0 : 1
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
dogrywka 1. połowa0 : 0
93'

W ciągu 270 sekund nie oglądaliśmy ciekawych sytuacji. Koniec tego meczu i Górnik blisko awansu do Ekstraklasy po zwycięstwie 1:0 nad Olimpią Grudziądz.

90'

Trzy minuty dolicza Jarosław Rynkiewicz.

89'

Seria strzałów na bramkę Prusaka. Wszystkie niecielne.

87'

W takich warunkach, po ulewie nad stadionem w Grudziądzu, pracują komentatorzy Orange Sport - Czesław Michniewicz oraz Mateusz Święcicki.

Grudziądz

85'

Niecelny strzał Nowaka.

84'

Znakomita szansa przed Górnikiem. Faulowany Patrik Mraz, a do bramki bardzo niewiele.

82'

Faul Nowaka na Kłusie.

82'

Warunki atmosferyczne na pewno nie ułatwiają gry. Na murawie znajduje się dużo wody, przez co ciężko wymieniać podania po ziemi.

78'

Zmiana także w Olimpii. Za Kowalczyka - Banasiak.

76'

Druga zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza Grzegorz Bonin, a w jego miejsce Łukasz Zwoliński.

75'

Dariusz Kłus otrzymuje żółtą kartkę.

74'

Nie ustają opady nad stadionem Olimpii. Nawałnica w Grudziądzu.

72'

Tomasz Nowak podawał w kierunku Veljko Nikitovicia, jednak szybciej interweniował golkiper gospodarzy.

71'

Pierwsza zmiana w drużynie gości. Bożoka zastąpił Kozacuks.

70'

Uderzał Nowak, ale pomylił się o kilka centymetrów.

68'

Faul Smolińskiego tuż przed bramką Osieckiego. Bardzo dobra okazja przed Górnikiem.

66'

Zmiana w drużynie Dariusza Kubickiego. Schodzi Łukasz Suchocki, w jego miejsce Konrad Kaczmarek.

64'

Po zdobyciu bramki przez Górnik uspokoiła nam się gra. Żaden zespół nie dominuje. Oczywiście zarówno jedni, jak i drudzy próbują kreować akcje podbramkowe.

61'

Patrick Mraz dośrodkowuje w pole karne. Uderzenie Tomasza Nowaka, ale pewnie interweniuje Osiecki.

59'

Dośrodkowanie w pole karne, ale dobre wybicie Tomasza Nowaka.

56'

Bożok bardzo mocno uderzył w światło bramki, ale kapitalnie interweniuje Daniel Osiecki! Mogliśmy mieć już 2:0.

54'

Maciej Kowalczyk wysunął piłkę na piąty metr, jednak nie było tam żadnego partnera z zespołu.

52'

Bozok uprzedził Suchodzkiego, wybijając piłkę sprzed bramki Prusaka. Gdyby zawodnik Olimpii doszedł do strzału, byłoby bardzo groźnie.

48'

MAMY PIERWSZEGO GOLA! Głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzał Maciej Szmatiuk. Futbolówka odbiła się jeszcze o Bielawskiego, myląc golkipera gospodarzy. Ależ rozpoczęła nam się druga część tego meczu!

47'

Zagranie ręką Suchockiego. Niebezpieczna odległość od bramki Osieckiego.

45'

Piłkarze powrócili na boisko, a więc możemy rozpocząć drugą połowę.

48'

Koniec pierwszej połowy. Nie należała ona do najatrakcyjniejszych, ale miejmy nadzieję, że za 15 minut będzie dużo ciekawiej.

47'

Arkadiusz Woźniak uderzał głową, ale jedynie rzut rożny dla gości.

46'

Ręką zagrywa Suchocki. Rzut wolny dla Górnika.

43'

Wybili gospodarze i próbowali wyprowadzić szybką kontrę, jednak Ruszkul zagrywał bardzo niedokładnie do partnera z zespołu.

42'

Faulowany przed bramką Osieckiego był zawodnik Górnika. Będzie okazja dla gości.

39'

Ruszkul uderzył obok Prusaka, ale piłkę sprzed linii wybił Kalkowski.

38'

Niespełna dziesięć minut do zakończenia pierwszej połowy. Póki co, lepsze wrażenie po sobie pozostawia Olimpia Grudziądz.

34'

Nowak ciekawie podawał w pole karne, ale futbolówka w dłoniach Daniela Osieckiego.

33'

Pierwsza zmiana gospodarzy. Schodzi Dariusz Gawęcki, który ma rozcięty łuk brwiowy, a na placu gry melduje się Piotr Ruszkul.

31'

W polu karnym gości leży Dariusz Gawęcki, który zderzył się z Prusakiem. Jarosław Rynkiewicz nie podyktował rzutu karnego.

27'

Szczot potężnie huknął na bramkę Górnika, ale strzał niecelny. Futbolówka otarła się jeszcze o Tadrowskiego i korner.

26'

Chwila nudnej, bezowocnej gry obu drużyn.

23'

Robert Szczot zszedł do środka, długo holował piłkę i oddał niecelny strzał, ale była to bardzo ciekawa próba. Krzyczy na swoich kolegów z drużyny golkiper gości, którzy nie popisali się w tej akcji.

21'

Maciej Kowalczyk na spalonym. Od rzutu wolnego Prusak.

18'

Wyrównała się gra na Stadionie Miejskim w Grudziądzu. Na początku dominowali gości, teraz z kolei aktywniejsi są podopieczni Dariusza Kubickiego.

16'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Lukas Bielak.

15'

Technicznie, zewnętrzną częścią stopy, uderzał Adrian Bielawski, ale futbolówkę nad bramką przeniósł Prusak. Tylko rzut rożny Olimpii.

13'

Przyspieszyli gospodarze. To oni znajdują się coraz bliżej bramki Sergiusza Prusaka.

10'

Brzydki faul Nikitovicia, który przerywa groźną akcję Olimpii.

10'

Ciągle przy piłce goście, którzy szykują kolejną akcję ofensywną.

7'

W pierwszych pięciu minutach swój styl gry narzucili goście. Ich akcje ofensywne są dużo ciekawsze w porównaniu do zawodników Olimpii.

6'

Bonin wrzucał w pole karne, ale futbolówka w dłoniach Osieckiego.

4'

Mamy pierwszy strzał głową. Kompletnie niekryty był Marcin Kalkowski, ale niecelne uderzenie zawodnika Górnika.

3'

Bozok próbował wrzucać w pole karne, ale mamy rzut rożny.

3'

Woźniak z dystansu, ale bezbłędnie Osiecki.

2'

Pierwsze dośrodkowanie grudziądzan, ale pewnie interweniuje Prusak.

17:31

Pierwsze podanie meczu za nami. Rozpoczęli zawodnicy Olimpii.

17:28

Na murawie pojawili się już zawodnicy obu drużyn. Za moment rozpoczniemy to spotkanie.

17:24

Jesienią lepszy był Górnik, który zwyciężył Olimpię 2:1. Bramki w tym spotkaniu strzelali: Sasin i Zwoliński (dla łęcznian) oraz Ruszkul (dla grudziądzan).

17:20

Marcin Smoliński, zawodnik Olimpii, opowiedział pzpn.pl o dzisiejszym rywalu podopiecznych Dariusza Kubickiego.

Górnik jest drużyną bardzo poukładaną, co przekłada się na wyniki i miejsce w lidze. Ma bardzo wyrównaną kadrę, w przypadku kontuzji podstawowego zawodnika godnie może go zastąpić rezerwowy. To zespół mający w szeregach doświadczonych zawodników, którzy mają już na koncie występy w ekstraklasie. W Łęcznej grają choćby Sebastian Szałachowski, Tomasz Nowak czy Grzegorz Bonin. To świadczy o tym, jak silną są drużyną.
17:17

Na Twitterze zdjęcie, prosto z Grudziądza, opublikował Czesław Michniewicz.

Olimpia Grudziądz - Górnik Łęczna

17:13

Górnik Łęczna uzyska awans w tej kolejce, jeżeli wygra z Olimpią, a Dolcan polegnie w Stróżach oraz GKS Bełchatów zremisuje jutro z Flotą. W przypadku remisu z Olimpią, swój mecz musi przegrać Dolcan, a Arka Gdynia nie może wygrać.

17:08

Zawodnicy rezerwowi Górnika: Paweł Socha, Paweł Sasin, Bartosz Kwiecień, Łukasz Zwoliński, Wojciech Kalinowski, Łukasz Mierzejewski, Nikolajs Kozacuks.

17:06

A tak prezentują się ławki rezerwowych. Zacznijmy od gospodarzy z Grudziądza: Jędrzej Woźniak, Bartosz Śmietanko, Mateusz Górka, Robert Pisarczuk, Adam Banasiak, Konrad Kaczmarek, Piotr Ruszkul.

17:03

Mamy wyjściowe jedenastki. Więcej w panelu po lewej stronie.

16:59

Witam wszystkich kibiców I ligi! Zwycięstwo Górnika w Grudziądzu może dać awans gościom do Ekstraklasy. Końcówka sezonu na zapleczu zapowiada się rewelacyjnie. Aż pięć drużyn liczy się w walce o dwa pierwsze miejsca. Wśród nich - Górnik Łęczna, GKS Bełchatów, Arka Gdynia, Dolcan Ząbki oraz Olimpia Grudziądz. Czekamy na wyjściowe jedenastki! Na relacje z meczu zaprasza Artur Kurzawa.