Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
3 : 0
GKS BełchatówGKS Bełchatów
90'

Koniec meczu w Szczecinie! Pogoń wygrała z GKS-em Bełchatów 3:0 i zbliżyła się do czołowej ósemki. Podopieczni Kamila Kieresia natomiast utrudnili sobie drogę do górnej połówki tabeli. Zapraszamy na kolejne relacje live w Ekstraklasa.net

90'

Ostatnie trzy minuty, doliczone przez arbitra

90'

Rzut wolny dla gości, 28 metrów do bramki Pogoni. Komołow uderzył celnie, ale dobrze sparował piłkę Janukiewicz. Było groźnie

88'

Adrian Basta - za faul na Robaku. Obrońca GKS-u nie zagra w następnej kolejce, dostał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie

85'

Spieszą się goście, chcą strzelił chociaż gola, ale nic im nie wychodzi w ataku

83'

Ponownie płaski, lekki strzał Piecha w środek bramki. Janukiewicz spokojnie złapał sobie piłkę

81'

Drugi rożny dla bełchatowian, wszystko zakończone niecelnym uderzeniem Komołowa

80'

Rzut wolny dla GKS-u w odległości 25 metrów od bramki Pogoni. Strzelał Mójta, ale piłka odbiła się od muru i rożny dla gości

79'

Murawski mocno podał do Robaka, który pędził prawą stroną, ale nie zdołał dogonić futbolówki

78'

Kamess - za faul na Olszarze

76'

Na murawie opatrywany Murawski, który dostał łokciem od Flisa. Wszystko w porządku z pomocnikiem gospodarzy

75'

3 384 widzów na stadionie w Szczecinie

75'

Sebastian Olszar za Macieja Małowskiego. Ostatnia zmiana w tym meczu

73'

Wacławczyk - za zagranie ręką w polu karnym, po którym sędzia odgwizdał jedenastkę

73'

Robak uderzył bardzo podobnie jak przy pierwszym karnym, znowu wyczuł go Zubas, miał piłkę na ręce, ale nie zdołał jej odbić

73'

Marcin Robak na 3:0 z rzutu karnego! Klasyczny hat-trick napastnika Pogoni!

72'

Karny dla gospodarzy! Wcześniej rzut wolny dla Pogoni, 22 metry do bramki GKS-u. Strzał Robaka w mur, gdzie piłka trafiła w rękę Wacławczyka

71'

Sawala - za faul na Zwolińskim

70'

W odpowiedzi płaski, ale lekki strzał Piecha w środek bramki. To pierwsze celne uderzenie gości

69'

Kolejna akcja Pogoni, ale dobre wyjście z bramki Zubasa zatrzymało atak gospodarzy

68'

Ostatnia zmiana w Pogoni. Łukasz Zwoliński za Michała Janotę

67'

Robak uderzył przy słupku, wyczuł go Zubas, ale nie sięgnął piłki. Dziewiąte trafienie w sezonie snajpera Pogoni

67'

Goool! Marcin Robak z karnego i Pogoń prowadzi 2:0!

65'

Karny dla Pogoni! Faulowany Janota przez Mójtę!

64'

Michał Mak za Patryka Rachwała

64'

Dośrodkowanie Janoty z rzutu rożnego wypiąstkowane przez Zubasa, ale piłka wróciła do gospodarzy, którzy próbowali strzelać, ale zostali powstrzymani

62'

Spadła piłka pod nogi Murawskiego, który przyjął futbolówkę i uderzył z około 20 metrów. Piłka poszybowała jednak nad bramką GKS-u

60'

To ósmy gol Marcina Robaka w tym sezonie w T-Mobile Ekstaklasie

58'

Akcja lewą stroną Nunesa, który zagrał do Murawskiego, ten wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę Robakowi. Napastnik Pogoni nie zmarnował okazji i strzelił skutecznie pod poprzeczkę

58'

Gooool! Marcin Robak na 1:0 dla Pogoni!

57'

Dobra akcja z lewej strony Małkowskiego, który wpadł w pole karne, zagrał przed bramkę, gdzie wybili gospodarze. Strzelał jeszcze z linii pola karnego Rachwał, ale jego uderzenie zostało zablokowane

55'

Vladimiris Kamess za Adama Frączczaka

55'

Poleżał chwilę na boisku Rachwał, który ucierpiał w walce w polu karnym GKS-u. Już wszystko dobrze z pomocnikiem gości

53'

Z drugiej strony boiska dośrodkowywał Komołow, też za mocno i piłka poleciała na aut, gonił ją jeszcze Małkowski

52'

Za mocna centra Matynii i spokojnie złapał piłkę Zubas

51'

Piech na lewą stronę do Małkowskiego, ten zagrał w pole karne GKS-u, gdzie w zamieszaniu na raty skutecznie interweniował Janukiewicz

50'

Matras - za faul na Piechu

49'

Robak cofnął się, rozegrał akcję w środku, zagrał na lewo do Nunesa, ale ten stracił piłkę

47'

Zaczęli odważnie gospodarze. Ich atak zakończył się groźnym uderzeniem Janoty z 18. metrów, ale dobrze interweniował Zubas

46'

Jedna zmiana w przerwie. W Pogoni Ricardo Nunes na boisku, a poza placem gry Takafumi Akahoshi

46'

Początek drugiej połowy meczu!

45'

Koniec pierwszej, chaotycznej polowy w Szczecinie. Pogoń - GKS bez goli

45'

Jeszcze Zubas dobrze wyszedł z bramki, skrócił kąt i nie pozwolił oddać Robakowi strzału na bramkę

45'

Murawski do Robaka w pole karne, ale ten uprzedzony i zatrzymany przez Zbozienia

45'

Janota długo utrzymywał się przy piłce w środku pola, ale i tak w końcu zagrał do tyłu

45'

Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy. to naturalnie pokłosie kontuzji Treli i zmiany bramkarza w zespole gości

43'

Tym razem wolny dla Pogoni, dośrodkowanie Murawskiego nieskuteczne, dobrze wypiąstkował piłkę Zubas

42'

Wacławczyk dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. W szesnastce walka, przepychanki, ale bez strzału na bramkę Pogoni

40'

Sporo chaosu w środku boiska, piłkarze nie potrafią poukładać gry, wymienić kilku podań, ani nawet wykorzystać strat rywali, by wyprowadzić kontrę

38'

Frączczak wpadł w pole karne z prawej strony, oddał strzał na wślizgu, ale piłka poleciała nad poprzeczką

37'

Arkadiusz Piech - za dyskusje z sędzią

36'

Janota zgrał piłkę głową do Murawskiego, który zdecydował się na strzał z około 20. metrów, ale bardzo mocno przestrzelił

34'

Emilijus Zubas w miejsce kontuzjowanego Dariusza Treli

30'

Trela ucierpiał przy tej interwencji i będzie potrzebna zmiana w bramce gości

29'

Dośrodkowanie Janoty z rzutu wolnego, dobrze wyszedł z bramki Trela, który wypiąstkował piłkę

28'

Komołow z prawej strony w pole karne, gdzie doszedł do piłki Piech, ale z kąta i przy asysście rywala nie trafił w bramkę

26'

Małkowski próbował szczęścia z okolic narożnika boiska, ale jego uderzenie zostało zablokowane

25'

Po 25. minutach meczu piłkarze Pogoni i GKS-u nie oddali ani jednego celnego strzału

23'

Kolejne dośrodkowanie Małjowskiego, ale najpierw z piłką minął się Piech, a potem nie połapał się Komołow i gospodarze wybili futbolówkę

21'

Uderzenie Piecha po centrze Małkowskiego zablokowane, do piłka dopadł jeszcze Janukiewicz i wyjaśnił sytuację, łapiąc spokojnie futbolówkę

19'

Akahoshi na prawą stronę do Rudola, przyspieszył akcję, ale centra prawego obrońcy nie była na tyle udana, by któryś z jego kolegów doszedł do piłki

17'

Długa piłka do Piecha, którego jednak powstrzymał Matras. Napastnik GKS-u jeszcze naciskał, ale obrońca Pogoni spokojnie zagrał do bramkarza, nie dał się sprowokować do błędu

16'

Piech głową do Komołowa, jednak ten nie zdołała na tyle opanować piłki, by utrzymać ją w boisku. Od bramki Janukiewicz

14'

Jeszcze jeden korner dla Pogoni. Ponownie Janota zagrywał w pole karne, niezupełnie dobrze piąstkował piłkę Treka, ale ostatecznie całe zamieszanie zakończyło się autem dla GKS-u

13'

Z rzutu rożnego Janota, ale dobrze interweniowali goście

12'

Zbozień wrócił na boisko, od razu w pole karne Pogoni, bo goście mieli rzut wolny. Ale dośrodkowanie nieudane i poradzili sobie szczecinianie

11'

Robak trafił nogą w nos Zbozienia, który zagrywał piłkę głowa. Obrońca GKS opatrywany przez lekarzy, bo z jego nosa polała się krew

9'

Robak z 16. metra zagrał nad obrońcami gości do Akahosiego w pole karne, ale najszybciej przy piłce był Trela

10'

Robak na spalonym, a zagrywał mu Frączczak

8'

Stracił piłkę w ataku Mójta, ale gospodarze bez kontry, został im tylko wyrzut z autu

6'

Mocna centra z prawej strony w wykonaniu Rudola, ale piłka przeleciała ponad bramką. Jedyny plus dla gospodarzy to fakt, że bełchatowianie nie mogli wyjść z kontrą

5'

Fatalne zagranie gospodarzy, który łatwo pozbyli się piłki, ale gości, którzy wznowili grę z autu równie szybko pozbyli się futbolówki

3'

Długa piłka do Frączczaka, ale ten walcząc bark w bark z Mójtą nie zdołał opanować piłki, która wyleciała za linię końcową boiska

2'

Pierwsza akcja to klasyka, czyli zagrania do przodu, na walkę i wzajemne oddawanie sobie piłki

17:59

Początek meczu!

17:58

Trójka sędziowska na czele z Jarosławem Przybyłem wyprowadziła piłkarzy na murawę. Jeszcze przywitanie, losowanie i można grać!

17:57

Trzech graczy w obu zespołach musi dziś uważać, bo mają na koncie po trzy żółte kartki. Czwarta oznacza zawieszenie. W Pogoni są to Janota i Murawski, a GKS-ie Basta

17:51

W Szczecinie już wszystko gotowe do meczu. Na trybunach nie ma niestety zbyt wielu kibiców, ich liczba jest podobna jak w innych meczach. Gra Pogoni na pewno nie zachęca, aby przychodzić na stadion. Może dziś szczecinianie to zmienią?

17:47

GKS - rezerwowi: Emiljus Zubas - Grzegorz Baran, Michał Mak, Łukasz Wroński, Kamil Poźniak, Sebastian Olszar, Błażej Telichowski

17:46

Pogoń - rezerwowi: Dawid Kudła - Ricardo Nunes, Michał Walski, Michał Koj, Karol Danielak, Vladimirs Kamess, Łukasz Zwoliński

17:40

Po 24 kolejkach oba zespoły sa w drugiej połowie tabeli, ale wciąż mają szansę na czołową ósemkę. Bełchatowianie zajmują 11. miejsce i mają 30 punktów, a bełchatowianie są tuż za nimi na 12. lokacie, na swoim koncie zgromadzili 29 punktów. Ósma Lechia dla porównania ma 32 punkty

17:38

Dla obu zespołów dzisiejszy mecz jest bardzo ważny i wynik może mieć duże znaczenie w ostatecznym rozrachunku po 30. kolejkach kiedy to ligowa tabela zostanie podzielona na pół. Pogoń i GKS myślą o awansie do czołowej ósemki

17:31

25. kolejka T-Mobile Ekstraklasy rozpocznie się w Szczecinie. Pogoń zagra z GKS-em Bełchatów. Zapraszamy!

21:04

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA POGOŃ SZCZECIN - GKS BEŁCHATÓW

Pogoń Szczecin, GKS Bełchatów

Z każdą kolejną kolejką piłkarze Pogoni Szczecin mogą być coraz mniej spokojni o swój ligowy byt. W miniony piątek drużyna z Pomorza przegrała kolejny mecz, tym razem z Lechią Gdańsk 0:1 i obecnie plasuję się na dwunastym miejscu w tabeli z raptem punktem przewagi nad trzynastą Cracovią i czternastą Koroną. Słabe wyniki szczecińskiej drużyny i brak zwycięstwa wiosną sprawiają, że zaczęto spekulować o zwolnieniu Jana Kociana. Jeśli czeski szkoleniowiec nie wpłynie na postawę swoich zawodników niewykluczone, że wkrótce będzie musiał pożegnać się z pracą.

Rywalem Pogoni będzie GKS Bełchatów, który wciąż walczy o awans do grupy mistrzowskiej. Zespół Kamila Kieresia w poniedziałek przegrał pechowo z Ruchem Chorzów 0:1, chociaż w tamtym spotkaniu mógłby nawet zremisować. W doliczonym czasie gry rzut karny, który wykonywał Marcin Flis obronił golkiper "Niebieskich".