Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO. Na zakończenie dodaje ponownie piosenkę o polskim selekcjonerze ;)

19:59

Na zakończenie bramka Arkadiusza Milika

19:57

Szkoda, że.. na następny mecz Biało-czerwonych będziemy musieli czekać do 29 marca. Wtedy na Stadionie Narodowym przeciwnikiem będą wiceliderzy, czyli Irlandia (stan przed meczami z 20:45).

19:56

W pierwszej połowie męczarnie, a po chwili Biało-czerwoni zachowali się jak doświadczony bokser. Dwa knockdowny w niespełna 3 minuty rozłożyły rywala na łopatki, który wiedział, że ta walka jest już przegrana. Arkadiusz Mili dopełnił dzieła zniszczenia!

94'

Koniec! Złota polska jesień - Polacy pokonują na wyjeździe Gruzję 4:0 i umacniają się na fotelu lidera w grupie D!

93'

Jeszcze dwa rzuty rożny dla Gruzinów, które nic nie przyniosły.

92'

Pogrom w Tbilisi! Uderzenie z lewej strony pola karnego Roberta Lewandowskiego zostało przyblokowane, ale piłka dotarła na drugą stronę do Arkadiusza Milika. Ten jakby od niechcenia skierował ją do siatki.

92'

GOL, ARKADIUSZ MILIK!!!

91'

Karol Linettty jeszcze znajduje się w protokole sędziowskim w dziale "żółte kartki".

90'

Paolo Tagliavento dolicza aż cztery minuty!

88'

Chanturia pada w polskim polu karnym. Efektem upadku była śliska murawa, a nie kontakt z polskim obrońcą.

87'

Mamy polski akcent w reprezentacji Gruzji. Nika Dzalamidze na ostatnie minuty za Kobakhidze.

86'

Sebastian Mila żegnany brawami polskich kibiców udaje się w stronę ławki rezerwowych. W miejsce strzelca pięknego gola zastępuje Karol Linetty, dla którego jest to piąty mecz z Orzełkiem na piersi.

85'

Strzał Chanturii zza pola karnego został zablokowany.

84'

Arkadiusz Milik trafia w poprzeczkę! po drodze miał miejsce rykoszet i rzut rożny. Tomasz Jodłowiec przewinił w walce o górną piłkę.

83'

Faul taktyczny Tomasza Jodłowca, który prostym balansem ciała dał się ograć przeciwnikowi. Ratował się podstawienie nogi, więc druga żółta kartka na koncie Biało-czerwonych.

80'

Gruzini są już zdegustowani. Popełniają proste bramki a Polakom ciągle mało! Kibice śpiewają a capella Mazurek Dąbrowskiego.

78'

Nieudane wyjście na "wyprzedzenie" Kamila Glika. Zahaczył rywala i zostaje upomniany żółtą kartką.

76'

Mogło już być definitywnie po meczu! Robert Lewandowski przedarł się w "16" Gruzinów i zamiast strzelać, zdecydował się podać do lepiej ustawionego Macieja Rybusa! Ten naciskany w decydującej fazie nie zdołał skierować piłki w stronę bramki!

19:36

A to piękny gol Sebastiana Mili

74'

Ależ cisza na stadionie w Tbilisi. Świętują za to polscy fani.

19:34

To jeszcze gol Grzegorza Krychowiaka

73'

Ależ skuteczni do bólu są Polacy! Robert Lewandowski zagrywa z prawego skrzydła w pole karne do Arkadiusza Milika, który wystawia piłkę przed "16" do Sebastiana Mili, a ten kapitalnym technicznym uderzeniem w okienko wpisuje się na listę strzelców!

73'

(CO ZA) GOL, SEBASTIAN MILA!!!

71'

Kolejny stały fragment gry przynosi Biało-czerwonym podwyższenie prowadzenia! Z rzutu wolnego zagrywał Maciej Rybus i piłkę przedłużył Kamil Glik w stronę bramki. Tam Grzegorz Krychowiak z dwóch metrów wepchnął ją pod pachą Lorii!

71'

GOL, GRZEGORZ KRYCHOWIAK!!!

69'

Kamil Grosicki już więcej nie zagra w tym spotkaniu. Zastępuje go Maciej Rybus. Obaj selekcjonerzy wykonali po dwie zmiany.

68'

Giorgi Chanturia zmienia Levana Mchedlidze.

66'

Kamil Grosicki leży na murawie z grymasem bólu na twarzy. Poślizgnął się na murawie i trzyma się za łokieć.

66'

Adam Nawałka przeprowadza pierwszą zmianę. Za przeciętnego Krzysztofa Mączyńskiego na murawie melduje się Tomasz Jodłowiec.

64'

Atak Gruzinów i Kankawa strzela zza pola karnego obok lewego słupka!

62'

Pierwszy atak Gruzinów od dobrych kilku minut. Podanie na prawą stronę ze środka do Łobżanidze było dalekie od ideału. Odpowiedź Kamila Grosickiego, który nie pierwszy raz centruje za głęboko.

60'

Loria udanie piąstkuje po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego. Do piłki dopadł Łukasz Szukała, który zagrał w "16" do Roberta Lewandowskiego, który ponownie strzelił nożycami. Tym razem nad nieznacznie poprzeczką

59'

Tomike Okriaszwili zmienia Dżano Ananidze.

19:17

GOL KAMILA GLIKA, KTÓRY DAJE POLAKOM PROWADZENIE

58'

Robert Lewandowski strzela z 20 metrów nad poprzeczką. Loria z "piątki".

56'

Ucza Łobżanidze walczył o piłkę Robertem Lewandowskim, którego potraktował łokciem.

54'

Wychodzący z bramki Wojciech Szczęsny został uprzedzony przez Łukasza Szukałę, który wybija piłkę na rzut rożny, Piłka szybuje pół metra nad poprzeczką.

53'

Gruzini przez moment w "dziesiątkę", bowiem jeden z zawodników musi opuścić murawę.

52'

Jaba Kankava chciał jeszcze ratować piłkę broniąc ręką w bramce. Widział to sędzia i słusznie upomina zawodnika żółtą kartką

52'

Nie szło z gry, to jest bardzo dobrze wykorzystany stały fragment gry! Grzegorz Krychowiak zgrywa piłkę zagraną z narożnika boiska do Kamila Glika, który strzela głową nie do obrony!

52'

GOL, KAMIL GLIK!!!

51'

Loria najpierw przecina podanie do Arkadiusza Milika pewną robinsonadą, a po chwili broni strzał Roberta Lewandowskiego! Ostatecznie rzut rożny.

50'

Mchedlidze z łatwością mija 3-4 Polaków i wywalczył rzut rożny. Na szczęście gości nikt nie ruszył z pomocą.

49'

Łukasz Szukała zagrywa daleką piłkę w stronę Roberta Lewandowskiego. Kapitan Biało-czerwonych nie zdołał opanować piłki.

48'

Faul Kamila Grosickiego w ofensywie.

47'

Dauszwili w ostatniej chwili powstrzymany w polskim polu karnym! Gospodarze mogli zacząć z wysokiego "C".

46'

Polacy zaczynają drugą połowę!

18:58

Garść statystyk z pierwszej połowy (szczegółowe pojawią się po meczu)

• 40% Posiadanie piłki 60%
  • 1/8 Strzały celne/niecelne 3/5
  • 10 Rzuty wolne 4
  • 0 Rzuty rożne 1
  • 0 Spalone 0
18:55

Brak szczęścia w ataku, ale nadmiar w obronie - tak wygląda gra Polaków w pierwszych trzech kwadransach. Nie zapowiada się by to była łatwa przeprawa. Gruzini największe zagrożenia stwarzają prawą stroną, na której szaleje Łobżanidze choć nikt nie potrafił wykorzystać jego zagrań w stylu Łukasza Piszczka. Z Biało-czerwonej strony największego pecha mają Arkadiusz Milik i Kamil Grosicki, którym niewiele brakowało do pokonania Lorii. Jak będzie po przerwie? Przekonamy się niebawem.

45'

Paolo Tagliavento nie doliczył nawet minuty i kończy pierwszą połowę. Polska remisuje bezbramkowo na Boris Paichadze Erovnuli w Tbilisi z Gruzją.

45'

Zagranie do Roberta Lewandowskiego, którego zgranie nie trafia do Biało-czerwonego adresata. Odbitą piłkę przejmuje Loria.

44'

Koronkowa akcja Polaków. Techniczne uderzenie Kamila Grosickiego mija dalszy słupek bramki Lorii o pół metra! Kapitalnym podaniem do skrzydłowego Rennes popisał się Artur Jędzejczyk.

43'

Łobżanidze przejmuje odbitą piłkę. Strzela z woleja wysoko nad poprzeczką.

42'

Prostopadłe podanie Roberta Lewandowskiego w "16" do Łukasza Piszczka. Trochę niedokładna piłka i Loria łapie ją.

41'

Łukasz Piszczek, który poza Wojciechem Szczęsnym, pozostał na własnej połowie przerywa kontrę Gruzinów podaniem do bramkarzy. Po chwili Kobakhidze strzela z ośmiu metrów nad poprzeczką!

39'

Loria w ostatniej chwili wybija piłkę przed Robertem Lewandowskim. Jeszcze strzał z dystansu, po którym piłka wychodzi na rzut rożny.

37'

Kolejny groźny atak gospodarzy. Mchedlidze strzela z 18 metrów nad bramką. Coraz większy chaos w środku pola daje wiatru w żagle Gruzinów.

36'

Bezpardonowe wejście Grzegorza Krychowiaka w Ananidze skutkuje rzutem wolnym. Sam poszkodowany strzela obok prawego słupka bramki Wojciecha Szczęsnego, który był oślepiany laserem.

35'

Arkadiusz Milik zagrywa na lewą stronę do Roberta Lewandowskiego, który od razu zgrywa piłkę przed pole karne do... nikogo. Sebastian Mila i Krzysztof Mączyński biernie przyglądali się akcji polskich napastników.

33'

Błąd techniczny Kamila Grosickiego w przyjęciu piłki w przyjęciu piłki zapoczątkował kontrę Gruzinów. Pewna interwencja Kamila Glika, który wślizgiem wybija piłkę na aut.

31'

Łukasz Piszczek dostaje piłkę na prawej stronie pola karnego. "Łamie" akcję na lewą nogę i strzela nad poprzeczką.

29'

Robert Lewandowski został, zdaniem sędziego, powstrzymany przez Dauszwiliego zgodnie z przepisami. Odmiennej opinii jest polski kapitan. Szansa na kontrę przerwana.

28'

Kankawa nie był w stanie przedrzeć się środkiem pola, Atakowany przez 2-3 Polaków traci piłkę. Łukasz Szukała wybija piłkę na aferę, gdzie Arkadiusz Milik fauluje Khubutię.

27'

Odpowiedź Polaków! Kamil Grosicki dostał podanie w polu karnym. Przyjął piłkę na klatkę piersiową i strzelił z woleja lewą nogą. Loria wyciągnął się jak struna, po czym broni!

26'

Kobakhidze strzela z ok. 30 metrów nad poprzeczką.

24'

Szaleje prawą stroną Łobżanidze! Kopia akcji sprzed kilku minut i Łukasz Szukała wybija na uwolnienie.

22'

Łobżanidze zapędził się pod polskie pole karne i wycofanie piłki w stylu Łukasza Piszczka. Mchedlidze strzela nad poprzeczką!

21'

Łukasz Piszczek ruszył na obieg do pomocy Kamilowi Grosickiemu, który zagrywa bardzo niedokładnie. Po chwili Kamil Glik przerywa atak Mchedlidze, ale zdaniem sędziego niezgodnie z przepisami.

19'

Kobżanidze na wysokości prawej krawędzi pola karnego. Zakręcił Arturem Jędrzejczykiem, ale nieudane dośrodkowanie. Akcja gospodarzy spaliła na panewce.

17'

Niecelny strzał Sebastiana Mili zza pola karnego. Piłkarz Śląska Wrocław był bardzo niepocieszony.

16'

Ależ obita bramka Gruzinów! Najpierw z narożnika pola karnego Arkadiusz Milik huknął w spojenie słupka z poprzeczką, a po chwili Kamil Grosicki trafił w prawy słupek!

15'

Udany powrót do defensywy, który nie tylko zabrał piłkę rywalowi, ale też zyskał rzut wolny. Atak Łukasza Piszczka i zablokowana centra z prawej strony.

14'

Indywidualna akcja Kamila Grosickiego zakończona bardzo niedokładnym dośrodkowaniem w stronę Roberta Lewandowskiego. Więcej pożytku byłoby z "płaskiego" zagrania lub strzału.

13'

Artur Jędrzejczyk czystym wejściem odbiera piłkę szarżującemu prawą stroną Ananidze. Zapowiadała się groźna kontra.

11'

Zakotłowało się pod bramką gospodarzy. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Kamil Grosicki. Akcję przerwał sędzia główny, który dopatrzył się zagrania ręka Kamila Glika.

10'

Jeszcze raz Arkadiusz Milik, ale tym razem w roli lewoskrzydłowego. Wrzuca w pole karne do wbiegającego na wolną pozycję Sebastiana Mili, ale zagranie za głębokie. Loria łapie piłkę.

9'

W odpowiedzi Biało-czerwoni. Strzał z dystansu Arkadiusza Milika nie sprawił kłopotu Lorii.

8'

Kankawa podcięty na przeciwległej flance. Wrzuca na Ananidze, którego zgranie piłki głową trafia do "koszyczka" Wojciecha Szczęsnego.

7'

Rzut wolny dla gospodarzy z lewej strony. Miękka centr i główkowy bilard w "16". Khubutia niecelnie strzela, polski bramkarz z "piątki".

6'

Kankava strzela z woleja z ponad 25 metrów po zgraniu Mchedlicze. Piłka w znacznej odległości minęła bramkę Wojciecha Szczęsnego.

5'

Błąd Gruzinów w środku pola i będący na "10" Arkadiusz Milik zagrywa do Roberta Lewandowskiego, lecz przypadkowo piłka trafiła w nogę Kaszii.

4'

Robert Lewandowski chciał zagrać prostopadle do Arkadiusza Milika w "16" gospodarzy, ale napastnik Ajaksu nie zorientował się w zamiarze kolegi.

3'

Strącenie piłki w polskie pole karne do Kobakhidze, ale szybszy był Wojciech Szczęsny.

2'

Polacy spokojnie rozgrywają piłkę. Gospodarze głęboko cofnięci.

1'

Paolo Tagliavento daje znać i pierwsza połowa rozpoczęta.

18:00

Nieoficjalnie Sebastian Mila jest ustawiony na lewym skrzydle, a Arkadiusz Milik na "10". Przyjmujemy jednak, że ci zawodnicy będą się często wymieniać.

17:57

... I hymn gospodarzy.

17:56

Owacja na Stadionie im. Boris Paichadze w Tbilisi - obie "jedenastki" na murawie. Za moment hymny, jako pierwszy Mazurek Dąbrowskiego.

17:52

Czekamy aż zawodnicy wyjdą na murawę. A ja przypominam, o możliwości pisania komentarzy, wraz ze swoimi typami jakim wynikiem zakończy się to spotkanie.

17:48

Polska z siedmioma punktami jest na pierwszym miejscu w grupie D dzięki lepszemu bilansowi bramek - o jedną wyprzedza drugą Irlandię (10:2). Na trzecim miejscu są Niemcy z czterema punktami (bramki 3:4). a czwartą pozycję zajmują Szkoci (4 punkty, bramki 4:4). Gruzini (bramk 4:3) są na przedostatnim miejscu z jednym zwycięstwem nad Gibraltarem, którego bilans jest bardzo słaby, czyli 0:17.

17:42

Przed tym spotkaniem wiemy jedno... niezależnie jakim zakończy się wynikiem, Temuri Kecbaja nie będzie prowadził dalej Gruzinów w tych eliminacjach. Rzadko spotykana praktyka. Selekcjonerem jest od listopada 2009 r. Wcześniej prowadził Olympiacos Pireus (lipiec 2009 - wrzesień 2009) i Anorthosis (lipiec 2004 - maj 2009).

17:37

Asystentami Paolo Tagliavento są dzisiaj Lorenzo Manganelli i Mauro Tonolini. Sędzią technicznym jest z kolei Alessandro Costanzo.

17:33

Znalezione w Internecie. Oby polscy kibice, nie tylko ci, którzy pojechali do Gruzji, mogli to zaśpiewać.

17:30

Historię Polaków zna każdy, ale przypomnę. Najpierw w Faro Biało-czerwoni wygrali 7:0, a sześć bramek padło po zmianie stron (strzelcy: 4x Lewandowski, 2x Grosicki, Szukała). W październiku stał się cud, w który piłkarze Adama Nawałki pokonali Niemców 2:0 (Milik, Mila), a trzy dni później na Stadionie Narodowym udało się wywalczyć punkt ze Szkotami (Mączyński, Milik - Maloney, Naismith).

17:27

Jak w eliminacjach grali Gruzini? Na inaugurację przegrali u siebie z Irlandią 1:2, tracąc bramkę w 90. minucie (Okriashvili - 2x McGeady). Później również zanotowali porażkę w Glasgow ze Szkocją 0:1 po golu samob. Khubutii. Równo miesiąc temu wygrali zgodnie z planem z Gibraltarem 3:0 (Gelashvili, Okriashvili, Kankava).

17:24

Do tej pory Polacy mierzyli się z Gruzinami trzykrotnie. Zanotowali dwa "domowe" zwycięstwa. Jeden mecz miał miejsce w Tbilisi, który wygrali gospodarze aż 3:0.

Pojedynki bezpośrednie: GRUZJA - POLSKA

• 10.08.2011 r. Polska 1:0 Gruzja
  • 11.10.1997 r. Gruzja 3:0 Polska
  • 14.06.1997 r. Polska 4:1

Jak będzie dzisiaj?

17:21

Przemysław Drewniak przygotował na to spotkanie obszerną zapowiedź: Gruzja - Polska LIVE! Pokonali mistrzów świata, teraz zmierzą się z presją faworyta

17:19

Rezerwowi reprezentacji Polski: Fabiański, Boruc, Cionek, Jodłowiec, Broź, Olkowski, Linetty, Rybus, Zieliński, Żyro, Teodorczyk, Kucharczyk.

17:15

Rezerwowi reprezentacji Gruzji: Migineishvili, Kvaskhvadze, Kakubava, Dvali, Tsintsadze, Okriashvili, Papava, Dzalamidze, Merebashvili, Papunashvili, Chanturia.

17:12

Czy Waszym zdaniem Sebastian Mila w wyjściowym składzie jest zaskoczeniem? Komentarze są do Waszej dyspozycji. Dodatkowo możecie pisać swoje typy jakim wynikiem zakończy się to spotkanie.

17:08

Tak wygląda tabela w grupie D po trzech kolejkach

Tabela

17:05

Sebastian Mila i Krzysztof Mączyński w pomocy w miejsce Macieja Rybusa oraz Tomasza Jodłowca (biorąc pod uwagę ostatnie 2 mecze eliminacyjne). Jak będzie wyglądać trójka za Robertem Lewandowskim, szczególnie kto zagra na lewym skrzydle? Niebawem się przekonamy.

17:00

ZNAMY SKŁADY OBU REPREZENTACJI! ADAM NAWAŁKA TROCHĘ ZASKOCZYŁ - SAMI ZOBACZCIE.

16:58

Na relację NA ŻYWO z meczu 4. kolejki eliminacji do EURO 2016 zaprasza Państwa Tomasz Górski. Kłaniam się nisko.