Niedziela, 26 stycznia 2014, godz. 21:00
FC BarcelonaFC Barcelona
3 : 0
malagaMalaga CF
22:54

Barcelona pewnie i absolutnie zasłużenie pokonuje swojego przeciwnika po bramkach Pique, Pedro i Alexisa Sancheza. Katalończycy wracają na fotel lidera Primera Division, ale wciąż mają tyle samo punktów co Atletico i punkt więcej od Realu. Dla Polaków ważne, że pierwszy występ od kilku tygodni w koszulce Malagi zanotował Bartłomiej Pawłowski. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec! Barcelona zwycięża Malagę 3:0!

93'

Drobnego urazu kolana chyba się nabawił jeszcze Jordi Alba.

92'

Pawłowski! Polak rozpoczął akcję Malagi, po czym chwilę później otrzymał podanie w pole karne, gdzie został zablokowany przez Mascherano!

92'

Tello 'zza zasłony' uderzył na bramkę Caballero, ale piłka minęła słupek.

91'

Tello zablokowany przed polem karnym przyjezdnych. Pogramy jeszcze trzy minuty dłużej.

89'

Tello na spalonym.

88'

Ibrahim Afellay zmienia Alexisa Sancheza!

87'

Willy genialnie broni uderzenie z powietrza Fabregasa po podaniu Alvesa, ale wcześniej był jednak spalony.

86'

Seria rzutów rożnych dla Barcelony.

86'

I będzie kilka minut dla Ibrahima Afellaya, który pojawi się po raz pierwszy na murawie od około roku i pierwszy raz od półtora roku w barwach Barcelony!

83'

Korner dla Malagi. Niezłe dośrodkowanie Dudy, ale jednak żaden z jego kolegów nie zdołał oddać strzału.

82'

Spokojnie dogrywamy do końca to spotkanie, które jest już rozstrzygnięte. Barca wraca na fotel lidera La Liga, a Malaga zaczyna martwić się o utrzymanie.

81'

Zmiana w Maladze. Darder za Tissone.

78'

I jest zmiana! Sergi Roberto za Xaviego!

77'

Do gry przygotowany Sergi Roberto.

76'

Tello ponownie zatrzymany w polu karnym, tym razem dobrym wślizgiem Angeleriego.

76'

Nieudane dośrodkowanie Dudy z rzutu rożnego pada łupem Valdesa.

74'

Dobrym agresywnym wślizgiem Cristiana Tello zatrzymał Sergio Sanchez.

72'

Xavi z rzutu wolnego uderza nieznacznie ponad bramką!

71'

Uciekający Messi faulowany przez Flavio przed polem karnym. Żółta kartka.

70'

67'

Z rzutu wolnego z około 23 metrów na bramkę rywala uderzył Leo Messi, ale piłka poszybowała około metra nad bramką!

66'

Zmiana w drużynie gości. Morales za poważnie zagrożonego czerwoną kartką Pereza.

65'

Bartłomiej Pawłowski jest dość aktywny i stara się szukać niekonwencjonalnych pomysłów w ofensywie, ale też notuje sporo strat.

65'

To już jest pewne. Barcelona wróci na fotel lidera La Liga, na którym znajduje się nieprzerwanie przez 59 kolejek ligowych.

63'

62'

Pedro opuścił plac gry. Być może odczuwa jeszcze skutki starcia z Angelerim. W jego miejsce Cristian Tello.

62'

Barca wjeżdża do bramki Malagi! Messi rozpędził się z piłką i zagrał w pole karne do Pedro, a ten wyłożył piłkę jak na tacy Alexisowi! Ten trafia do pustej bramki i 3:0!

61'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Alexis Sanchez!

60'

Pedro wrócił na murawę.

59'

Alves poradził sobie z Antunesem, ale nie był w stanie dograć do Alexisa. Rzut rożny.

59'

Barca przez chwilę w dziesiątkę.

58'

Leży na murawie Pedro, kopnięty przez Angeleriego. Ma Hiszpan jakiś problem z kostką.

57'

Valdes nie dał się zaskoczyć po groźnym centrostrzale Dudy!

57'

Akcję rozpoczął Dani Alves, który przebił się przez linię pomocy Malagi i podał do Messiego. Argentyńczyk szybko oddał piłkę Pedro, który zwiódł Angeleriego i technicznym uderzeniem w długi róg bramki Malagi podwyższył wynik meczu! 2:0!

56'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Pedro!

56'

56 355 widzów dziś na Camp Nou.

54'

Co tu się dzieje! Caballero kapitalnie broni uderzenie Fabregasa, a po rzucie rożnym Pique trafia w słupek, a Sergio Busquets zostaje zablokowany przez gości!!!

53'

Busquets brzydko faulowany przez Pablo Pereza i sędzia daruje drugą żółtą kartkę zawodnikowi Malagi.

52'

Naciskany przez Antunesa Alexis Sanchez oddał mocny strzał na bramkę Caballero, ale golkiper Malagi skutecznie interweniował.

51'

Malaga kontynuuje serię ponad 400 minut bez zdobycia gola w La Liga...

50'

Po znakomitym dośrodkowaniu Antunesa, Pawłowski i Juanmi nie sięgnęli przed bramką piłki! To mógł być gol na 1:1!

49'

Mascherano zatrzymał szarżę Pawłowskiego dobrym wślizgiem.

48'

Pawłowski złapany na spalonym.

47'

Pique nie sięgnął piłki po centrze Xaviego.

46'

Sergio Sanchez przewrócił w polu karnym Pedro. Sędzia dyktuje rzut rożny.

46'

Zaczynamy drugą część meczu!

22:04

Piłkarze wrócili już na murawę Camp Nou.

21:50

Barcelona prowadzi zasłużenie, bo stworzyła sobie dzisiaj naprawdę sporo sytuacji bramkowych. Malaga ma spore problemy i gdyby nie Willy, to na pewno przegrywałaby wyżej. Jedyny minus tego spotkania to jednak sędzia Clos Gomez, który myli się na potęgę, ale na szczęście w niezbyt istotnych sytuacjach.

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Barca prowadzi z Malagą 1:0!

45'

Pawłowski chciał efektownie napędzić kontrę Malagi, ale zagrał niecelnie.

45'

Messi! Argentyńczyk zgarnął piłkę przed polem karnym, ale jego potężne uderzenie zostało odbite. Kolejny rzut rożny.

45'

Messi uderza z rzutu wolnego w mur, ale odbita piłka ląduje poza boiskiem. Korner.

45'

Duża kłótnia Caballero z Sergio Sanchezem, który jest dzisiaj beznadziejny i to właśnie on zawalił gola.

44'

Alexis Sanchez faulowany kilka metrów od pola karnego przeciwnika.

44'

43'

Kapitalna kombinacja Barcy! Alba minął rywala i zagrał do Xaviego, ten odegrał do Messiego, a Argentyńczyk wpuścił w pole karne Fabregasa. Zagranie Hiszpana odbija jednak Caballero.

42'

Pressing gospodarzy spowodował błąd w wybiciu piłki Caballero. Aut.

40'

Znowu zgubili Pique obrońcy Malagi i tym razem gracz Barcy się nie pomylił! Dobre przyjęcie piłki, mocne uderzenie nie do obrony dla Willy'ego i zasłużone 1:0 dla Barcelony!

40'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Gerard Pique!

40'

Pique! Stoper Barcy przyjął piłkę w polu karnym, ale został w ostatniej chwili zablokowany!

39'

Alba! Po świetnym podaniu Messiego Hiszpan chciał przelobować Caballero, ale uderzył tuż nad bramką!

39'

Teraz z kolei powinien być korner dla Malagi, a arbiter nakazuje grać od bramki. Sędziowskie jaja. Clos Gomez gwiżdże dokładnie na odwrót...

37'

Absurd. Sergio Sanchez kopnął Angeleriego, a sędzia odgwizdał faul dla Malagi... Clos Gomez jest dziś beznadziejny.

36'

Źle wyprowadzała Barcelona piłkę z własnej obrony, ale piłkarzom Martino cudem udało się nie stracić piłki.

35'

Pedro! Kanaryjczyk najpierw głową trafił w obrońcę po dośrodkowaniu Sancheza, a chwilę potem z dystansu uderzył obok bramki.

34'

Ostre wejście Mascherano w środku boiska, ale słabo dysponowany Clos Gomez nakazuje grać dalej.

34'

Ponownie Messi fatalnie zepsuł kontratak Barcelony.

33'

Caballero!!! Po centrze Sancheza i błędzie Angeleriego do piłki dopadł Alba, ale jego uderzenie dobrze odbija bramkarz Malagi!

32'

Faul Dudy na Alexisie i żółta kartka dla Portugalczyka.

31'

Valdes!!! Duda dośrodkował idealnie na głowę Angeleriego, ale ten trafił dokładnie tam, gdzie stał Valdes!

30'

Pawłowski wywalczył piłkę i sprytną symulką wymusił żółtą kartkę dla Gerarda Pique.

28'

Pierwszy kontakt z piłką Pawłowskiego kończy się stratą w środku pola.

27'

Poradził sobie z obrońcami Malagi Fabregas, po czym zagrał w pole karne, gdzie piłka trafiła do Pedro, ale ten się poślizgnął i nie oddał strzału!

26'

Pedro w polu karnym ograł rywala, ale uderzył zbyt lekko by zaskoczyć Willy'ego.

26'

Bartłomiej Pawłowski pojawia się na boisku w miejsce Roque Santa Cruza.

25'

Dani Alves!!! Brazylijczyk dostał doskonałe podanie na wolne pole w szesnastkę, ale Willy poradził sobie z jego niepotrzebną podcinką!

23'

Kontuzja Santa Cruza. Paragwajczyk kończy udział w tym meczu, a przygotowany do wejścia Bartłomiej Pawłowski!

22'

Messi! Po podaniu Sancheza Argentyńczyk nie najlepiej przyjął piłkę i przy próbie lobowania Caballero nieznacznie się pomylił!

22'

Pique złapany na minimalnym spalonym.

21'

Camacho dobrze asekurował Antunesa i powstrzymał szarżującego Pedro. Rzut rożny.

20'

Złe decyzje na razie podejmuje Leo Messi, który zepsuł kontratak swojego zespołu.

18'

Pablo Perez mógł wyjść sam na sam z Valdesem, ale przegrał pojedynek biegowy z Albą.

17'

Zbyt mocne zagranie na skrzydło do Alexisa Sancheza.

17'

Pablo Perez bardzo brzydko potraktował Busquetsa. Żółta kartka o pomarańczowym zabarwieniu.

16'

Jeszcze jedna zła centra Xaviego, za plecy wszystkich zgromadzonych w szesnastce.

15'

Pedro zablokowany przez Angeleriego. Korner.

14'

Dobrze został przyblokowany Alexis w polu karnym Malagi po kombinacji z Alvesem.

12'

Na spalonym złapany Dani Alves.

12'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Xaviego z rzutu rożnego w miejsce, gdzie nie było żadnego z gospodarzy.

11'

Sanchez dobrze minął Juanmiego i Antunesa, jednak w polu karnym został zablokowany przez Flavio.

10'

Dobrze rozpoczęło się to spotkanie. Przez dziesięć minut obejrzeliśmy trzy groźne strzały na bramkę.

9'

Victor Valdes! Duda uderzył bardzo blisko słupka katalońskiej bramki, ale golkiper Barcelony zdążył z interwencją.

9'

Carlos Clos Gomez niesłusznie teraz podyktował rzut wolny dla Malagi po domniemanym faulu Busquetsa. Szansa dla Malagi.

8'

W akcji ofensywnej Malagi, Perez dobrze rozciągnął grę na prawą stronę do Angeleriego, ale ten zanotował stratę.

6'

Willy Caballero dobrze odbija piłkę po uderzeniu Xaviego!

6'

Messi faulowany blisko linii bocznej pola karnego.

5'

Słupek!!! Alexis Sanchez wyszedł sam na sam z Willym, poradził sobie z bramkarzem Malagi, ale jego podcinka trafiła tylko w słupek bramki gości!

4'

Po dośrodkowaniu Messiego ze stojącej piłki, dobrze interweniował wracający Santa Cruz.

3'

Po kombinacji z Alexisem Sanchezem, Dani Alves został sfaulowany przez Tissone około 10 metrów od narożnika pola karnego Malagi.

2'

Po podaniu Alby, Pedro został powstrzymany w polu karnym przez Sergio Sancheza.

1'

Pierwszy gwizdek pana Carlosa Closa Gomeza i zaczynamy!

20:59

Obie drużyny wychodzą na plac gry przy dźwiękach hymnu FC Barcelony. Po raz pierwszy w loży prezydenckiej na Camp Nou zasiada dzisiaj Josep Maria Bartomeu.

20:53

Atletico ostatecznie pokonało Rayo 4:2 i to zespół Diego Simeone jest teraz liderem La Liga. Jak odpowie Barcelona? Początek spotkania już za kilka minut.

20:15

Jako że to spotkanie jest przedostatnim meczem 21. kolejki La Liga, oto wyniki wszystkich rozegranych dotychczas pojedynków w tej serii spotkań: Celta - Betis 4:2, Real M. - Granada 2:0, Valladolid - Villarreal 1:0, Valencia - Espanyol 2:2, Sevilla - Levante 2:3, Almeria - Getafe 1:0, Osasuna - Athletic 1:5. Spotkanie Rayo z Atletico wciąż trwa (1:3 po godzinie gry), a mecz Realu Sociedad z Elche zostanie rozegrany jutro.

20:13

Opuszczając na chwilę kwestie sportowe, można się zastanawiać, jak na piłkarzy Barcelony wpłynie to całe zamieszanie administracyjne, które miało miejsce w tygodniu. Przypomnijmy, Sandro Rosella na stanowisku prezydenta klubu zastąpił Josep Maria Bartomeu, który także ujawnił wszystkie szczegóły dotyczące kontrowersyjnego transferu Brazylijczyka Neymara. O wszystkim pisaliśmy tutaj i tutaj.

20:13

"Wyjdziemy na ten mecz defensywnie. Tak zagraliśmy u siebie, więc tak też zagramy na Camp Nou, gdzie pole gry jest nieco większe. To jasne. Nie możemy prowadzić z Barceloną wymiany ciosów, w żaden sposób. Musimy być uważni, tak jak w pierwszym meczu, co nie wyszło nam najgorzej. W niedzielę będzie podobnie" - to z kolei opinia trenera Malagi, Bernda Schustera.

20:12

Co mówili przed meczem trenerzy obu drużyn? Oto opinia Gerardo Martino, szkoleniowca Barcelony: - "To będzie mecz z naszym bardzo dużym udziałem i Malagą grającą z kontry. Umiemy grać takie spotkania, ale czasem rywalom udaje się osiągnąć sukces. Kluczem do zwycięstwa będzie wykorzystanie pierwszych okazji w tym spotkaniu, które otworzą wynik."

20:12

W Maladze dzisiaj na pewno nie zobaczymy oddanych w styczniu do belgijskiego Zulte Waregem Roberto Chena, Bobleya Andersona oraz Fabrice'a Olingi. Ponadto kontuzjowani są El Hamdaoui, Weligton, Samuel Sanchez i Jesus Gamez. W kadrze meczowej znalazł się za to Bartłomiej Pawłowski, który w rozegranym w środku tygodnia sparingu z Servette Genewa zdobył gola na wagę zwycięstwa 1:0.

20:11

Rezerwowi Malagi: Carlos Kameni, Jose Casado, Francisco Portillo, Sergi Darder, Eliseu, Pedro Morales, Bartłomiej Pawłowski.

20:11

Trener Barcelony, Gerardo Martino, nie skorzysta dzisiaj z kontuzjowanych Neymara, Dos Santosa oraz Oiera. Ponadto na lekkie urazy narzekają Andres Iniesta, Martin Montoya, Alex Song oraz świeżo upieczony ojciec małej Manueli, Carles Puyol. Pierwsze minuty od półtora roku w Barcelonie może za to otrzymać Ibrahim Afellay. Holender dopiero w tygodniu otrzymał od lekarzy zielone światło na grę.

20:10

Ławka rezerwowych Barcelony: Jose Pinto, Adriano, Marc Bartra, Sergi Roberto, Cristian Tello, Ibrahim Afellay, Jean Marie Dongou.

20:10

Obok prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn!

19:52

Ostatni mecz na Camp Nou pomiędzy tymi drużynami miał miejsce w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, co było również ostatnimi spotkaniami Barcelony dla Erica Abidala i Tito Vilanovy. Barca zwyciężyła 4:1, a tak wyglądał ten mecz:

19:47

Tak wyglądało to spotkanie:

19:46

W pierwszym meczu obu drużyn rozegranym już w tym sezonie, Barcelona długo męczyła się z Malagą i ostatecznie wygrała ledwie 1:0 dzięki bramce Brazylijczyka Adriano. To właśnie w tym meczu swój oficjalny debiut w barwach Malagi zanotował Polak, Bartłomiej Pawłowski.

19:46

Historia pojedynków między Barceloną i Malagą przemawia zdecydowanie na korzyść zespołu ze stolicy Katalonii. Z 67 rozegranych dotychczas spotkań Barca wygrała aż 46, 9 padło łupem Malagi, a 12 zakończyło się remisem. W bramkach Blaugrana wygrywa aż 155:49.

19:46

W ostatniej kolejce obie drużyny swoje spotkania zremisowały - Malaga bezbramkowo u siebie z Valencią, natomiast Blaugrana na wyjeździe z Levante 1:1. Co ciekawe, zespół Gerardo Martino zdołał się już zrewanżować tej drużynie w Pucharze Króla, gdzie w środę Barca rozbiła Levante aż 4:1, a hattricka zanotował Cristian Tello.

19:46

Z kolei Malaga przed tą serią spotkań plasowała się na 14. pozycji z 21 punktami na koncie. Podopieczni Bernda Schustera muszą uważać, żeby nie zbliżyć się zbytnio do strefy spadkowej, nad którą przed tym weekendem mieli zaledwie pięć punktów przewagi, a teraz mają ich zaledwie dwa.

19:45

Przed tym meczem zdecydowanym faworytem są gospodarze, którzy przed tą kolejką prowadzili w tabeli Primera Division z dorobkiem 51 punktów, mając tyle samo punktów, co drugie Atletico Madryt, i ledwie punkt przewagi nad trzecim Realem. Teraz jednak Katalończycy muszą walczyć o powrót na pozycję lidera, bowiem Królewscy w sobotę pokonali Granadę 2:0, a i Atletico do przerwy prowadzi z Rayo Vallecano 3:1.

19:39

Witamy bardzo serdecznie w relacji na żywo z meczu 21. kolejki La Liga, w którym Barcelona podejmie na Camp Nou Malagę.