1. połowa1 : 2
17:26

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relację na naszym portalu!

95'

Koniec! Zawisza odnosi czwarte zwycięstwo z rzędu i zbliża się do Ruchu na 4 punkty!

94'

Sandomierski kapitalnie broni strzał głową zawodnika Ruchu!

94'

Świerczok strzela z ostrego kąta obok bramki.

93'

Świetna interwencja Wójcickiego, który odebrał piłkę Efirowi

92'

Helik znalazł się pod polem karnym rywala, wygrał główkę ale zagrał prosto do Sandomierskiego

91'

Świerczok ponownie na spalonym.

91'

Regulaminowy czas gry dobiegł końca, a Zawisza utrzymuje się przy piłce na połowie rywala. 4 minuty doliczone

89'

Kamiński założył siatkę Oleksemu, asekurujący go Malinowski faulował i otrzymał żółtą kartkę

89'

Ani wolny, ani rożny wykonane przez Zieńczuka nie przyniosły zagrożenia. Zawisza dziś zdecydowanie góruje w powietrzu

87'

Kolejny niepotrzebny faul Alaverdashvilego, który bardzo denerwował trenera Rumaka

85'

Bardzo ważna interwencja Majewskiego, który uprzedził Efira!

84'

Żółtą kartką ukarany Iwan Majewskij

83'

Dośrodkowanie na osamotnionego Majewskiego, ale Białorusin nie sięgnął piłki

83'

Świerczok umiejętnie się zastawił i wywalczył rzut wolny z ok. 35 metrów. Faulował Malinowski

81'

Zieńczuk na głowę Efira, a ten głową uderza obok bramki!

81'

Efir wpadł w pole karne, ale Micael bardzo umiejętnie go wypychał, będzie rożny

78'

Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. Za Pawłowskiego wchodzi Kamiński

78'

Kolejna akcja Ziajki lewą stroną. Dośrodkowanie zablokowane, będzie korner. Źle wykonany stały fragment, nie było zagrożenia

76'

Była szansa dla Ruchu po rzucie wolnym. Zieńczuk nieźle dośrodkował, Efir zamykał akcję, ale nie zdołał dobrze uderzyć wślizgiem

74'

Alaverdashvili zmienia Mikę

72'

Ależ oblężenie bramki Zawiszy! Gigołajew dograł do Visnakovsa, ten nie zdołał czysto uderzyć, potem piłka jeszcze kilka razy przeszyła pole karne, ale Niebiescy nie mieli czystej szansy

71'

Mica wrzucał z rożnego, najwyżej wyskoczył Malinowski, piłka spadła pod nogi Ziajki a ten uderzył w trybuny

69'

Ziajka kapitalnie dośrodkował, Pawłowski miał dobrą okazję, ale dość szczęśliwie zablokował go Oleksy!

68'

Zieńczuk zszedł do środka i uderzył z dystansu! Strzał był jednak zbyt lekki i nie mógł zaskoczyć bramkarza

68'

Już wydawało się, że Pawłowski dobrze dograł do Świerczoka, jednak został on złapany na ofsajdzie

67'

Było groźnie pod bramką gości! Helik był o krok od sięgnięcia piłki kilka metrów przed bramką!

65'

A Waldemar Fornalik już teraz decyduje się dokonać ostatniej zmiany i wpuszcza Marka Zieńczuka w miejsce Jakuba Kowalskiego

63'

Mamy pierwszą zmianę w drużynie gości. Rumak wymienia napastników: Świerczok za Barisicia

62'

Alvarniho dobrze prostopadle zagrał do Pawłowskiego, ale fantastycznie przyblokował go Oleksy

60'

Drygas odebrał piłkę pod bramką rywali, zagrał do Alvarinho, a ten wstrzelił ją wzdłuż bramki. Za głęboko, aby Pawłowski mógł coś z tego zrobić

56'

Boisko opuszcza jeden z lepszych dziś zawodników Grzegorz Kuświk, a zmienia go Michał Efir

56'

Gigołajew ładnie zagrał do Oleksego, a ten chciał zabłysnąć i zdobyć bramkę z woleja. Zabrakło jakichś ośmiu metrów

55'

Drygas wymienił piłkę z Miką, chciał dograć do wbiegającego Ziajki. Zupełnie mu to nie wyszło i od bramki zaczyna Putnocky

53'

Kuświk pod nogi Pawłowskiego, Pawłowski pod nogi Malinowskiego, a ten do Sandomierskiego. Kto pierwszy opanuje nerwy i uspokoi grę?

51'

Od początku drugiej połowy przeważa Ruch, ale gra jest bardzo szarpana, nikt nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce

49'

Zdecydowane za mocne zagranie, piłka przeszła przez całe pole karne. Po chwili niezłe zagranie z wolnego, ale świetnie interweniował Wójcicki

48'

Dośrodkowanie Konczkowskiego zablokowane i będzie korner dla ruchu

45'

Zaczynamy drugie 45 minut!

46'

Trener Fornalik już od początku drugiej połowy wzmacnia ofensywę. Visnakovs wchodzi za Babiarza

16:30

Obie ekipy już z powrotem na murawie!

46'

I to już koniec pierwszej połowy! Wracamy za kwadrans!

45'

Konczkowski miał świetną szansę na uderzenie z woleja, ale nie trafił w piłkę

44'

Jak żółta kartka w meczu Zawiszy, to wiadomo, że Kamil Drygas. Słuszna, to był niebezpieczny wślizg w nogi Babiarza. To już jego 12. kartka w sezonie i teraz czekają go 2 mecze pauzy

42'

Ziajka wrzucił w pole karne, ale Drygas nie mógł brać udziału w akcji, więc Helik spokojnie zgrał klatką do bramkarza

41'

Barisić ponownie złapany na spalonym

39'

To pierwsza bramka stracona w tym roku przez Zawiszę. Seria Grzegorza Sandomierskiego zatrzymała się na 505 minutach.

37'

Kuświk sprytnie zagrał w pole karne, piłka dość szczęśliwie trafiła do Konczkowskiego, który dobrze odnalazł się w szesnastce i sprytnym strzałem z czuba posłał piłkę między nogami Sandomierskiego!

36'

GOOOOOOOOOOL! Konczkowski strzela bramkę kontaktową!

36'

Starzyński szukał prostopadłego zagrania do Kuświka, ale trafił w Micaela

34'

Starzyński próbował z wolnego, ni to strzał ni to dośrodkowanie. Piłka przeszła dwa metry obok bramki, Sandomierski miał wszystko pod kontrolą

32'

Ładna dwójkowa akcja z prawej strony Wójcickiego z Pawłowskim, ten drugi wstrzelił piłkę w pole karne. Putnocky próbował przejąć to dośrodkowanie, ale nie utrzymał jej w rękach. Barisić tylko na to czekał i podwyższył na 2:0!

31'

GOOOOOOOOOOOOOOL! Putnocky wypuszcza piłkę i Barisić wbija ją do bramki z 5. metrów!

29'

Gigołajew za długo holował piłkę i w końcu łatwo zabrał mu ją Wójcicki

27'

Kuświk ograł Micaela i uderzył z kilku metrów tuż obok bramki! Sandomierski nie miałby nic do powiedzenia!

25'

Alvarinho wykonywał rzut wolny z około 40 metrów. Dobrze dograł na 5. metr do zupełnie niepilnowanego Drygasa, a ten zgrał głową wzdłuż bramki do Micaela. Portugalczykowi pozostało już tylko dostawić głowę i wbić piłkę do siatki!

24'

GOOOOOOOOOOOOL! Micael na 1:0 dla Zawiszy!

23'

Odskoczyła piłka Micaelowi, przejął ją Kuświk i szukał w polu karnym Starzyńskiego. Niezła próba, ale pomocnik Ruchu był dobrze pilnowany i został uprzedzony przez Sandomierskiego

21'

Kowalski fałszem w szesnastkę, ale ponownie świetnie ustawiony Majewskij

21'

Pawłowski wrzucał z prawej strony, ale nie znalazł kolegów w polu karnym. Mariusz Rumak rozkłada bezradnie ręce

20'

Starzyński dośrodkowywał z rożnego. Było groźnie, ale ostatecznie bydgoszczanie oddalają zagrożenie

18'

Po kwadransie Ruch się jakby przebudził. Teraz wymienili kilka podań na połowie rywala, jednak Babiarz dośrodkował prosto w ręce Sandomierskiego

16'

Kowalski dośrodkowuje w pole karne, ale tam najlepiej ustawiony był Majewskij

15'

Pierwszy strzał "Niebieskich" w dzisiejszym meczu. Chodź strzał to chyba za dużo powiedziane, bo piłka po kopnięciu Surmy ledwo dotoczyła się do linii końcowej 10 metrów obok bramki

13'

Piłka za plecy obrońców do Kuświka, ale czujnie wyszedł Sandomierski i wybił piłkę na aut

9'

Ponownie Portugalczyk w roli głównej. Alvarinho wstrzelił piłkę w pole karne, ale ta przeszła nietknięta

8'

Alvarinho miał dużo miejsca w polu karnym, ale zamiast strzelać lewą nogą zrobił zamach i uderzył prawą. Strzał zablokowany przez wślizg Malinowskiego

6'

Mica podobnie jak Gigołajew zbyt długo zwlekał i zagrywał zza linii końcowej

4'

Gigołajew ruszył lewym skrzydłem, dośrodkowywał jednak zza linii końcowej i od bramki rozpocznie Sandomierski

3'

Długa piłka do Barisicia, Chorwat zaspał i został złapany na spalonym

2'

Bydgoszczanie zaczęli w swoim stylu - bardzo agresywnie, z wysokim pressingiem

0'

Pierwszy gwizdek! Zaczyna Zawisza.

15:29

Arbitrem głównym tego meczu jest pan Paweł Gil. Sporo było kontrowersji wobec tego wyboru, gdyż ten sędzia prowadził także pierwszy mecz Zawisza - Ruch i robił to dość kiepsko. Zawisza odwołał się, nic to nie dało. Zobaczymy jak dziś będzie prowadził ten mecz sędzia z Lublina

15:25

Jubileusz obchodzi dziś Mariusz Rumak - to jego setny mecz w ekstraklasie

15:25

15:18

Do meczu zostało jeszcze około dziesięć minut, zachęcamy do przeczytania naszej zapowiedzi tego spotkania

15:00

Znamy już wyjściowe jedenastki obu ekip. Defensywa Ruchu została dziś dość eksperymentalnie ustawiona, zobaczymy jak poradzi sobie młody Michał Helik. W Zawiszy bez zmian, co zrozumiałe. Uwagę zwraca powrót po 197 dniach do meczowej osiemnastki Wojciech Kaczmarka.

14:47

Witamy i zapraszamy na relację live z arcyważnego meczu w kontekście walki o utrzymanie - Ruch Chorzów vs. Zawisza Bydgoszcz!

21:15

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA RUCH CHORZÓW - ZAWISZA BYDGOSZCZ

Zawisza Bydgoszcz - Ruch Chorzów

Po jesiennej części sezonu takie słowa byłyby czystą abstrakcją, ale patrząc na to, co dzieje się z Zawiszą w rundzie wiosennej należy zadać sobie pytanie, czy ktoś jest w stanie zatrzymać bydgoski zespół? Drużyna Mariusza Rumaka jest jedną z nielicznych, europejskich zespołów, która po przerwie zimowej nie straciła jeszcze ani jednego gola. Jakby tego było mało, bydgoszczanie poza dwoma remisami (z Lechią i Górnikiem Łęczna) zanotowali trzy zwycięstwa, pokonując kolejno Piasta Gliwice, Wisłę Kraków, a przed tygodniem nawet Lecha Poznań. Ci, którzy zesłali Zawiszę do 1. ligi muszą wstrzymać się z osądami, bowiem jeśli drużyna Rumaka nadal będzie prezentowała tak wysoką formę, ma szanse na utrzymanie.

W sobotę mecz w Chorzowie zapowiada się niezwykle ciekawie, gdyż Zawisza zagra na wyjeździe z innym zespołem, który bije się o utrzymanie w Ekstraklasie - Ruchem. "Niebiescy" walczą o wydostanie się z przedostatniego miejsca w tabeli j i w ostatnim czasie idzie im to całkiem nieźle. Podopieczni Waldemara Fornalika wiosną przegrali tylko jeden mecz, z Lechem Poznań, zanotowali także remis i trzy wygrane.