fatalnym strzałem. Nadal jednobramkowe prowadzenie biało-zielonych w Gdańsku.

92'

Ostatnia zmiana w zespole Lechii Gdańsk. Boisko opuszcza przeciętny dziś Sebastian Mila, a zastępuje go Piotr Wiśniewski.

90'

Sędzia doliczył 5 minut do czasu gry w drugiej połowie.

89'

Górnik nie kwapi się do ataku, Lechia ma wszystko pod kontrolą. Przed chwilą niedokładną piłkę do Makuszewskiego zagrywał Wawrzyniak. Piłka w rękach Steinborsa.

85'

Niecelny strzał Sebiastiana Mili z około 30 metrów. Reprezentantowi Polski dużo brakuje do formy sprzed kilku miesięcy, a już za tydzień mecz z Irlandią...

82'

Ostatnia zmiana w ekipie przyjezdnych. Boisko opuszcza Robert Jeż, a wchodzi na nie Rafał Kurzawa.

81'

Niedokładne dośrodkowanie Makuszewskiego z prawego skrzydła. Od bramki rozpocznie Pavels Steinbors.

78'

W ostatnich minutach częściej przy piłce utrzymają się goście, ale bardzo solidnie prezentuje się dziś obrona Lechii, która nie pozwala piłkarzom Górnika przedostać się w swoje pole karne.

73'

Żółtą kartką ukarany Ariel Borysiuk za przerwanie kontrataku gości brzydkim faulem.

72'

Niezła akcja Lechii zakończona wybiciem piłki na rzut rożny przez jednego z obrońców Górnika.

70'

Zmiana w zespole gospodarzy. Bruno Nazario zastąpi Kevin Friesenbichler, który najprawdopodobniej zamieni się pozycjami z Piotrem Grzelczakiem.

69'

Żółta kartka dla Adama Dancha za faul na Sebastianie Mili w środkowej strefie boiska.

67'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Lechii zakończone niecelnym strzałem Shevelyukhina! Goście blisko bramki wyrównującej!

65'

Druga zmiana w zespole Górnika. Z boiska schodzi Erik Grendel, a zastępuje go Dominik Sadzawicki.

65'

Piłkę w pole karne gości dogrywał Stojan Vranjes, ale nie zdążył jej sięgnąć rozpędzony Grzelczak.

64'

Żółtą kartką ukarany Erik Grendel, który sfaulował Macieja Makuszewskiego.

62'

Zmiana w ekipie gości. Boisko opuszcza Bartosz Iwan, a wchodzi na nie Szymon Skrzypczak.

60'

Żółtą kartką ukarany spisujący się dziś fatalnie Błażej Augustyn.

59'

Zmiana w zespole biało-zielonych. Kontuzjowanego Colaka zastępuje Piotr Grzelczak.

57'

W polu karnym gości leży Antonio Colak.

56'

Oficjalna frekwencja na PGE Arenie: 12493 osoby.

53'

Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Lechii piłkę w siatce umieścił Augustyn, ale chwilę później zabrzmiał gwizdek sędziego, który nie uznał gola.

52'

Niepewna interwencja Mateusza Bąka po strzale Magiery z rzutu wolnego.

48'

Piłka w rękach Steinborsa po dośrodkowaniu Wojtkowiaka.

45'

Druga połowa rozpoczęta!

21:29

Piłkarze gości są już na murawie. Czekamy na zawodników Lechii.

47'

Koniec pierwszej połowy meczu. Lechia zasłużenie prowadzi z Górnikiem 1:0 po bramce Antonio Colaka.

46'

Kolejna akcja sam na sam Colaka, ale tym razem Chorwat był na spalonym. Zresztą... i tak nie trafił :)

45'

W pojedynku główkowym ucierpiał Grzegorz Wojtkowiak, ale reprezentant Polski jest już gotowy do gry.

42'

Minimalnie niecelny strzał głową zanotował Rafał Janicki po dośrodkowaniu Mili z rzutu wolnego. To mogła być bramka!

40'

Teraz dobrym uderzeniem z dystansu popisał się Stojan Vranjes, ale piłka przeleciała nad bramką gości.

37'

Niezły strzał Gergela z dystansu, ale pewną interwencją popisał się Mateusz Bąk.

36'

Przewrócił się w polu karnym gości Stojan Vranjes, ale gwizdek sędziego milczy. Nie ma mowy o rzucie karnym.

35'

Żółta kartka dla Rafała Janickiego za faul w środkowej strefie boiska.

34'

ANTONIO COLAK!!!!! Chorwat wyszedł sam na sam ze Steinborsem po fatalnym błędzie Augustyna, ale strzał napastnika Lechii był bardzo słaby i piłka znalazła się w rękach golkipera gości. TO BYŁA SETKA!!!

33'

Po dośrodkowaniu z 50 metrów strzału głową próbował Antonio Colak, ale nie udało mu się trafić czysto w piłkę.

32'

Żółta kartka dla Rafała Kosznika za faul na Wojtkowiaku.

31'

Brzydki faul na Colaku w środku pola. Rzut wolny dla Lechii.

28'

Ni to strzał, ni to dośrodkowanie, ale piłka zagrana przez Wawrzyniaka prawie znalazła się w siatce gości! Dobrą interwencją popisał się Steinbors.

25'

Makuszewski!!! Lechiści przeprowadzili kombinacyjną akcję zakończoną niecelnym strzałem byłego gracza Tereka Grozny. To jedna z najgroźniejszych sytuacji w tym meczu!

23'

Bardzo niedokładne dośrodkowanie Antonio Colaka w stronę Bruno Nazario. Piłka dla gości.

22'

TO MOGŁO BYĆ WYRÓWNANIE! Niezłą okazję miał Łukasz Madej, ale jego strzał z ostrego kąta został obroniony przez Mateusza Bąka!

20'

Zamieszanie pod bramką Górnika, ale ostatecznie piłka opuściła końcową linię boiska. Grę wznowi Pavels Steinbors.

19'

Rajdu środkiem boiska próbował Łukasz Madej, ale po raz kolejny czystą i skuteczną interwencją popisali się defensorzy gospodarzy.

17'

Bardzo niecelny strzał Stojana Vranjesa z około 30 metrów. Od bramki rozpocznie Steinbors.

15'

Dośrodkowanie Colaka do Nazario, ale 20-latek nie zdołał sięgnąć tej piłki.

15'

Górnik stara się skonstruować atak pozycyjny, ale biało-zieloni prezentują bardzo skuteczny pressing.

13'

Absolutnie zasłużone prowadzenie gospodarzy. Gdańszczanie grają na razie zdecydowanie lepiej.

12'

Najpierw dośrodkowywał Vranjes, a następnie piłkę do Colaka zgrał Maciej Makuszewski. Chorwat wykazał się dobrą skutecznością i umieścił ją w siatce gości. Lechia prowadzi z Górnikiem!

10'

GOOOOOL DLA LECHII!!!!! ANTONIO COLAK!!!!!

9'

Świetne prostopadłe podanie Vranjesa do Colaka, ale Chorwat po raz kolejny przegrał pojedynek z obrońcami gości w polu karnym. Piłka dla zabrzan.

7'

Raca na murawie rzucona przez kibiców Górnika, ale sędzia nie przerywa meczu.

6'

Od początku meczu wyraźną przewagę mają gospodarze, ale obrona Górnika spisuje się na razie solidnie.

4'

Mieliśmy dwa rzuty rożne dla gdańszczan, ale po każdym z nich piłkę wybijali obrońcy Górnika.

3'

Pierwsze zagrożenie pod bramką Górnika. Dobrą piłkę od Mili dostał Colak, ale ostatecznie została ona wybita Chorwatowi spod nóg.

1'

Pierwsza akcja gospodarzy przerwana niepewnym wybiciem Magiery za linię boczną boiska.

1'

Początek meczu!

20:28

"Lechio my z wami, my za was życie oddamy" na trybunach. Kibice nawiązują do tragicznej śmierci swoich kolegów.

20:27

Gospodarze cali na zielono, goście w białych strojach.

20:26

Piłkarze wychodzą na murawę. Za chwilę początek meczu Lechii z Górnikiem!

20:25

W głośnikach na PGE Arenie piosenka Silvera ku czci kibiców Lechii, którzy 19 marca dwa lata temu zginęli w wypadku autokaru wracającego z Gliwic. Stadion zamilkł, kibice wznieśli szaliki w górę...

20:24

Piłkarze za moment zameldują się na murawie. Na bezpośrednią relację z tego meczu zaprasza Janek Jaźwiński!

20:20

20:19

Za nami pierwsza wymiana "uprzejmości" na trybunach. Kibice Lechii i Górnika od dawna nie darzą się sympatią.

20:14

Początek meczu już za kwadrans. Trybuny powoli się zapełniają, ale ze względu na fatalną pogodę w Gdańsku frekwencja zapowiada się marna... Kibice Górnika stawili się w liczbie 750 osób.

19:59

Pytanie na sobotę brzmi: czy Lechia da się namówić na wymianę ciosów. Bo że Górnik w tym roku polubił taki sposób rozgrywania meczów wiemy nie od dziś. W trzech ostatnich meczach zabrzanie wbili dziewięć goli i tyle samo pozwolili sobie strzelić. Punktów z tego było niewiele, raptem trzy, ale za to widowiska przednie. Sęk jednak w tym, że podopieczni Roberta Warzychy nie wygrali żadnego z pięciu wiosennych spotkań. W tabeli zajmują piąte miejsce, ale przewaga nad dziewiątą w tabeli Pogonią Szczecin stopniała do trzech punktów.

19:48

Lechia nie gra piłki dla oka. Ale gra za to bardzo skutecznie i zbiera z tego plony, o czym świadczą trzy wygrane i dwa remisy. Trener Jerzy Brzęczek, który w środę skończył 44 lata, dobrze wie, że na tym etapie rozgrywek należy skupić się na punktowaniu, a nie na robieniu dobrego wrażenia. Dlatego buduje zespół od tyłu, zdając sobie jednocześnie sprawę z mankamentów w grze w ataku pozycyjnym. Zadowolony może być za to z odblokowania Sebastiana Mili, który w Szczecinie zdobył swoją pierwszą bramkę.

19:39

Rezerwowi Lechia: Łukasz Budziłek, Piotr Grzelczak, Mateusz Możdżeń, Mavroudis Bougaidis, Piotr Wiśniewski, Adam Buksa, Kevin Friesenbichler.

19:37

Rezerwowi Górnik: Grzegorz Kasprzik, Rafał Kurzawa, Konrad Nowak, Dominik Sadzawicki, Seweryn Gancarczyk, Szymon Skrzypczak, Dzikamai Gwaze.

19:35

19:20

Witamy z PGE Areny! Przed nami ostatni sobotni mecz Ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Zapraszamy na relację na żywo!

21:25

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECHIA GDAŃSK - GÓRNIK ZABRZE

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 0:0 (ZDJĘCIA Z MECZU)

Wiosną kibice Lechii Gdańsk nie mają powodów do narzekań. Zespół Jerzego Brzęczka awansował już na ósmą pozycję w ligowej tabeli i nie przegrał jeszcze żadnego spotkania., tracąc tylko jednego gola. W ubiegłym tygodniu gdańszczanie wygrali na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

A jak w lidze radzi sobie Górnik Zabrze? W poprzedniej kolejce kolejne spotkanie z udziałem zabrzan było niezłym "dreszczowcem" dla kibiców. Piłkarze Roberta Warzychy zremisowali po zaciętym boje z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:3. Warto wspomnieć, że także dwa poprzednie mecze w wykonaniu Górnika kończyły się podziałem punktów i wysokimi remisami - najpierw ze Śląskiem Wrocław 3:3, a później z Piastem Gliwice 2:2. Ostatnie zwycięstwo zabrzanie zanotowali 21 lutego, kiedy pokonali na wyjeździe Górnika Łęczna 1:0.