Getafe CFWikimedia
0 : 2
FC BarcelonaFC Barcelona
23:50

To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn. Zapraszam już na relacje z weekendowych meczów 20. kolejki La Liga w serwisie Ekstraklasa.net.

23:50

Na koniec wypowiedź Xaviego, który rozegrał dzisiaj 700. mecz w barwach Barcelony, na temat kontuzji Neymara: "Wygląda na to, że nie jest to coś poważnego, ale przekonamy się po jutrzejszych badaniach."

23:48

Wielkich emocji w tym pojedynku nie było. Co więcej, były zamiast tego kontuzje ważnych zawodników obu drużyn, Neymara czy Alexisa Ruano. Barcelona w ćwierćfinale Pucharu Króla!

90'

Nic nie doliczył pan Gil Manzano. Barcelona zwycięża Getafe 2:0 i pewnie awansuje do ćwierćfinału Pucharu Króla!

87'

Tello w klasycznej dla siebie akcji - ścięcie do środka, minięcie rywala i uderzenie wewnętrzną częścią stopy. Tym razem piłka poszybowała jednak nieznacznie nad poprzeczką.

86'

Messi ponownie między obrońcami przedarł się w pole karne, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Codina, który popisał się świetną interwencją!

84'

Można już śmiało powiedzieć, że znamy już pary ćwierćfinałowe Copa del Rey. Wyglądają one następująco: Levante - Barcelona, Real Sociedad - Racing Santander, Espanyol - Real Madryt, Atletico Madryt - Athletic Bilbao

81'

Słaby mecz gra dzisiaj Cristian Tello, który pomimo asysty notuje wiele złych zagrań i złych decyzji.

78'

Groźnie! Pedro Leona dobrze zagrał na skrzydło do Vigaraya, a ten w pole karne do Colungi. Osamotniony napastnik Getafe z trudnej pozycji uderzył jednak zbyt lekko, by zaskoczyć Pinto!

76'

Kwadrans do końca. Obserwujemy 'dogrywanie' meczu do końca.

73'

Alexis Sanchez wpadł rozpędzony w pole karne i huknął z kilkunastu metrów obok bramki przeciwnika!

70'

I jest! Xavi pojawia się po raz 700. w koszulce Barcelony! Zmienia Ceska Fabregasa.

69'

Jeszcze jedna niezła akcja Barcelony zakończona celnym strzałem Messiego. Leo uderzał jednak prawą nogą i to było widać, bo zdołał obronić to uderzenie Codina.

68'

Będzie 700. występ Xaviego w barwach Barcelony! Hiszpan za chwilę wejdzie na plac gry!

67'

Alexis Sanchez rozpędził się prawą stroną i zagrał w drugie tempo w pole karne, gdzie źle zachował się Tello, który w dobrej sytuacji się zawahał i nie dał rady oddać strzału na bramkę Codiny.

66'

Kapitalny gol Messiego:

65'

Kolejna kontuzja w tym meczu. Opuszcza plac gry Juan Rodriguez i udał się wprost do szatni, w jego miejsce Diego Castro.

64'

Mogło być już 3:0 i hattrick Messiego, ale tym razem Argentyńczyk przegrał pojedynek z Codiną!

64'

Ulalala, co za gol! Argentyńczyk przejął piłkę na 30 metrze przed bramką rywala, minął Michela, potem jednym zwodem ograł trzech graczy przeciwnika, minął Codinę i wpakował piłkę do pustej bramki!!! Niewiarygodne!

63'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Leo Messi!!!

60'

Pedro Leon zmienia Pablo Sarabię w ekipie gospodarzy.

59'

Colunga chciał przelobować Pinto zza pola karnego, ale najwyraźniej nie zauważył, że ten jest praktycznie już na linii bramkowej i w efekcie nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

58'

Kolejny strzał z rzutu wolnego oddał Leo Messi, ale posłał piłkę wysoko nad bramką Codiny.

57'

Lisandro w nieprzepisowy sposób zatrzymywał Sergiego Roberto. Żółta kartka.

53'

Alexis Sanchez nie był w stanie opanować dobrej piłki za linię obrony od Fabregasa.

51'

Dani Alves z prawej strony boiska dośrodkował piłkę w pole karne wprost na nogę Cristiana Tello, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

50'

Niewiele się dzieje w tej drugiej połowie. Trudno się dziwić, mecz jest rozstrzygnięty, a po kontuzjach Neymara i Alexisa Ruano na pewno jakaś 'lampka alarmowa' u innych się zaświeciła.

47'

Oficjalny komunikat dotyczący kontuzji Neymara mówi nam o tym, że Brazylijczyk doznał skręcenia stawu skokowego. Więcej dowiemy się po jutrzejszych badaniach.

46'

Wznawiamy grę na Coliseum Alfonso Perez!

23:00

Obie drużyny wracają na plac gry.

22:47

Kończy się połowa przy prowadzeniu Barcelony, która jednak straciła kontuzjowanego Neymara. Coliseum Alfonso Perez z kolei straciło światło, bowiem na tym obiekcie właśnie zapanowała całkowita ciemność. Miejmy nadzieję, że usterka zostanie szybko naprawiona.

45'

Koniec pierwszej połowy! Barca prowadzi z Getafe 1:0!

45'

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44'

Cesc Fabregas dobrym podaniem 'wpuścił' w pole karne rozpędzonego Tello, ten zagrał piłkę wzdłuż bramki, a jej tor przeciął Leo Messi i z bliska wpakował ją do siatki! Trzeci gol Messiego po kontuzji, trzeci w dwumeczu z Getafe i 1:0 dla Barcy!

44'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Leo Messi!

43'

Odpowiedź gospodarzy po będzie obrony Barcy. Lafita przejął piłkę na 25 metrze, przebiegł z nią kilkanaście metrów i uderzył obok bramki Pinto.

42'

Fatalny kiks Alexisa po bardzo ładnej i składnej akcji Barcelony przed polem karnym przeciwnika.

38'

Płaski strzał z 16 metrów Tello minął bramkę gospodarzy.

36'

Lisandro Lopez zmienia Hiszpana, który opuszcza boisko na noszach.

35'

Kolejna kontuzja w tym meczu. Alexis Ruano nie jest w stanie kontynuować gry. Problem mięśniowy.

33'

Sergi Roberto wywalczył korner dla Barcelony.

30'

Powtórki nie pozostawiają wątpliwości. Neymar skręcił staw skokowy. Ale wróćmy już do gry, choć niewiele ciekawego w tym aspekcie dzieje się na Coliseum Alfonso Perez.

27'

Alexis Sanchez melduje się na boisku w miejsce kontuzjowanego Neymara.

25'

Wygląda na to, że ucierpiał prawy staw skokowy Brazylijczyka, a do wejścia na plac gry przygotowany jest Alexis Sanchez.

24'

Nie jest w stanie nawet stanąć na tej nodze Neymar. Będzie potrzebna zmiana.

23'

Neymar wywalczył rzut rożny, po czym złapał się za nogę i zaczął błyskawicznie domagać się pomocy medycznej. Prawa noga wygięła się bardzo brzydko. Wygląda to źle...

21'

Żółta kartka dla Juana Rodrigueza, który bardzo brzydko potraktował Adriano.

20'

Niewiarygodne! Bardzo dobra akcja gospodarzy, zakończona wolejem Sarabii, który kapitalnie broni Pinto!

17'

Messi uderza lekko i w środek bramki. Pewnie łapie piłkę Codina.

16'

Żółta kartka dla Alexisa Ruano za faul na Neymarze. Oprócz tego rzut wolny dla Barcelony z 20 metrów.

15'

Alves wywalczył rzut rozny.

14'

Teraz z kolei było groźnie po drugiej stronie boiska. Do odbitej piłki po rzucie wolnym dopadł Vigaray, ale głową nie potrafił jej zmieścić w bramce Pinto, a ponadto sędzia odgwizdał spalonego.

13'

Tello! Po dośrodkowaniu Messiego z rzutu wolnego strącona piłka trafiła pod nogi wychowanka Blaugrany, który jednak skiksował, stojąc kilka metrów przed bramką.

10'

Nie jest i nie będzie to najprawdopodobniej wielkie spotkanie. Obie drużyny zdają sobie sprawy, że losy dwumeczu są już przesądzone. Getafe będzie chciało jednak przerwać złą passę pięciu kolejnych porażek z rywalami z La Liga w lidze i Copa del Rey.

7'

Barcelona spokojnie rozgrywa piłkę na połowie rywala. Szkoleniowiec Getafe, Luis Garcia, namawia z kolei swoich graczy do wyższego podejścia do przeciwnika.

4'

Była szansa dla Barcelony! Messi otrzymał piłkę na szesnastym metrze i technicznie posłał piłkę nieznacznie obok bramki gospodarzy!

3'

Obok prezentujemy już prawidłowy skład Getafe.

2'

Po raz trzeci z rzędu przed meczem z Barceloną, mediom podawany jest zły skład Getafe. Od pierwszej minuty grają chociażby Vigaray, Michel czy Colunga...

1'

Zaczynamy!

21:59

Jesus Gil Manzano poprowadzi ten mecz.

21:59

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry!

21:27

Rezerwowi Getafe: Angel Galvan, Carlos Vigaray, Rafa Lopez, Pedro Leon, Borja Fernandez, Michel Madera, Adrian Colunga.

21:26

Rezerwowi Barcelony: Victor Valdes, Gerard Pique, Javier Mascherano, Martin Montoya, Xavi Hernandez, Alexis Sanchez, Pedro Rodriguez.

21:25

Obok prezentujemy składy obu drużyn! Jak widać, od pierwszej minut, w celu złapania meczowego rytmu, zagrają Neymar i Lionel Messi. Brazylijczyk w poprzednim tygodniu cierpiał na grypę żołądkową, przez co nie grał zbyt wiele, z kolei dla Argentyńczyka jest to pierwszy mecz od pierwszej minuty od kontuzji uda, która spowodowała jego dwumiesięczną absencję.

21:22

Zwycięzca tego spotkania w ćwierćfinale zmierzy się z ekipą Levante. Zespół z Walencji wyeliminował bowiem Rayo Vallecano, remisując na wyjeździe 0:0 i zwyciężając wczoraj na własnym stadionie 1:0 po trafieniu Davida Barrala.

21:10

Na Coliseum Alfonso Perez już odbył się w tym sezonie bardzo ciekawy mecz ligowy obu drużyn. Getafe prowadziło z Barceloną po pierwszych 15 minutach 2:0 dzięki trafieniom Escudero i Lisandro, ale ostatecznie to Barca zwyciężyła 5:2, po hattricku Pedro i dwóch golach Fabregasa.

21:08

A tak wyglądało spotkanie rozegrane na Camp Nou przed tygodniem:

21:07

W pierwszym spotkaniu obu drużyn Barcelona zwyciężyła Los Azulones aż 4:0, a podwa gole zdobywali Cesc Fabregas i Lionel Messi. Niby wszystko w tym dwumeczu jest rozstrzygnięte, jednak ponownie aż prosi się przypomnieć sytuację z roku 2007, kiedy to Blaugrana Franka Rijkaarda w pierwszym meczu w Pucharze Króla pokonała Getafe 5:2, ale w rewanżu uległa aż 0:4 i odpadła z tych rozgrywek. Tak wyglądał ten mecz:

21:06

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu rewanżowego 1/8 finału Pucharu Króla, w którym Getafe na Coliseum Alfonso Perez podejmie Barcelonę.