FC BarcelonaFC Barcelona
2 : 3
ValenciaValencia CF
17:52

Madryt się cieszy, bo Barcelona po 25 zwycięskich meczach ligowych na własnym stadionie przegrywa z Valencią! Blaugrana grała świetnie, ale tylko przez pół godziny, potem coś w tej drużynie się popsuło, co zostało świetnie wykorzystane przez bardzo skuteczną Valencię! Jutro Atletico i Real mogą wyprzedzić Barcelonę, ale trzeba pamiętać, że te drużyny mają bardzo nieprzyjemnych przeciwników z Kraju Basków! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn

94'

Koniec! Barcelona przegrywa z Valencią 2:3!

93'

Kartka dla Diego Alvesa za grę na czas.

93'

Ostatnia zmiana w Valencii. Michel za Parejo.

92'

Messi!!! Kapitalna akcja Barcy zmarnowana przez Argentyńczyka, który posłał piłkę tuż obok słupka!!!

91'

Fede fatalnie zepsuł kontrę Valencii.

90'

Cztery minuty doliczone przez arbitra.

87'

Fede zmienia Piattiego.

85'

Valdes łapie dośrodkowanie Fegholuiego. Valencia pewnie zmierza po sensacyjne zwycięstwo na Camp Nou!

84'

Centra Barragana zablokowana przez Mascherano. Korner.

83'

Ważna interwencja Mascherano po dośrodkowaniu Bernata.

82'

Mocny strzał Daniego Alvesa obroniony przez Diego Alvesa, ale sędzia nakazuje wznowienie od bramki.

81'

Valencia od mniej więcej 35. minuty jest dzisiaj zwyczajnie lepsza od Barcelony. To prowadzenie nie wzięło się znikąd.

80'

O mały włos Pique nie wpakował samobója! Tylko korner dla Valencii!

79'

Kartka również dla Mascherano.

78'

Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla Jordiego Alby!

77'

Cristian Tello zmienia słabego Fabregasa

76'

Vargas na spalonym.

75'

Kwadrans do końca meczu, kwadrans nadziei dla Barcelony.

74'

Faul w ofensywie Daniego Alvesa na Pablo Piattim.

73'

Eduardo Vargas zmienia Paco Alcacera.

73'

Jeremy Mathieu w kontrataku Valencii nie wykorzystał okazji do zagrania na wolne pole do kolegi.

71'

Rzut rożny dla Barcelony po akcji Andresa Iniesty.

71'

Diego Alves zaczął się bawić piłką we własnym polu karnym i omal nie stracił piłki!

70'

Fatalny błąd Pique, który stracił piłkę jako ostatni obrońca na rzecz Alcacera, ale zdołał naprawić swój błąd.

69'

Po ostrym dośrodkowaniu Pedro piłki do bramki Valencii nie potrafił skierować Jordi Alba.

68'

Zbyt długie zagranie w pole karne Valencii do Daniego Alvesa. Barcelona jest w solidnych opałach.

65'

Zmiana w Barcelonie. Na boisku melduje się Andres Iniesta, który zmienia Xaviego!

62'

Trafienie Alcacera

62'

Messi nie porozumiał się z Fabregasem w polu karnym rywala.

61'

Fatalnie gra dzisiaj obrona Barcy, która pozwala na bardzo dużo bardzo skutecznym dzisiaj rywalom! Valencia miała cztery okazje na zdobycie gola i trzy wykorzystała.

60'

Fatalne zachowanie defensywy Barcelony! Feghouli przebił się przez trzech piłkarzy i dograł przed bramkę do niepilnowanego Alcacera, który pokonał Valdesa! Valencia znów prowadzi na Camp Nou!

59'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Paco Alcacer!

58'

Trafienie Messiego z karnego

57'

Gol Piattiego

56'

69969 widzów dziś na Camp Nou.

54'

Messi i... GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Argentyńczyk nie myli się, posyłając piłkę w okienko bramki!

53'

Żółta kartka dla Ricardo Costy, który zagrał piłkę ramieniem/barkiem. Ciężko dopatrywać się umyślności. Kontrowersyjna decyzja arbitra.

54'

Rzut karny dla Barcelony! Sędzia dopatrzył się zagrania ręką Costy, który przerwał zagranie Pedro do Messiego.

52'

Żółta kartka dla Alby za ostry faul na Alcacerze!

51'

Diego Alves!!! Znowu szansa dla Messiego, który na 16. metrze zwiódł rywala i uderzył na bramkę Alvesa, który nie dał się zaskoczyć!

51'

Jordi Alba wywalczył korner dla Barcelony.

50'

Niesamowite! Valencia na prowadzeniu! Alba pozwolił dośrodkować Barraganowi, fatalne zachowanie Valdesa, który zatrzymał się w pół drogi do piłki, która ostatecznie trafiła na głowę Piattiego, który skacząc przez Alvesa przelobował golkipera Barcy! 1:2!

49'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Pablo Piatti!!!

48'

Po dośrodkowaniu Alvesa piłka zaplątała się pod nogami Leo Messiego, ale ten się nie zorientował w sytuacji i stracił futbolówkę.

47'

Pique dobrze przerwał akcję Juana Bernata.

46'

Wznawiamy grę na Camp Nou! Obie drużyny bez zmian.

16:51

Trafienie Daniego Parejo

16:49

W taki sposób piłkarze obu zespołów uczcili minutą ciszy pamięć Luisa Aragonesa. Minuta ciszy ku pamięci Luisa Aragonesa przed meczem Barcelony z Valencią

16:48

Przez dobre 35 minut tej pierwszej części gry Barcelona gniotła swojego przeciwnika, ale potrafiła zdobyć tylko jednego gola. Podopiecznym Gerardo Martino zabrakło skuteczności, a mieli ją goście, którzy w samej końcówce pierwszej połowy zdołali zamienić na gola swoją drugą akcję w tym meczu i do przerwy mamy dość zaskakujący remis!

45'

Dośrodkowanie Leo Messiego ląduje w rękach Diego Alvesa i sędzia kończy pierwszą część gry! Barcelona remisuje z Valencią 1:1!

45'

Żółta kartka dla Parejo za]perfidne przerwanie szarży Leo Messiego.

45'

Wreszcie akcja Valencii, która rozbudzi to widowisko!!! Parejo przejął piłkę na połowie rywala, zagrał w pole karne do Feghouliego, ten odegrał na siódmy metr do swojego kolegi, a ten trafił do pustej bramki Barcelony! Remis!

44'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Dani Parejo!

43'

Dobra centra Alexisa pod samą bramkę rywala, której jednak nie potrafili przeciąć Pedro oraz Leo Messi. Posiadanie piłki: 68-32 dla Barcy.

41'

Alexis Sanchez swoim dośrodkowaniem nie znalazł w polu karnym Leo Messiego.

39'

Juan Pizzi ze zbyt bliskiej odległości obserwował to co się dzieje na murawie i przypadkowo oberwał teraz piłką w miejsce szczególnie ważne dla mężczyzny.

37'

Fatalny błąd, fatalne wyjście z bramki Victora Valdesa!!! Do pustej bramki głową nie potrafił piłki skierować jednak Ricardo Costa i wciąż Barcelona prowadzi 1:0!

37'

Jeszcze jeden rzut rożny dla Nietoperzy po akcji Feghouliego. Mascherano wraca na boisko.

36'

Jakiś problem z żebrami Javiera Mascherano, który oberwał solidnie w starciu z Barraganem.

35'

Barragan wywalczył korner dla gości. Valencia zaczyna grać nieco odważniej.

35'

Podanie w pole karne od Piattiego, którego odważnym wyjściem z bramki dobrze uprzedził Victor Valdes.

34'

Była szansa na kontrę do Valencii, ale Feghouli i Alcacer rozegrali ją bardzo źle.

33'

Szuka Barcelona dziury w obronie Valencii, żeby jeszcze przed przerwą podwyższyć wynik spotkania.

30'

Pół godziny gry za nami. Przygniatająca przewaga Barcelony, ale póki co ledwie jednobramkowe prowadzenie mistrzów Hiszpanii.

29'

Messi dośrodkował piłkę w pole karne wprost na głowę Gerarda Pique, który jednak posyła ją ponad bramką Diego Alvesa!

29'

W szybkim ataku Pedro zagrał bardzo dobrze, prostopadle do Messiego, za którym świetnie podążył Mathieu i zdołał zablokować Argentyńczyka. Korner.

27'

Messi znalazł w polu karnym Daniego Alvesa, ale ten został zablokowany przez Mathieu.

26'

Bardzo mizernie prezentuje się dziś Valencia. Podopieczni Juana Pizziego wydają się czekać i prosić o jak najniższy wyrok.

25'

Akcja dwójkowa Xaviego z Messim została przerwana przez przyjezdnych w ich polu karnym.

25'

Wspomniany Seydou Keita na Camp Nou Seydou Keita

23'

Dani Alves! Potężny strzał z dystansu Brazylijczyka minimalnie minął bramkę przeciwnika!

23'

Messi!!! Argentyńczyk zakręcił w polu karnym Ricardo Costą, ale jego strzał z ostrego kąta odbił Alves!

22'

Świetna szarża Messiego, który znowu poradził sobie z kilkoma rywalami, by w ostatniej chwili zostać zablokowanym przez Ricardo Costę!

21'

Diego Alves!!! Co za interwencja!!! Pedro dośrodkował piłkę doskonale do Alexisa, który wydawało się, że zdobędzie drugiego gola, ale jakimś cudem bramkarz Valencii obronił uderzenie głową Chilijczyka z kilku metrów!

20'

Znakomita piłka Xaviego w pole karne do Alvesa, który jednak nie potrafił dobrze złożyć się do strzału i fatalnie skiksował.

19'

Messi minął przed polem karnym dwóch graczy, po czym został zablokowany przez Bernata.

18'

Busquets z dystansu uderza minimalnie nad poprzeczką zaskoczonego Diego Alvesa!

17'

Całkiem efektowny tercet na trybunach do live

16'

Alexis Sanchez wywalczył rzut rożny.

15'

Zbyt długie zagranie do Barragana na skrzydło i od bramki grę wznowi Valdes.

14'

Pedro został zablokowany przed szesnastką rywala. A na trybunach widać, tak jak się tego spodziewano, Seydou Keitę.

12'

Dobre uderzenie z dystansu Feghouliego odpowiednio odbił w bok Victor Valdes!

12'

10'

Kolejny rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Barragana.

9'

Wściekli gospodarze na sędziego Pereza Montero, który uparcie nie pozwalał wrócić na boisko Gerardowi Pique, mimo zupełnemu brakowi do tego przeszkód.

8'

Krótko rozegrany rzut rożny, złe wyprowadzenie piłki przez gości, Leo Messi płaskim dośrodkowaniem znajduje Alexisa Sancheza, a Chilijczyk jakimś cudem z bardzo ostrego kąta przelobuje Diego Alvesa! Barca prowadzi z Valencią 1:0!

7'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Alexis Sanchez!

7'

Barcelona wywalczyła korner.

6'

Pedro faulowany na skrzydle przez Barragana. Dośrodkowanie Xaviego z rzutu wolnego dobrze piąstkuje Diego Alves.

5'

W kontynuacji tej akcji Pedro ładnie zagrał w pole karne do Xaviego, który nie był w stanie pokonać Alvesa!

4'

Kapitalna długa piłka w pole karne do Alexisa Sancheza, którego doskonale uprzedził Diego Alves!

3'

Po drugiej stronie boiska identyczna sytuacja. Alcacer w ręce Valdesa.

2'

Dośrodkowanie Daniego Alvesa w ręce Diego Alvesa.

1'

Zaczynamy mecz!

16:00

Na pewno nie ma dziś kompletu na Camp Nou. Frekwencja nie powala na kolana.

15:59

Minuta ciszy ku pamięci Luisa Aragonesa. Wyjątkowy moment na Camp Nou...

15:57

Obie drużyny wychodzą na murawę Camp Nou!

15:36

W drużynie przede wszystkim brakuje ludzi, którzy bardzo aktywnie uczestniczyli wczoraj w okienku transferowym. Z Valencii odeszli Andres Guardado (Bayer), Dorlan Pabon (Sao Paulo), Helder Postiga (Lazio), Sergio Canales (R. Sociedad) i Ever Banega (Newell's), a i pozyskani Seydou Keita, Vinicius Araujo i Philippe Senderos jeszcze nie zostali włączeni do kadry na ten mecz. Ponadto zabraknie dzisiaj Joao Pereiry.

15:33

W zespole gospodarzy z powodu kontuzji nie zagrają dzisiaj Neymar, Jonathan dos Santos i Martin Montoya, a poza kadrą meczową znaleźli się Carles Puyol i Ibrahim Afellay.

15:31

Rezerwowi Valencii: Vicente Guaita, Ruben Vezo, Robert Ibanez, Portu, Michel, Jonas, Eduardo Vargas.

15:31

Rezerwowi Barcelony: Jose Manuel Pinto, Adriano, Marc Bartra, Alex Song, Sergi Roberto, Andres Iniesta, Cristian Tello.

15:31

Obok prezentujemy wyjściowe jedenastki obu drużyn!

15:25

Tak z kolei wyglądał ostatni meczu obu drużyn na Camp Nou, gdzie Barcelona triumfowała 1:0 po golu Adriano:

15:24

Oto obszerny skrót tego spotkania

15:23

Po raz ostatni obie drużyny mierzyły się we wrześniu tego roku na Estadio Mestalla, gdzie po emocjonującym pojedynku Barcelona okazała się lepsza od Valencii, zwyciężając 3:2. Dla gości hattrickiem popisał się Lionel Messi, a dwa gole dla gospodarzy oba trafienia zaliczył Helder Postiga.

15:21

W dotychczasowej historii Barcelona z Valencią mierzyła się aż 204 razy. 97 z tych meczów padło łupem dzisiejszych gospodarzy, 57 gości, a równo 50 zakończyło się remisem. Jeszcze lepiej dla Barcy wygląda jej bilans na Camp Nou, gdzie Katalończycy ze 100 meczów wygrali 60, zremisowali 25, a ledwie 15 oddali swoim przeciwnikom.

15:19

Co ciekawe, dzisiejsze spotkanie wiąże się również z kilkoma powrotami na Camp Nou. Na katalońskim gigancie ponownie pojawi się przede wszystkim Juan Antonio Pizzi, trener gości, który dwa sezony grał w bordowo-granatowych barwach (1996-98). Oprócz tego, na boisku powinniśmy zobaczyć wychowanka Barcelony, Oriola Romeu, a na trybunach być może Seydou Keitę, który podpisał w ostatnich dniach umowę z Valencią, ale nie znalazł się jeszcze w kadrze meczowej.

15:14

Dzisiejszy mecz rozegrany zostanie z pewnością w niezwykle smutnej atmosferze, jako że piłkarska Hiszpania jest pogrążona w żałobie po śmierci Luisa Aragonesa, twórcy potęgi reprezentacji mistrzów świata i Europy. To właśnie od triumfu na Euro 2008 pod wodzą Aragonesa rozpoczęła się dominacja drużyny z Półwyspu Iberyjskiego na piłkarskim globie. Charyzmatyczny szkoleniowiec, który w przeszłości trenował także Barcelonę czy Atletico (którego był wielkim fanem), przegrał dzisiaj swoją walkę z białaczką i zmarł nad ranem w wieku 75 lat...

15:10

W nieco innej sytuacji jest dziesiąta w ligowej tabeli Valencia. Zespół popularnych 'Nietoperzy' chciałby się włączyć do walki o europejskie puchary, które na razie drużynie z Estadio Mestalla wyraźnie uciekają. W tym momencie traci ona już 11 'oczek' do szóstego Realu Sociedad, ale czego oczekiwać, kiedy w 21 meczach zdobywa się ledwie 25 punktów. Niegdyś taka średnia punktowa pozwalała zaledwie na bezpieczne utrzymanie, więc Valencia i tak może się cieszyć, że jest na razie spokojna o ligowy byt.

15:06

Faworytem tego spotkania są oczywiście gospodarze, którzy nieprzerwanie od pierwszej kolejki tego sezonu przewodzą całej stawce w La Liga. FC Barcelona nie może dzisiaj jednak pozwolić sobie na jakąkolwiek wpadkę, bowiem Katalończycy mają tyle samo punktów, co drugie w tabeli Atletico i ledwie punkt więcej od trzeciego Realu Madryt. Rywalizacja o mistrzostwo Hiszpanii zapowiada się fantastycznie w tym sezonie.

15:02

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z hitowego meczu 22. kolejki Primera Division, w którym FC Barcelona zmierzy się z Valencią!