17:36

94'

Koniec meczu! Polska remisuje 2-2 ze Szwajcarią. Jesień 2014 bez porażki!

93'

Cionek faulem powstrzymał Shaqiriego, który kapitalnie ograł właśnie stopera reprezentacji Polski i będącego obok Jodłowca. Ciekawie rozegrany rzut rożny, płasko w pole karne do Shaqiriego, ale ten niedokładnie uderzył.

92'

Glik po rzucie rożnym, tym razem nogą, ale ponad bramką!

90'

3 minuty - tyle doliczył sędzia Jakobsson do regulaminowych 90.

90'

My chcemy gola! Polacy, my chcemy gola! - niesie się po stadionie we Wrocławiu.

89'

Wielka szkoda, bo gra naszej reprezentacji w drugiej połowie była o wiele lepsza niż w pierwszej połowie i Szwajcarzy nie mieli zbyt wielu okazji do strzelenia bramki. Gdy już ją mieli - wykorzystali ją z zimną krwią. Fabiański raczej bez szans na skuteczną interwencję.

88'

Fabian Frei płaskim strzałem pokonał z 18. metra Łukasza Fabiańskiego! 2-2!

87'

Teodorczyk wychodził już na pozycję sam na sam po prostopadłym podaniu Rybusa, ale sędzia odgwizdał spalonego.

86'

Mila zbyt słabo podawał na prawo do Milika i akcja nieco straciła na impecie. Napastnik Ajaxu musiał zwolnić, przełożył sobie futbolówkę na lewą nogę i uderzył z dystansu, ale zbyt słabo by zaskoczył dobrze dysponowanego Burkiego.

83'

Kuriozalna sytuacja na murawie we Wrocławiu! Faulem kontrę Szwajcarów przerywa Żyro. Mehmedi głośno i dosadnie upomina się o żółtą kartkę, po czym sędzia pokazują ją...Milikowi. Po chwili konsternacji arbiter zawołał Żyrę i pokazał mu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

82'

Schonbachler przerywa faulem akcję Żyry, który minął wprowadzonego niedawno zawodnika Szwajcarii lewą flanką i już zmierzał w pole karne! Uzasadniona żółta kartka.

81'

Na raty łapie piłkę Łukasz Fabiański po strzale z rzutu wolnego. Piłka odbiła się jeszcze od muru i wysokim łukiem spadała pod poprzeczkę bramki Polaków.

79'

W drugiej połowie wyraźnie lepiej Polacy grają pressingiem, przez co Szwajcarzy mają problem ze skonstruowaniem groźnej akcji.

78'

Słupek po strzale Rybusa ratuje Helwetów od utraty bramki!

77'

Boisko opuszcza strzelec jedynej bramki dla Szwajcarów, Josip Drmic. Zastępuje go Marco Schonbachler.

76'

Długo nic nie działo się w polu karnym Polaków, dlatego warte odnotowania jest dobra wrzutka Moubandje, którą jednak dobrze ponownie wyłapał Fabiański. Dobry mecz lewego obrońcy Helwetów.

74'

Mila na bok do Teodorczyka, ale nasz napastnik na minimalnym spalonym.

72'

Kibice we Wrocławiu śpiewają hymn Polski.

71'

Łukasz Broź ukarany za próbę wymuszenia rzutu karnego, choć to chyba kolejna zbyt pochopna decyzja sędziego z indywidualnym ukaraniem gracza.

69'

Faul Cionka, po którym obrońca powinien obejrzeć żółtą kartkę, ale sędzia Jakobsson tym razem oszczędził reprezentanta Polski.

69'

A taką bramkę strzelił Arkadiusz Milik. Palce lizać!

68'

Kolejna zmiana w reprezentacji Polski. Za Krychowiaka wchodzi Teodorczyk i wracamy do ustawienia z dwoma napastnikami.

67'

Mila ukarany żółtą kartką, choć chyba zbyt pochopna decyzja sędziego Jakobssona.

65'

Żyro ukarany żółtą kartką za faul na Langu.

64'

40 133 widzów mamy dziś na wrocławskim stadionie. Do kompletu publiczności zabrakło więc niecałych dwóch tysięcy.

64'

Burki uprzedza Milika, wybijając piłkę, będąc już poza polem karnym!

63'

Za Gelsona Fernandesa wejdzie Fabian Frei.

63'

Wyjątkowa chwila na stadionie we Wrocławiu. Na boisku pojawia się Sebastian Mila, witany owacjami na stojąco. Zmienia od Roberta Lewandowskiego.

63'

A za Stockera pojawia się w reprezentacji Szwajcarii Mehmedi.

62'

W jakim gazie jest ten chłopak! Piłka przeszła nad Drmiciem, który jako jedyny w murze nie podskoczył i piłka zatrzepotała w siatce po strzale w okienko!

62'

Żyje stadion we Wrocławiu. Tym bardziej, że na boisku pojawi się zaraz ulubieniec kibiców, Sebastian Mila!

61'

Milik z wolnego, 2-1!!!

60'

Żółta kartka dla Burkiego za bezpardonowy atak na Roberta Lewandowskiego poza polem karnym. Będzie rzut wolny z 17. metra.

59'

Jeszcze jeden, jeszcze jeden - kibice we Wrocławiu są jednomyślni.

59'

Kuriozalna sytuacja! Cionek źle wybijał piłkę, przed Fabiańskim znalazł się napastnik Szwajcarii, piłkę odbił Fabiański, a ostateczne zagrożenie oddalili środkowi obrońcy reprezentacji Polski!

58'

Olkowski w doskonałej sytuacji po podaniu Rybusa! Skrzydłowy reprezentacji Polski wypuścił bocznego obrońcę w pole karne, ale ten źle dogrywał piłkę wzdłuż pola bramkowego! Po rzucie rożnym główkował Glik, ale tuż nad bramką!

56'

Długo teraz utrzymujemy się przy piłce, w końcu Milik zagrywa do Lewandowskiego, ale podczas dryblingu napastnik Bayernu zgubił piłkę przed polem karnym.

54'

Pewne wyjście Łukasza Fabiańskiego do dośrodkowania z rzutu rożnego. Dobrze wprowadził się do gry nasz rezerwowy bramkarz.

53'

I kolejna zmiana. Za Kucharczyka pojawia się na boisku Żyro.

53'

Łukasz Broź za Artura Jędrzejczyka.

50'

W odpowiedzi Kasami, ale dobra interwencja Łukasza Fabiańskiego, który bez trudu łapie strzał pomocnika Szwajcarii.

49'

W polu karnym z piłką odwrócił się Lewandowski, ale Burki kapitalnie broni strzał kapitana reprezentacji Polski!

47'

A Milik wszedł za Zielińskiego.

48'

Po wejściu Milika z przodu jest Lewandowski i ktoś z wymieniającej się dwójki Milik - Kucharczyk.

47'

Również również w naszej drużynie. Za Boruca wchodzi Fabiański.

47'

Zmiana w reprezentacji Szwajcarii. Za Inlera pojawia się Behrami.

46'

Druga połowa już się zaczęła!

21:41

W zespole Szwajcarów bardzo dobre zawody rozgrywa Josip Drmic, który nęka naszych obrońców raz po raz indywidualnymi akcjami. Solidnie daje się we znaki również Xherdan Shaqiri, który w pojedynku piłkarzy Bayernu prezentuje się póki co lepiej od Roberta Lewandowskiego.

21:41

Mecz towarzyski: Polska - SzwajcariaMecz towarzyski: Polska - Szwajcaria

21:39

Do 45 minuty bohaterem meczu był bezapelacyjnie Artur Boruc, który zaliczył kilka wspaniałych interwencji, ratując nasz zespół od utraty kolejnych bramek. Jednak golem na 1-1 dołączył chyba do niego Jędrzejczyk i to tych dwóch piłkarzy w naszej drużynie zasługuje na najwyższe noty. Popularny "Jędza", prócz bramki, często podłącza się do akcji ofensywnych i solidnie wywiązuje się ze swoich zadań w defensywie.

21:37

Tak cieszył się po zdobyciu bramki Artur Jędrzejczyk

21:35

Szczęśliwie w samej końcówce Polacy strzelają wyrównującego gola, a strzelcem bramki jest Artur Jędrzejczyk.

47'

Koniec pierwszej połowy.

46'

Krótkie rozegranie z rzutu rożnego, dośrodkowanie Rybusa i Jędrzejczyk nabiegł na krótki słupek, po czym skierował piłkę do bramki obok bezradnego Burkiego!

46'

1-1, Jędrzejczyk!!!

45'

Strzał Jędrzejczyka, ale blokowany i będzie rzut rożny.

44'

Strzały Szwajcarów z bardzo bliska, sami nie mogą uwierzyć, jak w takiej sytuacji nie zdobyli bramki! Kapitalnie zachował się Olkowski, który zaasekurował Boruca i powstrzymał dobitkę, wybijając piłkę z bramki!

42'

Boruc! Olkowski! Boruc! Kanonada Szwajcarów na bramkę Polaków, ale powstrzymaliśmy to oblężenie!

41'

Rybus nie zdążył zamknąć dośrodkowania Jędrzejczyka! Skuteczność Polaków w "5" rywala - tragiczna.

39'

Świetnie na małej przestrzeni utrzymał piłkę Lewandowski i odegrał do Zielińskiego. Pomocnik Empoli jednak fatalnie odgrywał piłkę kapitanowi naszej reprezentacji.

37'

Pomocnik reprezentacji Polski za faul na Kasamim dostaje żółtą kartkę.

37'

Niedokładnie Rybus z prawej strony podawał na środek, ale Jodłowiec stopuje kontrę Helwetów.

35'

Burki w ostatniej chwili uprzedza Lewandowskiego i piąstkuje piłkę sprzed głowy Polaka!

32'

Świetnie obrońcę zblokował Lewandowski, dzięki czemu ułatwił Kucharczykowi dojście do piłki i dośrodkowanie jej sprzed pola karnego, ale skrzydłowy reprezentacji Polski zagrywa tak, że Lang bez problemu blokuje wrzutkę.

31'

Moubandje z lewej strony zszedł do środka i zostawił piłkę Shaqiriemu, ten z prawej nogi uderzył w kierunku bramki, ale Glik ofiarnie głową wybił futbolówkę na rzut rożny!

29'

Kucharczyk w prostej sytuacji daje się złapać na spalonego.

28'

Stocker z lewej strony otrzymał piłkę od Drmicia i dośrodkował ją w pole karne, ale główkę wygrywa Glik.

24'

Inler powstrzymuje Lewandowskiego i natychmiast zagrywa prostopadle do Drmicia! Szwajcar znalazł się w polu karnym, z łatwością okiwał Cionka, kolejnemu obrońcy chciał jeszcze założyć "siatkę" i dopiero strzelić, ale na to już nie pozwolił Glik.

22'

Przy rozgrzewającym się Mili pojawił się ktoś ze sztabu szkoleniowego reprezentacji, a trybuny natychmiast zaczęły skandować nazwisko zawodnika Śląska. Ten wrócił jednak na ławkę, a na rozgrzewkę ruszyli inni Polacy.

22'

Stockera w polu karnym powstrzymuje Jędrzejczyk, wybijając futbolówkę w głąb pola. Szwajcarzy przejęli piłkę i spokojnie, z mozołem konstruują kolejną akcję.

20'

Kucharczyk zdecydował się na uderzenie z dystansu, choć była okazja do lepszego rozegrania tej akcji. Skrzydłowy Legii miał przed sobą jeszcze kilku kolegów z reprezentacji. Strzał jednak mocno niecelny.

18'

Zbyt krótkie zagranie z rzutu rożnego, obrońcy wybijają piłkę, a ta trafia pod nogi Zielińskiego. Młody pomocnik zdecydował się na natychmiastowe uderzenie, ale piłka minęła lewy słupek bramkarza Szwajcarii o kilka metrów.

18'

Jakby na zaprzeczenie moich słów - Lewandowski! Akcja z lewej strony, Robert uderzył z powietrza, ale Burki zdołał sparować na rzut rożny!

16'

Szwajcarzy są spokojniejsi po zdobyciu bramki i dokładniej konstruują swoje akcje, praktycznie każdy ich atak jest bardzo groźny. Z tyłu są z kolei poukładani i ciężko naszym piłkarzom dojść do pozycji strzeleckiej.

15'

Trójka naszych reprezentantów już się rozgrzewa, wśród nich jest między innymi Sebastian Mila. Przez trybuny przechodzą natomiast kolejne fale.

15'

Wielbłąd Krychowiaka! Z połowy boiska chciał dograć głową do Boruca, zrobił to jednak zbyt lekko i Shaqiri wybiegał sam na sam z Borucem, minął polskiego bramkarza, ale wyniósł się za daleko od bramki i jego strzał zdążył wyłapać nasz golkiper!

13'

Po raz kolejny dobra akcja Szwajcarów, na lewej stronie dużo miejsca miał Moubandje, ale obrońca Helwetów zepsuł dośrodkowanie i nasi obrońcy nie mieli problemów z wybiciem.

10'

Znowu Shaqiri prostopadle do Drmicia, ale tym razem napastnik Szwajcarii lepiej pilnowany i pod presją źle uderzył na bramkę Boruca.

10'

Zieliński w bardzo wyraźnie zagrywa ręką, ale sędzia nie pokazał mu żółtej kartki.

8'

Znowu akcja prawą stroną. Olkowski do Kucharczyka, ten znowu płasko dogrywał w pole karne, ale obrońcy bez trudu wybijają futbolówkę.

8'

Kucharczyk przejął złe podanie i ruszył prawą flanką, ale jego dośrodkowanie bardzo nieudane.

6'

Shaqiri prostopadle do Drmicia, napastnika Leverkusen nie upilnował Paweł Olkowski i Szwajcar bez problemu pokonuje Artura Boruca.

5'

Niestety, 0-1. Josip Drmic.

2'

Rybus - Lewandowski - Jodłowiec. Trójkowa akcja z lewej strony pola karnego, zagranie Legionisty wzdłuż bramki, ale nie zdążył zamknąć tego podania drugi z piłkarzy Legii, Michał Kucharczyk.

2'

Kucharczyk nie trafił w piłkę pół metra przed bramką!

20:46

ZACZYNAMY!

20:45

20:44

Hymny odśpiewane, pierwszy gwizdek sędziego Jakobssona już za kilka chwil.

20:40

Wychodzą na boisko!

20:37

Ciekawa statystyka naszych spotkań ze Szwajcarami. Mierzyliśmy się z nimi trzykrotnie i wszystkie te mecze zakończyły się wygraną reprezentacji Polski. Przedłużymy passę?

20:29

Do pierwszego gwizdka sędziego zostało już tylko 15 minut!

20:23

W takich koszulkach na rozgrzewkę wychodzą reprezentanci Polski. Wsparcie dla Kamila Grosickiego, który w meczu z Gruzją złamał rękę, to dowód na świetną atmosferę panującą w reprezentacji. Czy można stwierdzić, że wyniki robią drużynę?

20:21

W niemieckich mediach mecz Polska - Szwajcaria jest pojedynkiem dwóch gwiazd. Naprzeciw sobie zagrają Robert Lewandowski i Xherdan Shaqiri, zawodnicy Bayernu Monachium. Który z nich wróci do klubu w lepszym humorze?

20:07

Ławki rezerwowych

Polska - Szczęsny, Fabiański – Szukała, Janicki, Broź, Linetty, Mączyński, Żyro, Gajos, Mila, Milik, Teodorczyk

Szwajcaria - Hitz, Mvogo – Djourou, Behrami, Frei, Seferovic, Schonbachler, Mehmedi

19:51

Są już składy!

19:38

Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie pan Kristinn Jakobsson z Islandii. 45-letni arbiter czterokrotnie gwizdał reprezentacji Polski. Mecze te dwukrotnie zakończyły się zwycięstwami i dwukrotnie remisami naszej kadry.

19:33

Przed nami bardzo ciekawe spotkanie ze względu na poziom przeciwnika, jego sposób gry. Myślę, że to doskonała okazja, aby sprawdzić kilku zawodników. Na pewno po połówce zagrają Artur Boruc i Łukasz Fabiański. Wierzę gorąco w to, że będziemy walczyć o zwycięstwo i podtrzymamy dobrą passę. - tak na konferencji przedmeczowej wypowiedział się Adam Nawałka.

19:27

Zapraszamy na relację LIVE z meczu towarzyskiego, w którym reprezentacja Polski podejmie kadrę Szwajcarii!