2 : 3
Real MadrytReal Madryt
1. połowa1 : 2
22:49

Real wygrywa piąty mecz z rzędu na Mestalla, jednak to zwycięstwo na pewno nie przyszło podopiecznym Carlo Ancelottiego łatwo, bowiem Valencia zagrała naprawdę dobrze, dzięki czemu obserwowaliśmy bardzo dobre widowisko. O wszystkim zadecydował strzał Jese i błąd Vicente Guaity, który dał Królewskim trzy punkty. To tyle z naszej strony, za uwagę dziękują Kuba Seweryn i Michał Rojek.

93'

Koniec spotkania! Real zwycięża na Estadio Mestalla!

93'

Ronaldo miał idealną okazję do wpuszczenia w pole karne Benzemy lub Jese, ale zdecydował się na strzał z dystansu i odbita piłka wychodzi na korner.

92'

Dośrodkowanie Banegi w pole karne nie trafiło do Bernata.

91'

Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

88'

Po dośrodkowaniu Feghouliego do strzału głową doszedł Jonas, jednak uderzył w środek bramki, gdzie dobrze ustawiony był Diego Lopez.

87'

Ostania zmiana wśród gości. W miejsce Di Marii wchodzi Illarramendi.

86'

Jonas na spalonym.

85'

Zmiana w Valencii. Banega wchodzi w miejsce Parejo.

83'

Ronaldo w bardzo aktorski sposób przewrócił w polu karnym. Sędzia nie dał jednak Portugalczykowi kartki za symulowanie.

83'

Wychowanek Realu dostał piłkę w zamieszaniu podbramkowym od Modricia i posłał strzał w krótki róg bramki Guaity, z którym bramkarz Valencii sobie nie poradził, co jest jego niewątpliwym błędem! Tak czy siak, Real ponownie prowadzi na Mestalla!

82'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Jese Rodriguez!

81'

natomiast w Valencii Guardado za Piattiego.

80'

Zmiany. W Realu Carvajal zmienia Arbeloę.

78'

Xabi Alonso zatrzymał Piattiego przed szesnastką Królewskich.

77'

W bardzo ładnej kontrze Valencii piłka zostaje posłana w pole karne do Jonasa, który nieco źle ją sobie przyjął i z ostrego kąta oddał niecelny strzał.

75'

Kontra Realu, ale zagranie Di Marii w pole karne do wbiegającego Ronaldo zostało przerwane przez Victora Ruiza.

74'

Płaski strzał z dystansu Canalesa pewnie broni Diego Lopez.

73'

Schodzi z boiska wygwizdany przez miejscową publikę były gracz Valencii, Isco, a w jego miejsce wchodzi Jese.

72'

Żadne zagrożenie nie wynikło ani po wrzutce Parejo, ani po późniejszym wstrzeleniu piłki przez Piattiego w pole karne Realu.

70'

Korner dla Valencii po akcji Feghouliego.

69'

Cristiano Ronaldo był na wyraźnym spalonym po podaniu Modricia.

66'

Na uderzenie z powietrza z ostrego kąta zdecydował się Di Maria, który dopadł do odbitej piłki w polu karnym, ale nie zaskoczył swoją próbą Vicente Guaity.

66'

Kąśliwy strzał z dystansu Pereiry sprawił sporo problemów Lopezowi, który na raty złapał jednak futbolówkę.

65'

Bernat poradził sobie przy linii końcowej z Arbeloą, ale nie potrafił już dograć futbolówki przed bramkę do Jonasa.

64'

Żółta kartka dla Arbeloy za faul taktyczny na Canalesie.

63'

Z rzutu rożnego dośrodkował piłkę w pole karne chyba Daniel Parejo, a Jeremy Mathieu wygrał pojedynek główkowy z Sergio Ramosem i pokonał z kilku metrów Diego Lopeza! Valencia po raz drugi w tym meczu doprowadza do wyrównania!

63'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Jeremy Mathieu!!!

62'

Zmiana w zespole Valencii. Canales za Fede.

61'

Piatti wywalczył rzut rożny dla Valencii.

60'

Alonso ucierpiał w starciu z Mathieu, ale z pewnością za chwilę wróci na boisko.

59'

Po raz kolejny Valencia próbowała wyprowadzić kontratak po złej wrzutce Di Marii, ale jeszcze raz nieskutecznie.

58'

Mathieu ogląda żółtą kartkę za przewinienie na Isco.

57'

W odpowiedzi Bernat wyprzedził Arbeloę, ale z jego płaskim strzałem nie miał żadnych problemów Diego Lopez!

57'

Świetna wymiana piłki piłkarzy Ancelottiego zakończona zaskakującym uderzeniem Benzemy z 15 metrów, które bardzo nieznacznie minęło bramkę Guaity!

56'

Znowu centrował piłkę Di Maria, jednak ponownie dobrze ustawieni byli gospodarze.

55'

Po odbitym dośrodkowaniu Di Marii będzie rzut rożny dla Realu.

54'

Żółta kartka dla Piattiego za faul na Cristiano Ronaldo.

54'

Bardzo dobrze w pole karne dośrodkował Pablo Piatti, ale do piłki nie doszedł blokowany przez Marcelo Sofiane Feghouli.

51'

Po rzucie rożnym strzał z dystansu oddał Fede, jednak posłał piłkę ponad poprzeczką bramki Realu.

50'

Strzał z dystansu Jonasa zostaje zablokowany i Valencia będzie miała korner.

48'

Bardzo spokojny początek tej drugiej połowy.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę!

21:46

Bardzo ciekawy mecz oglądamy na Estadio Mestalla, w którym nieznacznie i niesłusznie prowadzi Real Madryt, bowiem prowadzenie Królewscy zdobyli z niedużego, ale łatwego do dostrzeżenia (sytuacja statyczna) spalonego. Po przerwie powinno być jednak ciekawie i z taką nadzieją czekamy na drugą część spotkania.

45'

Koniec pierwszej części gry! Real prowadzi w Walencji 2:1!

44'

Jonas dostał piłkę w polu karnym, gdzie jednak nie potrafił jej sobie ułożyć do strzału.

42'

Jonas! Brazylijczyk świetnie obrócił się z piłką w polu karnym i posłał bardzo mocny strzał, który poszybował minimalnie obok długiego rogu bramki Lopeza!

41'

Nacho ogląda żółtą kartkę.

41'

Z rzutu wolnego idealnie dośrodkował piłkę w pole karne Angel Di Maria, a tam będący na minimalnym spalonym Cristiano Ronaldo pakuje głową piłkę do siatki! 2:1 dla Realu.

40'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Cristiano Ronaldo!

38'

Di Maria z dalekiego dystansu próbował zaskoczyć Guaitę, który jednak zdążył przenieść piłkę ponad poprzeczką!

36'

Indywidualna akcja w kontrataku Bernata, za którym jednak nie podążyli koledzy z zespołu i lewy obrońca Valencii musiał ratować się strzałem z dystansu, który minął bramkę gości.

35'

Bernat na lewej stronie poradził sobie z Di Marią i zacentrował piłkę idealnie 'na nos' Piattiemu, który z kilku metrów nie dał szans Lopezowi i głową doprowadził do wyrównania! Mamy remis na Mestalla!

34'

GOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Pablo Piatti!!!

33'

Odważna interwencja Guaity głową tuż za polem karnym.

31'

Diego Lopez wreszcie zmuszony do interwencji. Bramkarz Realu dobrze odbija zagranie w pole karne Piattiego.

30'

Po błędzie Victora Ruiza Mathieu uratował swój zespół zatrzymując zarówno Isco, jak i Ronaldo.

29'

Przeciętnie grający Real dopina swego. Di Maria świetnie poradził sobie z Bernatem na skrzydle, wpadł w pole karne i uderzeniem w długi róg bramki Guaity wyprowadził Królewskich na prowadzenie! 1:0 dla gości i Valencia wreszcie musi rozpocząć grać w piłkę

28'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Angel Di Maria!

27'

Cristiano Ronaldo chciał uderzyć piłkę przewrotką z 16 metrów, ale został lekko odepchnięty przez przeciwnika i w ogóle nie trafił w futbolówkę.

25'

Faul w ofensywie Cristiano Ronaldo w walce o górną piłkę w polu karnym.

24'

Isco wywalczył rzut rożny dla Realu Madryt.

23'

Leży na boisku Jonasa, który oberwał od Ramosa łokciem w walce o górną piłkę. Ewidentne przewinienie gracza Realu, którego sędzia nie widział.

21'

Parejo z dystansu posyła piłkę ponad poprzeczką.

21'

Cristiano Ronaldo przesadził z dryblingiem w polu karnym rywala, próbował jeszcze wymusić rzut karny za domniemaną rękę Ruiza, ale bez skutku.

19'

Rzut wolny na trzydziestym metrze dla Valenci. Pozycja nie nadaje się na strzał. Będzie dośrodkowanie

18'

Ronaldo!! W swoim stylu wbiegł w pole karne rywali, minął obrońcę, ale strzał był bardzo niecelny!

17'

Alonso dośrodkowuje, ale Guaita piąstkuje i nie ma zagrożenia pod bramką

16'

Benzema blisko strzału na bramkę! Francuza uprzedził Pereira. Korner dla Realu

15'

Teraz niedokładnie Valencia. Jak na razie żadna z drużyn nie potrafi stworzyć nic ciekawego na boisku

14'

Ronaldo niecelnie podał przed polem karnym do Arbeloi. Od autu na wysokości własnego pola karnego Valencia

12'

Jonas prostopadle zagrał do partnera, który szybko wybiegał na dobrą pozycje. Nacho doskonale zaasekurował i przechwycił piłkę

11'

Teraz dośrodkowanie Modrica, ale bardzo mocno i bardzo niecelnie

10'

Xabi Alonso popisuje się kolejnym przerzutem. Piłka trafiła do Benzemy, który będąc na trudnej pozycji próbował oddać strzał. Bardzo niecelnie

8'

Jak na razie gra toczy się w środku pola. Real jest przy piłce, ale nie jest w stanie zagrozić bramce Guaity.

7'

Krótkie wyjaśnienie do Sergio Ramosa, który jest na boisku. Real Madryt odwołał się od jednej z dwóch żółtych kartek Hiszpana, a komisja apelacyjna przychyliła się do oceny "Królewskich" i ją anulowała.

6'

Real długo utrzymuje się przy piłce. Ładny przerzut Xabiego Alonso, ale zdaniem sędziego, Marcelo był na spalonym. Powtórki wyjaśniają, że się mylił

5'

Faulowany di Maria na środku boiska

5'

Xabi Alonso ładnie dośrodkował, jednak nikt z "Królewskich" nie był w stanie skierować piłki do bramki.

4'

Ronaldo faulowany na na lewej stronie boiska, na wysokości pola karnego

2'

Jak zwykle wysoko ustawiony Marcelo. Niestety, Brazylijczyk źle przyjął piłkę i musiał wycofać

1'

Arbeloa fauluje Piattiego

1'

Pierwszy gwizdek, a więc zaczynamy! Zawodnicy rozstawieni na swoich pozycjach. Rozpoczynają gracze Valencii

20:57

Zawodnicy już na boisku! Małe zmiany w składzie Valencii

20:43

W ligowych spotkaniach pomiędzy Realem a Valencią, "Królewscy" byli zazwyczaj górą. 156 spotkań, 82 zwycięstwa i 42 porażki. W bramkach - 287 do 188 na korzyść podopiecznych Carlo Ancelottiego

20:37

Spotkanie jest bardzo ważne dla Cristiano Ronaldo. Portugalczyk stracił samotne przewodnictwo w klasyfikacji najlepszego strzelca Primera Division. Po wczorajszych dwóch trafieniach, Diego Costa zrównał się ze skrzydłowym "Królewskich". Obaj mają na koncie 17 trafień.

20:33

Real Madryt zajmuje trzecią lokatę w tabeli. Nikomu nie trzeba przypominać, że prowadzi FC Barcelona tuż przed Atletico Madryt. Valencia CF jest na miejscu dziewiątym, tracąc do Realu aż 18 punktów.

20:31

Atletico straciło dwa gole i męczyło się z Levante całe 90 minut. Pinto z Barcelony również kapitulował dwukrotnie, ale jego partnerzy rozstrzygnęli spotkanie w kilka minut. Jak będzie z trzecim tytanem Primera Division? Real zdobędzie punkty, czy powiększy się przewaga rywali "Królewskich" w walce o tytuł? - piszcie w komentarzach!

20:24

Zastanawiająca będzie postawa zawodników Valencii. Nico Estevez tymczasowo zastąpił na stanowisku trenera "Nietoperzy" Miroslava Djukića, który został zwolniony z funkcji po porażce z Atletico Madryt.

20:23

Ancelotti odniósł się także do kontuzji Bale'a: "Uraz Bale'a nie jest poważny. To tylko stłuczenie. Gareth nie będzie dostępny w meczu z Valencią, ponieważ nie odzyskał pełni dyspozycji".

20:22

Carlo Ancelotti powiedział na wczorajszej konferencji prasowej: "Jutrzejszy mecz jest bardzo ważny. Odbywa się w istotnym czasie. Chcemy zakończyć rok zdobywając maksimum punktów przeciw Valencii. Zawodnicy będą zmotywowani i skupieni".

20:13

Nie znamy jeszcze oficjalnego składu Valencii.

20:11

Na ławce Realu Madryt zasiądą: Casillas, Carvajal, Casemiro, Jesé Rodriquez, Morata, Illarramendi, Llorente

20:04

Za niecałą godzinę rozpoczniemy relacje z najciekawiej zapowiadającego się meczu 17 kolejki Primera Division