NiemcyEkstraklasa.net
0 : 0
PolskaPolska
22:35

Bardzo solidny mecz Polaków w defensywie, ale znacznie gorszy w grze w ofensywie. Przeciwko tak rezerwowej drużynie Niemiec, Biało-Czerwoni nawet bez Lewandowskiego i Błaszczykowskiego powinni byli stworzyć zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych, które w tym meczu były tylko po stałych fragmentach gry w pierwszej połowie. Remis z zachodnim sąsiadem staje się jednak faktem, oby tak w eliminacjach. Za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec! Niemcy remisują z Polską 1:1!

91'

Mustafi nieprzyjemnie upadł na murawę, ale szybko się pozbierał. Piłka w grze.

91'

Zupełnie nieudany strzał z dystansu jednego z gospodarzy.

90'

Schodzi z boiska Rybus, a w jego miejsce Wolski.

89'

Wilusz efektownie zatrzymał na prawym skrzydle Hahna.

87'

Gunter przewrócił się w polu karnym po starciu z Szukałą. Sędzia nakazuje grać dalej, choć mógł podyktować karnego.

86'

Wszołek świetnie wrócił za akcją Niemców i zatrzymał pędzącego Hahna.

84'

Wielkie zamieszanie po rzucie rożnym dla Niemców! Sytuacyjny strzał Hahna z pięciu metrów wybija na linii bramkowej Rybus!!!

82'

Ostatnia zmiana wśród gospodarzy. Schodzi Sorg, w jego miejsce Gunter.

80'

Schodzi z boiska Mateusz Klich, w jego miejsce Paweł Wszołek.

79'

Rybus huknął z rzutu wolnego, a odbita od muru piłka poszybowała na rzut rożny.

77'

W reprezentacji Niemiec zmiana Maxów: Arnold za Meyera.

75'

Jakiś drobny uraz Thiago Cionka. Debiutant po bardzo solidnym występie opuszcza plac gry. W jego miejsce Maciej Wilusz

71'

Zmiana w reprezentacji Niemiec. Wchodzi Jung, schodzi Volland.

68'

Kontratak Niemców, dośrodkowanie w kierunku Vollanda, ale tego uprzedził Szukała. Jeszcze obaj panowie zderzyli się głowami, co bardziej odczuł reprezentant gospodarzy.

67'

Polacy wreszcie zaatakowali większą ilością zawodników, jednak dośrodkowania Rybusa na razie nie docierają do napastników.

67'

Dobre podanie prostopadłe do Milika, ale ten został powstrzymany na 40. metrze przez... Ter Stegena!

65'

Piłka szybko wróciła do Polaków, ale uderzenie z dystansu Klicha zostało zablokowane.

64'

Była szansa na kontrę dla Polski, ale po niezbyt dokładnym podaniu Klicha, Milik stracił piłkę w narożniku pola karnego.

62'

Wawrzyniak dośrodkował w pole karne, gdzie Żyro wyprzedził Sorga, ale głową posłał piłkę obok bramki.

62'

Dośrodkowanie w pole karne, gdzie Cionek wybił piłkę głową, uprzedzając Hahna.

61'

Niemcy - PolskaNiemcy - Polska

61'

Około 37 tysięcy kibiców obserwuje na żywo to spotkanie.

60'

Godzina gry za nami. Wciąż 0:0 i dobra gra Polaków w defensywie.

58'

Meyer dopadł do piłki na 12. metrze przed bramką Boruca, ale uderzył nieczysto i polski bramkarz nie miał problemów z interwencją. Wciąż bez bramek.

54'

Opanował piłkę z prawej strony pola karnego Howedes, ale uderzył zbyt lekko by zaskoczyć Boruca.

54'

... oraz Linetty za Obraniaka.

53'

... Milik za Robaka...

53'

Zmiany w polskim zespole. Michał Żyro za Peszkę...

53'

Uderzenie z dystansu Draxlera zupełnie na wiwat.

51'

Szukała wybił czujnie piłkę po dośrodkowaniu Sorga.

50'

W polu karnym Szukała niepewnie zagrał piłkę głową pod nogi Meyera, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

49'

Błąd Cionka, który po kontrataku Niemców przepuścił piłkę w stronę Hahna, ale reprezentant Niemiec fatalnie dośrodkowywał.

46'

Wznawiamy grę.

46'

...Andre Hahn zmienił Goretzkę

46'

... Howedes za Rudigera...

46'

Zmiany w reprezentacji Niemiec. Ter Stegen za Zielera...

21:31

Niemcy są wyraźnie lepsi w drugiej linii, gdzie bez trudu radzą sobie polskimi pomocnikami. Podopieczni Loewa jednak nie są na razie w stanie przedostać się przez polską szczelną obronę, dzięki czemu Artur Boruc nie zanotował żadnej poważniejszej interwencji. Do poprawy jednak gra w ofensywie, gdzie Polacy próbują się przedostać do przodu bez ładu i składu.

45'

Koniec pierwszej połowy. Niemcy - Polska 0:0.

44'

Wawrzyniak efektownie minął na skrzydle dwóch rywali (!), po czym został zatrzymany przez Rudigera.

40'

Pięć minut do końca pierwszej połowy. Niemcy mają w polu przewagę, ale poza jedną sytuacją bardzo przyzwoicie w destrukcji gra polska defensywa.

36'

Olkowski dośrodkowuje w pole karne Niemców, gdzie Ginter wybija piłkę na korner. Ten jednak został zwieńczony nieudanym dośrodkowaniem Obraniaka.

35'

Volland zbyt łatwo przewrócił się po starciu z Olkowskim. Sędzia nawet nie pomyślał o rzucie karnym dla gospodarzy.

34'

Wawrzyniak przerwał groźną akcję Niemców. Chwilę później podobnym wyczynem popisał się Szukała. Polacy jednak nie potrafią utrzymać się przy piłce, przez co obrońcy mają sporo pracy.

33'

33'

Kolejne dośrodkowanie w polską szesnastkę spokojnie łapie Boruc.

32'

Peszko ratuje polską reprezentację! Dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego, gdzie strzał głową oddał Rudiger, ale piłkę na linii bramkowej zatrzymał reprezentant Polski!

32'

Meyer poradził sobie z Olkowskim, ale jego centrę przeciął Szukała. Rzut rożny.

31'

Kolejna dobra interwencja Cionka. Na razie to jest bardzo solidny występ obrońcy Modeny.

30'

Klich celnie uderzył z dystansu, ale Zieler obronił pewnie jego strzał.

28'

Krychowiak sfaulował rywala 30 metrów od własnej bramki. Draxler dośrodkował piłkę jednak wprost w ręce Boruca.

27'

Dośrodkowanie w pole karne, które pewnie chwyta Artur Boruc.

27'

Kolejny rzut rożny dla Niemców po interwencji Thiago Cionka.

26'

Szansa dla Niemców, Sorg dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie przepuścił ją Wawrzyniak, ale na nasze szczęście piłka odbiła się od nogi Goretzki i wpadła w ręce Boruca.

24'

Robak! Rybus zdołał z rożnego dośrodkować na głowę Robaka, ale ten uderzył ponad bramką.

23'

Peszko dogonił piłkę przed linią końcową po podaniu Obraniaka i wywalczył rzut rożny.

23'

Robak złapany na spalonym.

22'

Zbyt długa piłka w kierunku Peszki. Po starciu z polskim piłkarzem jeszcze za bandy reklamowe wyleciał Ginter. Od bramki wznowi grę Zieler.

20'

Cionek stracił piłkę w narożniku boiska, po czym sam odebrał ją rywalowi.

18'

Dobre dośrodkowanie w pole karne, gdzie celny strzał głową oddał Thiago Cionek. Piłkę łapie Zieler. Pierwsza szansa dla Polaków!

18'

Rzut wolny dla Polski po faulu Kramera. Do bramki niemieckiej około 40 metrów.

16'

Była szansa do kontry dla polskiego zespołu, ale w kiepskim stylu zmarnował ją Sławomir Peszko.

15'

Po kolejnej akcji Goretzki, Cionek wyjaśnia sytuację wybiciem na rzut rożny.

13'

Groźne uderzenie z 17 metrów Draxlera wyraźnie mija polską bramkę.

12'

Jeśli o mój typ chodzi, to na razie wyglądamy bardzo kiepsko w konstruowaniu akcji w ofensywie, a w defensywie pewnie tradycyjnie coś wpadnie, więc niestety 2:0 dla Niemców. Typ 'głowy', a nie 'serca' :)

11'

Thiago Cionek zanotował już kilka bardzo dobrych interwencji w defensywie. Nie widać u niego tremy związanej z debiutem w kadrze.

10'

Polacy znowu poradzili sobie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

10'

Draxler w pojedynku z Olkowskim wywalczył rzut rożny. Niemcy mają przewagę.

8'

Robak odegrał piłkę w pole karne do rozpędzonego Peszki, ale ten wypuścił za daleko piłkę i ta trafiła do Zielera.

7'

Po wybitej przed pole karne centrze Vollanda, stratę zaliczył Obraniak. Chwilę później jeden z gospodarzy wyjechał poza linię końcową. Piłkę ma Artur Boruc.

7'

Jeszcze jeden rzut rożny po akcji Kramera i interwencji Rybusa.

6'

Niemcy - Polska

6'

Uderzenie Draxlera z dystansu zostało zablokowane. Kolejny korner.

5'

Po dośrodkowaniu w pole karne biało-czerwonych, piłka spada pod nogi jednego z naszych piłkarzy, który wyjaśnił sytuację.

4'

Volland lewą stroną przedarł się w pole karne, gdzie zdążył go zablokować Cionek. Korner dla Niemców.

2'

Bardzo spokojny początek tego spotkania. Więcej przy piłce na razie są gospodarze.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

20:43

Kapitanami obu drużyn są Julian Draxler i Artur Boruc. Sędzią spotkania jest hiszpański arbiter międzynarodowy, David Fernandez Borbalan.

20:39

Piłkarze już na murawie Imtech Areny w Hamburgu. Czas na hymny narodowe.

20:31

Piętnaście minut do rozpoczęcia spotkania. Jaki obstawiacie wynik i kto zdobędzie bramki? Podawajcie typy w komentarzach.

20:26

Rezerwowi Polski: Radosław Janukiewicz, Wojciech Kaczmarek, Igor Lewczuk, Maciej Wilusz, Michał Żyro, Grzegorz Wojtkowiak, Adam Marciniak, Karol Linetty, Paweł Wszołek, Michał Pazdan, Rafał Wolski, Arkadiusz Milik.

20:25

Rezerwowi Niemców: Marc-Andre Ter Stegen, Andre Hahn, Sebastian Jung, Benedikt Howedes, Christian Gunter, Maximilian Arnold.

20:17

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. W reprezentacji Polski debiut zanotuje Thiago Cionek, natomiast w jedenastce naszych rywali znajdujemy tylko graczy, których w Brazylii (może poza Draxlerem) zobaczymy co najwyżej na ławce rezerwowych.

20:16

Nie ma co się oszukiwać - to nie będzie żaden wielki sprawdzian dla żadnej z drużyn. W zespole biało-czerwonych brakuje bowiem 'trójki z Dortmundu', bramkarzy Arsenalu oraz Eugena Polanskiego. W zespole Niemiec ledwie siedmiu piłkarzy z kadry na dzisiejszy mecz znalazło się w trzydziestce rywalizującej o mundial w Brazylii.

20:10

Polacy z Niemcami mierzyli się do tej pory 17-krotnie i ani razu nie byli w stanie zwyciężyć (5 remisów i 12 porażek). Paradoksalnie najbliżej triumfu było ostatnio, gdy w w 2011 roku Biało-Czerwoni prowadzili do 93. minuty 2:1, ale mecz i tak zakończył się remisem 2:2.

20:10

20:00

Zapraszamy na relację na żywo z meczu polskiej reprezentacji. Rywalem biało-czerwonych będzie dzisiaj reprezentacja Niemiec. Z naszymi zachodnimi sąsiadami mamy bardzo niekorzystny bilans. Z 17 spotkań zremisowaliśmy tylko pięć i zanotowaliśmy 12 porażek, bramki: 9-31.