Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
2 : 3
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
20:01

Dziękuję za uwagę, z mojej strony to tyle. Zapraszamy na kolejne spotkanie - za pół godziny Górnik Łęczna podejmie na własnym boisku Wisłę Kraków. Relacja oczywiście w naszym serwisie. Mecz relacjonował dla Państwa Szymon Janczyk.

19:59

Statystyki:

Podbeskidzie - Pogoń

Strzały: 13 - 16 Celne: 3 - 7 Posiadanie piłki 45% - 55% Spalone: 0 - 2 Faule: 16 - 14 Rzuty rożne: 10 - 8 Dośrodkowania: 23 - 20 Kartki: brak

19:54

Nadal nie mam informacji o kibicach, niestety klub nie udzielił odpowiedzi na facebook'u ani na Twitterze.

94'

Koniec! Pogoń tryumfuje po wspaniałej końcówce spotkania.

93'

Tak zwany "centrostrzał" Frączczaka wpada za kołnierz Zajaca! Coś nieprawdopodobnego!

93'

CO ZA FINISZ POGONI !!! FRĄCZCZAK !!!

92'

ZAJAC ! Kapitalnie broni strzał z rzutu wolnego Frączczaka... Kilka centymetrów w bok i byłoby po sprawie!

91'

Staranowany Dąbrowski przed polem karnym Górali, to będzie groźna okazja dla Portowców.

90'

Malinowski pada w polu karnym i... karny?! NIE ! Hernani świetnie powstrzymywał piłkarza Podbeskidzia. Kibice Portowców odetchnęli z ulgą.

89'

Nic z tego, jeszcze próbuje poprawić Adu i niecelnie główkuje Patejuk.

88'

Malinowski powstrzymał Murayamę, przy piłce zespół gospodarzy. Malinowski chwilę później uderza na bramkę i mamy kolejny korner.

87'

Rzut rożny dla Górali po zablokowanym strzale Lenartowskiego.

86'

Kompletnie niekryty Dąbrowski dochodzi do dośrodkowania Golli i pakuje piłkę do siatki!

85'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL !!! DĄBROWSKI !!!

85'

Powoli już opadają z sił zawodnicy, Pogoń dzielnie walczy, dośrodkowanie i... rzut rożny.

84'

Podbeskidzie wznawia grę wrzutem z autu na połowie rywala, Hernani wygrał pojedynek główkowy.

83'

Lenartowski zmienia Demjana. Ojrzyński gra o utrzymanie wyniku.

82'

Aut dla Podbeskidzia, za chwilę szansę debiutu otrzyma Artur Lenartowski.

80'

Demjan się zastawiał, zastawiał aż w końcu grę wznowi Janukiewicz.

80'

Rudol w kierunku kolegów... Zajac...

79'

Korner, Bąk.

78'

Rzut wolny dla Portowców, okazja do dośrodkowania...

77'

Demjan do Patejuka, ten wpada w pole karne, jest faulowany ale podaje do Malinowskiego. Świetnie jednak broni Janukiewicz, będzie rzut rożny.

77'

Zajac długim wykopem wznawia grę.

75'

SOKOŁOWSKI! Gdyby to przymierzył... Malinowski na pełnej szybkości biegnie skrzydłem, dośrodkowuje w kierunku kolegi z zespołu a Marek Sokołowski nieczysto trafił w piłkę...

74'

Pogoń konstruuje atak, ale słabo im to wychodzi. Kontra Podbeskidzia.

72'

Dąbrowski zmienia Murawskiego.

72'

Jednak to Damian Chmiel opuszcza plac gry, wchodzi Piotr Malinowski. Zaraz kolejna zmiana w ekipie Dariusza Wdowczyka.

71'

Bąk w pole karne, pewnie wybija defensor gospodarzy i mamy wrzut z autu.

70'

Sokołowski centrował w pole karne, ale efekt jest taki, że grę z autu wznawiają Portowcy. Zaraz kolejna zmiana, zejdzie Sokołowski wejdzie Malinowski.

69'

Dwadzieścia minut do końca spotkania, czy Pogoń zdoła odmienić losy spotkania?

69'

Iwański napił się wody i może wykonać rzut rożny.

68'

Dobrze piąstkuje Zajac, z dystansu próbuje uderzać Bąk... niecelnie.

67'

Trochę chaotyczna akcja Pogoni przynosi jedynie rzut rożny.

66'

Bąk zmieni Lewandowskiego. Dobry wybór?

65'

Świetna kontra Górali, Górkiewicz zagrywa w pole karne ale lepsi okazali się defensorzy drużyny gości.

64'

Pietrasiak wybija futbolówkę po dośrodkowaniu Małeckiego. Za chwilę na boisku pojawi się Kuba Bąk.

63'

Zmiana potwierdzona, na boisku melduje się Patryk Małecki.

63'

Płaskie dośrodkowanie Iwańskiego nie przynosi efektu.

62'

I jest faulowany przez Murayamę. Kartki brak.

61'

Kontra Patejuka zatrzymana, ale chwilę później zawodnik Podbeskidzia drugi raz próbuje ataku - tym razem udanie.

60'

Będzie za chwilę zmiana w zespole Portowców. Aktywnego Dominika Kuna zmieni Patryk Małecki.

59'

Było blisko! Najpierw strzał Golli blokuje Górkiewicz, później również strzał Kuna został zatrzymany przez obrońców a na końcu niecelnie uderzał Rudol.

59'

Kolejna kontra Podbeskidzia, ale szybko tracą piłkę i z akcją rusza Kun.

57'

Znów dobra akcja Podbeskidzia, Demjan mógł zdobyć bramkę ale piłkarze Pogoni ratują sytuację.

57'

Na przedpolu stał Adu Kwame, który uderzał na bramkę ale trafił w Demjana.

55'

I jeszcze rzut rożny dla Górali.

54'

Fatalnie Portowcy w obronie, Hernani głupim faulem ratuje sytuację.

53'

Marek Sokołowski kieruje piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu Damiana Chmiela!

53'

GOOOOOOOOOOOOOOL !!! SOKOŁOWSKI !!!

52'

Nie było zagrożenia, goście wybijają piłkę i znów w posiadaniu Podbeskidzie.

51'

Golla fauluje Demjana, rzut wolny z niebezpiecznej odległości.

50'

49'

Naciskają Portowcy, to on po przerwie częściej są przy piłce.

49'

Słabe podanie od Golli w kierunku Zwolińskiego bodajże.

47'

Kontra Pogoni, Murayama do Murawskiego a ten nieudanie próbował zagrać do kolegi z zespołu.

46'

I już pierwszy rzut rożny po przerwie. Podbeskidzie, tradycyjnie Iwański.

19:03

No to zaczynamy drugą część spotkania! Portowcy pójdą za ciosem?

46'

Potwierdzenie zmiany.

19:01

Patejuk za chwilę zamelduje się na boisku! Zmieni słabego Trochima.

18:57

Wracamy już powoli na stadion miejski w Bielsku, nie mam na razie informacji na temat liczby kibiców.

18:54

Jest śmiesznie :-)

18:53

Kilka słów o pierwszej połowie. Podbeskidzie wyraźnie przeważało przez pierwszy kwadrans, może nawet pierwsze dwadzieścia minut ale potem pałeczkę przejęli Portowcy. Na wyróżnienie zasługuje dziś bardzo aktywny Frączczak a także Lewandowski, którzy napędzają większość akcji zespołu. Na minus na pewno Murayama, który notuje mnóstwo strat i nie gra zespołowo. W drużynie gospodarzy niewidoczny Demjan, słabo gra Sloboda. Kogo można wyróżnić? Chyba Damiana Chmiela, który kilkukrotnie zagroził bramce rywala.

18:51

@xxxWKSxxx - postaram się za chwilę dowiedzieć. Doping całkiem niezły ;-)

18:50

Statystyki:

Strzały: 5 - 9 Celne: 2 - 4 Posiadanie piłki: 46% - 54% Spalone: 0 - 2 Rzuty rożne: 4 - 4 Dośrodkowania: 8 - 8 Faule: 9 - 7 Kartki: 0 - 0

18:47

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń SzczecinPodbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin

45'

Koniec pierwszej części gry!

45'

Kolejny korner dla Górali, Iwański znów na krótki słupek ale ten szablon piłkarze Pogoni już znają i radzą sobie z nim bez problemu.

44'

Frączczak! Nie trafił główką w bramkę, kolejna groźna akcja gości!

43'

ZAJAC !!! Ależ parada Słowaka! Świetna akcja Kuna, zablokowany jednak ten zawodnik ale po chwili dobija Zwoliński i wtedy świetnie broni Zajac!

43'

Portowcy... trzymają się za ręce... :)

42'

Kolejny rzut wolny, tym razem pod drugą bramką. Murayama faulował Górkiewicza.

41'

Bez zagrożenia, faul piłkarzy Pogoni w polu karnym Podbeskidzia.

40'

Rzut wolny dla Pogoni.

39'

Niekonwencjonalne wykonanie Kuna zaskoczyło... wszystkich. Okazji do kontry nie wykorzystali jednak piłkarze Podbeskidzia.

39'

Lewandowski! Wbiegł w pole karne i wywalczył tylko rzut rożny. Tylko, bo była świetna okazja do strzelenia gola.

38'

Trochim pada w polu karnym, ale o rzucie karnym nie ma mowy. Trochim dodatkowo zagrał ręką.

37'

Sloboda wybija piłkę z linii bramkowej po strzale Mateusza Matrasa!

36'

Korner dla gości, Zwoliński wygrał pojedynek z Koniecznym.

35'

Murayama zdecydowanie przesadza dziś z próbami dryblingu.

34'

Bardzo dobra piłka Murawskiego do Lewandowskiego, ale ten na spalonym.

33'

Piłka krąży od piłkarzy w granatowych do piłkarzy w białych koszulkach. Nie potrafią jej jednak utrzymać.

32'

Zajac wznawia od bramki, znów chaotyczna akcja Pogoni.

31'

Rzut wolny przyniósł korner dla gospodarzy.

30'

Gwizdek. Wolny dla Górali, wykonuje Iwański a Musiał po raz pierwszy w historii używa "szpreja"

29'

Znakomite podanie od Murawskiego do Zwolińskiego, ten przyjmuje i pewnie kieruje piłkę do siatki. Zajac bez szans.

29'

REMIS ! ZWOLIŃSKIII !!!

28'

Kolejna akcja duetu Lewandowski - Frączczak.

28'

Frączczak dostał podanie od Murawskiego, Zajac odważnym wyjściem go powstrzymał... Nie ma rzutu karnego, dobra decyzja sędziego.

26'

Lewandowski do Frączczaka... słupek!!!

25'

I znów: przechwyt-strata. Górale idą z kontrą, którą faulem przerywa Rudol.

23'

Murayama niepotrzebnie wdał się w drybling i zastopował kontratak Pogoni.

22'

Maciej Iwański w polu karnym, strzela ale na posterunku Janukiewicz.

21'

Zajac dokładnym wykopem uruchomił akcję, ale Sloboda nie opanował dobrze piłki.

21'

Murayama w polu karnym rywala... Brakowało mu wsparcia kolegów.

20'

Kto jest liderem ? ;-)

19'

Drugi strzał Koniecznego, tym razem nieco słabszy.

18'

Sebastian Rudol upomniany słownie przez arbitra, Podbeskidzie wciąż przeważa.

17'

Nieudana próba kontrataku Podbeskidzia, ale wciąż przy piłce Górale.

16'

Na razie gra wygląda tak: przechwyt-strata-przechwyt-strata.

15'

Z rzutu wolnego na własnej połowie wznawiają piłkarze Pogoni.

13'

Piękna akcja Portowców, Frączczak przyjmuje piłkę w szesnastce, oddaje strzał i... świetnie broni Zajac!

12'

Pogoń rozgrywa piłkę w obronie, chwila spokoju w grze.

11'

Sloboda w dogodnej sytuacji strzela ponad poprzeczką!

10'

Pogoń chce się odegrać, bezskutecznie. Dośrodkowanie Frączczaka nie znajduje celu.

9'

Świetne dośrodkowanie Iwańskiego, Konieczny strzela pierwszą bramkę w sezonie po małym błędzie Janukiewicza.

9'

GOOOOOOOOOOOOOOOL !!! KONIECZNY !!!

9'

Znów w ataku gospodarze, rzut rożny dla Górali.

7'

Przechwyt Slobody, idzie z akcją Podbeskidzie... wbicie piłki w szesnastkę i dobra interwencja Golli.

6'

Zajac dobrze wyszedł na przedpole, znów długa piłka do Zwolińskiego nie przyniosła rezultatu.

5'

5'

Wybijają Bielszczanie w kierunku Chmiela, niecelnie.

4'

Pierwszy korner po akcji Murayamy i Frączczaka.

4'

Przejęcie Hernaniego ale chwilę później piłka wraca w posiadanie Górali.

4'

Wrzut z autu dla gospodarzy na połowie Pogoni.

3'

I to był pierwszy błąd arbitra w tym sezonie. Szybko...

2'

Świetna piłka od Kuna do Zwolińskiego, ten jednak na spalonym.

2'

Matras faulował Chmiela.

1'

Już pierwsza akcja Pogoni zatrzymana w polu karnym gospodarzy.

18:01

Gramy! Pierwszy gwizdek w pierwszym spotkaniu tego sezonu!

18:00

Smak mundialu: gramy Brazucą!

18:00

Zapomniałem dodać, że do Podbeskidzia wrócił ich bohater-Janosik: Robert Demjan.

17:59

Podbeskidzie: 13 spotkań u siebie bez porażki. Pogoń: 7 meczów bez zwycięstwa.

17:58

Przywitanie obydwu zespołów.

17:57

Zaczynamy Ekstraklasę! Piłkarze wychodzą na murawę!

17:55

Uff :-)

17:50

W Pogoni brakuje dziś dwóch najlepszych zawodników w poprzednim sezonie: Marcina Robaka i Takafumiego Akahoshiego. Do Podbeskidzia powrócił za to Sylwester Patejuk. Kto lepiej wyjdzie na tych transferach?

17:45

15 minut do startu Ekstraklasy! Cieszycie się razem z nami? Nie oczekuję innej odpowiedzi :-)

17:40

Spotkanie poprowadzi Tomasz Musiał. W poprzednim sezonie mecze Podbeskidzia i Pogoni prowadzone przez tego arbitra kończyły się najczęściej remisem. Górale remisowali z takimi zespołami jak Zagłębie, Lech i Śląsk a także przegrali z Górnikiem, natomiast Pogoń wygrała z Widzewem, dwukrotnie remisowali z Zawiszą i raz z Górnikiem Zabrze.

17:35

Trwa rozgrzewka.

17:30

Pogoń Szczecin

66. Dawid Kudła, 8. Jakub Bąk, 3. Maciej Dąbrowski, 10. Patryk Małecki, 15. Hubert Matynia, 16. Michał Walski, 17. Maksymilian Rogalski

17:30

Ławki rezerwowych:

Podbeskidzie Bielsko-Biała

33. Michal Pesković, 30. Piotr Tomasik, 27. Adam Deja, 22. Artur Lenartowski, 8. Piotr Malinowski, 13. Sylwester Patejuk, 18. Bartosz Śpiączka.

17:26

Ciekawostki od Ekstraklasy:

17:17

17:15

W składzie Podbeskidzia zabraknie dziś zawieszonego Sebastiana B., który wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu.

17:10

Pogoń gotowa!

17:10

Została jeszcze chwilka do rozpoczęcia spotkania, więc zapraszam do lektury zapowiedzi autorstwa Przemysława Drewniaka - KLIK!

17:02

Podbeskidzie Bielsko-Biała zagra dziś w takich koszulkach. Podobają wam się?

16:59

Gotowi? My tak! Za godzinę powraca Polska Ekstraklasa! Na początek starcie Podbeskidzia Bielsko-Biała z Pogonią Szczecin. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku? Typujcie w komentarzach!