Jest już późno, jutro czas do pracy/szkoły, a więc kończymy dzisiejszą relację, mam nadzieję, że obyło się bez większych błędów. Dobranoc!

Bramka Xaviego na 4-1:

22:52

Bramka Puyola na 3-1:

22:50

Barcelona dzięki temu wynikowi awansuje na drugą pozycję w tabeli ze stratą jednego punktu do prowadzącego Realu Madryt. Almeria natomiast utrzymuje się tuż nad strefą spadkową

94'

Doliczony czas właśnie upłynął i arbiter decyduje się zakończyć mecz. Barcelona przekonującym wynikiem, ale na pewno nie grą pokonuje na własnym stadionie Almerię 4-1.

91'

Sędzia Carlos Del Cerro dolicza trzy minuty do podstawowego czasu gry.

90'

Piłka trafia przed pole karne Almerii, gdzie znalazł się Xavi, zawodnik Barcelony pięknym technicznym strzałem zdobywa kolejną bramkę dla swojej drużyny.

89'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Xavi Hernandez prawdopodobnie ustala wynik spotkania na 4-1!

88'

Ostatnia zmiana w drużynie Barcelony, Neymara zmienia Tello.

87'

Rzut wolny dla Barcelony z odległości podobnej, od tej gdy padł gol na 2-0 autorstwa Messiego. Tym razem Argentyńczyk jednak trafia mur.

84'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Messi strzałem głową trafił w poprzeczkę bramki rywala, a przy dobitce Puyol'a bramkarz Almerii był już bez żadnych szans. Zwycięzca meczu już raczej przesądzony.

83'

GOOOOOOOOOL! Do bramki Almerii trafia Puyol i mamy już 3-1!

82'

Potężne uderzenie Pedro i Esteban paruje strzał na rzut rożny, mogła paść trzecia bramka.

81'

Kolejna żółta kartka dla gracza Amerii, tym razem za faul na Neymarze ukarany Verza

79'

Druga zmiana w zespole FC Barcelony, za Cesca Fabregasa na boisko wchodzi Andres Iniesta, który został owacyjnie powitany przez kibiców.

77'

Niewiele dzieje się pod bramką jednej jak i drugiej drużyny. Barcelona ospale kontroluje grę, ale bez żadnego błysku, Almeria natomiast stara się wyprowadzać nieliczne kontrataki, co także nie wychodzi najlepiej.

72'

Teraz natomiast mamy zmianę w drużynie Barcelony. Zdobywcę pierwszej bramki tego spotkania Alexisa Sancheza zmienia Pedro Rodriquez.

71'

Druga zmiana w drużynie Almerii. Za Coronę na placu gry melduje się Marcos Tebar.

69'

Teraz Neymar "tańczył" z piłką w polu karnym gości i dopiero przez trzeciego z rywali został zatrzymany.

68'

Gospodarze podkręcają tempo! Tym razem Lionel Messi w polu karnym udanie blokowany przez dwójkę piłkarzy Almerii.

66'

Barcelona bliska zdobycia trzeciej bramki w tym meczu, po szybkiej wymianie podań Neymar niedokładnie uderza z pola karnego.

64'

Mocne uderzenie Aleixa Vidala z okolic pola karnego, ale Victor Valdes pewnie łapie ten strzał.

62'

Pierwsza zmiana w tym spotkaniu, a dokonuje ją trener Almerii. Za Rodri'ego na boisku melduje się Helder Barbosa.

61'

Almeria coraz wyżej wychodzi by odbierać piłkę zawodnikom Barcelony, jak na razie nie wychodzi to jednak za dobrze, przed momentem Neymar skutecznie dryblował przed własnym polem karnym.

59'

Barcelona coraz częściej próbuje zagrywać dalekie piłki za obronę Almerii, co jednak na razie nie wychodzi za dobrze.

57'

Neymar uderza z narożnika pola karnego, ale jego strzał zablokowany.

54'

Barcelona bardzo statycznie rozgrywa piłkę, Almeria zamknięta we własnym polu karnym, ale jej to pasuje, bo nie pozwala Dumie Katalonii na groźną sytuację.

50'

Fantastyczne podanie Xavi'ego do Neymara, ten w sytuacji sam na sam z Estebanem trafił wprost w bramkarza.

49'

Druga połowa tego spotkania rozpoczęła się bardzo chaotycznie, Barcelona razi niedokładnością, co nie jest w jej stylu.

46'

Hiszpańscy realizatorzy transmisji podają że dzisiaj na Camp Nou zasiada 58 930 widzów.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę! Oba zespołu bez zmian. Liczymy na kolejne bramki.

58'

Bramka Angela Trujillo na 2-1:

21:54

Bramka Lionela Messiego na 2-0:

53'

Bramka Alexisa Sancheza na 1-0:

21:46

W przerwie może garść statystyk: Barcelona oczywiście zdecydowanie prowadzi w posiadaniu piłki (76% - 24%), w sytuacjach podbramkowych 15-4 dla gospodarzy, w strzałach celnych 5-2 dla Dumy Katalonii.

46'

Sędzia Carlos Del Cerro nic nie dolicza do pierwszej połowy tego spotkania, Barcelona prowadzi z Almerią 2-1 po bramkach Sancheza i Messiego, a dla gości Trujillo.

43'

Strata piłki przez gości w środku boiska i Sanchez popędził na bramkę rywali, dograł do Messiego, a ten źle dołożył nogę do piłki i futbolówka powędrowała wysoko nad bramką Estebana.

40'

Była szansa Almerii na wyrównanie, piłkę w polu karnym gospodarzy jednak źle klatką piersiową przyjmował Trujillo i dał Valdesowi szansę na oddalenie zagrożenia.

38'

Napór Barcelony trwa w najlepsze! Powinno być 3-1 po tym jak Sanchez zgrał głową do Messiego, a ten także głową niewiele się pomylił.

35'

Kolejna znakomita szansa gospodarzy. Po zgraniu Puyola piłka trafia do Neymara, ten strzałem z pierwszej piłki posłał piłkę niewiele obok słupka bramki Almerii.

32'

Lionel Messi uderza zza pola karnego, ale w boczną siatkę i Esteban może odetchnąć z ulgą.

30'

Znakomita szansa Barcelony. Alexis Sanchez chciał przeciąć podaniem do Neymara pole karne Almerii, ale skuteczną interwencją popisała się obrona gości.

28'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Trujillo strzałem głową pokonuje Valdesa i mamy już tylko 2-1.

27'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Angel Trujillo daje kontakt Almerii!

26'

Corona w odpowiedzi groźnie uderza z rzutu wolnego, ale Victor Valdes popisał się znakomitą interwencją wybijając piłkę na rzut rożny.

24'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego Lionela Messiego i Barcelona prowadzi już 2-0!

23'

Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu dla gracza Almerii, tym razem za faul na Messim ukarany Corona.

20'

Szybka kontra Almerii, ale zagranie w pole karne Dubarbiera okazało się niedokładne.

19'

Dani Alves dostał znakomitą piłkę od Alexisa Sancheza w polu karnym Almerii i w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę gości.

17'

Neymar powalony w środku boiska przez Ramona Azeeza po minięciu trzech rywali za co sędzia zdecydował się ukarać go żółtą kartką.

16'

Aleix Vidal wpadł w pole karne Barcelony gdzie został przewrócony przez Dani'ego Alvesa, jednak sędzia uznał, że faul nastąpił przed polem karnym.

13'

Kontra Barcelony, Neymar wpadł w pole karne rywala, ale w ostatniej chwili jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę rywala.

13'

Wreszcie do głosu doszła Almeria, ale nawet nie zdołali przebić się w pole karne rywala, dwie akcje zostały dość szybko skasowane.

10'

Uderzenie z narożnika pola karnego po długim rogu Neymara jeszcze zdołał wybronić Esteban, ale z dobitką Sancheza nie miał już najmniejszych szans i kibice na Camp Nou mogą się cieszyć z prowadzenia swojej drużyny.

9'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Gospodarzom prowadzenie daje Alexis Sanchez!

9'

Napór gospodarzy trwa w najlepsze, szczególnie aktywny jest Dani Alves, który raz za razem znajduje się z piłką w polu karnym rywala

6'

Barcelona pierwszy raz w polu karnym rywala, Najpierw zagranie Dani'ego Alvesa zostało przecięte, chwilę później futbolówka ponownie trafia do Brazylijczyka i bramkarz Almerii ratuje swoją drużynę przed stratą bramki!

5'

Almeria podobnie jak większość przeciwników Barcelony głęboko cofnięta, w tym spotkaniu będzie liczyć na szybkie kontry, po których może uda im się pokonać Victora Valdesa.

3'

Trzecia minuta spotkania, a Almeria odparła już dwa ataki rywala, to będzie ciężkie spotkanie.

2'

Barcelona w swoim stylu, spokojnie rozpoczyna to spotkanie, po pierwszej minucie stuprocentowe posiadanie piłki.

1'

Arbiter Carlos Del Cerro rozpoczyna spotkanie! Zaczynamy!

20:57

Piłkarze obu zespołów wychodzą już na plac gry przy akompaniamencie hymnu Barcy.

20:55

Troszkę tak skaczemy z informacjami, ale może przypomnijmy jeszcze jakie wyniki oba zespoły odniosły w zeszły weekend. Barcelona bardzo nieoczekiwanie gładko przegrała na wyjeździe z Realem Sociedad 1-3 (Ten przed momentem przegrał z Sevillą 0-1), natomiast Almeria bezbramkowo zremisowała z Malagą.

20:53

Dzisiejszej nocy odbędzie się gala rozdania Oscarów, ale miejmy nadzieję, że dzisiaj na Camp Nou będziemy światkami nie gorszego widowiska, które ma nam zapewnić tercet Sanchez - Messi - Neymar, który od kilku meczów spisuje się bardzo dobrze.

20:51

Była mowa o sytuacji w tabeli Barcelony, to może jeszcze słowo o gościach. Almeria znajduje się tuż nad strefą spadkową z przewagą trzech punktów nad pozycją oznaczającą spadek do Segunda Division.

20:49

Ławka rezerwowych Barcelony dużo mocniejsza: Oier, Jordi Alba, Bartra, Alex Song, Pedro, Iniesta, oraz Tello.

20:47

Najwyższy czas na przedstawienie ławek rezerwowych obu zespołów, zacznijmy od gości, czyli Almerii: Hans Martinez, Tebar, Oscar Diaz, Helder Barbosa, Suso, Mane, Julian.

20:44

Drużynie FC Barcelony nawet zwycięstwo nie pomoże w tym by wrócić na fotel lidera tabeli, ponieważ w tym momencie traci cztery punkty do liderującego Realu Madryt, który dzisiaj w hitowym spotkaniu zremisował na Estadio Vicente Calderon z Atletico 2-2.