Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
98'

Zawisza Bydgoszcz - Górnik Zabrze 0:1.

98'

Gooool dla Zawiszy! Nie! Spalony! Koniec meczu! Ależ okazja w ostatniej sekundzie meczu. Ostatecznie Zawisza przegrywa z Górniekiem 0:1.

96'

Żółta kartka dla Nakoulmy za przedłużanie gry.

93'

Ziajka lewą nogą z dystansu, ale strzał niecelny.

92'

Ależ zamieszanie! Najpierw dobrze interweniował Kasprzik po rzucie wolnym Petasza, a Drygas nie trafił z bliskiej odległości. Sześć minut doliczał Tomasz Musiał.

90'

Jeszcze rzut wolny dla Zawiszy. To będzie ostatnia szansa na zdobycie bramki.

86'

Zmiana także w drużynie gości. Radosław Sobolewski zameldował się na murawie.

86'

Ostatnia zmiana Zawiszy. Ziajka za Dudka.

84'

Niespełna 10 minut do zakończenia spotkania, przy piłce częściej utrzymują się gospodarze. Czy starczy czasu na gola wyrównującego?

79'

Piotr Petasz z dystansu, ale obok bramki.

77'

Geworgian! Zawodnik Zawiszy sprytnie oszukał obrońcę Górnika, po czym uderzył na bramkę Kasprzika. Niestety piłka nie zagrzęzła w siatce, a było bardzo blisko.

76'

1000 kibiców pojawiło się dzisiaj na stadionie.

72'

Słupek! Bardzo dobry strzał Petasza z rzutu wolnego, ale nie mamy wyrównania. Kasprzika uchronił słupek.

71'

Tym razem zmiana w drużynie Zawiszy. Na boisku zameldował się Geworgian.

69'

Jeszcze jedna zmiana. Kurzawa za Łuczaka.

69'

Zmiana trenera Warzychy. Boisko opuścił Łukasz Madej. W jego miejsce Zachara.

68'

Kilka szans Zawiszy z rzutów rożnych, ale niestety nie obejrzeliśmy groźnej sytuacji, która mogłaby spowodować zmianę wyniku.

63'

Nudno zrobiło się w Bydgoszczy. Pojedyncze próby, które nie owocują w sytuacje podbramkowe. Oglądamy dużo chaosu i niedokładności.

60'

Nieporozumienie Nakoulmy z Danchem i od autu rozpocznie Zawisza.

57'

Luis Carlos idealnie głową, ale jeszcze lepiej bramkarz Górnika! Kapitalna interwencja Kasprzika.

53'

Wcześniej zapowiadana zmiana. Witam wchodzi za Kaczmarka.

52'

Kaczmarek prosi o zmianę. Kontuzja wyklucza go z kontynuowania gry.

50'

Małkowski wrzuca w pole karne, odważne wyjście bramkarza Zawiszy, który ucierpiał w starciu z Łuczakiem. Dwóch zawodników leży teraz na murawie.

47'

Od początku agresywnie zaatakowali zawodnicy Zawiszy. Pogubili się jednak w polu karnym i musieli wycofać piłkę do obrońców.

45'

Wracamy po przerwie.

21:21

Zawisza

46'

W końcówce piłkę wymieniali goście, a na bramkę uderzył Dzikamai Gwaze. Strzał niecelny i koniec pierwszej połowy.

45'

Jeszcze próba Carlosa. Ale piłka po strzale, wysoko ponad bramką.

43'

O wielkim szczęściu mogą mówić gospodarze. Petasz zbyt lekko w kierunku Kaczmarka, piłkę przejmuje Nakoulma, jednak snajper Górnika nie opanował piłki.

42'

Łukasz Madej uderzony łokciem przez Petasza. Będzie rzut wolny dla gości.

40'

Rzut rożny Zawiszy, ale futbolówka w dłoniach golkipera Górnika.

36'

0:1! Samobójcze trafienie Łukasza Nawotczyńskiego. Dzikamai dośrodkował w pole karne, a obrońca Zawiszy nieudanie próbował wybić, strzelając do własnej bramki. Niepotrzebna interwencja, ponieważ całą akcję pod kontrolą mieli inni zawodnicy "Niebiesko-czarnych".

35'

Faulowany na środku boiska Alvarinho, ale Zawisza nie wykorzystał szansy i na tablicy wyników nadal 0:0.

33'

Na spalonym Wojciech Łuczak.

32'

Majka nabił Nowotczyńskiego i mamy korner.

31'

Z rzutu wolnego dośrodkowywał Dudek, ale nici z kolejnej szansy podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza.

29'

Kamil Drygas niedokładnie do Wójcickiego. To mogła być dobra akcja Zawiszy.

27'

Nakoulma holował piłkę przez kilka metrów, po czym poślizgnął się i futbolwóka została odzyskana przez gospodarzy.

23'

Luis Carlos oddaje kolejny strzał! Dudek idealnie do Brazylijczyka, ale ten obok bramki. Takie akcje powinny być wykorzystywane.

21'

Małkowski w indywidualnej akcji, ale zawodnicy Zawiszy wybijają na rzut rożny.

19'

Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale na spalonym był Wojciech Łuczak.

17'

Najlepsza sytuacja gości! Nakoulma minął obrońcę, ale gorzej było już ze strzałem, który był bardzo niecelny.

17'

Szybka kontra Górnika, przerywa Luis Carlos, który otrzymał żółtą kartkę.

15'

Po 15. minutach lepsze wrażenie sprawiają gospodarze. To oni kilkukrotnie odważnie zagrozili bramce Kasprzika. Górnik został w szatni.

14'

Z rzutu wolnego dośrodkowuje Dudek, piłka spadła pod nogi Igora Lewczuka, ale obrońca nie opanował futbolówki.

11'

Jorge Kadu uderza na bramkę Kasprzika, ale interwencją popisuje się golkiper gości. Odważnie Zawisza od pierwszych minut.

9'

Dudek prostopadłe do Luisa Carlosa, ten w kierunku Kamila Drygasa, ale niecelny strzał pomocnika Zawiszy.

7'

Antoni Łukasiewicz niecelnie.

6'

Madej niedokładnie w pole karne, ale pomylił się Andre Pereira i rzut rożny dla gości.

5'

Pierwsza okazja zabrzan. Rzut rożny gości, ale wyjaśniają piłkarze Zawiszy.

4'

Kamil Drygas z dystansu, ale obok bramki.

3'

Petasz z rzutu wolnego, piłka po rykoszecie znalazła się w rękawicach Kasprzika.

2'

Mieliśmy pierwszą okazję gospodarzy. Bardzo dobra piłka w kierunku Drygasa, ale ten nieczysto trafia w piłkę.

20:30

Pierwsze podanie piłkarzy Zawiszy. Zaczęliśmy.

20:26

Zawodnicy już na murawie. Za cztery minuty zaczynamy.

20:23

Na stadionie garstka kibiców. Pusto w Bydgoszczy.

20:20

Najskuteczniejszym zawodnikiem Zawiszy jest Michał Masłowski (8 bramek). W kadrze gości najczęściej do siatki rywala trafia Mateusz Zachara (11 bramek).

20:17

W tabeli Górnik zajmuje 4. miejsce, tracąc do trzeciego Ruchu pięć punktów. Zawisza z kolei z dorobkiem 25. oczek jest sklasyfikowana na miejscu 8.

20:13

W Górniku zagrożony jest Iwan, Kosznik, Łuczak, Małkowski.

20:12

W składzie Zawiszy uważać musi Drygas, Dudek, Geworgian, Kadu, Petasz, Skrzyński. Wszyscy ww. zawodnicy będą pauzować w kolejnym spotkaniu w przypadku żółtej kartki.

20:07

Górnik w 2014 roku skompletował zaledwie 11 punktów. Najmniej spośród wszystkich drużyn grających w Ekstraklasie.

20:02

W składzie Górnika zabrakło dzisiaj Pāvelsa Šteinborsa, który przebywa na zgrupowaniu kadry Łotwy, Pawła Olkowskiego, który narzeka na uraz oraz Seweryna Gancarczyka, którego skreślił sztab szkoleniowy.

19:55

Czas na Górnik: Norbert Witkowski, Rafał Kosznik, Radosław Sobolewski, Rafał Kurzawa, Przemysław Oziębała, Mateusz Zachara, Bartosz Iwan.

19:53

Przedstawmy rezerwy obu drużyn. Zacznijmy od Zawiszy: Witan Andrzej, Ciechanowski Damian, Geworgian Wahan, Hermes, Skrzyński Łukasz, Ziajka Sebastian, Strąk Paweł.

19:51

Bramkarz Górnika wyciągał piłkę z siatki w tym roku 28-krotnie, przez co zabrzanie są najgorszą drużyną, biorąc pod uwagę stracone bramki w 2014 roku.

19:43

Obie drużyny spotkały się w tym sezonie czterokrotnie. Aż w trzech pojedynkach zwyciężał Zawisza (w Ekstraklasie - 3:1 oraz dwukrotnie w Pucharze Polski - 2:1 i 3:0), a Górnik trzy punkty zgarnął jedynie w 10. kolejce, kiedy wygrał 3:2.

19:35

Przed Państwem relacja na żywo z przedostatniej kolejki Ekstraklasy w tym sezonie. Na boisku w Bydgoszczy miejscowy Zawisza podejmie Górnik Zabrze. Goście przy odrobinie szczęścia mogą zagrać w Lidze Europy. Jednak oprócz pomyłki chorzowian, podopieczni Roberta Warzychy muszą wygrać dwa, ostatnie mecze w lidze. Na relację zaprasza Artur Kurzawa.