Niedziela, 1 czerwca 2014, godz. 18:00
2 : 0
Lech PoznańLech Poznań
20:06

Na dziś to wszystko. Za dzisiejszą relacje dziękuje Wam Filip Błajet. To niestety ostatni mecz ekstraklasy, ale na pewno nie ostatnia relacja LIVE! na ekstraklasa.net! Czekają na Was relacje z meczów towarzyskich, a przede wszystkim z Mundialu w Brazylii!

20:04

Na wyróżnienie z pewnością zasługuje dziś atmosfera na Łazienkowskiej. Kibice naprawdę dali dzisiaj popis dopingowania.

20:03

Kibice Lecha dziękują swoim kibicom, którzy przyjechali za nimi do Warszawy. Z kolei fani gospodarzy chóralnie śpiewają.

20:03

Mistrz lepszy dziś od wicemistrza, ale samo spotkanie nie stało na najwyższym poziomie. Brakowało składnych, efektownych, kombinacyjnych akcji.

20:03

96'

Japoński arbiter zakończył spotkanie, Legia wygrywa w prestiżowym meczu!

96'

Orlando Sa zmienia Saganowskiego w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry.

95'

Mocne uderzenie Linettego za pola karnego minimalnie minęła lewy słupek bramki Kuciaka. Miałby spore problemy Słowak, gdyby piłka leciała w światło bramki.

95'

Strzelał Możdżeń, ale wysoko ponad poprzeczką. Kuciak ze spokojem śledził tor lotu futbolówki.

94'

Rzut wolny dla Lecha około 20 metrów od bramki Legii. Ręką zagrał Jodłowiec.

91'

Kownacki wywalczył rzut wolny pod bramką Legii, szybko wykonany i polu karnym znalazł się Henriquez. Panamczyk płasko dograł do Teodorczyka, ale zdążył powstrzymać napastnika Astiz.

90'

5 minut doliczonych przez Minoru Tojo.

90'

Krótko rozegrany i poznaniacy stracili piłkę.

89'

Dobra piłka z prawej strony Możdżenia, ale Kownacki nie dał rady skierować dośrodkowania głową do bramki. Tylko korner dla gości.

87'

Czy Lechitów stać jeszcze chociaż na jedno trafienie? A może Kolejorz zdoła wyrównać?

87'

Kownacki za bezbarwnego Hamalainena. Fin podjął dziś dużo złych decyzji boiskowych.

86'

Warto przypomnieć, że Bereszyński to były piłkarz Lecha...

85'

Nieporozumienie między Kamińskim i Kotorowskim, piłkę zabrał im Bereszyński. Obrońca Legii przelobował golkipera Lecha, nikt bramkarza nie ubezpieczał na linii bramkowej i druga bramka dla Legii!

85'

2-0!

84'

Jodłowiec mocno dośrodkował z prawej flanki, ale Kosecki nie zdążył do zagrania kolegi z zespołu.

83'

Ofensywna akcja Bereszyńskiego zastopowana przez Henriqueza. Tylko aut dla Legii.

80'

Pawłowski świetnie przyspieszył, wbiegł między trzech obrońców gospodarzy i znalazł się polu karnym. Skrzydłowy Lecha dograł do ustawionego w centrum pola karnego Claasena, który zdecydował się przyjąć piłkę, przez co został zastopowany przez Rzeźniczaka. Gdyby strzelał z pierwszej piłki...

80'

Kibice Lecha wystawili swoją oprawę: "Mistrz powróci".

79'

Na spalonym Łukasz Trałki po długim podaniu od obrońców.

78'

Dobre wejście Możdżenia, ale dośrodkowanie wprost pod nogi Astiza. Nieźle do akcji włącza się ustawiony na prawej obronie Lechita.

77'

Brzyski za płasko z rzutu rożnego, Teodorczyk wybił nogą za pole karne.

76'

Brzyski zdecydował się na zaskakujący strzał, ale Kotorowski był czujny i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Korner.

76'

Żółta kartka dla Łukasza Trałki za brzydki faul na Żyrze. Szansa na dośrodkowanie ze stałego fragmentu spod linii końcowej dla Legii.

75'

Za Dudę Helio Pinto na ostatni kwadrans meczu.

73'

Dobra okazja dla Teodorczyka, ale napastnika Lecha w ostatniej chwili przepchnął Rzeźniczak. Snajper gości mógł skierować głową piłkę do siatki.

72'

Dośrodkowanie z prawej flanki Możdżenia, Henriquez nie dał rady zamknąć akcji i sfinalizować jej strzałem.

69'

Dośrodkowanie Jodłowca z lewego skrzydła, minął się z piłką Kotorowski, a akcję zamykał Rzeźniczak. Obrońca gospodarzy nie dał rady jednak zmieścić piłki w bramce i tylko boczna siatka.

68'

Kosecki zmienia Kucharczyka, który nie zagrał dziś najlepszego spotkania.

68'

Huknął z dystansu Hamalainen, wypiąstkował piłkę Kuciak.

67'

W ostatnich minutach inicjatywę ma Lecha, Legia wycofana czeka na kontrataki.

66'

Centrował Pawłowski, Kuciak wypiąstkował futbolówkę z pola bramkowego.

66'

Bereszyński stracił piłkę pod swoim polem karnym na rzecz Pawłowskiego i ratował się faulem. Kolejna szansa ze stałego fragmentu gry.

66'

65'

Dryblował w polu karnym Kucharczyk, ale świetnie odebrał mu futbolówkę Wołąkiewicz.

63'

Kolejna kombinacyjna akcja Lecha i kolejne niedokładne dogranie Hamalainena. Brakuje dziś Finowi dokładności przy ostatnim podaniu.

62'

Szybka klepka Kolejorza, ale niecelne podanie z pierwszej piłki w wykonaniu Hamalainena.

61'

Claasen strzelał z szesnastu metrów, ale trafił wprost w nogi przebiegającego obok Pawłowskiego. Coraz groźniej atakuje Lech.

60'

Dobra, miękka piłka Jodłowca do Kucharczyka, ale na ofsajdzie zawodnik gospodarzy.

60'

Próba z dystansu Dudy, ale mało siły i kilka metrów obok bramki. Kotorowski zacznie od bramki.

59'

Z prawego skrzydła dośrodkował Możdżeń, piłka minęła defensorów Legii i spadła pod nogi Hamalainena, który trafił w łokieć Rzeźniczka. Futbolówka po rykoszecie w rękach słowackiego golkipera.

58'

Teodorczyk dostał piłkę od Pawłowskiego na piąty metr, ale najlepszy snajper Lecha został potrojony i ostatecznie stracił posiadanie piłki bez strzału.

57'

29 741 kibiców na dziś na stadionie Legii.

56'

Hamalainen próbował kropnąć z dystansu, ale trafił w plecy Astiza.

55'

Claasen już na boisku. Zgodnie z oczekiwaniami zmienił Lovrencsicsa.

55'

Niezła szarża Dudy zakończona dośrodkowaniem spod końcowej linii, ale Kotorowski był w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie.

54'

Lovrencsics zaraz opuści boisko, w jego miejsce pojawi się Claasen.

54'

Lechici próbują coraz wyższym pressingiem zaskoczyć gospodarzy.

53'

Kuciak pewnie wyłapuje dośrodkowanie węgierskiego skrzydłowego z prawej flanki.

52'

Na boisku leży Brzyski, który źle postawił stopę po przeskoczeniu wślizgu Trałki.

51'

Legia dalej częściej w posiadaniu piłki, gospodarze spokojnie wyprowadzają akcję z własnej połowy boiska.

50'

Dośrodkowywał Lovrencsics na piąty metr, gdzie pewnie centrę wyłapał Kuciaka. Za głęboko wrzucił Węgier.

50'

Astiz faulował Pawłowskiego blisko pola karnego, będzie szansa na wrzutkę.

49'

Czy teraz Lech się otworzy, a spotkanie zrobi się ciekawsze? Czy na szturmowe ataki Kolejorza trzeba będzie jeszcze poczekać?

48'

Chorwat mocno uderzył w środek bramki, Kotorowski rzucił się w swój lewy róg i piłka wpadła do siatki. Piąty gol Vrdoljaka w sezonie!

47'

Rzut karny podyktowany za zagranie ręką Karola Linettego.

46'

KARNY DLA LEGII!

46'

Od środka zaczęli Legioniści po gwizdku japońskiego arbitra. Piłka w grze.

46'

Kędziora ukarany żółtą kartkę w pierwszej połowie zmieniony przez Możdżenia.

19:08

Miejmy nadzieje, że w drugiej połowie będzie więcej okazji bramkowych i składnych akcji, a mniej niezdrowych emocji.

18:57

W ekipie gospodarzy widoczny brak Radovicia, który w trudnych momentach mógłby wziąć grę na siebie. Dudzie tego brakuje, przynajmniej w pierwszej części spotkania.

18:57

W Lechu niewidoczny przede wszystkim Hamalainen, który powinien częściej pokazywać się do gry. Brakuje jego inteligencji boiskowej i prostopadłych podań.

18:55

Legia przeważa w posiadaniu piłki, ale nie przekłada się to na sytuacje bramkowe. Brakuje ostatniego podania albo celnego dośrodkowania.

48'

Japończyk gwizdnął po raz ostatni w pierwszej odsłonie spotkania, do przerwy 0-0!

48'

Kontra Lecha zakończona mocnym uderzeniem sprzed pola karnego Pawłowskiego, ale strzał minął bramkę Kuciaka w bezpiecznej odległości.

47'

Prostopadłe podanie Linettego w pole karne łatwo wychwycone przez słowackiego bramkarza.

46'

Sędzi doliczył trzy minuty, jeszcze 180 sekund emocji.

45'

Żółtko także dla Jodłowca za agresywną reakcję na faul Lechity.

45'

Żółta kartka dla Linettego za faul na Jodłowcu.

45'

Linetty ostro zaatakował Jodłowca, mała zadyma na boisku po nerwowym zachowaniu pomocnika Legii.

43'

Po zderzeniu z Saganowskim leży na murawie Łukasz Trałka.

41'

Kontra gości. Pawłowski zagrał przed pole karne do Hamalainena, który przyjął piłkę po złym zagraniu Rzeźniczaka. Fin wstrzymał akcję i uderzył z szesnastu metrów. Pewna interwencja Kuciaka, zabrakło siły w uderzenie pomocnika poznaniaków.

40'

Dośrodkowanie Brzyskiego ze stałego fragmentu gry, po raz kolejny dobrze wybite przez Teodorczyka. Słabo bije dziś kornery defensor gospodarzy.

39'

Przy próbie interwencji ucierpiał Kotorowski, któremu sztab medyczny Lecha udziela pomocy.

38'

Bardzo blisko gola dla gospodarzy! Kucharczyk podał w pole karne, Jodłowiec minął Kotorowskiego, ale jego podanie z ostrego kąta zablokował Wołąkiewicz. Rzut rożny.

37'

Niewidoczny dziś Hamalainen, podobnie Żyro, czyli zazwyczaj motory napędowe odpowiednio wicemistrza i mistrza kraju.

35'

Na dzisiejszy mecz zaproszony został Jan Urban, który prowadził Legię w rundzie jesiennej i także przyczynił się do mistrzostwa Polski.

34'

Obrońcy Lecha dominują w powietrzu we własnym polu karnym.

33'

Żółta kartka dla Kędziory za powstrzymywanie dryblującego Kucharczyka.

33'

Dobra kontra Lecha. Teodorczyk do Lovrencsicsa, Węgier do Pawłowskiego, a były zawodnik Zagłębia uderzał z dystansu. Mocno, ale wprost w Kuciaka.

32'

Świetna okazja dla Kucharczyka po dośrodkowaniu z prawej strony, ale w ostatniej chwili zawodnikowi Legii wybił piłkę Kędziora.

31'

Węgier wykonał stały fragment gry, a z 12 metrów strzelał głową Teodorczyk. Kilka metrów obok bramki.

30'

Będzie rzut rożny dla Lecha. Dośrodkowanie Lovrencsicsa powędrowała na korner po głowie jednego z Legionistów.

30'

Na murawie leży Teodorczyk, który został przypadkowo kopnięty przez Rzeźniczaka.

29'

W ostatnich minutach sporo chaosu, brakuje dobrych, składnych akcji.

28'

Widoczna jest nieobecność Radovicia, który często pokazywał się do gry i prowadził ataki Legionistów.

27'

Faul Linettego w środku pola. Legia przeważa pod względem posiadania piłki.

26'

Kędziora zgrał głową w pole karne, a z powietrza próbował uderzać Pawłowski, ale skrzydłowy Kolejorza nie trafił w piłkę.

25'

T-Mobile Ekstraklasa: Legia - Warszawa - Lech PoznańT-Mobile Ekstraklasa: Legia - Warszawa - Lech Poznań

24'

Ze stałego fragmentu kolegów z zespołu szukał Brzyski, ale piłka minęła wszystkich piłkarzy gospodarzy.

23'

Kucharczyk obił Kędziorę i wywalczył korner.

22'

Centry Vrdoljaka i Kucharczyka, dwa razy obrońcy gości wywiązali się ze swojej roli.

21'

Posiadanie piłki 61%-39%

20'

Z drugiej strony "spalił" Pawłowski po dobrym podanie Lovrencsicsa.

19'

Kucharczyk znalazł się sam przed Kotorowskim, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

19'

Dośrodkowanie Brzyskiego wypiąstkowane przez Kotorowskiego.

18'

Żółty kartonik także dla Luisa Henriqueza.

18'

Żółta kartka dla Jakuba Rzeźniczaka za przepychanki w polu karnym.

17'

Strzelał Tomasz Brzyski, a piłka odbiła się od muru i wyleciała na rzut rożny.

16'

Piłkę ręką zagrał Henriquez. Piłka ustawiona około 30 metrów od bramki...

16'

Dośrodkowywał Kucharczyk, ale piłka została wybita już przez pierwszego obrońcę. Nieudana centra Legionisty.

16'

Brzyski faulowany na połowie Lecha. Będzie okazja na dośrodkowanie.

14'

Prostopadłe podanie Żyry do Saganowskiego wyłapuje Kotorowski.

13'

Saganowski odwrócił się z Wołąkiewiczem na plecach, ale strzelił nieczysto i piłka wypadła na aut bramkowy.

13'

Tym razem centra Bereszyńskiego, który łatwo ograł Henriqueza. Kamiński wybija w głąb pola.

12'

Duda balansem ciała zmylił Kamińskiego i dośrodkował w pole karne. Wołąkiewicz znowu znalazł się we właściwym miejscu we właściwym czasie.

11'

Teodorczyk zbiegł z lewego skrzydła do środka i spróbował strzału z dystansu. Kozłująca się piłka skończyła w rękach słowackiego golkipera.

10'

Prostopadłe zagranie Kucharczyka do Saganowskiego, połapał się w tym Wołąkiewicz.

9'

Linetty wbiegł w pole karne i wystawił piłkę Pawłowskiego. Skrzydłowy Lecha przewrócił się przy strzale, przez co uderzenie nie było tak groźne, jak mogło być i wpadło wprost w koszyczek Kuciaka.

8'

Płaskie dośrodkowanie Brzyskiego, ale pewnie wybija Wołąkiewicz.

8'

Lech próbuje grać wysokim pressingiem, Legia ma z tym na razie spore problemy.

6'

Stały fragment gry wykonał Lovrencsics, ale wrzucił za głęboko i Kuciak złapał futbolówkę.

6'

Akcja Pawłowskiego zatrzymana świetnym wślizgiem przez Rzeźniczaka. Rzut rożny dla Lecha.

4'

Z rzutu rożnego Brzyski centrował, ale sędzia odgwizdał faul Vrdoljaka na Trałce.

4'

Miękkie dośrodkowanie Żyry z lewej flanki, ale Henriquez na posterunku. Korner.

3'

Lovrencsics próbował prostopadły zagraniem znaleźć Hamalainena, ale połapali się stoperzy Legii.

2'

Jodłowiec wyprowadził piłkę z własnej połowy, podał do Kucharczyk ustawionego na lewym skrzydle, ale zawodnik Legii stracił futbolówkę po nieudanym dryblingu.

18:06

Japoński arbiter rozpoczął mecz, piłka w grze!

18:04

Od środka zaczną Hamalainen i Teodorczyk, sędzia powinien zaraz rozpocząć spotkanie.

18:03

Legia Warszawa

18:03

Kibice Legii odpalili race, prawdopodobnie kolejne kary zostaną nałożone na warszawski klub.

18:01

Prawdopodobnie mecz rozpocznie się z opóźnieniem, połowa boiska zadymiona przez kibiców Legii...

18:00

T-Mobile Ekstraklasa: Legia - Warszawa - Lech Poznań

17:58

Vrdoljak rozgrywa dziś swój setny mecz w polskiej ekstraklasie.

17:57

Jak zapowiedzieli, tak zrobili - szpaleru w wykonaniu piłkarzy Lecha nie było.

17:55

Piłkarze już w tunelu, lada moment wyjdą na murawę.

17:51

Ciekawostka: na trybunie VIP Michał Masłowski. Czyżby szykował się transfer?

17:50

Dzisiejsze spotkania grupy mistrzowskiej to ostatnie mecze sezonu. Będziecie tęsknić za rodzimą ekstraklasą?

17:50

10 minut do rozpoczęcia meczu!

17:43

Dzisiejsze spotkanie sędziować będzie Japończyk Minoru Tojo. Arbiter z Kraju Kwitnącej Wiśni sędziował ostatni mecz Lecha z Ruchem, który zakończył się wysokim zwycięstwem poznaniaków.

17:40

W Legii po świetnym sezonie zainteresowanie zachodnich skautów wywołał Michał Żyro. Być może skrzydłowy Wojskowych przeniesie się do silniejszej ligi latem?

17:39

To prawdopodobnie będzie ostatni mecz Łukasza Teodorczyka w barwach Kolejorza. Najlepszym strzelcem Lecha zainteresowane są niemieckie kluby.

17:36

Ostatnie spotkanie między oboma zespołami zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem warszawian, a gola na wagę trzech punktów zdobył Radović.

17:33

Dużo kontrowersji wywołał szpaler dla mistrzów, którego nie będzie.

Nie zrobimy tego. To wspólna decyzja sztabu szkoleniowego i piłkarzy. W innych wielkich ligach, na przykład w Anglii czy w Niemczech, nikt nie wykonuje takiego gestu, więc nie wiem, dlaczego my w Polsce mielibyśmy go robić

powiedział Mariusz Rumak, szkoleniowiec poznaniaków.

17:31

Zapowiedź dzisiejszego spotkania autorstwa Tomasza Dębka pod tym linkiem.

17:29

Spotkanie, które miało rozstrzygnąć o mistrzostwie, w rzeczywistości jest tylko meczem o prestiż. Legia zapewniła sobie tytuł już dwie kolejki temu, a Lech zwycięstwem z Ruchem wywalczył wicemistrzostwo kraju.

17:26

Ławka Lecha: Gostomski, Claasen, Arajuuri, Kownacki, Formella, Injac, Możdżeń.

17:26

Rezerwowi Legii: Jałocha, Sa, Augusto, Broź, Łukasik, Kosecki.

17:21

Znamy już wyjściowe składy obu zespołów. W przypadku poznańskiego Lecha bez niespodzianek, poznaniacy zaczynają taką samą jedenastką jak w meczu z Ruchem. Z kolei w pierwszym składzie Legii pojawił się Marek Saganowski.

17:15

Za 45 minut rozpocznie się mecz na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, a na relację LIVE! ze spotkania mistrza z wicemistrzem Polski zapraszam Filip Błajet.