Niedziela, 27 kwietnia 2014, godz. 12:15
Okocimski KS BrzeskoOkocimski KS Brzesko
1 : 1
Puszcza NiepołomicePuszcza Niepołomice
14:04

Marne tempo meczu skoczyło do góry w ostatnich dwudziestu minutach głównie dzięki bramkom. Oprócz tego, obie drużyny mają czego żałować - spotkanie wcale nie przypominało walki na śmierć i życie. Dla obu ekip ten wynik to żaden sukces - i Okocimski, i Puszcza do samego końca sezonu będą walczyć o utrzymanie. Dziękujemy za uwagę i do zobaczenia!

93'

Koniec meczu! W małych derbach Małopolski remis 1:1 po bramkach Sobotki dla gospodarzy i Nowaka dla podopiecznych Dariusza Wójtowicza.

91'

W ostatnich sekundach meczu obie drużyny wymieniają się długimi, desperackimi piłkami. Jedna z ostatnich szans na zmontowanie ataku dla Puszczy.

91'

90'

Żółta kartka dla Davida Kwieka (Okocimski). Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

Sobotka nie skopiował swojego udanego strzału z 70. minuty - bomba obrońcy "Piwoszy" wywołuje tylko jęk zawodu na trybunach.

88'

Fatalna próba dośrodkowania Marcina Biernata. Do końca spotkania zostało niewiele czasu, mecz w Brzesku nadal bez rozstrzygnięcia!

85'

W natarciu Puszcza, Moskwik płasko zagrywa w pole karne, fatalny kiks obrony Okocimskiego... na miejscu już jest Zaremba, ale nie jest w stanie oddać mocnego strzału! Piłka w rękach Kuchty!

84'

Biel miał szansę uderzyć ze słabszej, lewej nogi - strzał pomocnika Puszczy pozostawia wiele do życzenia.

83'

Daniel Brud (Okocimski) ukarany żółtą kartką za ostre wejście w Biernata.

83'

David Kwiek zastąpił na boisku Jakuba Kapsę (Okocimski).

82'

Daniel Brud akrobatycznie nabiegał na dośrodkowanie z kornera, strzela obok bramki.

82'

Ostatnie minuty meczu upłyną pod znakiem sporych emocji, teraz szansa dla Okocimskiego - gospodarze mają rzut wolny. Obie drużyny mają nóż na gardle - remis w ogóle ich nie urządza.

79'

Druga zmiana w Okocimskim - boisko opuścił Konrad Wieczorek, w jego miejsce Mateusz Wawryka.

79'

Żółtą kartkę za faul w środku pola obejrzał Kacper Tatara.

75'

...a Strózik zmienił Marcela Kotwicę.

75'

Łukasz Staroń wszedł za Mateusza Cholewiaka...

75'

Potrójna zmiana w zespole Puszczy, strzelec bramki Nowak opuszcza boisko - zmieni go Paweł Moskwik.

73'

GOOOOL! 1:1!!! Puszcza dopina swego, piłka jak po sznurku do Łukasza Nowaka, kapitan Puszczy z Wieczorkiem na plecach posyła futbolówkę obok Kuchty! Jest wyrównanie!

71'

Zdradliwe dośrodkowanie Borovićanina w bok odbija Kuchta, bramkarz "Piwoszy" był zasłonięty przez obrońców i piłka od Serba go zaskoczyła!

71'

Desperacki strzał Biernata z pierwszej piłki poprzedza pierwszą zmianę w Okocimskim - Stefański wszedł za Grzegorzewskiego.

70'

GOOOOOL! 1:0 dla Okocimskiego! Po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym do piłki dopada Bartosz Sobotka i wyprowadza "Piwoszy" na prowadzenie!

69'

Sędzia liniowy nie zauważył kilkumetrowego spalonego Kacpra Tatary. Tatara nie zdążył złamać do środka i oko w oko ze Stępniowskim z ostrego kąta strzela wprost w bramkarza Puszczy!

68'

Dobre zagranie Biela na lewym skrzydle, dośrodkowanie Borovićanina wybite przez Żołądzia. Przy poprawce nabiegającego Cholewiaka pierwszy do piłki był Kuchta.

67'

Grzegorzewski sprytnie przepuszcza podanie, Kapsa przejmuje i fenomenalnie zagrywa piętą, szkoda tylko, że Kacper Tatara był na spalonym.

65'

Dobre dośrodkowanie Tymińskiego z rzutu wolnego zasiało popłoch w polu karnym, pod samą bramką Puszczy zabrakło ruchu któregoś z "Piwoszy" i żaden nie sięgnął piłki.

78'

Uf... wreszcie mamy czas napisać coś o bramkach. Przy golu dla "Piwoszy" ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Bartosz Sobotka - etatowy wykonawca stałych fragmentów gry zmieścił futbolówkę tuż przy bramce Puszczy. Niepołomiczanie ze stratą bramki błyskawicznie ocknęli się z letargu - Wieczorek pozwolił Nowakowi bezceremonialnie wejść w pole karne i zdobyć wyrównującego gola dla gości.

63'

Uwakwe w odstępie kilku sekund zaliczył dwa kluczowe odbiory piłki. Nigeryjczyk to ostatnimi czasy jeden z najsolidniejszych piłkarzy Puszczy, w Brzesku też gra bez większych błędów.

61'

Zagranie ręką Cholewiaka 20 metrów od bramki Okocimskiego.

60'

Kolejny rzut wolny dla Puszczy z dogodnej odległości, Nowak odsuwa Mateusza Cholewiaka i sam wymierza sprawiedliwość "Piwoszom". Płaski strzał grzęźnie w nogach brzeskiej obrony, poprawka Uwakwego dalego od bramki.

59'

Dośrodkowanie młodego stopera Puszczy było zdecydowanie za mocne, mimo tego Kuchta zdołał złapać piłkę w ręce.

59'

Ostre wejście Bruda w Biernata, rzut wolny dla Puszczy wyjątkowo wykona Tomasz Wełna.

58'

Cholewiak zgrywał piłkę głową już w polu karnym, przy odbiorze groźnie pomylił się Brud, na całe szczęście dla gospodarzy - bez konsekwencji.

56'

W pole karne gospodarzy przebojem wdziera się Biel, jego podanie przerywa Arkadiusz Ryś. Puszcza odzyskuje inicjatywę w meczu - podopieczni Dariusza Wójtowicza wiedzą, że muszą kontrolować grę.

54'

Niektórzy kibice już cieszyli się z gola, ale główka Krzysztofa Zaremby też powędrowała obok bramki!

54'

Zaremba wykorzystuje wyrwę w szykach obronnych Okocimskiego i strzela z prostego podbicia, piłka po rykoszecie wychodzi obok słupka!

53'

Petar Borovićanin (Puszcza) zagrywa ręką w środku boiska i ogląda żółtą kartkę za to zagranie.

53'

Sytuacja w meczu powoli się odwraca, teraz to Puszcza jest zmuszona kontrować gospodarzy. Zaremba psuje podanie do czekającego w polu karnym Łukasza Nowaka.

50'

Zderzyć się z Tomaszem Wełną to tak, jakby wejść pod pędzącą lokomotywę. Kacper Tatara przez chwilę leżał na murawie, ale już wrócił na płytę boiska.

49'

Wieczorek sprytnie ogrywa dwóch rywali na prawym skrzydle, do piłki dochodzi Tymiński, po jego centrze głowka Grzegorzewskiego nad poprzeczką!

48'

Brud znowu podaje niecelnie, tym razem w kierunku Kapsy. Strata i piłka znowu po stronie gości z Niepołomic.

47'

Okocimski znowu pod wysokim pressingiem, gospodarze nie mogą wydostać się z piłką poza własną połowę.

45'

Zaczynamy drugie 45 minut! Od środka rozpoczęli "Piwosze" - Jakub Grzegorzewski i Kacper Tatara. Oba zespoły bez zmian w składach.

13:12

Piłkarze wracają na boisko, za kilka chwil początek drugiej części meczu.

46'

Koniec pierwszej połowy spotkania. Okocimski bezbramkowo remisuje z Puszczą - obu zespołom brakuje klarownych sytuacji bramkowych, a sam mecz wcale nie przypomina pojedynku drużyn walczących o utrzymanie.

44'

Spalony Krzysztofa Zaremby - skrzydłowy Puszczy gra dzisiaj poniżej oczekiwań. Do rozgrzewki ruszył Łukasz Staroń, bardzo możliwe, że zobaczymy go na boisku już po przerwie.

43'

Wieczorek szybko wraca do obrony po tym, jak dośrodkował w jedną wielką pustkę - partnerów z zespołu znowu nie było w polu karnym.

42'

W powietrznej walce o piłkę w polu karnym Wełna udanie uprzedza Tatarę i Grzegorzewskiego.

42'

Będzie korner dla Okocimskiego, Marcel Kotwica wyszedł z piłką za linię. Dośrodkowanie Grzegorzewskiego wybite bez większych problemów.

41'

Rzuty rożne nie idą dzisiaj niepołomiczanom, piłkę przejmuje Mateusz Kuchta.

40'

Bartosz Biel zwija się jak w ukropie w narożniku boiska i zdobywa kolejny korner dla Puszczy.

39'

Brud jednym wejściem nokautuje Zarembę i Biernata. Ostatecznie pomoc medyczna nie będzie potrzebna, obaj zawodnicy gości już wstali z murawy.

39'

Wełna trochę na siłę zagrywał w kierunku partnerów z ataku, piłka poza boiskiem.

36'

Okocimski robi wszystko, żeby dostać się pod bramkę rywala. Sobotka teraz centrował niemal z koła środkowego, Grzegorzewski na spalonym.

35'

Mocna centra z prawego skrzydła, Zaremba główkuje nieczysto, ale i tak obok bramki! Dobra okazja na objęcie prowadzenia dla Puszczy!

35'

Pod bramką Puszczy pokazał się Łukasz Tymiński - były ekstraklasowiec miał w polu karnym dwóch kolegów, lecz dośrodkował fatalnie.

33'

Nici z okazji po tym kornerze - faulowany był Kacper Tatara.

32'

Sobotka nie tracąc czasu nieatakowany wybija piłkę na rzut rożny dla Puszczy.

32'

Zaremba na raty zabiera się z piłką na skrzydle, wybicie gospodarzy i Puszcza ma rzut z autu na wysokości pola karnego.

29'

Sekundy później główkował Cholewiak, piłka łagodnym łukiem opada nad poprzeczką bramki Mateusza Kuchty.

28'

Pierwszy poważniejszy błąd Żołądzia, do centry Zaremby wyskakuje Nowak i z ostrego kąta główkuje wzdłuż bramki. Gdyby ktoś zamykał akcję, bramka dla Puszczy byłaby pewna!

27'

Tatara nie poczekał na kolegów z zespołu i dośrodkował w pole karne prosto w ręce Stępniowskiego.

27'

Konrad Wieczorek popisuje się inteligentnym zagraniem do Tatary, jego partner z zespołu był na spalonym.

26'

Wallace sięga centry kapitana niepołomiczan i oddaje niecelną główkę.

25'

Wieczorek zagrywa piłkę ręką na skraju własnego pola karnego, Puszcza za moment dośrodkuje pod bramkę Kuchty z rzutu wolnego.

24'

Żołądź jest dzisiaj nie do przejścia, teraz w patowej sytuacji wyłuskuje piłkę spod nóg Zaremby. Gdyby szybki skrzydłowy Puszczy urwał się z futbolówką przy nodze, "Piwosze" byliby w sporych opałach.

23'

Grzegorzewski nie był w stanie dobiec do piłki pod linią końcową - zdołał dośrodkować prawie leżąc na murawie, za słabo i niecelnie.

22'

Cholewiak sam popędził przez połowę Okocimskiego i złamał do środka, ale ofiarnym wślizgiem zatrzymał go Bruno Żołądź. Młody stoper "Piwoszy" póki co rozgrywa świetne spotkanie.

22'

Lewym skrzydłem szarżuje Zaremba, dobrze powstrzymany przez Żołądzia.

20'

Kolejna długa piłka za obrońców niepołomiczan kończy się niepowodzeniem - była za silna, żeby Grzegorzewski mógł zrobić z niej użytek.

19'

Nerwowe wybicia piłki w obronie Okocimskiego kończą się przejęciem futbolówki przez czujnego Zarembę, skrzydłowy Puszczy jednak znajdował się na spalonym.

18'

Krystian Stępniowski bez większych problemów łapie dośrodkowanie Grzegorzewskiego z bliskiej odległości. Gospodarze marnują szansę na pierwszy strzał na bramkę w tym meczu.

17'

Wełna umiejętnie oszukał Cebulę, pomocnik Okocimskiego karykaturalnie mija się z piłką pod polem karnym Puszczy.

17'

Cholewiak już szykował się do odbioru podania od Kotwicy, piłka za kołnierz obrońców Puszczy ląduje również nad głową skrzydłowego z Niepołomic.

14'

Po kolejnej centrze Nowaka na posterunku znowu jest Kuchta. Dominacja Puszczy rośnie, "Piwosze" odgryzają się tylko improwizowanymi kontratakami.

14'

Nowak wywalczył korner dla Puszczy po walce z Żołądziem przy linii końcowej.

13'

Borovićanin nie przejął długiej piłki z przeciwległego krańca boiska. Puszcza zdecydowanie skupia się na atakach lewym skrzydłem, hasający po prawej stronie Cholewiak prawie w ogóle nie jest wykorzystywany.

12'

Efektowna klepka Zaremby z Nowakiem, płaska centra w pole karne tego drugiego wybite przez stoperów Okocimskiego.

11'

Petar Borovićanin nie patyczkuje się z Cebulą i siłą odbiera mu piłkę we własnym polu karnym bez przekroczenia przepisów.

10'

Daniel Brud próbuje uruchomić któregoś z partnerów z przodu prostopadłą piłką, podanie byłego wiślaka nie trafia do celu.

9'

Do dośrodkowania Nowaka najwyżej wyskakuje bramkarz "Piwoszy", Mateusz Kuchta i to on rozpocznie od własnej bramki.

8'

Dokładny przerzut Wallace'a przejmuje Borovićanin, sfaulowany przez Wieczorka na skraju pola karnego. Do rzutu wolnego już podchodzi Łukasz Nowak.

8'

Teraz Żołądź "kasuje" Borovićanina przy okazji jego szarży w okolicach linii bocznej. Okocimski pod wysokim pressingiem ze strony Puszczy.

7'

Żołądź lepszy od Cholewiaka w biegowym pojedynku o piłkę.

6'

Długa piłka Wallace'a nie znajduje adresata i wychodzi za boisko, od bramki rozpocznie Mateusz Kuchta.

6'

Po starciu z Borovićaninem Tatara przewraca się na linii pola karnego, w padzie skrzydłowego Okocimskiego było więcej udawania niż przewinienia jego rywala. Sędzia Krasny nie daje się na to nabrać i puszcza grę.

5'

Kapsa wywrócił się na piłce, nici z kontry Okocimskiego.

4'

Niecelne prostopadłe podanie Bruda, Borovićanin pewnie wyczekuje naciskającego go Tatarę i wybija piłkę z pola karnego.

3'

Niewiele brakowało, żeby Grzegorzewski doszedł do dośrodkowania, które minęło kotłujących się w polu karnym piłkarzy Okocimskiego i Puszczy. Doświadczony snajper był jednak na spalonym.

2'

Teraz przepisy przekracza Uwakwe, Okocimski ma rzut wolny na połowie Puszczy. Szykuje się dośrodkowanie w pole karne.

2'

Wełna fauluje Grzegorzewskiego, błyskawiczne rozegranie rzutu wolnego przez Okocimskiego przerywa gwizdek sędziego. "Piwosze" zaczęli za wcześnie.

1'

Zaczynamy! Losowanie wygrał kapitan Okocimskiego, więc od koła środkowego rozpoczęli piłkarze Puszczy. Rozpoczynamy arcyważny mecz o utrzymanie!

12:12

Pod nieobecność pauzującego za kartki Radosława Jacka kapitanem "Piwoszy" będzie Bruno Żołądź.

12:10

Sędzia Sebastian Krasny wyprowadza obie jedenastki na boisko. Okocimski zagra w na zielono-biało, Puszcza w całości na niebiesko.

12:07

Jesienią Puszcza rozgromiła Okocimskiego 4:0. Bramki dla "Żubrów" strzelali Łukasz Nowak, Mateusz Cholewiak i Paweł Strózik. Pierwsza dwójka wyjdzie dzisiaj w wyjściowym składzie.

12:01

Kwadrans do pierwszego gwizdka sędziego Krasnego z Krakowa. Oba zespoły zeszły już do szatni. "Tylko zwycięstwo, MKS tylko zwycięstwo" - śpiewa kilkunastoosobowa grupa kibiców Puszczy.

11:56

Niedzielne małe derby Małopolski będą debiutem przed własną publicznością dla świeżo upieczonych szkoleniowców "Piwoszy", Roberta Orłowskiego i Krzysztofa Przytuły. Porządek, w jakim ich podaliśmy jest nieprzypadkowy - oficjalnie to Orłowski jest trenerem Okocimskiego, Przytuła figuruje jako jego asystent.

11:55

Na sektorze gości pojawiają się pierwsi kibice z Niepołomic, którzy przywieźli ze sobą dwie flagi.

11:54

W Brzesku wiosna w pełnej krasie - świeci słońce i wieje ciepły wiatr. Frekwencja nie zapowiada się powalająca, głównie z tego względu, że "Piwosze" nie rozpuszczają kibiców swoimi ostatnimi wynikami.

11:47

Zapowiedź dzisiejszego spotkania jest dostępna pod TYM linkiem.

11:43

Rezerwowi Okocimskiego: Marek Pączek, Aleksander Ślęczka, Łukasz Sosnowski, Mateusz Wawryka, David Kwiek, Dariusz Sosnowski, Patryk Stefański.

11:43

Rezerwowi Puszczy: Andrzej Sobieszczyk, Paweł Moskwik, Damian Szymonik, Paweł Strózik, Michał Kiełtyka, Jarosław Lizak, Łukasz Staroń.

11:40

Zapraszamy do zapoznania się z wyjściowymi jedenastkami na dzisiejszy mecz. Za moment podamy rezerwowych.

11:37

Obie drużyny już rozgrzewają się na płycie boiska.

11:36

Puszcza plasuje się na 13. pozycji, jednak w wypadku straty punktów w Brzesku i niekorzystnych wyników może znowu znaleźć się w strefie spadkowej.

11:35

Wynik spotkania w Brzesku będzie miał duże znaczenie dla końcowego układu dolnej części tabeli. Obie ekipy z Małopolski walczą bowiem o utrzymanie w I lidze. W zdecydowanie gorszej sytuacji jest zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Okocimski.

11:32

Na wyjściowe jedenastki obu drużyn musimy jeszcze chwilę poczekać, ale już wiadomo, że w pierwszym składzie Puszczy zobaczymy Wallace'a (przed spotkaniem zmagał się z kontuzją) i Krystiana Stępniowskiego, który między słupkami bramki gości zastąpi Andrzeja Sobieszczyka.

11:30

Witamy serdecznie ze stadionu w Brzesku, gdzie już za 45 minut rozpoczną się małe derby Małopolski pomiędzy Okocimskim a Puszczą Niepołomice. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!