Athletic BilbaoAthletic Bilbao
1 : 1
Real MadrytReal Madryt
22:52

Real, który po słabej pierwszej połowie w drugiej wziął się do pracy, ostatecznie zdobywa ledwie jeden punkt na San Mames i pozostaje na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Co gorsza dla Królewskich, z boiska wyleciał Cristiano Ronaldo i prawdopodobnie nie zagra w kolejnym spotkaniu z Villarreal. Dobry mecz na San Mames i zasłużony remis. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec! Athletic Bilbao - Real Madryt 1:1!

92'

Benat uderza z dystansu obok bramki Realu.

92'

Jeszcze jedna zła wiadomość dla Realu. Wygląda na to, że Luka Modrić doznał jakiegoś urazu pachwiny.

91'

Faul w ofensywie Ibaia Gomeza na Ramosie.

91'

Trzy minuty doliczone przez arbitra. Powinno być chyba więcej.

90'

Raphael Varane zmienia Daniego Carvajala.

88'

Także Alvaro Morata wchodzi w miejsce Benzemy

87'

Zmiana w Athletiku. Benat za Mikela Rico.

86'

Aduriz!!! Napastnik Athletiku głową trafił wprost w miejsce, gdzie stał bramkarz Realu!

86'

Ibai Gomez!!! On znowu dopadł do bezpańskiej piłki, ale tym razem jego dobry strzał obronił Diego Lopez!

85'

Złe dośrodkowanie Iraoli, który zagrał w miejsce, gdzie był tylko Carvajal.

84'

Uratowali się piłkarze Realu po kolejnym rzucie rożnym dla gospodarzy.

83'

Illarramendi zmienił Jese Rodrigueza.

82'

Pepe włączył się do akcji ofensywnej, ale tylko zanotował stratę.

82'

Po centrze Ibaia Marcelo ratował się wybiciem na rzut rożny, po którym pewną interwencją popisał się Diego Lopez.

81'

Dziesięć minut do końca. Teraz i remis będzie dla Realu dobrym wynikiem, choć nie można oczywiście wykluczyć również zwycięstwa Królewskich.

79'

Sytuacja, za którą CR7 wyleciał z boiska

78'

76'

Sprowokowany przez Gurpegiego Ronaldo uderza go lekko w twarz, potem uderza także Iturraspe i wylatuje z boiska!!! Żółta kartka jeszcze dla Iturraspe.

75'

CZERWONA KARTKA DLA CRISTIANO RONALDO!

74'

Ależ gol, ależ wejście pomocnika Athletiku!!! Ibai Gomez dopadł do odbitej przed pole karne piłki i potężnym uderzeniem z pierwszej piłki, przy pierwszym z nią kontakcie pakuje ją do siatki!!! Remis!

73'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! IBAI GOMEZ!!!

73'

Ibai Gomez wchodzi w miejsce Ikera Muniaina.

73'

Kolejny faul w tym meczu Xabiego Alonso. Bask stąpa po cienkim lodzie.

72'

71'

Dobra interwencja Mikela Rico we własnej szesnastce po dośrodkowaniu Alonso.

71'

Ronaldo wywalczył rzut rożny dla Realu.

70'

Czy gospodarze jeszcze się podniosą po utracie gola i nawiążą jeszcze do tego, co prezentowali w pierwszej połowie?

67'

Cristiano Ronaldo złapany na spalonym.

66'

Fatalny błąd Iturraspe na własnej połowie! Hiszpan traci piłkę na rzecz Benzemy, ten prostopadłą piłką uruchomił Ronaldo, który wyłożył ją przed bramkę do Jese! Młody wychowanek Realu wślizgiem pakuje ją do siatki! 1:0 dla Realu, który lepiej się prezentuje w drugiej połowie!

65'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Jese Rodriguez!

65'

Techniczne uderzenie Muniaina z narożnika pola karnego minęło bramkę Królewskich.

64'

Cristiano Ronaldo najwyżej wyskoczył po dośrodkowaniu Susaety i wybił piłkę z własnej szesnastki.

64'

Muniain wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

63'

Zabawni w tych ciągłych protestach są podopieczni Carlo Ancelottiego, jakby nie widzieli, że sędzia dzisiaj obu drużynom pozwala na dużo.

62'

Ramos łokciem trafił teraz w pojedynku o górną piłkę Andera Herrerę. Obyło się bez kartki.

61'

Di Maria huknął z dystansu ponad poprzeczką bramki gospodarzy.

60'

Stoperzy Athletiku nie popełnili jeszcze najmniejszego błędu w kluczowych sytuacjach we własnym polu karnym.

59'

Andoni Iraola zmienia dobrego w tym meczu Oscara de Marcosa.

58'

De Marcos wygrał pojedynek na skrzydle z atakującym Jese.

57'

Gurpegui za mocno zagrał długą piłkę do De Marcosa na skrzydło.

56'

Diego Lopez pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Aduriza z prawego skrzydła.

54'

Benzema! Francuz przypadkowo znalazł się przy piłce na szesnastym metrze przed bramką Iraizoza, ale mocny strzał napastnika Realu bramkarz Basków świetnie obronił.

53'

Cristiano Ronaldo z rzutu wolnego z 30 metrów uderza wprost w mur gospodarzy.

52'

Gurpegui świetnie zatrzymał w pojedynku Cristiano Ronaldo i zażegnał niebezpieczeństwo. Real po przerwie doszedł do głosu.

50'

Cristiano Ronaldo trafia do siatki po zagraniu Xabiego Alonso, ale sędzia słusznie odgwizduje spalonego! Wciąż 0:0.

49'

Akcja złożona z około 20 podań piłkarzy gości zakończona niecelnym dośrodkowaniem Ronaldo.

48'

Zbyt długie zagranie do rozpędzonego Cristiano Ronaldo.

48'

Główka Pepe po rzucie rożnym poszybowała wysoooooko ponad bramką Basków.

47'

Modrić! Dobre uderzenie z dystansu Chorwata z trudem odbija Iraizoz!

46'

Gramy!

22:01

Wracamy na murawę San Mames, gdzie obie drużyny bez zmian przygotowane są do wznowienia meczu.

21:49

Po nerwowych pierwszych pięciu minutach, na boisku wyraźnie lepsi są piłkarze Athletiku Bilbao, którzy świetnie grają pressingiem w środku pola, ale których nieskuteczność w dwóch doskonałych sytuacjach sprawia, że wciąż na tablicy świetlnej jest bezbramkowy remis.

45'

Koniec pierwszej połowy! Athletic remisuje z Realem 0:0.

45'

W błyskawicznym ataku Realu i próbie efektownego zagrania piętą ośmieszył się nieco Karim Benzema i stracił piłkę.

43'

Leży na murawie Aduriz, który nieprzyjemnie upadł po 'stołku' w wykonaniu jednego z przyjezdnych.

43'

Koszmarny błąd na własnej połowie Muniaina niewykorzystany przez Di Marię.

41'

Pepe najwyżej wyskoczył we własnej szesnastce do centry Susaety.

41'

Herrera faulowany przez Alonso około 35 metrów od bramki Diego Lopeza.

38'

Rico miał dobry pomysł, ale źle zagrał w pole karne do niepilnowanego Muniaina. Mogła być dobra szansa dla Los Leones.

36'

Kilkadziesiąt spokojniejszych sekund na San Mames.

34'

Krótkie rozegranie rzutu wolnego przez Di Marię i Modricia dobrze przeczytane przez gospodarzy.

33'

Laporte króluje w pojedynkach główkowych we własnym polu karnym. Wszystkie górne piłki są przez niego 'zgarniane'.

32'

Posiadanie piłki 54-46 na korzyść Basków.

31'

Gra pressingiem Athletiku jest dzisiaj na najwyższym światowym poziomie, podobnie jak to miało miejsce w meczu z Barceloną.

30'

Dwa dośrodkowania w pole karne Królewskich nie przyniosły efektu w postaci strzału na bramkę Lopeza.

29'

Doigrał się Xabi Alonso i za brzydki faul na Anderze ogląda żółtą kartkę.

29'

Dobre wyjście z bramki Iraizoza, który przechwycił piłkę adresowaną do Benzemy.

28'

Równie potężny, co niecelny strzał Cristiano Ronaldo po błędzie Susaety.

27'

Po drugiej stronie boiska Laporte zatrzymał szarżującego Carvajala.

26'

Pepe zablokował Aduriza w polu karnym. Będzie korner dla Basków.

25'

Draśnięty ręką przez jednego z rywali w twarz Francuz jest opatrywany poza boiskiem.

24'

Benzema ręką przyjmował długą piłkę od jednego z kolegów.

23'

Susaeta był pod polem karnym rywala dobrze blokowany przez Di Marię.

22'

Brzydkie wejście Xabiego Alonso na nogi De Marcosa, ale sędzia tylko upomina słownie pomocnika Realu.

20'

Diego Lopez pewnie broni płaskie uderzenie z dystansu Andera!

19'

Muniain!!! Młody piłkarz Athletiku dostał kapitalne podanie w pole karne, ale popełnił fatalny błąd w przyjęciu piłk będąc przed Diego Lopezem!!!

18'

Kolejna składna akcja gospodarzy, po której dośrodkowanie Susaety wyłapał Diego Lopez.

18'

Aduriiiiiz!!!! Ander Herrera kapitalnie podał do Aduriza, ten założył siatkę Ramosowi i w idealnej sytuacji posłał piłkę obok słupka!!!

17'

Athletic miał dobrą szansę do wejścia w pole karne, ale w kluczowym momencie, będący przy piłce przed szesnastką Aduriz potknął się i stracił piłkę.

15'

Laporte dobrze interweniował po dośrodkowaniu Di Marii.

15'

Jese Rodriguez wygrał pojedynek biegowy z Rico i po kilkudziesięciometrowym rajdzie prawą stroną nie był w stanie celnie dograć do Benzemy.

14'

Dużo niedokładności z obu stron, wynikających z dużej ambicji obu drużyn.

12'

Ander przewrócił Cristiano Ronaldo, czym wywołał takie wrażenie na arbitrze, że ten również wylądował na murawie. Zabawna sytuacja :)

11'

Po pierwszych dwóch-trzech minutach, w których podopieczni Valverde wyglądali na zagubionych, teraz to spotkanie się wyrównało. Bardzo dużo walki w środku pola.

10'

Ronaldo faulowany przez Mikela Rico i następnie De Marcosa w środku pola. Goście domagali się żółtej kartki, ale nieskutecznie.

8'

Modrić dostał znakomite kilkudziesięciometrowe podanie, ale został zablokowany przez Balenziagę.

7'

Ander zaatakował Diego Lopeza, który długo zwlekał z wybiciem piłki. Na swoje szczęście odbita od pomocnika Bilbao piłka wyleciała poza boisko.

6'

Źle rozegrany korner przez gospodarzy. Nie było strzału na bramkę Diego Lopeza.

6'

De Marcos wywalczył rzut rożny dla Athletiku Bilbao.

5'

Fatalna strata Iturraspe, ale Benzema został powstrzymany przez Laporte'a.

4'

Herrera świetnie poradził sobie z Moriciem, ale po chwili nie zrozumiał się z Susaetą w polu karnym Realu.

3'

Lepiej rozpoczęli ten mecz goście, którzy od początku starają się narzucić rywalowi swoje warunki gry.

2'

Ładna akcja Realu. Przyspieszył z piłką Benzema i zagrał przed pole karne do Di Marii, który jednak nieczysto trafił w piłkę.

1'

No! Chciał wykorzystać fatalne nie porozumienie w szeregach gospodarzy Cristiano Ronaldo, ale z kilkudziesięciu metrów nie trafił do pustej bramki!

1'

Rozpoczynamy mecz!

21:01

Minuta ciszy poświęcona pamięci Luisa Aragonesa, twórcy sukcesów hiszpańskiej reprezentacji, który przez trzy lata był piłkarzem Realu. Paskudne zachowanie niektórych gwiżdżących miejscowych kibiców.

20:57

Obie drużyny wychodzą już na murawę San Mames!

20:51

Atletico Madryt ostatecznie rozbija Real Sociedad aż 4:0, co oznacza, że dzisiaj Real Madryt walczy co najwyżej o drugie miejsce w tabeli, na które może wskoczyć jedynie w razie zwycięstwa nad Athletikiem. Jeszcze jutro 22. kolejka Primera Division zostanie zamknięta przez piłkarzy Osasuny Pampeluna i Villarreal.

20:33

Jako że jest to przedostatni mecz 22. kolejki La Liga, prezentujemy wyniki rozegranych dotąd spotkań: Granada - Celta 1:2, Barcelona - Valencia 2:3, Getafe - Valladolid 0:0, Levante - Rayo 0:0, Malaga - Sevilla 3:2, Elche - Almeria 1:0, Betis - Espanyol 2:0.

20:18

W drużynie Athletiku Bilbao nie zagrają dzisiaj kontuzjowany Gaizka Toquero oraz decyzją szkoleniowca Erik Moran, Etxeita, Albizua, Saborit oraz Inigo Perez.

20:18

Rezerwowi Athletiku: Iago Herrerin, Borja Ekiza, Andoni Iraola, Mikel San Jose, Benat Etxebarria, Ibai Gomez, Kike Sola.

20:17

Szkoleniowiec Królewskich, Carlo Ancelotti, pozostawił w Madrycie jedynie kontuzjowanych Garetha Bale'a oraz Samiego Khedirę. Już na San Mames włoski trener zdecydował się pozostawić na trybunach Jesusa, Nacho i Casemiro.

20:16

Rezerwowi Realu Madryt: Iker Casillas, Alvaro Arbeloa, Raphael Varane, Fabio Coentrao, Asier Illarramendi, Isco, Alvaro Morata.

20:16

Obok prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn!

20:11

"Athletic jest wielkim zespołem, bardzo niebezpiecznym, grającym niezwykle dynamiczny futbol. Valverde robi tam świetną robotę. Musimy zagrać na maksimum swoich możliwości. Aby wygrać na San Mames, trzeba dać z siebie więcej niż 100%" - to z kolei opinia trenera Realu, Carlo Ancelottiego.

20:11

Co mówili przed tym spotkaniem trenerzy obu drużyn? "Jestem optymistą ze względu na to, jak wygląda drużyna. Gramy jutro pod małą presją, jako że graliśmy do tej pory świetnie na San Mames i trzeba potwierdzić to wrażenie, które stworzyła drużyna. Real Madryt imponuje i tak jak Atletico oraz Barca wygrywa mecz za meczem, ale my też jesteśmy w dobrej formie. Nigdy nie ma dobrego momentu na przyjmowanie takiego rywala, ale możemy potwierdzić naszą dobrą formę. Dla Realu to także będzie trudny mecz" - mówił szkoleniowiec Athletiku, Ernesto Valverde.

20:11

W dotychczasowej historii pojedynków Realu z Athletikiem lepsi są dzisiejsi gospodarze, którzy wygrali 102 z 208 rozegranych spotkań. Los Leones zanotowali 69 zwycięstw, a 37-krotnie padał remis. Na San Mames lepszy jest jednak Athletic, który wygrał 52 z 104 spotkań. Real w Bilbao wygrywał tylko 34-krotnie, a zanotowano również 18 remisów.

20:10

Tak wyglądało to spotkanie

20:10

Real, który w 2014 roku jeszcze nie stracił gola w ośmiu meczach ligowych i pucharowych, wygrywając je wszystkie, w ostatnim tygodniu skromnie ogrywał Granadę (2:0) i Espanyol (1:0). To właśnie Królewscy również zwyciężyli w pierwszym meczu z Athletikiem Bilbao. W trzeciej kolejce sezonu, na Santiago Bernabeu było bowiem 3:1 po dwóch bramkach Isco i jednej Ronaldo. Dla gości jedyne trafienie zaliczył Ibai Gomez.

20:09

Starciem z Athletikiem Królewscy rozpoczynają niezwykle ciężką serię spotkań. Los Blancos grać będą co trzy dni, a ich terminarz na najbliższe dwa tygodnie wygląda następująco: Athletic (wyjazd), Atletico (Puchar, dom), Villarreal (dom), Atletico (Puchar, wyjazd), Getafe (wyjazd).

20:08

Goście dzisiejszego pojedynku, Królewscy z Madrytu, stają dzisiaj przed szansą znalezienia się w tabeli przed Barceloną po raz pierwszy od 60 ligowych kolejek! Po raz ostatni Real był przed Barcą na mecie sezonu 2011/12, kiedy to Los Blancos wygrali La Liga jako pierwsza drużyna w historii, która zdobyła w jednym sezonie 100 punktów. Od tego momentu liderem La Liga przez ponad półtora roku nieprzerwanie była Barcelona, która jednak po porażce z Valencią tę pozycję lidera powinna jednak stracić. Drugie Atletico, które w tym momencie gra z Realem Sociedad (i prowadzi 1:0), miało przed tą kolejką tyle samo punktów co Barca i zaledwie remis ekipie Diego Simeone da przynajmniej na moment fotel lidera. Real, który przed tą kolejką tracił do Katalończyków jeden punkt, aby wyprzedzić Barcę, musi dzisiaj w Bilbao wygrać. W przypadku utraty punktów przez Atletico, podopieczni Carlo Ancelottiego mogą nawet znaleźć się na czele stawki.

20:07

Oto skrót pierwszej porażki Athletiku na nowym San Mames

20:06

O ile w lidze u siebie piłkarze z Bilbao są niepokonani, to ostatnio San Mames zostało odczarowane w Pucharze Króla przez drużynę Atletico Madryt, która wygrała tam w środę 2:1 po trafieniach Raula Garcii i Diego Costy. Dzięki temu to Rojiblancos zameldowali się w półfinale tych rozgrywek, w którym zmierzą się z Realem Madryt.

20:05

Oto skrót wspomnianego poniżej spotkania z Barcą

20:05

Warto zauważyć, że Athletic, który w tym sezonie rozgrywa swoje spotkania na nowym San Mames, w lidze nie zaznał jeszcze goryczy porażki na nowym obiekcie. Los Leones zanotowali na nim dotąd osiem zwycięstw i dwa remisy, pokonując między innymi w grudniu Barcelonę 1:0 po trafieniu Muniaina.

20:04

Jak już wspomniałem wyżej, Athletic Bilbao w chwili obecnej zajmuje w ligowej tabeli wysokie czwarte miejsce z 42 punktami na koncie. Podopieczni Ernesto Valverde mają jednak spory psychiczny komfort przed spotkaniem z Realem, jako że bez względu na jego wynik utrzymają swoją lokatę. Do trzeciego Realu Baskowie tracą 11 oczek (Real ma 52 punkty), ale z kolei mają przewagę 5 punktów nad Villarreal i 6 nad Realem Sociedad.

20:04

Nie da się ukryć, że 22. seria spotkań Primera Division jest niezwykle emocjonująca i obfitująca w bardzo ciekawe pojedynki. Wczoraj przecież Barcelona przegrała na własnym stadionie z Valencią 2:3, a następnie Malaga w derbach Andaluzji ograła Sevillę 3:2. Dzisiaj trwa spotkanie drugiego w tabeli Atletico Madryt z szóstym Realem Sociedad San Sebastian (1:0 do przerwy dla Atletico), a za kilkadziesiąt minut czeka nas wspaniałe zwieńczenie tej kolejki, ponieważ w prawdziwym klasyku La Liga czwarty Athletic, niepokonany w lidze na nowym San Mames, podejmie trzeci Real Madryt.

20:03

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 22. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Athletic Bilbao zmierzy się na własnym stadionie z Realem Madryt.