Poniedziałek, 13 stycznia 2014, godz. 22:00
5 : 1
Real SociedadReal Sociedad
1. połowa3 : 0
23:53

Od pierwszej do ostatniej minuty był to mecz do jednej bramki. Villarreal w pełni zdominowało swojego przeciwnika i odniosło w efekcie niezwykle przekonywujące zwycięstwo. Dzięki temu beniaminek na półmetku rozgrywek wskoczył na piąte miejsce w ligowej tabeli. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

92'

Koniec! Villarreal ogrywa Real Sociedad 5:1!

92'

Jeszcze jeden strzał z dystansu Bruno, z którym nie miał problemów Bravo.

90'

Dwie minuty doliczone do tego spotkania.

89'

Aquino oddał kąśliwy strzał z dystansu i Bravo musiał na raty bronić ten strzał, ale uczynił to z powodzeniem.

88'

Teraz Bravo spokojnie łapie piłkę po uderzeniu zza pola karnego Perbeta.

86'

Pięć minut do końca spotkania, ale emocje w tym meczu już dawno się skończyły.

81'

Dobry strzał Zurutuzy z trudnej pozycji mógł zmniejszyć straty, ale dobrą interwencją popisał się Asenjo.

76'

Kolejna kartka. Tym razem dla Inigo Martineza i tylko żółta, bo równie dobrze mogła być czerwona za brutalny faul obrońcy gości na Coście.

75'

Bohater spotkania,Giovani dos Santos opuszcza boisko. W jego miejsce Jeremy Perbet.

73'

I kolejna kartka, dla Javiego Rosa, który brzydko potraktował Uche.

72'

Żółta kartka dla Zurutuzy.

71'

Kolejna zmiana w zespole Żółtej Łodzi Podwodnej. Tomas Pina za Bruno Soriano.

67'

Zmiana w Villarreal. W miejsce Moi Gomeza na boisku melduje się debiutant, Nahuel Leiva.

65'

Trigueros w indywidualnej akcji został zablokowany przez Inigo Martineza.

61'

Jest gol honorowy dla Basków! Strzela go Agirretxe, który po rzucie rożnym uderzył głową nie do obrony dla Asenjo! 5:1.

60'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Imanol Agirretxe!

59'

Javi Ros zmienia Markela Bergarę.

59'

Villarreal jest dzisiaj bezlitosne! Genialna dwójkowa akcja Gomeza z Costą! Pomocnik do lewego obrońcy, ten z powrotem w pole karne do Gomeza i płaski strzał ponownie ląduje w siatce! 5:0, manita na El Madrigal!

58'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!! Moi Gomez!

57'

Mario przedarł się przez obronę gości, ale swoim strzałem z dystansu nie sprawił problemów Bravo.

55'

Genialne podanie Dos Santosa 'w uliczkę' do Uche, ten wychodzi sam na sam z Bravo i pokonuje go bez większych problemów! Płaski strzał Nigeryjczyka wpada do siatki i Villarreal prowadzi już 4:0!

55'

GOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Ikechukwu Uche!

53'

Nic z tego, nie było nawet strzału na bramkę Asenjo.

52'

Jose Angel wywalczył korner dla gości.

49'

Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie nie będziemy obserwowali jedynie dogrywania tego spotkania do końca. Wprawdzie oba zespoły spotkają się ponownie na tym obiekcie już w czwartek w Pucharze Króla, ale warto by było, żeby jeszcze dzisiaj dostarczyły nam emocji.

46'

Wznawiamy grę!

46'

... oraz Zurutuza za Pardo. Wygląda na to, że trener gości oszczędza swoje asy na kolejny mecz.

46'

Wracamy na El Madrigal. Dwie zmiany wśród gości. Mikel Gonzalez za Griezmanna...

22:48

Villarreal pod wodzą generała Dos Santosa (2 gole i asysta) jest dzisiaj znakomity. Gospodarze nie dają dzisiaj żadnych szans rozpędzonemu do tej kolejki Realowi Sociedad. 3:0 do przerwy - to jest nokaut. Zobaczymy, czy podopieczni Jagoby Arrasate będą w stanie zareagować w drugiej połowie.

45'

Koniec pierwszej połowy! Villarreal gromi Real Sociedad 3:0!

44'

Blisko bramki samobójczej po dośrodkowaniu Gomeza był Carlos Martinez, ale na jego szczęście odbita przez niego piłka poszybowała nad poprzeczką.

43'

Posiadanie piłki: Villarreal 55%, Real Sociedad 45%.

40'

Moi Gomez dośrodkował w pole karne gości, gdzie dobrze interweniował Inigo Martinez.

37'

Bardzo dobry strzał z rzutu wolnego Bruno Soriano na rzut rożny odbija Claudio Bravo! Piłka leciała pod poprzeczkę jego bramki!

36'

Mogło być już 4:0, ale zablokowany 10 metrów od bramki rywala został Moi Gomez. Świetny mecz grają dziś gospodarze.

34'

Kolejna asysta Mario Gaspara, który po podaniu Aquino od razu odegrał piłkę rozpędzonemu Giovaniemu, który uderzeniem w krótki róg bramki Basków podwyższył prowadzenie Villarreal! Drugi gol Meksykanina w tym meczu!

33'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!! Giovani dos Santos!

31'

Uche minął już Ansotegiego w polu karnym, ale piłka odskoczyła mu na tyle, że dopadł do niej Bravo.

30'

Ciekawe, jak zareaguje zespół z Kraju Basków teraz, gdy przegrywa już 0:2. Przypomnijmy, że do tej kolejki Real Sociedad miał serię pięciu zwycięstw z rzędu w lidze.

28'

Bruno na lewym skrzydle przytomnie zostawił piłkę Giovaniemu, który idealnie dośrodkował na drugi słupek, wprost 'na nos' Uche, który mocnym uderzeniem z powietrza nie dał szans Bravo! 2:0 dla beniaminka!

27'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL! Ikechukwu Uche!

26'

W odpowiedzi odbite uderzenie z dystansu Giovaniego omal nie wpadło do bramki. Piłka o centymetry minęła bramkę Realu Sociedad.

25'

Mogło być 1:1! Asenjo ratuje jednak gospodarzy, w ładnym stylu wygrywając pojedynek z Xabim Prieto!

25'

Składna, ładna akcja Villarreal zakończona płaskim dośrodkowaniem w pole bramkowe, gdzie piłka trafiła w ręce Bravo.

24'

Ćwierć dobrego meczu za nami. Villarreal zasłużenie prowadzi z Baskami z San Sebastian.

22'

Griezmann nieoczekiwanie zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, ale trafił w sam środek bramki, gdzie piłkę złapał pewnie Asenjo.

21'

Żółta kartka dla Bruno, który ostro potraktował Carlosa Velę.

19'

Moi Gomez uderzył z dystansu na bramkę Bravo, jednak płasko i zbyt lekko kopnięta piłka nie sprawiła kłopotów Chilijczykowi.

17'

Tym razem Meksykanin się nie pomylił! Mario Gaspar dogonił piłkę na linii końcowej boiska i wślizgiem zagrał ją idealnie pod nogi nabiegającego Dos Santosa, który z kilku metrów nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gości! 1:0 dla Villarreal!

16'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Giovani dos Santos!

16'

Prostopadłe podanie do Giovaniego, który z piłką przebiegł kilkadziesiąt metrów, ale próbując znaleźć długi róg bramki Bravo uderzył niecelnie!

15'

Uderzenie z dystansu Uche nieudane. Piłka poleciała daleko od bramki przeciwnika.

14'

Uche wyciągnął się jak długi, ale i tak nie sięgnął piłki po ostrym dośrodkowaniu Giovaniego dos Santosa. W przeciwnym razie byłoby 1:0.

13'

Seria trzech kornerów dla gospodarzy, ale piłkarze Żółtej Łodzi Podwodnej nie zdołali po żadnym z nich uderzyć na bramkę Bravo.

12'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Giovaniego dos Santosa nie trafiło na głowę ustawionego w polu karnym kolegi.

11'

Seria rzutów wolnych dla gości, jednak najpierw Griezmann uderzył w mur, a chwilę później dośrodkowanie Xabiego Prieto było niecelne.

8'

Żółta kartka teraz dla Jaume Costy za sfaulowanie rozpędzonego Veli.

6'

Kapitalna okazja dla gospodarzy! W pole karne dobre podanie dostał Bruno, ale nie dał rady pokonać wychodzącego Bravo!

4'

Od pierwszych minut to gospodarze starają się przejąć inicjatywę. Podopieczni Marcelino Garcii chcą przerwać serię czterech meczów bez wygranej na własnym stadionie.

2'

I już w drugiej minucie gry żółtą kartkę za faul taktyczny ogląda obrońca gości, Jose Angel. Zły początek tego zawodnika.

1'

Zaczynamy mecz!

22:01

To spotkanie poprowadzi pan Carlos Velasco Carballo z Madrytu. Przed meczem jeszcze minuta ciszy ku pamięci zmarłego 4-miesięcznego synka Wakaso Mubaraka, byłego gracza Villarreal, a obecnie zawodnika Rubina Kazań.

21:57

Obie drużyny wychodzą na murawę El Madrigal.

21:35

W zespole gospodarzy nie zobaczymy dzisiaj Caniego, Panticia, Inigueza oraz Hernana Pereza.

21:34

Rezerwowi Villarreal: Juan Carlos, Gabriel, Bojan Jokić, Tomas Pina, Nahuel Leiva, Jeremy Perbet, Jonathan Pereira.

21:32

Jagoba Arrasate nie skorzysta dzisiaj z Cadamuro, Elustondo, Estrady, Ifrana oraz De la Belli.

21:31

Ławka rezerwowych Realu Sociedad: Enaut Zubikarai, Joseba Zaldua, Mikel Gonzalez, Javi Ros, Gonzalo Castro, David Zurutuza, Haris Seferović.

21:30

Obok prezentujemy składy obu drużyn! Bez niespodzianek.

21:26

"Chcemy mieć na swoim koncie 35 punktów, bo to na półmetku bardzo dobrze mówiłoby o naszej drużynie. Chcemy też pobić klubowy rekord siedmiu zwycięstw ligowych z rzędu. To jednak będzie bardzo trudne, bo Villarreal ma dobrych zawodników, technicznych i szybkich." - to z kolei opinia Jagoby Arrasate, trenera Realu Sociedad.

21:25

"Real Sociedad ma bardzo dobrych piłkarzy zarówno w ataku, jak i obronie. Mysimy być skoncentrowani od pierwszej minuty, ponieważ oni mogą nas pokonać swoją szybkością, precyzją. Każda z drużyn pokaże swoje atuty i spodziewam się wyrównanego pojedynku, w nieco innych składach obu drużyn niż w czwartek" - mówił przed tym meczem szkoleniowiec Villarreal, Marcelino.

21:25

W poprzedniej kolejce ligowe zarówno oba zespoły - zarówno Villarreal, jak i Real Sociedad - zdobyły po trzy punkty. Żółta Łódź Podwodna rozbiła w Madrycie miejscowe Rayo aż 5:2 (trzy gole Uche i dwa Perbet), z kolei Txuri-Urdin pokonali w derbach Kraju Basków Athletic Bilbao 2:0 po trafieniach Antoine'a Griezmanna i Rubena Pardo.

21:24

Co ciekawe, obie drużyny spotkały się ze sobą w ostatni czwartek, gdy na Estadio Anoeta w ramach pierwszego meczu 1/8 finału Pucharu Króla padł bezbramkowy remis. Rewanż w tej rywalizacji z kolei zostanie rozegrany w czwartek i odbędzie się, tak jak dzisiejsze ligowe starcie Villarreal z Realem Sociedad, na El Madrigal.

21:23

To będzie ostatnie spotkanie pierwszej połowy rozgrywek La Liga i jednocześnie bezpośrednie starcie o piąte miejsce w ligowej klasyfikacji. Drużyna, która dzisiaj wygra, nie straci dystansu do czwartego Athletiku Bilbao, który w chwili obecnej ma 4 punkty przewagi nad Realem Sociedad i pięć nad Villarreal.

21:23

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo w meczu 19. kolejki hiszpańskiej Primera Division, w którym Villarreal podejmie na własnym stadionie Real Sociedad.