Real MadrytReal Madryt
2 : 0
Osasuna PampelunaOsasuna Pampeluna
23:19

Ani jedni, ani drudzy nie mogą być zadowoleni z tego wyniku. Real nadal nie może być pewny awansu przed rewanżem w Pampelunie, gdzie przed miesiącem przegrywał w pewnym momencie 0:2 w meczu ligowym, z kolei dla Osasuny zadanie odrobienia strat będzie bardzo trudne. Rewanż na El Sadar zapowiada się ciekawie. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec! Real pokonuje Osasunę 2:0!

92'

Po rzucie rożnym dla Osasuny nie było zagrożenia dla bramki Realu.

91'

Trzy minuty doliczone.

90'

Riesgo efektownie łapie teraz piłkę po technicznym uderzeniu zza pola karnego Moraty!

88'

Casemiro wchodzi na ostatnie minuty na boisko za Illarramendiego.

85'

Uderzenie z dystansu Pepe nieznacznie minęło bramkę Riesgo.

83'

Kartka dla Bertrana za faul na Ronaldo.

81'

Alvaro Morata zmienia Karima Benzemę.

79'

Ronaldo złapany na spalonym.

78'

Bertran zmienia Cejudo.

75'

Cejudo zakręcił w polu karnym Illarramendim, ale nie potrafił dograć do ustawionego przed bramką Riery.

74'

Na minimalnym spalonym złapany Oriol Riera.

72'

Niesamowite! Goście znowu stracili piłkę w polu karnym, Benzema wyłożył ją Bale'owi, a ten trafił w stojącego tuż przed bramką Ronaldo!

70'

Jednak Jese nie dokończy tego spotkania. W miejsce kontuzjowanego wychowanka Królewskich wchodzi Isco.

69'

Kibice domagali się teraz podyktowania rzutu karnego za domniemany faul na Bale'u. Akcja kończy się niecelnym strzałem Jese, którego jeszcze po tej próbie złapał bolesny skurcz.

68'

Druga zmiana w Osasunie. W miejsce De las Cuevasa wchodzi młodziutki, niespełna 17-letni Jose Garcia.

67'

W kontrataku Osasuny Miguel de las Cuevas wychodził sam na sam z Casillasem, ale sędzia słusznie przerwał grę, bowiem gracz gości faulował w walce o pozycję Arbeloę.

66'

Bardzo aktywny w drugiej połowie Gareth Bale wywalczył rzut rożny.

63'

Po dośrodkowaniu Marcelo w polu karnym wpadli na siebie Cristiano Ronaldo i Karim Benzema i w efekcie tego Portugalczyk z dwóch metrów nie trafił głową do bramki rywala!

62'

I już mogło być 3:0! Modrić posłał doskonałego 'crossa' w pole karne, gdzie minimalnie niecelny strzał z powietrza oddał Ronaldo!

61'

Fatalna strata Osasuny przed własnym polem karnym i błyskawiczna składna akcja Realu. Benzema do Ronaldo, ten do niepilnowanego Jese, a wychowanek Królewskich pokonuje Riesgo! 2:0!

60'

GOOOOOOOOOOOLLLLLL! Jese!

59'

Bale bardzo dobrym zagraniem zewnętrzną częścią stopy znalazł Ronaldo w polu karnym, ale Portugalczyk źle sobie przyjął piłkę i nie potrafił potem zaskoczyć Riesgo z kilku metrów!

58'

Zmiana w Osasunie. Punal za Silvę.

57'

Złe dośrodkowanie Modricia. Po chwili piłkę na lewym skrzydle otrzymał Jese, ale jego akcja została przerwana przez Oiera.

57'

Rzut rożny dla Realu po interwencji Oiera.

56'

Damia wrzucił piłkę z lewego skrzydła w szesnastkę Realu, gdzie strzału z powietrza spróbował Roberto Torres, ale podobnie jak wcześniej Benzema, skiksował.

54'

Modrić idealnym podaniem obsłużył Benzemę, ale ten fatalnie skiksował w dobrej sytuacji i z kilku metrów trafił tylko w boczną siatkę!

53'

Gareth Bale dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, ale odchylony Ronaldo głową nie zmieścił piłki w bramce przeciwnika.

51'

Teraz z kolei po świetnej centrze Walijczyka Karim Benzema głową uderzył nieznacznie obok bramki Osasuny! Sędzia jeszcze niesłusznie zasygnalizował spalonego, ale gola, tak czy siak, nie było.

50'

Szarża Bale'a została zatrzymana w polu karnym przez Flano.

49'

Oba zespoły bardzo spokojnie rozpoczęły drugą część gry.

46'

Zaczynamy drugą część spotkania! Nie ma zmian w obu zespołach.

22:23

Ciekawostka na przerwę? Na stadionie pojawili się najgorętsi fanatycy Realu, Ultras Sur, którzy zostali wyrzuceni ze swojego stałego miejsca za jedną z bramek, gdzie teraz znajduje się trybuna Grada Joven (trybuna dla młodzieży), ale to nie przeszkodziło im dość licznie się zgromadzić na jednym sektorów umiejscowionych na drugim piętrze trybun Santiago Bernabeu.

22:17

Real skromnie i zasłużenie prowadzi 1:0 po bramce głową Karima Benzemy, ale to jest ciekawy mecz z obu stron, bo i Osasuna miała swoje szanse na gola. Zobaczymy, czy Los Rojillos będą w stanie zaszkodzić Królewskim również w drugiej połowie i wypracować sobie jakiś nie najgorszy wynik przed rewanżem na własnym stadionie.

45'

Koniec pierwszej połowy. Real prowadzi z Osasuną 1:0!

45'

Ronaldo w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Riesgo, ale ponadto był wcześniej na spalonym.

41'

Była szansa dla Osasuny! Znowu w szesnastce przeciwnika znalazł się Oier, ale po akcji De las Cuevasa nieczysto trafił w piłkę i nie trafił w dobrej sytuacji w bramkę Casillasa!

39'

Riera został zatrzymany w polu karnym przez Pepe. Korner dla Osasuny.

39'

Indywidualna akcja Bale'a zakończona bardzo nieudanym uderzeniem z dystansu Walijczyka.

37'

Bale został zablokowany w polu karnym Osasuny i piłka trafiła do Cristiano Ronaldo, ale ten był na spalonym.

35'

Ronaldo potężnie uderzył z rzutu wolnego, ale piłka minęła o metr bramkę przeciwnika.

31'

Po fatalnym błędzie Flano, Jese przejął piłkę w polu karnym Osasuny i chciał wyłożyć piłkę ustawionemu przed pustą bramką Ronaldo, ale tego uprzedził Arribas!

30'

Dobra szansa dla Osasuny. Z rzutu wolnego dobrze piłkę dośrodkował Roberto Torres, a Oier głową posłał ją obok słupka!

27'

Illarramendi spróbował szczęścia z dystansu, ale znacznie się pomylił.

25'

Osasuna próbuje nieśmiało zaatakować Real, jednak na razie czyni to bez powodzenia.

23'

Real Madryt - Osasuna Pampeluna

21'

Uderzenie Ronaldo z bardzo dalekiego rzutu wolnego zupełnie nieudane.

20'

Po dośrodkowaniu Luki Modricia z rzutu wolnego, Karim Benzema popisał się precyzyjną główką z kilku metrów! Można doszukiwać się w tej sytuacji minimalnego spalonego Francuza, ale akcja została puszczona przez sędziego i Real prowadzi 1:0!

19'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Karim Benzema!

18'

Tym razem Jese był faulowany przez Oiera na skrzydle. Rzut wolny i żółta kartka dla gracza Osasuny.

17'

Początkowo sędzia podyktował totalnie bezsensowną jedenastkę dla Realu po domniemanym faulu Riesgo na Jese, gdy bramkarz Osasuny wyraźnie wygarnął piłkę spod nóg napastnika Realu. Po chwili Perez Montero zmienił swoją decyzję i anulował karnego (dobra decyzja) oraz ukarał Jese żółtą kartką za symulowanie, co z kolei było bezsensowne, bo ten został przewrócony przez Riesgo, tyle że bez faulu.

15'

Przerwa w grze, bowiem we własnym polu karnym leży starnowany przez Cristiano Ronaldo Oier.

14'

Jese wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

12'

Benzema w stylu Thierry'ego Henry'ego próbował technicznym strzałem z narożnika pola karnego zaskoczyć Riesgo, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką.

8'

Casillas! Cejudo zakręcił w polu karnym Ramosem, jednak jego uderzenie z kilku metrów dobrze odbił bramkarz Realu!

6'

Śliczna akcja Jese, który zakręcił obrońcą Osasuny i posłał piłkę pomiędzy nogami drugiego, jednak Karim Benzema został zablokowany przez gości.

3'

Benzema na spalonym.

2'

Modrić! Chorwat w indywidualnej akcji zdecydował się na techniczny strzał ze skraju pola karnego i piłka o centymetry minęła bramkę Osasuny!

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

21:28

Obie drużyny wychodzą na murawę Santiago Bernabeu.

20:50

Rezerwowi Osasuny: Andres Fernandez, Joan Oriol, Marc Bertran, Francisco Punal, Jordan Loties, Jose Garcia, Eneko Satrustegui.

20:49

Obok prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn. Co ciekawe, Real, który w niedzielę pojedzie po ligowe punkty na trudne boisko Espanyolu, gra dzisiaj w niemalże podstawowym składzie. W przypadku Osasuny też nie możemy mówić o rezerwowym zestawieniu.

20:48

Ławka rezerwowych Realu: Diego Lopez, Casemiro, Dani Carvajal, Nacho, Angel Di Maria, Isco, Alvaro Morata. Poza składem Królewskich znaleźli się Xabi Alonso, Fabio Coentrao oraz Raphael Varane.

20:48

Po poniedziałkowej wygranej w lidze nad Celtą Vigo, Real ponownie wystąpi na własnym stadionie, tyle że w meczu Pucharu Króla. Królewscy będą zdecydowanym faworytem tego spotkania, bowiem zmierzą się ze słabą w tym sezonie Osasuną Pampeluna. Jednakże ten mecz wcale nie musi być łatwy dla podopiecznych Carlo Ancelottiego, którzy w lidze z Osasuną ostatnio zaledwie zremisowali 2:2. Tym razem mecz jednak odbędzie się na Santiago Bernabeu, gdzie Osasuna nie spisuje się ostatnio najlepiej i regularnie wyjeżdża z kilkubramkowym bagażem. Jak będzie dzisiaj?

20:46

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 1/8 finału Pucharu Króla, w którym Real Madryt zmierzy się z Osasuną Pampeluna.