Czwartek, 8 października 2015, godz. 20:45
Szkocjawikipedia.org
2 : 2
PolskaPolska
95'

Druga połowa była w wykonaniu Polaków słaba, jednak ostatnia akcja dala nam wyrównanie. Irlandia pokonała Niemców, więc mecz o awans rozegra się w Warszawie. Za uwagę dziękuję Państwu Piotr Bernaciak.

95'

JEEEEEEEEEST! 2:2! Lekko bita piłka trafia w słupek, a Robert Lewandowski dobija ją do pustej bramki!

94'

Ostatnia szansa dla Polaków - mam rzut wolny.

91'

Sędzia dolicza cztery minuty.

88'

Dośrodkowanie Piszczka wprost na głowę Grosickiego, piłka tylko odbija się od głowy Kamila...

85'

Zmiana także w drużynie gospodarzy - James Forrest opuszcza boisko, w jego miejsce Graham Dorrans.

84'

Żółtą kartką ukarany Krychowiak za przerwanie kontry.

84'

Kolejny obrońca na placu gry. Za Błaszczkowskiego na boisku melduje się Olkowski.

82'

Dośrodkowanie Grosickiego dobrze łapie David Marshall.

81'

A Irlandia prowadzi z Niemcami. Jeśli te wyniki się utrzymają, w Warszawie trzeba będzie pokonać Irlandczyków.

77'

Tym razem to Lewandowski fauluje Ritchiego. Coraz gorzej to wygląda...

74'

Jeszcze jedna zmiana - Darrena Fletchera zastępuje James McArthur.

72'

Zmiana także w reprezentacji Polski - Rybusa zmienił Jakub Wawrzyniak.

69'

Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy - Naismitha zmienia Shaun Maloney.

68'

Żółta kartka dla Huttona.

67'

Kolejna świetna okazja dla Szkotów, Fletcher uderza tuż w Fabiańskiego. Źle grają Polacy.

63'

Tomasz Jodłowiec wchodzi za Milika. Chyba uraz Arka wymusił zmianę.

62'

Niestety... Fletcher strzela na 2:1! Szkocja prowadzi.

58'

Główkuje w polu karnym Błaszczykowski, jednak jego uderzenie zostaje w porę zablokowane.

56'

Scott Brown fauluje wychodzącego z kontrą Lewandowskiego i otrzymuje żółtą kartkę.

54'

Kolejny raz dobrze interweniuje Krzysztof Mączyński. Zawodnik Wisły Kraków rozgrywa świetnie spotkanie.

50'

Wysokie podanie do szarżującego Lewandowskiego, który uderza wysoko nad bramką Marshalla.

49'

Faulowany był chyba Milik, jednak sędzia nie odgwizdał przewinienia, wciąż jednak przy piłce Polacy.

46'

I już mieliśmy okazję! Milik dostał podanie od świetnie dziś grającego Mączyńskiego, jednak strzał ten z najwyższym trudem broni bramkarz!

62'

Rozpoczynamy drugą połowę, przy piłce Polacy!

21:36

Polacy prowadzili grę przez pierwszy kwadrans, później dali się przycisnąć gospodarzom, co w końcu się zemściło - przepięknie uderzył Ritchie. Cieszy fakt, że potrafimy sobie stworzyć groźne sytuacje. Czekamy na drugą połowę.

46'

Sędzia kończy pierwszą połowę. Szkoda tego gola...

45'

Świetne uderzenie... Bez szans Fabiański. Matt Ritchie wyrównuje.

45'

Znowu Polacy z inicjatywą! Mączyński dośrodkowywał na głowę Roberta Lewandowskiego, jednak nasz napastnik przegrał pojedynek główkowy i piłkę wypiąstkował Marshall.

42'

Przycisnęli nas trochę Szkoci, gospodarze potrafią sobie stworzyć niebezpieczną sytuację, na szczęście póki co bez konsekwencji dla Biało-czerwonych.

38'

Niesamowicie interweniuje Łukasz Fabiański - zdołał wyczuć Naismitha, który podawał płasko w pole karne i w świetnym stylu przejmuje to zagranie!

33'

Kolejna szansa dla Polaków - Mączyński dobrym podaniem uruchamia Lewandowskiego, ten jednak nie ma szans na dobre podanie - był dobrze kryty przez szkockich obrońców.

30'

Świetną akcję przeprowadził Grosicki, podał do Lewandowskiego który świetnie obsłużył podaniem Kubę Błaszczykowskiego - zawodnik Fiorentiny uderza tuż obok słupka!

29'

Strzał Milika z 25 metrów - niestety wysoko nad bramką.

26'

Mączyński czyściutkim ślizgiem wybija piłkę na aut, świetna interwencja Wiślaka.

22'

Pierwszą żółtą kartkę ogląda Maciej Rybus - faulowany Naismith.

19'

Grzegorz Krychowiak faulowany przez Matta Ritchiego przy linii bocznej.

17'

Dynamiczna kontra Polaków zakończona niedokładnym podaniem Roberta Lewandowskiego w kierunku Grosickiego w polu karnym.

14'

Rzut rożny wykonywali gospodarze, jednak w ferworze walki faulowany był Łukasz Fabiański. Rzut wolny dla Polaków.

12'

Przepiękne podanie Krychowiaka w kierunku Grosickiego, ten wycofuje do Roberta Lewandowskiego, który nie zdołał oddać strzału.

10'

Zablokowany strzał Mączyńskiego i mamy rzut rożny.

9'

Za mocne zagranie do Stevena Fletchera i od bramki rozpoczyna Łukasz Fabiański.

8'

Starali się odgryźć Szkoci, jednak spokojnie piłkę przejmuje Michał Pazdan.

5'

CO ZA POCZĄTEK! Świetne podanie dostał Lewandowski i pokonuje bramkarza strzałem po krótkim słupku, zdołał jeszcze posłać piłkę między jego nogami. Świetny początek Biało-czerwonych!

3'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! ROBERT LEWANDOWSKI!!!

4'

Polacy rozgrywają piłkę w defensywie, wysoki pressing stosują gospodarze już od pierwszych minut.

20:45

Zaczęli Szkoci!

20:44

Sędzią dzisiejszego spotkania jest pan Viktor Kassai.

20:40

Hampden Park oklaskuje zawodników wychodzących na murawę!

20:38

Piłkarze już w tunelu, za chwilę zaczynamy!

20:26

20:25

Zostało już niewiele czasu, emocje rosną! Liczymy na awans Polaków już dzisiejszego wieczoru.

19:57

Do meczu zostało nieco ponad 45 minut - zachęcamy do pisania w komentarzach swoich typów na dzisiejsze spotkanie.

19:52

19:49

Rezerwowi Szkocji: Gordon, McGregor, Robertson, Greer, Berra, McArthur, Maloney, Dorrans, Russell, Griffiths, Martin, Rhodes.

19:47

Rezerwowi Polski: Szczęsny, Boruc, Cionek, Jędrzejczyk, Szukała, Jodłowiec, Wawrzyniak, Olkowski, Linetty, Mila, Borysiuk, Sobiech.

19:35

Jest też skład gospodarzy.

19:32

Oto skład reprezentacji Polski!

19:11

Już za nieco ponad półtorej godziny rozpocznie się decydujący bój o awans na Euro 2016! Na relację z Glasgow zaprasza Państwa Piotr Bernaciak!

17:08

15:02

Przegląd prasy

Lewandowski, Lewandowski, Lewandowski… Szkoci szykują się na wojnę

„Musimy zatrzymać najlepszego piłkarza na planecie” – takie zadanie przed piłkarzami reprezentacji Szkocji stawia tutejsza prasa. Mimo że Wyspiarze są pełni nadziei przed czwartkowym starciem z Polską, to tematem numer jeden jest tu Robert Lewandowski i jego kosmiczna forma.

15:00

"Rozwalone łby", zakrwawiona koszulka Glika, whisky z colą Mili. Tak było ze Szkotami przed rokiem [MEMY] - GALERIA

Memy po meczu Polska - Szkocja

14:17

"Lewandowski tchórz!" - Szkoci szydzą z "Lewego"

Przed czwartkowym meczem Szkocja – Polska w eliminacjach Euro 2016 nie trzeba jeszcze bardziej podgrzewać emocji. Mediom na Wyspach to jednak nie przeszkadza. We wszystkich czołowych szkockich dziennikach sporo miejsca poświęca się Robertowi Lewandowskiemu. A konkretnie jego wypowiedziom. WIĘCEJ

Lewandowski

14:02

Szkocja - Polska: Cisza przed burzą? [PROSTO Z GLASGOW]

Już w czwartek kluczowe dla Szkocji i Polski spotkanie eliminacji Euro 2016, po którym to któraś ze wspomnianych ekip może wyraźnie przybliżyć się do awansu do finałów mistrzostw Starego Kontynentu. Na dzień przed tym meczem w Glasgow nie było jednak widać podniosłej atmosfery.

Hampden Park

13:59

Dwa mecze, sześć punktów do zdobycia. Teoretycznie do awansu biało-czerwonym może wystarczyć jeden, ale tylko jeśli pomogą im rywale: Co powinno się wydarzyć, żeby Polska awansowała na Euro 2016? [MOŻLIWE WARIANTY]

09:53

Hampden Park - na tym stadionie Polacy powalczą ze Szkotami o awans na Euro 2016

Piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się ze Szkocją w meczu eliminacji Euro 2016. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie Hampden Park w Glasgow. Obiekt został wybudowany w 1903 roku, a następnie zmodernizowany w 1999 roku. Może pomieścić ponad 50 tysięcy kibiców.