PolskaPolska
22:46

To wszystko z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

22:44

Każdy punkt trzeba przyjąć z szacunkiem, także ten zdobyty na trudnym terenie. Na kolejne punkty w eliminacjach do Mistrzostw Europy trzeba czekać do 13 czerwca - Biało-czerwoni zagrają z Gruzją na Stadionie Narodowym w Warszawie. Tego samego dnia Irlandia zmierzy się (też na Aviva Stadium) ze Szkocją. Oba mecze rozpoczną się o godz. 18.

22:41

Zepchnięci, by nie powiedzieć kolokwialnie "stłamszeni" Polacy pękli tuż przed końcem meczu. 13. mecz Nawałki na remis, 13. mecz w Irlandii też (2 zwycięstwa Polaków, szósty remis, 5 porażek). Biało-czerwoni zaczęli grać w momencie utraty bramki.

95'

Ostatni chyba w tym meczu szturm Irlandczyków i rzut rożny. Przeciągnięte dośrodkowanie, po którym sędzia kończy mecz. Irlandia w doliczonym czasie gry wyrównuje mecz z Polską.

93'

Polacy wreszcie zaczęli grać, ale czemu tak późno? Robert Lewandowski strzela głową i Shay Given broni. Chwilę później Łukasz Szukała uderza głową nad poprzeczką.

91'

Zamieszania w polskim polu karnym i Shane Long po lekkim rykoszecie pokonuje z bliska Łukasza Fabiańskiego.

91'

GOL, SHANE LONG!

90'

Rzut wolny dla Irlandczyków i ośmiu piłkarzy gospodarzy w naszym polu karnym. Niepewnie interweniuje Łukasz Fabiański, ale na jego szczęście piłka wychodzi na rzut rożny

88'

Łukasz Fabiański pewnie chwyta piłkę po centrze Seamusa Colemana.

87'

Michał Kucharczyk zmienia Sławomira Peszkę.

86'

... i dla Sławomira Peszki, który był daleko od tej sytuacji.

86'

Nie popisał się arbiter! James McCarthy uderzył "z liścia" Sebastiana Milę! Powinien pokazać czerwoną kartkę, a zamiast tego tylko żółtą Irlandczykowi...

83'

...a Adam Nawałka desygnuje do gry Sebastiana Milę, który ma za zadanie uporządkować grę. Zmienia Arkadiusza Milika.

83'

82'

Shane Long wchodzi za Glenna Whelana...

82'

Kolejny błąd Pawła Olkowskiego i kontra Irlandii! Seamus Coleman strzela z ośmiu metrów bardzo niecelnie!

81'

Głośne "jeszcze jeden, jeszcze jeden". Robert Lewandowski w momencie zgrania piłki złapany w pułapkę ofsajdową.

78'

Błąd techniczny Johna Waltersa, któremu odskoczyła piłka. Chwila oddechu i Łukasz Fabiański wznawia grę od bramki.

77'

Irlandia - Polska

76'

Zupełnie nieudane uderzenie Robbie'ego Keane'a. Łukasz Fabiański z "piątki". Rozpoczął się ostatni kwadrans na Aviva Stadium.

76'

Robert Lewandowski naciskał Shaya Givena, ale ten zachował zimną krew w momencie wybicia piłki.

76'

Robbie Keane na spalonym. Polacy przez moment na połowie gospodarzy. Łukasz Szukała chciał na wyprzedzenie zabrać piłkę Johnowi Wailtersowi, ale pomylił się, powodując upadek napastnika.

74'

Polacy w komplecie (bronią się).

73'

Arkadiusz Milik - utykając, ale o własnych siłach - opuszcza na moment murawę.

73'

Na szczęście bez zagrożenia. Arkadiusz Milik staranowany przez przez Jamesa McCleana i nie podnosi się z murawy. Medycy pomagają polskiemu napastnikowi.

71'

James McClean bez trudu ograł Pawła Olkowskiego i Robbie Keane, po interwencji Łukasza Fabiańskiego, trafia w słupek! Polacy ratują się wybiciem na rzut rożny!

70'

Marc Wilson ostro skosił Roberta Lewandowskiego. Żółta kartka.

69'

Gospodarze domagają się rzutu karnego - ich zdaniem Kamil Glik celowo zagrał ręką po strzale Johna Waltersa. Sędzia puścił grę.

67'

Pierwsza zmiana w tym meczu: James McClean zastępuje Aidena McGeady'ego.

66'

Chaotycznie bronią się Polacy przed własnym polem karnym. Nie najlepiej to wygląda, ale Aiden Mc Geady strzela z 20 metrów daleko obok bramki.

65'

Kontra Polaków trochę straciła na tempie przy akcji Sławomira Peszki. Ten poczekał i dał się sfaulować. Marc Wilson uważał, że polski skrzydłowy "nurkował". Ostatecznie Shay Given łapie piłkę po strzale głową jednego z Polaków.

64'

Łukasz Fabiański pewnie chwyta piłkę po strzale głową Johna O'Shea. Szybko wznowił grę dalekim wyrzutem, ale Robert Lewandowski faulowany.

63'

Kamil Glik może grać! Irlandczycy próbują wykorzystać grę w przewadze i mają rzut rożny po zablokowanym uderzeniu Robbie'ego Brady'ego.

61'

Kamil Glik ucierpiał w walce w parterze, chcąc wślizgiem wybić piłkę. Konieczna jest pomoc medyczna. Przerwa w grze.

59'

Robbie Brady strzela nad bramką. A do bramki było ok. 23-24 metrów.

58'

Dwa błędy w jednej akcji Łukasza Szukały, który chciał się ratować wślizgiem. Pomylił się i żółta kartka - obaj środkowi obrońcy muszą grać znacznie uważniej.

56'

Jesteśmy z Wami, Polacy, jesteśmy z Wami - w trudnych chwilach przydaje się wsparcie z trybun.

54'

Sześciu-siedmiu Polaków odpiera ataki gospodarzy. Piłka jak bumerang wraca w pobliże polskiego pola karnego. Znowu - jak w pierwszej połowie - w poczynania zawodników Adama Nawałki wkrada się chaos.

54'

Kontra Polaków i Maciej Rybus wbiegł między dwóch Irlandczyków, licząc na rzut wolny z ok. lewego narożnika pola karnego. Poślizgnął się na piłce i grę wznawia Shay Given.

52'

Ależ szczęście Polaków! Robbie Brady ostro zacentrował z lewej flanki i podpita piłka przez Pawła Olkowskiego odbija się od prawego słupka bramki Łukasza Fabiańskiego! Jeszcze okazję miał Robbie Keane, ale źle opanował futbolówkę w "16"!

51'

Szybka gra Polaków na dwa kontakty na prawej stronie i prostopadłe podanie do Sławomira Peszki. Nawet przy swojej szybkości nie miał szans by dojść do piłki.

50'

Wydawało się, że Kamil Glik czysto zabrał piłkę na wyprzedzenie Robbie'mu Keanowi. Sędzia główny puścił grę, ale przy interwencji liniowego podyktował rzut wolny i upomniał polskiego obrońcę żółtą kartką. To oznacza, że Kamil Glik nie zagra w czerwcowym meczu z Gruzją.

47'

Rober Lewandowski chciał obrócić się z rywalem na plecach, ale został faulem powstrzymany przez Johna O'Shea. Rzut wolny dla Biało-czerwonych w pobliżu koła środkowego.

47'

Robbie Brady po przechwycie "szukał" dośrodkowaniem Johna Waltersa, ale go nie "znalazł" - za mocna i wysoka piłka. Dodatkowo napastnik Irlandii był skutecznie blokowany przez Jakuba Wawrzyniaka.

46'

Polacy za drugim podejściem (wcześniej był mały falstart) zaczynają drugą odsłonę. Obie drużyny przystępują do niej bez zmian personalnych.

21:45

W rytmie irlandzkiej muzyki wracamy na Aviva Stadium. Jest dobrze, jak będzie potem? Przekonamy się za godzinę.

21:37

O początku spotkania trzeba zapomnieć - chaotyczna gra zdominowana przez "wyspiarskie" elementy w postaci "kopnij i biegnij". Polacy chcieli uporządkować grę, ale rozpędzeni Irlandczycy co chwila znajdywali się przed polem karnym Łukasza Fabiańskiego. Jeden błąd rywali z premedytacją wykorzystał Sławomir Peszko, który jak dotąd pozostawia dobre wrażenie. Wracamy za kilka minut.

46'

Grzegorz Krychowiak wybija na "uwolnienie" i szwedzki arbiter kończy pierwszą połowę. Polska prowadzi na Aviva Stadium w Dublinie z Irlandią po kapitalnym golu Sławomira Peszki.

45'

Żółta kartka dla Seamusa Colemana za faul.

45'

Jonas Eriksson dolicza minutę.

44'

Rzut wolny dla Biało-czerwonych, tuż przed linią boczną pola karnego. Irlandczycy wykorzystali swój wzrost po miękkiej wrzutce Macieja Rybusa.

43'

Robbie Brady z rzutu wolnego. Jakub Wawrzyniak głową wybija. Jednak piłkę przejmuje Aiden McGeady, który po ograniu dwóch polskich obrońców zdecydował się na lob w stronę dalszego słupka. Niewiele brakowało!

42'

Kontra gospodarzy. Piłka po dośrodkowaniu Wesa Hoolahana pada łupem Łukasza Fabiańskiego.

41'

Biało-czerwoni przez moment poza boiskiem. Szybko wrócił do gry. Aut dla Polaków z lewej strony. Po zgraniu Jakub Wawrzyniak wrzuca do wbiegającego w "16" Macieja Rybusa - ten strzela głową obok bramki.

40'

Polacy próbują dłuższym utrzymywaniem się przy piłce uspokoić grę. Na murawie leży jednak Łukasz Szukała po starciu z Johnem Waltersem. Medycy wbiegli na murawę, ale ich pomoc nie jest konieczna.

39'

Grzegorz Krychowiak bez trudu ograny na lewej stronie przez Robbie'go Brady'ego, ale pomocnik Sevilli naprawił swój błąd. Kolejny szturm gospodarzy i pogubił się w ataku Seamus Coleman w naszym polu karnym. Łukasz Fabiański wznawia grę.

36'

Robbie Brady widział wysuniętego przed bramkę Łukasza Fabiańskiego (na 5. metr) i chciał "rogalem" posłać piłkę za kołnierz polskiemu bramkarzowi. Piłka poleciała metr nad spojeniem słupka z poprzeczką.

35'

34'

O ułamek sekundy spóźniony Jakub Wawrzyniak fauluje rozpędzonego Seamusa Colemana. Może być groźnie

33'

Na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Maciej Rybus. Brakowało metra do prawego słupka.

32'

Składna akcja Arkadiusza Milika z Robertem Lewandowskim. John O'Shea ratował sytuację faulem 30 metrów od bramki i został upomniany żółtą kartką.

28'

"Jeszcze jeden, jeszcze jeden" niesie się teraz po stadionie. Irlandzcy fani są zagłuszani przez cieszących się z prowadzenia kibiców biało-czerwonych.

28'

Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Polacy radzą sobie bez zarzutu.

27'

Po golu biało-czerwone trybuny eksplodowały radością. Nie zabrakło kilku rac. Jedna niestety poleciała w kierunku murawy. Biało-czerwono-zielone trybuny

26'

Kompilacja błędów na lewej stronie, w pobliżu pola karnego, Marca Wilsona i Robbie'go Brady'ego. Skutecznie naciskał ich Maciej Rybus, co wykorzystał Sławomir Peszko, który wbiegł w pole karne i z ostrego kąta huknął po dalszym słupku nie do obrony! Irlandia 0, Polska 1!

26'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL, SŁAWOMIR PESZKO!!!

25'

Indywidualna akcja WesaHoolahana i podanie w "uliczkę" do Robbie'go Keane'a. Wmieszał się w to Łukasz Szukała, który przytomnym wyjściem przejął piłkę. Nie spodobało się to pomocnikowi Irlandii, który skosił rywala żółtą kartkę.

21'

Sławomir Peszko przejął bezpańską piłkę na własnej połowie i po podciągnięciu kilkunastu metrów podał w stronę Roberta Lewandowskiego zbyt lekko oraz słabo by ten zdołał coś wycisnąć z tej akcji.

20'

John O'Shea faulowany w walce o górną piłkę przez Arkadiusza Milika. Zaczęło się od dalekiego wybicia Kamila Glika.

19'

Niezła wrzutka Macieja Rybusa na piąty metr i Grzegorz Krychowiak strzela głową obok bramki. Shay Given z "piątki".

19'

Składny atak Polaków i rzut wolny ok. 30 metrów od bramki Shaya Givena.

17'

Robbie Keane jest bardzo zdziwiony, że sędzia nie podyktował rzutu rożnego. Zdaniem Irlandczyka piłka otarła się o nogę Łukasza Szukałę. Ostatecznie grę z "piątki" zaczyna Łukasz Fabiański.

16'

Robbie Brady w roli lewoskrzydłowego zdecydował się na dośrodkowanie, ale w ostatniej chwili zablokował go Sławomir Peszko. Rzut rożny. Górą polski obrońca, który na moment daje oddech.

15'

Kontra Polaków przerwana w kole środkowym przez Wesley'a Hoolahana. "Skoszony" Arkadiusz Milik. Dalekie i górne podanie do kapitana Biało-czerwonych spisane na straty. Polacy za bardzo grają po "wyspiarsku".

13'

Atak Irlandczyków i Polacy rozpaczliwie wybijają piłkę na "uwolnienie". Osamotniony Robert Lewandowski nie ma szans na dojście do piłki.

11'

Sławomir Peszko skoszony równo z trawą przez próbującego naprawić swój błąd Robbie'ego Brady'ego. Arbiter mógł pokusić się o pokazanie żółtej kartki, ale nie sięgnął do kieszonki.

10'

Wesley Hoolahan dostał piłkę na 30. metrze i przy biernej postawie polskich zawodników podciągnął do pola karnego i uderzył obok prawego słupka!

9'

Robert Lewandowski wrócił się do drugiej linii by pomóc w wyprowadzeniu kontry. Został wzięty w kleszcze przez dwóch Irlandczyków i rzut wolny. Po chwili za krótkie wybicie Łukasza Fabiańskiego.

8'

Atak Polaków lewą stronę i wrzutka w drugie tempo Macieja Rybusa z ok. narożnika pola karnego. John O'Shea "szczupakiem" wybija piłkę poza "16". Obie drużyny rzadko wymieniają więcej niż 5 podań.

6'

Kibice gospodarzy śpiewają The Fields of Atherny. Robi wrażenie.

5'

Szybko rozegrany stały fragment gry i dośrodkowanie w pole karne w stronę napastników. Łukasz Fabiański na posterunku.

4'

Zdaniem sędziego Jakub Wawrzyniak przekroczył przepisy za linią środkową, faulując grającego w specjalnej masce Johna Waltersa.

2'

Dalekie podanie z pominięciem drugiej linii w stronę Robbi'ego Keana. Dobrze ustawiony Łukasz Szukała przecina podanie. Nieco wcześniej pojedynek Roberta Lewandowskiego z Seamusem Colemanem - górą prawy obrońca Irlandii.

1'

Prawą stroną przedzierał się Aiden McGeady, ale został skutecznie powstrzymany przez Jakuba Wawrzyniaka. Od razu atak Polaków i chyba trochę zbyt pochopnie Maciej Rybus wrzucał tuż przed linii środkowej w pole karne. Górą John O'Shea.

1'

Jonas Eriksson gwizdkiem daje znać i gospodarze zaczynają spotkanie!

20:44

Irlandia - PolskaIrlandia - PolskaIrlandia - Polska

20:44

Spotkanie poprzedza minuta ciszy poświęcona byłemu prezesowi Irlandzkiej Federacji Pilkarskiej i Zasłużonym dla tej dyscypliny.

20:44

20:44

20:43

Obie "jedenastki" zajmują swoje "połówki". Za moment rozpocznie się spotkanie!

20:41

... i I Amhrán na bhFiann (irl. "Żołnierska Pieśń"), czyli hymn państwowy Irlandii.

20:39

Czas na hymny. Najpierw Mazurek Dąbrowskiego...

20:38

Spiker przedstawia władze irlandzkiej piłki, która wita się z polskimi piłkarzami wraz z Zbigniewem Bońkiem. Za moment czas na hymny.

20:37

Obie „jedenastki” już wychodzą na murawę. A z głośników na Aviva Stadium rozbrzmiewa właśnie „Oda do Radości” (notabene hymn... Unii Europejskiej).

20:35

Dziesięć minut dzieli nas do rozpoczęcia spotkania! Najwyższa pora zasiąść wygodnie w fotelu i śledzić relację NA ŻYWO w Ekstraklasa.net!

Pełna obsada sędziowska

Sędzia główny – Jonas Eriksson (ostatnio sędziował m.in. pierwszy mecz Legii z Ajaksem) Asystenci – Mathias Klasenius i Daniel Wärnmark ”Bramkowi” – Stefan Johannesson oraz Markus Strömbergsson Sędzia techniczny – Daniel Gustavsson

20:20

Irlandia - PolskaIrlandia - PolskaIrlandia - PolskaIrlandia - Polska

20:15

O godz. 18 rozegrano dwa mecze w "polskiej" grupie. W Tbilisi Gruzja przegrała z Niemcami 0:2 (gole Marco Reusa i Thomasa Müllera w pierwszej połowie), a Szkocja pokonała u siebie Gibraltar 6:1. Dla przyjezdnych był to pierwszy gol strzelony w tych eliminacjach.

20:10

Z kolei Martin O'Neill nie będzie mógł postawić na Darrona Gibsona. 27-letni pomocnik Evertonu zmaga się z kontuzją pachwiny. Pod znakiem zapytania Jamesa McCarty'ego (rzekomo nie przykładał się do treningów). Jak widać po lewej stronie, w ostatnich godzinach zmienił nastawienie i pojawił się w wyjściowej "jedenastce".

20:05

Zgrupowanie z powodu urazu ominęło Michał Żyrę (zastąpili go z listy rezerwowej Michał Kucharczyk oraz Krzysztof Mączyński), i– co w ostatnich dniach było szeroko komentowane w ostatnich dniach – Jakuba Błaszczykowskiego. A Państwa zdaniem brak Kuby jest dobrą czy złą decyzją selekcjonera? Swoje opinie można pisać w komentarzach.

Wcześniej z kadry „wypadli skrajni obrońcy: Łukasz Piszczek oraz Artur Jędrzejczyk i pomocnik Rennes, Kamil Grosicki.

20:00

Od kilku minut znamy też wyjściowy skład gospodarzy.

Ławka rezerwowych reprezentacji Irlandi (z bilansem w kadrze - mecze/bramki):

Bramkarze:

• David Forde (23A/0; Millwall FC, Anglia),
  • Keiren Westwood (17A/0; Sheffield Wednesday FC, Anglia),
  • Darren Randolph (2A/0; Birmingham City FC, Anglia)

Obrońcy

• Richard Keogh (7A/1; Derby County FC, Anglia),
  • Cyrus Christie(1A/0; Derby County FC, Anglia),
  • Alex Pearce (6A/2; Reading FC, Anglia),
  • Paul McShane (31A/0; Hull City AFC, Anglia),
  • Ciarán Clark (11A/A; Aston Villa FC, Anglia),
  • Stephen Ward (29A/2; Burnley FC, Anglia)

• Shane Long (51A/11; Southampton FC, Anglia),
  • Daryl Murphy (13A/0; Ipswich Town FC, Anglia),  Kevin Doyle (61A/14; Wolverhampton Wanderers FC, Anglia),  Anthony Stokes (11A/2; Celtic FC, Szkocja)

19:57

GRAFICZNIE PRZEDSTAWIENIE OBU "JEDENASTEK"

19:54

Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że stadionie ma być ok. 10 000 polskich fanów! Ilu będzie na pewno? Niebawem powinniśmy otrzymać dokładniejszą informację. Jednak w kontekście pojemności Aviva Stadium (wg soccerway 51 151 krzesełek) faktycznie można odnieść wrażenie, że Polacy grają u siebie.

19:51

Przypomina się też moment, w którym wyznawali miłość policjantce (w sumie, policjantom też ;))

19:50

Z czym nam się kojarzy Irlandia? Poza upolitycznioną „zieloną wyspą” nasuwają się na myśl kibice, którzy zyskali wielu przyjaciół i uznanie w naszym kraju dzięki EURO 2012. Mimo trzech porażek (1:3 z Chorwacją, 0:4 z Hiszpanią i 0:2 z Włochami) potrafili świetnie bawić się przed stadionem i na nim. Na pewno każdy z nas pamięta śpiewane na pożegnanie „The Fields of Atherny”...

19:47

Z siedmioma punktami na koncie Irlandia plasuje się na czwartym miejscu w tabeli (bilans bramek 10:3). Tyle samo punktów ma „oczko” wyżej Szkocja (bramki 5:4). Wiceliderem są Niemcy, którzy także mają 7 punktów a w bramkach 7 strzelonych i 4 stracone. Tabelę zamykają piąta (przedostatnia) Gruzja z jednym zwycięstwem nad Gibraltarem) i trzema porażkami. Ostatni Gibraltar nie ma na koncie punktu czy nawet bramki (21 straconych).

19:43

Zobaczmy jak w obecnych eliminacjach spisują się dzisiejsi rywale 34. drużyny rankingu FIFA. Irlandczycy (66. lokata w ww. rankingu) zaczęli z wysokiego „C”, wygrywając dwa spotkania – 7 września 2014 r. na wyjeździe ograli Gruzję 2:1 (bramki: 2x McGeady – Okrsiahvili) i cztery dni później, podobnie jak Polacy, strzelili siedem bramek Gibraltarowi. Na listę strzelców wpisali się trzykrotnie Keane, dwa razy McClean, a po jednym golu dołożyli Hoolahan oraz samobójczym trafieniem bramkarz Gibraltaru, Perez). 14 października piłkarzom Martina O'Neilla udało się urwać punkt Niemcom (1:1), strzelając bramkę w 94. minucie (O'Shea). Wcześniej wynik otworzył Kroos. Miesiąc później przegrali na wyjeździe ze Szkocją 0:1 za sprawą Maloneya.

19:37

19:33

Tym bardziej dlatego, że wzięliśmy pod lupę mecze rozgrywane w Irlandii i... nie jest już tak dobrze. Na dwanaście spotkań Polska wygrała zaledwie dwukrotnie (27 września 1970 r. (2:0) oraz 19 listopada 2008 r. (3:2)) oraz zanotowała po pięć remisów i porażek. W bramkach Irlandczycy prowadzą 18:14.

19:29

Czy dla reprezentacji Polski faktycznie nadeszła nowa era? Parafrazując znane przysłowie, nie chwalmy meczu przed ostatnim gwizdkiem.

19:28

Zbigniew Boniek, prezes PZPN (wypowiedź archiwalna): „Jak pomyślę gdzie myśmy byli z naszą reprezentacją rok temu, a gdzie jesteśmy dzisiaj, to myśmy wykonali dzisiaj kilka tysięcy kilometrów do przodu”.

19:24

Bilans jest po stronie Biało-czerwonych, którzy wygrali 10 spotkań. 6 razy górą byli Irlandczycy, a dziewięć razy nie poznano zwycięscy. Statystyki bramek również są po polskiej stronie: 40 strzelonych i 27 straconych.

19:22

- Dziś Irlandczycy mają nadzieję odczarować obiekt Aviva Stadium w Dublinie - mówi nasz korespondent w Irlandii Marcin Szczepański. Zobacz zapowiedź meczu Irlandia - Polska. Zobacz wideo!

19:21

Zanim przejdziemy do teraźniejszości, to pora na trochę irlandzko-polskiej retrospekcji. Premierowe starcie miało miejsce 22 maja 1938 r., które Biało-czerwoni wygrali 6:0. W sumie obie reprezentacje mierzyły się 25-krotnie, z których tylko dwa (1 maja i 16 października 1991 r.) były meczami o stawkę, czyli eliminacyjnymi do Mistrzostw Europy (gospodarzem imprezy była Szwecja). Te dwa pojedynki kończyły się remisami: bezbramkowym na wyjeździe i 3:3 w Polsce. Pozostałe miały charakter towarzyski Historia spotkań Irlandia – Polska

19:16

W poniedziałek Bialo-czerwoni rozpoczęli „operację Dublin”. Treningi miały miejsce na obiektach Polonii Warszawa oraz KS ZWAR Międzylesie. Do tego konferencje prasowe... A jak dokładnie przebiegało zgrupowanie? O tym można dowiedzieć się z artykułu Konrada KryczkiZgrupowanie pełne optymizmu, czyli wywalczyć w Dublinie wstęp na autostradę do Francji (PODSUMOWANIE)

19:15

ZNAMY WYJŚCIOWY SKŁAD BIAŁO-CZERWONYCH! JAK WIDAĆ, NIE MA NIESPODZIANKI

Ławka rezerwowych (z bilansem gry w kadrze - mecze/bramki):

Bramkarze:

• Artur Boruc (59A/0; A.F.C. Bournemouth, Anglia),
  • Wojciech Szczęsny (27A/0; Arsenal FC, Anglia)

Obrońcy:

• Thiago Rangel Cionek (2A/0; Modena FC, Włochy),
  • Rafał Janicki (0A/0; Lechia Gdańsk),
  • Marcin Komorowski (11A/1; Terek Grozny, Rosja),
  • Grzegorz Wojtkowiak (23A/0; Lechia Gdańsk)