Atletico MadrytAtletico Madryt
2 : 0
ValenciaValencia CF
23:20

Atletico Madryt pokazał dzisiaj bardzo dobry futbol zwyciężając z Valencią 2:0. Ale przebieg całego meczu nie świadczył o tym, że to gospodarze będą górą w tym pojedynku. Dwa kapitalnie wykonane rzuty rożne spowodowały, że Guaita musiał wyciągać piłkę z siatki. Przy obu protestowali piłkarze gości, ale chyba nie mieli oni racji i bramki były zdobyte prawidłowo. Za uwagę dziękuję Jakub Trzaska, zapraszam na kolejne relacje z meczy Primera Division.

94'

Koniec spotkania!

93'

Jeszcze szansa dla Diego Costy, ale uderzenie z ostrego kąta obok bramki!

93'

Valencia w nie najlepszym stylu żegna się z rozgrywkami. Bezmyślne zachowanie Parejo osłabia zespół.

91'

Bezmyślne zachowanie Parejo! Odkopnął piłkę po gwizdku arbitra i obejrzał drugą żółtą kartkę. Valencia w 10!

90'

Kartka dla Ricardo Costy za dyskusję z arbitrem po uznaniu bramki Raula Garcii.

90'

Tym razem to Atletico zdobywa bramkę w ostatnich minutach meczu. Ponownie pretensje do arbitra mieli piłkarze Valencii, ale bramka uznana i mamy 2:0.

90'

GGGGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL!!! Raul Garcia!!! Kolejny rzut rożny przynosi drugą bramkę dla Atletico!!!!

89'

Fantastyczne uderzenie woleja Rodrigueza z linii pola karnego, ale dobrze interweniuje Guaita!!!

89'

Uderzenie Costy przewrotką z linii pola karnego! Trzeba przyznać, że madrycki napastnik w tej sytuacji był bardzo pewien swoich umiejętności decydując się na takie zagranie.

85'

Diego Costa starał się indywidualnie rozbić obronę gości, ale swój rajd zakończył na drugim zawodniku. Napastnik jednak był osamotniony i ciężko było się przedrzeć w tej sytuacji.

82'

Arda Turan opuszcza boisko żegnany owacją na stojąco. Za niego wchodzi Rodriguez.

81'

Okazja na dobre dośrodkowanie przed Valencią. Faulowany pod polem karnym był Michel.

79'

Ostatnia zmiana trenera Pizziego. Na boisko wszedł Pabon a zmienił on Postigę. Napastnik za napastnika.

77'

Dani Parejo uderzał zza pola karnego i bramkarz Atletico nie miał problemów z obroną tego strzału.

75'

Valencia w ataku pozycyjnym zamknęła teraz Atletico w okolicach pola karnego, ale jak na razie wciąż bez powodzenia.

71'

Kolejne uderzenie na bramkę Guaity. Tym razem strzelał Koke, ale ponownie piłka nie trafia w światło bramki.

69'

Uderzenie Costy głową, ale ponad poprzeczką.

69'

Bardzo ostre wejście Barragana w nogi Filipe. Hiszpan musi uważać, bo ma już na koncie żółtą kartkę.

67'

Kolejna roszada w drużynie gości - na ławkę powędrował Feghouli a za niego na boisko wszedł Piatti.

67'

Atletico utrzymywało się z piłką pod polem karnym Valencii, ale Tiago uderzył obok bramki.

65'

Ostatnie minuty to zdecydowana dominacja gości, którzy starają się bardzo szybko odrobić straty.

63'

Kolejna dobra interwencja Courtoisa! I jeszcze jedna świetna interwencja Belga! Tym razem zza pola karnego uderzał Parejo!

60'

Kolejna centra z prawej strony boiska, ale piłkę wybija Miranda.

58'

Zmiana Diego Simeone: Koke wprowadzony za Jose Sose.

57'

Świetne uderzenie Raula Garcii ląduje na prawym słupku bramki Guaity!!!

56'

Pierwsza zmiana wśród gości. Pizzi wprowadza drugiego napastnika - Alcacer za Cartabię.

55'

Trudna sytuacja teraz przed piłkarzami Pizziego. Jednak nie jest ona tragiczna, bowiem w pierwszym spotkaniu Valencia również musiała gonić wynik i ta sztuka się jej udała. Jednak teraz grają na wyjeździe więc będzie znacznie trudniej.

52'

Żółtą kartką ukarany został jeszcze Parejo, który protestował po uznaniu tej bramki.

51'

GGGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL!!! Tym razem rzut rożny daje bramkę Atletico!!! Diego Godin!!! Fatalnie mija się z piłką Guaita!!!

51'

Atletico prowadzi 8:2 w rzutach rożnych, ale żaden z nich nie przynosi bramki.

50'

Guaita po raz kolejny musi interweniować daleko od własnej bramki, ale robi to skutecznie.

50'

Atletico znacznie lepiej rozpoczęło II połowę i stworzyło sobie już dwie dobre sytuacje do zdobycia bramki, ale wciąż brakuję dobrego ostatniego podania.

45'

Zaczynamy II połowę spotkania!

22:28

Wracają także goście witani gwizdami przez madryckich kibiców.

22:27

Na murawę wybiegają już gospodarze.

22:24

Wracamy powoli na Vicente Calderon. Wciąż jednak czekamy na piłkarzy obu ekip, bowiem nie wyszli jeszcze ani jedni ani drudzy na II połowę meczu.

22:20

Pierwsza połowa chyba rozczarowała, bowiem po remisie w pierwszym spotkaniu kibice liczyli na zdecydowanie więcej. Nieco lepsze wrażenie sprawiają chyba jednak goście, którzy częściej są przy piłce i częściej strzelają na bramkę rywala. Jednak to Atletico było bliżej zdobycia gola, ale świetną interwencją popisał się Barragan. Również rewelacyjnie w bramce spisuje się Courtois. Miejmy nadzieję, że druga połowa przyniesie więcej emocji!

46'

Arbiter nie doliczył ani minuty i w tym momencie zaprosił piłkarzy do szatni.

44'

Atletico w ataku! Turan po ziemi dośrodkował w pole karne, ale pierwszy obrońca Valencii wybił piłkę na rzut rożny.

42'

Świetna szansa dla Valencii!! Bardzo dobre rozegranie piłki w polu karnym Atletico, do strzału doszedł Bernat, ale kapitalną interwencją popisał się Courtois!!!

41'

Sosa w pole karne, ale tym razem dobrze łapię piłkę Guaita.

40'

Atletico prowadzi w statystyce rzutów rożnych - wykonywali ich już 4 przy jednym Valencii.

38'

Kartka dla Michela za uderzenie łokciem przy walce o górną piłkę.

38'

Szansa przed Atletico, ale Raul Garcia nie sięgnął podania Juanfrana w pole karne. Gdyby Hiszpan zdołał uderzyć pewnie padła by bramka.

37'

Atletico oddało teraz więcej pola gościom dzisiejszego spotkania, ale Valencia wciąż nie jest w stanie sforsować obrony gospodarzy.

36'

Strada Cartabii, ale Turan nie był w stanie zawiązać dobrej kontry dla Atletico.

34'

Ostra starcie w środkowej strefie boiska. Ucierpiał w nim Javi Fuego.

32'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany nią Barragan za próbę wymuszenia na arbitrze podyktowania rzutu karnego.

30'

Okazja dla Valencii na dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego po faulu Juanfrana, ale Parejo dośrodkowuje wprost w ręce Courtoisa.

28'

Costa w polu karnym Valencii, ale w ostatniej chwili blokuje piłkę Barragan! To jak dotychczas najlepsza sytuacja do zdobycia bramki dla gospodarzy!

26'

Gabi w pole karne, ale zbyt mocno i żaden z piłkarzy Atletico nie doszedł do piłki.

26'

Kolejna akcja Atletico, ale faulowany Sosa przez wracającego obrońcę Valencii. Będzie okazja do dobrego dośrodkowania.

24'

Barragan poradził sobie z dwójką obrońców Atletico, ale jego dośrodkowanie ponownie pada łupem golkipera z Madrytu.

22'

I odpowiedź Cartabii, ale bardzo niedokładny strzał młodego skrzydłowego gości.

22'

Uderzenie Gabiego z linii pola karnego zablokowane przez obrońcę!

21'

Uderzenie Postigi zza pola karnego w środek bramki. Courtois bez problemów.

20'

Dzisiejszy mecz ma nieco inny przebieg niż ten w poprzednim tygodniu. Dzisiaj to Atletico stara się prowadzić grę i tworzyć ataki pozycyjne. Valencia, zepchnięta do defensywy, stara się tylko kontrować.

18'

Kolejne dośrodkowanie w pole karne, ale i tym razem dobrze zachowują się obrońcy gości. Atletico zaczyna coraz bardziej przeważać w tym meczu.

16'

Dobra akcja z pierwszej piłki przed polem karnym Valencii, do pozycji strzeleckiej doszedł Costa, ale jego strzał bez problemu łapie Guaita!

15'

Filipe w pole karne, ale Diego Costa nie sięgnął piłki.

14'

Juanfran dobrze dogrywał w pole karne, ale Barragan uprzedził Turana i mamy tylko rzut rożny.

12'

Pierwsze uderzenie na bramkę Courtoisa. Strzelał Postiga, ale wysoko ponad poprzeczką bramki gospodarzy.

12'

Dobre prostopadłe podanie do Feghouliego, pomocnik Valencii upadł w polu karnym, ale arbiter nie użył gwizdka.

10'

Turan starał się przedrzeć lewą stroną boiska, ale dobrze powstrzymany przez obrońcę i gospodarze mają tylko rzut z autu.

9'

Valencia stara się stworzyć sobie dobry atak pozycyjny, jednak Atletico bardzo szybko przejmuję piłkę na własnej połowie.

7'

Gabi starał się uruchomić Costę długim podaniem, ale bardzo czujny przed polem Guaita wybija piłkę.

6'

Barragan dośrodkował w pole karne, ale pewnie łapie piłkę Courtois.

5'

Arda Turan starał się dojść do piłki na lewym skrzydle, ale Turek faulował rywala.

4'

Od początku meczu Valencia stara się przejąć inicjatywę w posiadaniu piłki. Pierwszy mecz wyglądał podobnie.

0'

Zaczynamy spotkanie!

21:28

Losowanie obu stron i już za chwilę pierwszy gwizdek sędziego.

21:27

Piłkarze pojawiają się już na placu gry.

21:24

Mecz rozpocznie się już za chwilę, a więc wspólnie czekamy na emocje z nim związane.

21:21

Atletico potwierdziło dobrą formę także w pojedynku z Barceloną w ostatniej kolejce Primera Division. Na Vicente Calderon padł remis 0:0. Natomiast dzisiejsi goście przegrali w Vigo z tamtejszą Celtą 1:2.

21:18

Obaj trenerzy przeprowadzili kilka zmian w wyjściowych jedenastkach w porównaniu do pierwszego spotkania. Na ławce Atletico usiadł m.in. Koke, który jak dotychczas był podstawowym piłkarzem Simeone.

21:17

Ławki rezerwowych obu ekip: Atletico: Aranzubia, Alderweireld, Koke, Rodriguez, Guilavogui, Adrian i David Villa. Valencia: Diego Alves, Banega, Romeu, Piatti, Pabon, Alcacer i Ruben Vezo.

21:14

Faworytem wydają się podopieczni Diego Simeone, bowiem to oni w tym momencie mają zapewniony awans do kolejnej rundy. Valencia musi więc dzisiaj zaatakować od pierwszej minuty, ponieważ potrzebują co najmniej jednej bramki, aby myśleć tutaj dzisiaj o odprawieniu Atletico z pucharu.

21:13

W pierwszym pojedynku obu ekip padł remis 1:1. Wyrównujący gol padł dopiero w doliczonym czasie gry, więc i dzisiaj na pewno będziemy świadkami nie małych emocji w Madrycie.

21:10

Witam podczas relacji LIVE z rewanżowego pojedynku Pucharu Króla, w którym to na Vicente Calderon Atletico Madryt podejmie Valencię!