2 : 1
CracoviaCracovia
19:52

19:51

Wisła dzisiaj była lepsza od swojego odwiecznego rywala i zasłużenie zwycięża w Derbach Krakowa 2:1! Dzięki świetnemu występowi Semira Stilicia, Gród Kraka na najbliższe pół roku należy do Białej Gwiazdy. To wszystko z naszej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec meczu!!!

92'

Zderzenie głowami Polczaka z Głowackim. Sędzia przerywa grę, ale chyba nie będzie potrzebna interwencja medyczna.

91'

Trzy minuty doliczone przez sędziego Marciniaka do tego spotkania.

90'

Ostatnia zmiana w Wiśle. Schodzi Brożek, wchodzi Stępiński.

88'

Kapitalna akcja dwójkowa Brożka z Boguskim, ale rezerwowy Wisły przegrywa pojedynek z Pilarzem!

86'

Pięć minut do końca. Cracovia w dziesiątkę, ale ma tylko jednego gola straty. Czy Pasy są jeszcze w stanie pokusić się o wyrównanie?

83'

Kontratak gospodarzy, Brożek w pole karne do Barrientosa, ale ten fatalnie nie opanował piłki w dobrej sytuacji do zdobycia gola!

82'

Budziński dostał piłkę od Polczaka w polu karnym, ale został zablokowany przez Głowackiego! Rzut rożny!

80'

Rzut wolny dla Wisły. Strzela z niego Stilić, a odbita od muru piłka wychodzi na rzut rożny.

79'

Czerwona kartka dla Kapustki za faul taktyczny na wychodzącym na czystą pozycję Brożku! Cracovia w dziesiątkę!

78'

Żółta kartka dla Burligi.

76'

Ostatnia zmiana w Cracovii. Jendrisek za Rakelsa.

74'

Barrientos!!! Urugwajczyk tuż po wejściu na boisko dostał kapitalne podanie od Stilicia, ale w dobrej sytuacji uderzył nad poprzeczką!

73'

Jean Barrientos zastępuje Łukasza Gargułę.

70'

Kontratak Wisły Kraków!!! We dwóch próbowali rozwiązać tę akcję Stilić i Brożek, ale płaski strzał tego drugiego doskonale broni Pilarz!

70'

Żółta kartka dla Dudki za taktyczne przewinienie na Armiche. Były reprezentant Polski nie zagra w kolejnym spotkaniu Wisły.

69'

W kontrataku Wisły Kraków Paweł Brożek został zatrzymany przed polem karnym przez wracającego Nykiela.

68'

Wisła Kraków - Cracovia

68'

Cracovia spycha gospodarzy do obrony. Kolejny korner dla Pasów.

67'

Indywidualna akcja Armiche i zablokowany strzał z Hiszpana wychodzi na rzut rożny.

66'

Mocny strzał z dystansu Dariusza Dudki dobrze odbija przed siebie Krzysztof Pilarz!

65'

Hiszpan Armiche zastępuje Dąbrowskiego.

62'

Poprzeczka!!! Piękny strzał z rzutu wolnego Stilicia zatrzymuje się na obramowaniu bramki Pilarza!

61'

Żółta kartka dla Polczaka za faul na Stiliciu.

58'

Wcześniej Boguski zmienił mającego problemy zdrowotne Guerriera.

58'

Burliga w dużym tłoku próbował uderzyć na bramkę Pilarza, ale został zablokowany.

56'

Wdowiak zastępuje w ekipie gości Dialibę.

55'

Błyskawiczna odpowiedź Cracovii i gol kontaktowy!!! Podanie w pole karne do Nykiela, ten wykłada ją nabiegającemu Budzińskiemu, który na raty pokonuje Buchalika! 2:1!

54'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Marcin Budziński!

54'

Kapitalna kombinacja Brożka ze Stiliciem! Bośniak zagrywa za linię obrony do swojego napastnika, a ten z powietrza dość szczęśliwie pokonuje Pilarza, który miał tę piłkę na rękach! 2:0!

53'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Paweł Brożek!!!

53'

Ponad 23 tysiące widzów ogląda dziś z trybun Derby Krakowa.

52'

Teraz z kolei kartkę ogląda Łukasz Garguła.

51'

Żółta kartka dla Jovicia za faul na Rakelsie.

50'

Rzut rożny dla Wisły wykonywany przez Gargułę nie przyniósł zagrożenia dla bramki Pilarza.

46'

Wznawiamy grę w Derbach Krakowa!

18:46

Jedna fantastyczna akcja zespołowa Wisły pozwala jej prowadzić w derbach 1:0 po bramce Semira Stilicia. Poza tym na murawie dzieje się raczej niewiele. Liczymy, że po przerwie będzie to wyglądało znacznie lepiej.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Burliga! Obrońca Wisły doszedł do piłki po niezłej centrze Stilicia z rzutu wolnego, ale głową uderzył futbolówkę obok bramki!

45'

Niezły płaski strzał z dystansu Dąbrowskiego, jednak pewnie łapie piłkę Buchalik!

43'

Z rzutu wolnego dla gości Budziński dośrodkowywał w pole karne Wisły, a cała akcja zakończyła się nie najlepszym, ale skutecznym piąstkowaniem Buchalika.

42'

Żółta kartka dla Urygi za faul taktyczny na Kapustce.

40'

40'

Jović! Prawy obrońca Wisły doszedł do bezpańskiej piłki w polu karnym rywala, ale uderzył bardzo niecelnie!

39'

... oraz Nykiela.

39'

Żółte kartki dla Guerriera...

38'

Wreszcie mamy jakieś derbowe spięcia pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Szymon Marciniak bardzo spokojnie obserwuje to, co się dzieje.

38'

Stilić zagrał długą piłkę z rzutu wolnego w pole karne rywala, gdzie bardzo niecelne uderzenie głową oddał Guzmics.

36'

Stilić wrzucił piłkę w pole karne Cracovii, ale tam źle zachował się Garguła i ją stracił.

34'

Diabang przedzierał się środkiem pola w pole karne Wisły, ale został dość pewnie zatrzymany przez stoperów Białej Gwiazdy.

30'

Nieśmiałe próby akcji ofensywnych w wykonaniu Cracovii. Podopieczni Podolińskiego jednak atakuje zbyt małą liczbą zawodników, żeby stworzyć zagrożenie pod bramką Buchalika.

29'

Szansa!!! Po rzucie rożnym dla Pasów piłka spada na 16. metr pod nogi Kapustki, ten uderza z powietrza, ale nieznacznie obok bramki!

28'

Budziński zdobywa rzut rożny dla Cracovii. Szansa dla Covilo?

27'

Próba uderzenia z dystansu Damiana Dąbrowskiego zablokowana przez Guerriera.

26'

Niewiele dzieje się teraz przy Reymonta. Na razie Cracovia nie jest w stanie przeciwstawić się drużynie Kazimierza Moskala.

22'

Świetnie się rozpoczyna ten mecz dla Wisły. Krakowianie teraz mogą spokojnie kontrolować tempo gry, bo Cracovia na razie wygląda na wyjątkowo bezzębną.

20'

Guerrier popędził lewym skrzydłem w pole karne, ale nie zdołał celnie dośrodkować piłki w pole karne Cracovii. Po chwili piłka za linię obrony do Garguły, ale ten nie zdołał jej opanować.

17'

Kapitalna akcja Wisły Kraków!!! Rozpoczął ją odważnym wejściem Burliga, potem Garguła cudownym podaniem z pierwszej piłki 'wpuścił' w pole karne Stilicia, a ten delikatnym strzałem posłał piłkę obok Pilarza prosto do bramki Pasów! 1:0!

16'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Semir Stilić!

14'

Techniczne podanie Stilicia nie dociera w polu karnym do Guerriera. Przejmuje ją bramkarz Cracovii, Krzysztof Pilarz.

12'

Błąd Głowackiego! Do piłki w polu karnym dopadł Rakels, ale strzałem z powietrza z ostrego kąta nie zdołał zaskoczyć Buchalika!

11'

Po centrze Semira Stilicia do piłki dopadł Burliga, ale nie zdołał celnie zgrać jej głową do któregoś z partnerów ustawionych przed bramką Pasów.

12'

10'

Paweł Brożek w walce z Piotrem Polczakiem zdołał wywalczyć kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

8'

Wisła atakuje swojego rywala agresywnym pressingiem, dzięki czemu Biała Gwiazda bardzo szybko jest w stanie odebrać im piłkę.

6'

Oprawa kibiców Wisły. Oceńcie sami.

5'

To powinien być gol dla Wisły!!! Nieźle rozegrany korner kończy się uderzeniem głową Arkadiusza Głowackiego, po którym piłka trafiła w słupek bramki Pilarza, a Paweł Brożek nie potrafił popisać się skuteczną dobitką!

4'

Guerrier nie zdołał opanować prostopadłego podania od Burligi, ale ta akcja kończy się rzutem rożnym dla Wisły.

2'

Długa piłka Głowackiego w kierunku wbiegającego w pole karne Stilicia. Przejmuje ją jednak dobrą interwencją na przedpolu Pilarz.

1'

Rozpoczynamy 70. Derby Krakowa na szczeblu Ekstraklasy!

17:58

Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Arkadiusz Głowacki (Wisła) oraz Krzysztof Pilarz (Cracovia).

17:57

Piłkarze obu drużyn już wychodzą na plac gry. Czas na hymn Wisły Kraków "Jak długo na Wawelu".

17:53

Sędzią tego spotkania będzie polski arbiter międzynarodowy, sędzia Szymon Marciniak z Płocka.

17:51

Wszystkich Derbów Krakowa w historii zanotowano już 188, w których Wisła zanotowana 84 wygrane, Cracovia 61, a oprócz tego padły 43 remisy. Bramki: 303-235 dla Białej Gwiazdy.

17:50

Dotychczas w historii rozegrano 95 oficjalnych meczów derbowych pomiędzy Wisłą i Cracovią, z których 37 wygrała Wisła, 34 Cracovia, a 24 razy padł remis. W bramkach lepsza jest Wisła 139 - 119.

17:48

Statystyki przygotowane przez Ekstraklasę SA.

17:48

Wśród Pasów, po kompromitacji w Pucharze Polski z drugoligowcem, poza składem znaleźli się Deleu, Paweł Jaroszyński, Przemysław Kita, Mateusz Żytko, Łukasz Zejdler oraz Dariusz Zjawiński.

17:47

Rezerwowi Cracovii: Krystian Stępniowski, Adam Marciniak, Sławomir Szeliga, Armiche, Mateusz Cetnarski, Mateusz Wdowiak, Erik Jendrisek.

17:46

W ekipie Białej Gwiazdy brakuje dzisiaj poważnie kontuzjowanych Emmanuela Sarkiego i Ostoi Stjepanovicia, a także zawieszonego za czerwoną kartkę Macieja Sadloka.

17:45

Rezerwowi Wisły: Michał Miśkiewicz, Szymon Witek, Piotr Żemło, Jean Barrientos, Rafał Boguski, Maciej Jankowski, Mariusz Stępiński.

17:45

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn.

17:44

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami, Cracovia okazała się minimalnie lepsza od Wisły, pokonując ją 1:0 po bramce w ostatniej akcji meczu Miroslava Covilo.

17:43

Nie najlepiej dzieje się także w Cracovii. Pasy wprawdzie wygrały ostatni mecz ligowy z Piastem 3:1, ale w Pucharze Polski skompromitowały się w starciu z drugoligowymi Błękitnymi Stargard Szczeciński, przegrywając w dwumeczu aż 0:4. Jako że zespół Roberta Podolińskiego oprócz tego w tabeli jest dopiero trzynasty i ma ledwie cztery punkty przewagi nad strefą spadkową, posada szkoleniowca Cracovii wisi na włosku.

17:42

Obie drużyny do dzisiejszych Derbów Krakowa podchodzą w nie najwyższej dyspozycji. Szósta w tabeli Wisła Kraków na tyle źle rozpoczęła piłkarską wiosnę, że na Reymonta dokonano nawet zmiany szkoleniowca. Franciszka Smudę zastąpił Kazimierz Moskal, który ma za zadanie utrzymać miejsce Białej Gwiazdy w pierwszej ósemce tabeli. Póki co Wisła ma ledwie dwa punkty przewagi nad dolną połową klasyfikacji Ekstraklasy.

17:39

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 25. kolejki naszej Ekstraklasy, w którym Wisła Kraków zmierzy się z Cracovią!

21:21

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA WISŁA KRAKÓW - CRACOVIA

Cracovia_- Wisla

W Wiśle Kraków efekt nowej miotły zadziałał tak, jak tego oczekiwano. Po tym, jak włodarze "Białej Gwiazdy" podziękowali za współpracę Franciszkowi Smudzie, pogrążony w kryzysie klub przejął Kazimierz Moskal. W "debiucie" nowego trenera ekipa z Reymonta sprawiła niemałą niespodziankę i zremisowała z liderem rozgrywek, Legią Warszawa na jej własnym stadionie 2:2 (Wisła mogła wygrać, ale w 90. minucie bramkę samobójczą strzelił Boban Jović).

Chociaż Wisła w ostatnim czasie nie zachwyca, to ona nadal jest faworytem tego starcia. Cracovia to zespół, który na ten moment walczy raczej o utrzymanie, plasuje się bowiem dopiero na trzynastym miejscu w tabeli. Gracze Roberta Podolińskiego ligowy sprawdzian przed derbami zaliczyli na dwóję, bowiem w kompromitującym stylu przegrali mecz rewanżowy Pucharu Polski z przedstawicielem 2. ligi, Błękitni Stargard Szczeciński 0:2 i odpadli z rozgrywek.

Na takie spotkania, jak sobotnie wielkie derby Krakowa, kibice Ekstraklasy czekają z wypiekami na twarzy. Druga odłosna walki o Małopolskę odbędzie się na stadionie Wisły Kraków. Pierwszy mecz obu drużyn w tym sezonie zakończył się zwycięstwem "Pasów" 1:0 po golu Miroslava Covilo.