Niedziela, 26 stycznia 2014, godz. 19:00
2 : 4
Atletico MadrytAtletico Madryt
1. połowa1 : 3
20:51

Druga połowa nie była gorsza od drugiej i również kibice mieli na co popatrzeć! Dzisiaj oba zespoły zagrały bardzo ofensywnie. Lepsi okazali się faworyci, którzy jednak byli dzisiaj zdecydowanie lepsi od swoich rywali. Atletico wraca do domu z kompletem punktów. Spokojnie mogą już oczekiwać wyniku z Camp Nou, gdzie już za chwilę Barcelona podejmie Malagę. Transmisja z tego meczu również u nas! Za uwagę dziękuję Jakub Trzaska!

94'

Koniec tego bardzo emocjonującego pojedynku!

93'

Diego Costa jeszcze przed szansą, ale broni Ruben!

92'

Końcówka spotkania zdecydowanie dla gospodarzy, ale doskonale, w kolejnym już meczu, broni Courtois.

90'

Jeszcze jedna szansa przed graczami Rayo, ale kolejne uderzenie broni Courtois!

89'

Zamieszanie pod bramką Courtoisa, piłkę leżąc na ziemi uderzał Rochina, ale zbyt lekko i belgijski bramkarz Atletico łapie piłkę!

88'

Gabi w pole karne, piłkę łapie Ruben, jednak po chwili wypuszcza ją z rąk! Nie wykorzystują tego jednak piłkarze Simeone.

87'

Będzie okazja dla Atletico z rzutu wolnego po faulu Saula na Garcii.

86'

Rayo stara się jeszcze zaatakować gości i zdobyć kontaktowego gola, ale jak na razie ich starania nie zostały nagrodzone.

84'

Ostatnia zmiana także w drużynie Jemeza. Za strzelca pierwszej bramki dla klubu Vierę wchodzi Iago Falque.

82'

Uderzenie z dystansu piłkarza Rayo obok lewego słupka bramki Courtoisa.

80'

Ostatnia zmiana w drużynie gości - schodzi strzelec pierwszego gola David Villa, a za niego na boisku pojawia się Raul Garcia.

79'

Kapitalna kontra Atletico, ale Filipe Luis trafia tylko w boczną siatkę!

79'

Zaledwie kilkadziesiąt sekund Atletico cieszyło się z bramki! Dośrodkowanie w pole karne pewnie wykorzystał Larrivey.

77'

Zmiana w drużynie Rayo - Castillo za Baenę.

76'

GGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL!!! Niesamowita odpowiedź Rayo!!! Larrivey trafia do siatki !!!

75'

GGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL!!! Diego Costa pakuje piłkę do bramki o dośrodkowaniu Filipe!!!

74'

W odpowiedzi uderzał Trashorras, ale także nie trafił w światło bramki.

73'

Cristian Rodriguez uderzał z dystansu, ale wysoko ponad bramką.

71'

Diego Costa upadł w polu karnym Rayo, ale arbiter nie dopatrzył się faulu. Tylko rzut rożny.

69'

Tymczasem atakują gospodarze. Dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne, ale Filipe wybija piłkę na rzut rożny.

68'

Dramat młodego zawodnika, bowiem nie gra on zbyt wiele w tym sezonie. Dzisiaj dostał szansę od Simeone, ale zaledwie po czterech minutach musiał zejść z boiska po fatalnie wyglądającej kontuzji barku. Na noszach opuścił stadion. Miejmy nadzieję, że nie jest to nic poważnego.

65'

Oliver Torres długo nie grał w tym meczu! Doznał kontuzji barku i jest opatrywany poza boiskiem. Za niego wszedł Rodriguez.

63'

Żółty kartonik dla Saula za faul na Diego Coście.

63'

Druga połowa nieco spokojniejsza od pierwsze, ale mimo to wciąż wiele się dzieje na boisku. Atletico wciąż dominuje chociaż Rayo przeprowadziło już kilka dobrych akcji.

61'

Zmiana także w drużynie Diego Simeone. Z boiska schodzi Sosa a na nim pojawia się Oliver Torres.

59'

Atak pozycyjny gospodarzy daje im rzut rożny. Rozegranie jednak nie najlepsze, chociaż utrzymują oni piłkę w okolicach pola karnego Atletico. Jeszcze jeden korner po interwencji Sosy.

57'

Pierwsza zmiana w tym meczu - z boiska schodzi "Lass" Bangoura a za niego wchodzi Ruben Rochina.

56'

Prostopadłe podanie Sosy do Costy zbyt mocne. Ruben złapał piłkę.

54'

Żółta kartka dla Javiego Manquillo za faul taktyczny.

53'

Fatalne wybicie piłki Rubena prosto pod nogi Ardy Turana, ale uderzenie tego drugiego obok słupka.

51'

Chwila oddechu dla defensywy Rayo, bowiem napastnicy próbowali zaatakować Atletico, ale ponownie bez powodzenia.

49'

Znów w ataku Atletico! Strzał Costy zablokowany!

48'

Ponad 18 000 widzów ogląda to spotkanie.

47'

Pierwsza szansa dla Atletico w drugiej części gry! Rozegranie piłki w polu karnym, ale Filipe znalazł się na minimalnym spalonym!

45'

Zaczynamy drugą odsłonę tego pojedynku!

19:59

Wracają już piłkarze obu ekip na plac gry.

19:57

Wracamy już powoli do Madrytu na drugą połowę spotkania.

19:48

Ależ emocje w Madrycie! Bardzo dużo się dzieje zarówno pod jedną jak i drugą bramką chociaż znacznie częściej atakuje zespół Simeone. To oni tylko w tych 45 minutach mogli strzelić co najmniej pięć bramek. Jeden błąd spowodował utratę gola, ale Atletico błyskawicznie odpowiedziało i ponownie prowadziło dwoma golami. Dominują zdecydowanie goście, ale emocji nie brakuje!

47'

Koniec pierwszej połowy!

44'

GGGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL!!! Druga bramka Ardy Turana!!! Dośrodkowanie Gabiego z rzutu wolnego, piłkę przebija jeden z obrońców Rayo, a Turek z najbliższej odległości pakuje ją do bramki Rubena!!!

44'

Błąd Mirandy we własnym polu karnym, ale uderzenie Bueno broni Courtois! Mógł być już remis!

42'

Villa zza pola karnego tuż obok słupka bramki Rubena! Mamy rzut rożny!

41'

Jedna z nielicznych akcji gospodarzy w tej części gry, dośrodkowanie w pole karne, piłka trafiła do Viery a ten po nodze obrońcy ładuje piłkę do bramki Courtoisa.

40'

GGGGGGGGGGGGGOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL!!! Mamy kontaktową bramkę dla Rayo!!! Jonathan Viera!!!

37'

Kolejna szansa przed Atletico, piłka do Davida Villi, ale Hiszpan nie zdołał jej opanować. Aut dla gospodarzy.

36'

A jednak Brazylijczyk po interwencji lekarzy wraca na plac gry.

35'

Jednak uraz Diego Costy wydaje się poważny. Brazylijczyk usiadł na murawie z grymasem bólu, a na rozgrzewkę ruszył Raul Garcia.

34'

Diego Costa wyraźnie utyka. Miejmy nadzieję, że nie jest to poważny uraz i za chwile napastnik będzie mógł już normalnie kontynuować grę.

33'

W pierwszym składzie desygnowany do gry był dzisiaj Tiago, tymczasem na boisko wyszedł Koke. Portugalczyka nie ma nawet na ławce rezerwowych.

30'

GGGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL!!! Kapitalna szybka akcja Atletico i mamy 2:0!!! Strzelcem bramki Arda Turan!!!

29'

Zdecydowanie na początku tego spotkania dominują gracze Simeone. Są oni częściej przy piłce, stworzyli sobie już trzy doskonałe szanse do zdobycia bramki z czego jedną wykorzystali. Rayo stara się kontrować, ale jak na razie doskonale bronią goście.

26'

Pierwsze indywidualna kara dla piłkarza - Raul Baena ukarany za faul na Filipe.

24'

Faul Mirandy i będzie okazja na dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego.

23'

Dobra teraz próba Rayo, ale dośrodkowanie Bangoury w pole karne rywali zbyt mocne.

21'

Kolejna akcja Atletico, ale Villa zatrzymany przez obrońcę. Gra będzie wznawiana z rzutu rożnego.

20'

Kolejny błąd arbitrów! Spalonego Costy nie było, a napastnik mógł wyjść sam na sam z bramkarzem!

18'

I jeszcze jedna szansa przed Sosą! Po raz kolejny lepszy okazał się Ruben!

17'

Kolejna fantastyczna szansa dla Atletico! Dwa uderzenia i dwie doskonałe interwencje Rubena!

15'

Powtórki sytuacji, w której Pan Mallenco podyktował rzut karny pokazują, że hiszpański arbiter się pomylił. Zawodnik Rayo upadł i dopiero przy upadku miał miejsce kontakt z obrońcą gości.

14'

Ależ tempo już na początku tego spotkania! Bramka dla Atletico, rzut karny dla Rayo, kapitalna parada Courtoisa! I to wszystko w ciągu kwadransa!

12'

Wykonawcą karnego Viera, ale kapitalnie broni Courtois!!!

11'

Rzut karny dla Rayo po faulu Manquillo!

10'

Fatalny błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił Baena. Dobrym przejęciem popisał się Costa, zabrał ze sobą dwóch obrońców, wyłożył piłkę Villi, a ten nie miał problemów żeby posłać piłkę niemal do pustej bramki!

8'

GGGGGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL!!!! David Villa!!!

7'

Długie dośrodkowanie Gabiego do Jose Sosy, ale skrzydłowy Atletico nie przejął piłki.

4'

Bardzo ostre wejście Gabiego - tym razem obyło się bez upomnienia.

3'

Filipe w pole karne, ale wybijają obrońcy - pierwszy rzut rożny dla Atletico.

2'

Pierwsi próbowali zaatakować gracze Rayo, ale w dobrym miejscu w polu karnym znalazł się Filipe Luis i wybił piłkę daleko w boisko.

0'

Zaczynamy ten pojedynek!

18:47

Pierwszy gwizdek tego meczu już za niecały kwadrans, a więc wspólnie czekamy na emocje kolejnego spotkania Primera Division!

18:44

Gospodarze w ostatnich pięciu spotkaniach wygrali tylko raz, z Getafe w lidze. Atletico dwa mecze wygrało, a trzy zremisowało. Jak już mówiłem wcześniej, faworyt wydaje się tylko jeden, ale jak to w piłce nożnej bywa - statystyki nie grają.

18:43

Pierwsza jedenastka Rayo także nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Jedyną ważną decyzją trenera była obsada drugiego środkowego obrońcy, który ma grać obok Saula. Jemez, z dwójki Arbilla - Galeano, postawił na tego pierwszego, a Argentyńczyk usiadł na ławce rezerwowych.

18:40

Składy obu ekip nie są chyba dla nikogo zaskoczeniem - Simeone jest znany z tego, że zbyt często pierwszą jedenastką nie rotuje. Zawieszonego za kartki w tym meczu Juanfrana zastąpi młody wychowanek Atletico Javi Manquillo. Od pierwszych minut zobaczymy także Jose Sosę, który zastąpi Koke. Młody Hiszpan rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

18:38

Również i Paco Jemez poświęcił chwilę dziennikarzom, aby mogli oni usłyszeć jego zdanie o dzisiejszych rywalach: - Liczby związane z Atlético mówią same za siebie. Ciężko będzie powtórzyć nasz sukces sprzed roku, choć oczywiście doskonale go pamiętam. Dla całej ligi to bardzo dobrze, że w końcu znalazła się jakaś alternatywa dla Realu i Barcelony. Rojiblancos wygrali w tym sezonie niemal wszystkie mecze. Zwyciężali nawet wtedy, gdy nie szło im najlepiej. Dlatego też aby ich pokonać, trzeba być od nich wyraźnie lepszym.

18:36

- Myślę, że jutro Rayo Vallecano nie zmieni zbytnio swojej taktyki. Według mnie zagrają tak, jak zawsze. Mają odważnego trenera i na boisku zawsze tworzą zgraną drużynę, która wytwarza na rywalach mnóstwo presji. W pewnym sensie są podobni do nas. Doskonale pamiętamy, że w zeszłym roku pokonali nas u siebie - tak komentował to spotkanie na wczorajszej konferencji prasowej Diego Simeone.

18:34

Pierwszy pojedynek obu ekip na stadionie Vicente Calderon skończył się pogromem. Los Rojiblancos strzelili wtedy pięć bramek nie tracąc przy tym ani jednej.

18:33

Wyraźnym faworytem dzisiejszego spotkania są podopieczni Diego Simeone. Przed tą kolejką spotkań zajmowali oni bowiem drugie miejsce w tabeli z taką samą liczbą punktów co FC Barcelona. Natomiast Rayo w lidze rozczarowuje, zajmując dopiero 19. pozycję.

18:31

Rezerwowi zespołu gości: Aranzubia, Alderweireld, Insua, Koke, Raul Garcia, Rodriguez, Oliver Torres.

18:31

Rezerwowi Rayo: Cobeno, Galeano, Falque, Cueva, Embarba, Castillo i Ruben Rochina.