Espanyol BarcelonaEspanyol Barcelona
17:49

Za uwagę dziękuje Państwu Filip Błajet!

17:49

Z meczu na Estadio Santiago Bernabeu to wszystko, zapraszamy Państwa na inne relacje live! Już o godzinie 18:00 Arsenal zmierzy się z Hull, Barcelona z Atletico, a Korona Kielce podejmie Piast Gliwice.

92'

Sędzia David Fernandez gwizdnął po raz ostatni. Real zwycięża i od rozstrzygnięcia meczu Barcelona - Atletico zależy, którą pozycję Królewscy zajmą w lidze.

91'

Real nie wypuści dziś zwycięstwa! Świetne podanie Isco do Di Marii, który przebiegł połowę boiska i oddał piłkę do Alvaro Moraty. Hiszpan miał przed sobą tylko pustą bramkę i pewnie kopnął do siatki.

91'

Stuani blisko wyrównania! W ostatniej chwili zablokował Stuaniego wślizgiem Luka Modrić.

90'

Pizzi zdobywa kontaktowego gola. Garcia wymanewrował dwóch rywali balansem ciała i idealnie podał do Portugalczyka, który kopnął obok bezradnego Casillasa.

90'

Z drugiej strony z ostrego kąta próbuje Marcelo, ale Casilla poradził sobie z uderzeniem Brazylijczyka.

88'

Ostre dośrodkowanie z prawej strony pola karnego Pizziego, ale Varane po raz kolejny zainterweniował wzorcowo. Bardzo dobry występ młodego defensora.

88'

Dośrodkowanie Pizziego wylądowało na głowie Marcelo, a piłkę z pola karnego wybił Isco.

87'

Cordoba wywalczył rzut rożny po walce z Varane'm.

86'

Wzorcowo przeprowadzony przez Real Madryt atak. Środkiem pomknął Sergio Ramos, znalazł na prawej stronie Di Marie, a ten dograł do Moraty. Hiszpan musiał tylko dopełnić formalności strzałem z pięciu metrów. 2-0!

86'

Morata wdał się w drybling pod polem karnym z Colotto i przegrał walkę z defensorem Espanyolu.

85'

Po dobrzej rozegranej przez gości akcji z dystansu uderzał Alex. Soczysty strzał pewnie wyłapał Iker Casillas. W dobrej formie jest golkiper Królewskich.

82'

Dwa kornery z rzędu dla Espanyolu. Pierwszy wykonany źle, a drugi jeszcze gorzej. Pizzi się nie popisał dośrodkowaniami.

81'

Bale składał się do strzału, ale Javi Lopez w ostatniej chwili zdjął Walijczykowi piłkę z buta, Było groźnie pod bramką gości.

79'

Sergio Garcia próbował prostopadłym podaniem znaleźć Stuaniego, ale obrońcy Realu wyprzedzili Urugwajczyka.

78'

Minął się z piłką Sergio Ramos, dzięki czemu mnóstwo miejsca miał Cordoba. Skrzydłowy pomknął przed siebie kilkadziesiąt metrów i zakończył akcję podaniem wprost w nogi Varane'a.

76'

Doskonała piłka Illarramendiego w pole karne, do którego dopadł Bale. Portugalczyk uderzał z pierwszej piłki, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

75'

Isco znalazł się z piłką w polu karnym, szukał wycofania przed szesnastkę, ale rywale przeczytali jego zamiary.

75'

Hiszpan wstał i będzie kontynuował grę.

75'

Z bólu zwija się Sergio Ramos, który przeleciał przez plecy Cordoby.

74'

Espanyol zaczął grać ofensywniej, co może być wodą na młyn dla szybkich napastników Realu.

72'

To był 15 gol Bale'a w bieżącym sezonie La Liga.

72'

Zablokowany Sergio Garcia, ale futbolówka spada pod nogi Pizziego. Jego strzał z powietrza przeleciał wysoko ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Ikera Casillasa.

69'

Pizzi zastępuje Simao, który zmarnował dwie dobre okazje bramkowe. Javier Aguirre dokonał już trzech zmian.

68'

Z boiska schodzi Karim Benzeme, który doznał urazu podając do Bale'a. Swoją szansę dostaje Alvaro Morata.

67'

Simao był bliski wyrównania po podaniu Sergio Garcii, ale Portugalczyk pomylił się i nie trafił w bramkę.

66'

Druga roszada Javiera Aguirre. Victora Sancheza zmienia Alex.

64'

Gol dla gospodarzy! Benzema znalazł prostopadłym podaniem Bale'a, a ten strzałem z prawej nogi pokonał Casille. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki Espanyolu.

63'

Niemieckiego pomocnika zmienia Luka Modrić, który będzie teraz rozgrywał akcje Realu.

63'

Z boiska schodzi nie zbyt widoczny dziś Abraham, w jego miejsce Cordoba.

63'

Marcelo wdał się w drybling na lewej flance i oddał piłkę do Sergio Ramosa. Hiszpan próbował z dystansu, ale uderzył nad poprzeczką.

62'

Z dystansu płaskim strzałem próbował Abraham, ale niecelnie. Piłka odbita została jeszcze przez Casillasa, ale sędzia nie dopatrzył się kontaktu z futbolówka hiszpańskiego golkipera.

61'

Real przy piłce, ale ofensywni zawodnicy grają pasywnie i rzadko pokazują się do gry.

59'

Casilla uprzedził Di Marie, który byłby sam na sam z pustą bramką po długim podaniu z linii obronnej.

58'

Abraham strzelał z dystansu, ale i daleko od bramki i wysoko nad nią.

58'

Hector Moreno faulowany na połowie Realu przez Samiego Khediry. Obyło się bez żółtej kartki dla pomocnika gospodarzy.

56'

Bardzo dobrze gra dziś Illarra, z kolei zupełnie niewidoczny jest Benzema. Kiedy Francuz przełamie strzelecką niemoc?

55'

Rozgrzewa się Luka Modrić. Kto do zmiany? Khedira, Illarramendi?

54'

Marcelo znalazł w polu karnym Isco, który próbował strzelać z powietrza, jednak został zablokowany. Ostatecznie futbolówka spadłą pod nogi Di Mari. Uderzenie Argentyńczyka wylądowało w bocznej siatce.

53'

Sergio Garcia otoczony przez trzech przeciwników stracił piłkę na połowie Realu. Futbolówkę odebrał pewny dziś Varane.

53'

Gracze Realu byli z piłką w polu karnym, ale Isco niedokładnie odegrał do Bale'a. Espanoyl wyprowadza swoją akcję.

51'

Kapitalna akcja Espanyolu! Sergio Garcia świetnie podał do wbiegającego sam na sam z Ikerem Casillasem Davida Lopeza, ale to hiszpański golkiper pierwszy dobiegł do piłki.

51'

Realowi zdecydowanie brakuje CR7, który w obliczu walki o Złoty But, z pewnością byłby pazerny na gole i motywował zespół do lepszej, ofensywnej gry.

49'

Przy linii bocznej rozgrzewa się Pizzi. Kogo zmieni?

49'

Technicznym strzałem z ostrego kąta próbował Di Maria, ale Argentyńczykowi do szczęścia zabrakło kilku metrów.

48'

Ostre wejście Illarramendiego w nogi Stuaniego, na szczęście obyło się bez kontuzji.

48'

Krótko rozegrany przez Di Marie rzut rożny, dośrodkowuj Marcelo, ale starcie w powietrzu z Sergio Ramosem wygrywa Casilla.

46'

Z boiska zszedł aktywny w pierwszej połowi Dani Carvajal, w jego miejsce Alvaro Arbeloa, który wraca do formy po kontuzji.

46'

Zaczynam drugą połowę! Od środka gracze Espanyolu.

16:50

Z kolei faworytem do wejścia na boisko w ekipie Espanyolu jest Pizzi.

16:49

Carlo Ancelotti ma w odwodzie chociażby Luke Modricia czy Alvaro Moratę, którzy mogliby wzmocnić linię ognia. Ronaldo nie ma nawet na ławce rezerwowych.

45'

Sędzia nie doliczył ani minuty i zakończył pierwszą połowę. Połowę, w której nadmiaru emocji nie było. Miejmy nadzieje, że druga część spotkania przyniesie jakieś gole!

45'

Bomba Bale'a z lewej nogi poleciała nad murem, ale przy okazji obok bramki. Casilla nie musiał nawet interweniować.

45'

Illarramendi faulowany na 25 metrze przed bramką. To może być okazja do strzału dla Bale'a, który już ustawia sobie piłkę.

42'

Imponuje dziś przerzutami Asier Illarramendi. Czyżby na Hiszpana motywująco podziałała wypowiedź Carlo Ancelottiego, jakoby to właśnie on był pierwszym wyborem na finał Champions League?

41'

Bale znalazł się sam na sam z Casillą po podaniu Asiera Illarramendiego, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Bramkarz Espanyolu i tak wyszedł górą z pojedynku z Walijczykiem.

39'

Dośrodkowanie z prawej strony i Simao znalazł się w polu karnym. Strzał Portugalczyka w ostatniej chwili zablokowany przez Daniego Carvajala!

39'

Kontra gości powstrzymane wślizgiem Illarry. Sergio Garcia ma pretensje do Baska o zbyt ostry atak.

38'

Prostopadłej piłki próbował Illarra, ale Carvajal uprzedzony po raz kolejny przez Fuentesa.

37'

Real założył hokejowy zamek. Espanyol wycofany pod własne pole karne, czekający na ruchy Królewskich.

35'

Posiadanie piłki: 62%-38%

35'

Tym razem futbolówkę dorzuca Di Maria i dośrodkowuje w ręce Casilli.

34'

Kolejny korner dla gospodarzy. Zablokowane dośrodkowanie Khediry.

33'

Do piłki podchodzi Isco, ale w polu karnym faulował Varane. Rzut wolny dla gości.

33'

Dwójkowa akcja Marcelo - Bale kończy się dośrodkowaniem tego pierwszego. Fuentes w ostatniej chwili wyprzedza ofensywnie wchodzącego Carvajala. Korner.

32'

Carvajal świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Di Marie, ale ten zepsuł akcję niecelnym podaniem.

30'

Kapitalna okazja Benzemy! Świetnie opanował piłkę w polu karnym, ominął trzech obrońców Espanyolu i oddał strzał. Doskonałą interwencją ratuje Espanyol Casilla!

29'

Sergio Garcia na razie mocno osamotniony z przodu. Brakuje wsparcie Simao czy Stuaniego.

29'

Varane szybszy od Garcii, ze spokojem okiwał Hiszpana. Real konstruuje kolejną akcję ofensywną.

29'

Dośrodkowanie Argentyńczyka wybite przez obronę, ale za krótko, a przed polem karnym znalazł się Sergio Ramos. Hiszpan oddal uderzenie z powietrza i zabrakło kilkudziesięciu centymetrów do szczęścia.

27'

Korner dla Realu, po tym jak Simao wyprzedził Carvajala.

26'

Real dominuje posiadanie piłki i stwarza groźniejsze sytuacje. Wydaje się, że gole dla gospodarzy to tylko kwestia czasu...

25'

Di Maria miękkim podaniem w pole karne uruchomił Samiego Khedire, jednak reprezentant Niemiec nie doszedł do futbolówki.

24'

Z drugiej strony z dystansu próbował Stuani. Płaskie uderzenie Urugwajczyka minęło bramkę.

23'

Cała grupa zawodników Realu na pozycji spaonej po rzucie wolnym wykonanym przez Di Marie.

23'

Di Maria faulowany na wysokości pola karnego. Argentyńczyk przeniósł się na lewą flankę.

21'

Po dośrodkowaniu Argentyńczyka do piłki doszedł Sergio Ramos, zamarkował strzał i uderzył w drugim tempie. Casilla po raz kolejny stanął na wysokości zadania.

20'

Marcelo wygrał przebitkę w polu karnym i strzelał z ostrego kąta. Golkiper Espanyolu nie dał się zaskoczyć i sparował uderzenie na korner.

20'

Podanie Di Mari w pole karne zakończył strzałem głową Bale. Uderzenie było jednak lekkie i nie sprawiło Casilli żadnych trudności.

17'

Z około 30 metrów próbował Gareth Bale. Uderzenie minęło jednak bramką w bezpiecznej odległości.

16'

Real opanował mecz. Królewscy dłużej utrzymują się przy piłce i groźniej atakują. Nie jest to jednak jeszcze frontalny sztorm gospodarzy.

15'

Jeszcze jedno ofensywne wejście Marcelo. Tym razem jego wrzutka kończy w rękach katalońskiego Golkipera.

14'

Di Maria ustawiony dziś na prawym skrzydle.

14'

Przerzut Di Mari na lewą stroną, gdzie ustawiony był Marcelo. Dośrodkowanie Brazylijczyka spadło na głowę Benzemy, który nie trafił w bramkę z 5 metrów.

12'

Bale ruszył lewą flanką i znalazł miejsce na dośrodkowanie, ale zrobił to fatalnie. Piłka ustawiona na piątym metrze.

9'

Kombinacyjna akcja Realu kończy się piłką w rękach Casilli, po tym jak Bale nie opanował piłki.

9'

Z lewej strony dośrodkowywał Colotto, ale zdecydowanie za głęboko. Od bramki zacznie Iker Casillas.

8'

Dośrodkowanie z kornera łatwo wyłapuje Casilla. Di Maria się nie popisał.

7'

Ramos próbował znaleźć Khedire w polu karnym, ale Hector Moreno dobrze przeciął podanie.

6'

Na Estadio Santiago Bernabeu chóralne śpiewy. Atmosfera nie przekłada się jednak na tempo meczu.

5'

Pierwszy korner dla Espanyolu. Krótkie rozegranie skończyło się strzałem Fuentesa, ale bardzo wysoko nad poprzeczką poleciała piłka.

4'

Na razie tempo mocno sparingowe. Oba zespoły nie spieszą się do szybkiego odbioru piłki czy wysokiego pressingu.

3'

Dośrodkowanie z lewej strony łatwo wyłapuje Casillas. Pierwsza dobra interwencja golkipera Realu.

2'

Drybling Garci na prawej stronie zatrzymany przez Sergio Ramosa.

2'

Real spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie i powoli konstruuje akcję ofensywną.

1'

Sędzia Fernandez gwizdnął po raz pierwszy, od środka rozpoczęli Bale z Benzemą!

15:57

Czyli jednak - Isco w miejsce Ronaldo, któremu coś stało się na rozgrzewce.

15:54

Ponoć Cristiano Ronaldo przedwcześnie opuścił rozgrzewkę i jego miejsce wyjściowym składzie może zająć Isco.

15:44

Królewscy wygrali 11 z ostatnich 13 domowych meczów z Espanyolem i są niewątpliwe faworytem dzisiejszego meczu. Szczególnie w tak mocnym składzie.

15:42

Najlepszym strzelcem gości jest z kolei Sergio Garcia. Hiszpan 12-krotnie trafiał do siatki rywali.

15:42

Ten mecz to okazja dla Cristiano Ronaldo na przypieczętowania Złotego Buta. Portugalczyk strzelił do tej pory 31 ligowych goli, czyli tyle samo co Luis Suarez.

15:37

Z kolei dla gospodarzy to ostatnie przetarcie przed finałem Champions League. Być może Carlo Ancelotti chce utrzymać swój zespół w meczowej formie, dlatego wystawił najmocniejszy skład, wraz z rekonwalescentami?

15:37

Dla Javiera Aguirre będzie to ostatni ligowy mecz w roli szkoleniowca Espanyolu. Po sezonie drogi Meksykanina z klubem z Barcelony się rozchodzą.

15:24

Rezerwowi gości z Barcelony: Germán, Raúl, Sidnei, Pizzi, Álex, Córdoba, Torje.

15:24

Ławka rezerwowych Realu: Jesús, Casemiro, Nacho, Arbeloa, Modric, Morata, Isco.

15:22

Zachęcam Państwa do przeczytania zapowiedzi dzisiejszego spotkania, którą możecie Państwo znaleźć pod tym linkiem: http://bit.ly/1jotYJW

15:20

Z kolei w Espanyolu w pierwszym składzie Abraham, który nie był główną postacią Katalończyków w bieżącym sezonie. Z kolei tylko na ławce znajduje się Pizzi.

15:18

W ostatnim meczu Carlo Ancelotti dał odpocząć najważniejszym piłkarzom, a dziś wystawił najmocniejszy skład. W wyjściowej jedenastce są powracający po kontuzji Karim Benzema i Gareth Bale, a także Cristiano Ronaldo, który opuścił boisko po kilku minutach spotkania z Celtą.

15:13

Znamy już składy obu zespołów, w których nie brakuje niespodzianek.

15:13

W relacji LIVE! z meczu Real Madryt - Espanyol Barcelona wita Państwa Filip Błajet!