Real SociedadReal Sociedad
2 : 0
Athletic BilbaoAthletic Bilbao
21:53

Gospodarze niczym rasowy bokser wypunktowali dzisiaj swojego przeciwnika. Podopieczni Jagoby Arrasate skutecznie zablokowali dostęp do własnej bramki i wyprowadzili w ofensywie dwa ciosy, dzięki którym zdobyli dzisiaj trzy punkty w bardzo prestiżowym pojedynku! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec! Real Sociedad zwycięża w derbach 2:0!

93'

Kartka dla Gurpegiego za protesty. Chciał on odgwizdania zagrania ręką strzelca bramki. Trudna do oceny sytuacja.

93'

Pardo dostał dobre podanie od Seferovicia, zwiódł obrońcę i z ostrego kąta nie dał szans Iraizozowi! 2:0!

93'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Ruben Pardo!

92'

Muniain! Młody Bask precyzyjnie uderzył zza pola karnego, ale świetną interwencją popisał się Claudio Bravo!

91'

Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

91'

Seferović znakomicie utrzymał się przy piłce mimo obecności dwóch obrońców i zagrał w tempo do Xabiego Prieto, ale tego zatrzymał Iraizoz!

89'

Bardzo niedokładni są goście w konstruowani akcji ofensywnych, a do końca spotkania pozostało ledwie kilka minut.

86'

Mamy również ostatnią zmianę w obozie gospodarzy. Schodzi Vela, wchodzi Seferović.

85'

Żółta kartka dla Elustondo za faul na Muniainie.

85'

Zupełnie nieudany strzał z dystansu Laporte'a ledwo doturlał się do Bravo.

84'

Było groźnie! Po dośrodkowaniu Ibaia Gomeza dosłownie kilku centymetrów zabrakło Adurizowi żeby sięgnąć piłkę tuż przed bramką Bravo!

83'

Indywidualna akcja Prieto, który zaskoczył rywala i zdecydował się na 20-metrowy sprint z piłką, zakończona została mizerną próbą pomocnika Realu.

81'

Ostatnia zmiana w Athletiku. Toquero za Susaetę.

81'

Po rzucie rożnym dla gospodarzy dobrym piąstkowaniem popisał się Gorka Iraizoz, czym wyjaśnił sytuację.

79'

Bohater spotkania, Griezmann, opuszcza plac gry. W jego miejsce melduje się na nim Castro.

78'

Dobre uderzenie z dystansu oddał Ander Herrera, jednak piłkę pewnie złapał Bravo.

75'

Ibai Gomez wchodzi za Mikela Rico.

71'

Griezmann dostał kapitalne długie podanie na wolne pole, ale przegrał pojedynek sam na sam z Iraizozem!

68'

Elustondo zmienia Agirretxe w zespole gospodarzy.

68'

Na spalonym Agirretxe.

67'

Brutalne wejście Mikela Rico na nogi rozpędzonego Veli. Ma szczęście gracz Bilbao, że obejrzał tylko żółtą kartkę.

66'

Muniain świetnie zagrał prostopadle do Aduriza, ale ten naciskany przez przeciwnika nie był w stanie uderzyć celnie na bramkę Bravo!

65'

W drugiej połowie spotkania również nie jest to wielkie widowisko. Szkoda, bo mecz zapowiadał się doskonale.

61'

Na spalonym złapany Griezmann. Wcześniej piłkę przypadkowo ręką zagrał jeden z gracz gospodarzy we własnym polu karnym, ale sędzia nakazał grać dalej.

60'

Zmiana w Athletiku. Andoni Iraola zmienia Mikela Balenziagę.

58'

Susaeta minął Jose Angela na prawym skrzydle, ale 'wyjechał' z piłką poza boisko.

57'

Goście długo utrzymują się teraz przy piłce, ale nie przekłada się to na nic więcej.

54'

Stara się odpowiedzieć Athletic, ale podopiecznym Ernesto Valverde bardzo ciężko przychodzi konstruowanie akcji ofensywnych.

50'

Słupek! Po kolejnym kornerze omal bramki samobójczej nie strzelił Iturraspe, którego przypadkowe uderzenie głową trafiło w słupek!

49'

Piłka dośrodkowana przez Griezmanna minęła wszystkich zgromadzonych w polu bramkowym Iraizoza.

48'

Rzut rożny dla Realu Sociedad.

47'

Nie ma zmian w obu drużynach.

46'

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

20:48

Przez pełne 45 minut zespołem lepszym byli goście, ale to podopieczni Joseby Arrasate w samej końcówce objęli prowadzenie dzięki uderzeniu niezawodnego Antoine'a Griezmanna. Athletic będzie musiał zareagować w drugiej połowie, co zapowiada nam ciekawe widowisko.

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Real Sociedad prowadzi z Athletikiem Bilbao 1:0!

44'

Po rzucie rożnym dla gospodarzy piłka dwukrotnie trafiła przed pole karne pod nogi Griezmanna. Francuz dwukrotnie też uderzył z dystansu. Pierwsze uderzenie zdołał odbić Iraizoz, ale drugi strzał był już skuteczniejszy! Stojący przed bramką Vela i Iraizoz nie był w stanie zapobiec utracie gola! 1:0 dla Realu Sociedad

43'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Antoine Griezmann!

42'

Przycisnęli teraz solidnie gospodarze, ale bez efektu w postaci strzału na bramkę Iraizoza.

39'

Wreszcie jakiś celny strzał w tym meczu. Z bardzo ostrego kąta Ander Herrera nie mógł jednak zaskoczyć Claudio Bravo. Chilijczyk pewnie odbił piłkę.

38'

Bardzo niecelne uderzenie głową Iturraspe po rzucie wolnym.

37'

Obu drużynom wyraźnie brakuje takiego ostatniego podania, które pozwoliłoby na stworzenie sytuacji stuprocentowej do zmiany wyniku. Przez to, choć ten mecz jest żywy, pozostaje po nim spory niedosyt.

35'

Muniain grał dwójkową akcję z Adurizem, po czym zgrał piłkę w pole karne, ale zupełnie do nikogo.

33'

Kartka także dla Bergary za zagranie ręką.

31'

Faul w ofensywie Griezmanna na Iturraspe w polu karnym Athletiku.

30'

Żółta kartka dla Balenziagi za faul na Veli. Pierwsze napomnienie w tym spotkaniu.

28'

Nie jest to rewelacyjny mecz. Sporo niedokładności, mało składnych akcji z obu stron. Czekamy na znacznie więcej.

25'

Gurpegi! Obrońca Los Leones dopadł do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Susaetę i głową posłał ją minimalnie obok słupka!

24'

Po bardzo składnej akcji Athletiku gospodarzy uratował Carlos Martinez, który posłał piłkę na korner.

24'

Vela wstrzelił piłkę w pole karne rywala w poszukiwaniu Agirretxe, jednak napastnik gospodarzy nie trafił w futbolówkę i ta minęła bramkę gości.

22'

W zamieszaniu w polu karnym gości po stałym fragmencie gry zablokowany został Xabi Prieto, a strzał zza szesnastki w wykonaniu Veli wyraźnie minął bramkę Iraizoza.

20'

Gdyby podanie Herrery przeszło do Aduriza, ten wyszedłby sam na sam z bramkarzem. Nic z tego.

19'

W kontrataku Athletiku rozpędzony Muniain minął dwóch rywali, ale zagrał zdecydowanie zbyt mocno do Aduriza.

19'

Strzał z dystansu Andera został zablokowany, a chwilę później dośrodkowanie Muniaina trafiło na głowę Aduriza, ale ten nie potrafił oddać czystego uderzenia.

16'

Sprytne uderzenie Laporte'a minęło bramkę Bravo!

15'

Faulowany Ander Herrera około 25 metrów od bramki Realu Sociedad. Rzut wolny dla gości.

13'

Szarżował przed polem karnym przeciwnika Carlos Vela, jednak został dobrze zatrzymany przez Gurpegiego.

10'

Aduriz dostał piłkę od De Marcosa tuż przed bramką przeciwnika i uderzył wysoko nad poprzeczką! Napastnik gości był wcześniej na wyraźnym spalonym, czego chyba sędzia nie dostrzegł.

7'

Na spalonym złapany Aduriz.

6'

Pewna interwencja Bravo po centrze Herrery.

4'

Bardzo optymistyczna próba Andera Herrery z kilkudziesięciu metrów przeleciała wysoko nad bramką Bravo.

3'

Lepsze wrażenie na początku spotkania sprawia Athletic, który szybko przejmuje piłkę w środku pola.

2'

Pierwsza akcja gości zakończona złym dośrodkowaniem Susaety.

1'

Zaczynamy!

19:59

Kapitanami obu drużyn są Carlos Gurpegui (Athletic) oraz Xabi Prieto (R. Sociedad). Spotkanie poprowadzi pan Pedro Perez Montero.

19:57

Wychodzą obie drużyny na plac gry!

19:45

Rezerwowi Realu Sociedad: Enaut Zubikarai, Joseba Zaldua, Javi Ros, Haris Seferovic, Mikel Gonzalez, Gorka Elustondo, Gonzalo Castro. W ekipie gospodarzy nie zobaczymy dzisiaj Ifrana, Cadamuro, Estrady, Granero, De la Belli oraz Zurutuzy.

19:41

Ławka rezerwowych Athletiku: Iago Herrerin, Andoni Iraola, Borja Ekiza, Mikel San Jose, Benat Etxebarria, Ibai Gomez, Gaizka Toquero. W zespole Ernesto Valverde brakuje tylko Unaia Albizuy oraz Kike Soli.

19:36

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. Są zaskoczenia, bowiem tylko na ławce rezerwowych gospodarzy zasiądzie Mikel Gonzalez, natomiast wśród gości Andoni Iraola.

19:34

Dzisiejsze derby będą już 151. pojedynkiem Realu Sociedad z Athletikiem Bilbao w historii. W dotychczasowych 150 meczach lepszy bilans mają Los Leones, którzy wygrali 63 z nich. 49 spotkań padło łupem Txuri Urdin, a w 38 starciach padł remis. W bramkach również lepszy jest Athletic, w stosunku 250 - 197.

19:31

Dzisiejsze Derby Kraju Basków, obok znaczenia prestiżowego i historycznego, będą miały spore znaczenie dla ligowej tabeli. Oba zespoły rywalizują bowiem w tym sezonie o miejsce czwarte, dające prawo udziału w eliminacjach Ligi Mistrzów. W tej chwili to miejsce zajmuje Athletic, który ma cztery punkty przewagi nad Realem Sociedad. Gospodarze dzisiejszej rywalizacji jednak bardzo słabo rozpoczęli ten sezon, ale w ostatnich kolejkach spisują się rewelacyjnie, w związku z czym zapowiada się znakomite widowisko na Estadio Anoeta.

19:15

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 18. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Real Sociedad zmierzy się z Athletikiem Bilbao.